Dodaj do ulubionych

utracono kontakt ze Swiatłaną Cichanouską -

10.08.20, 22:26
Sztab głównej rywalki Łukaszenki alarmuje: utracono kontakt ze Swiatłaną Cichanouską - podaje Biełsat TV. Według wcześniejszych informacji była kandydatka na prezydenta udała się do Centralnej Komisji Wyborczej. Nikt jej nie widział od 5 godzin - relacjonuje medium.

www.gazeta.pl/0,0.html?mtpromo=enc02qhrmpup536udraocblescrjdksifjficroec2jemjmqd4qgrjmudrqmcblqt4ugzjocd3ig2ri&utm_campaign=amtp_push&utm_medium=push&utm_source=pushpushgo
Obserwuj wątek
   • pia.ed UE: Polska sama nie przestrzega demokracji... 11.08.20, 12:42
    Jak podaje RMF FM, prośba premiera Mateusza Morawieckiego o zwołanie
    nadzwyczajnego szczytu UE ws. wydarzeń na Białorusi,
    spotkała się z krytyką przedstawicieli organów unijnych.
    "Polskie władze zirytowały urzędników w Brukseli próbą kreowania się
    na lidera obrońców praworzadnosci

    Jak donosi korespondentka RMF FM w Brukseli, telefony z Warszawy i od polskich dyplomatów w sprawie nadzwyczajnego posiedzenia UE spotkały się z dezaprobatą unijnych urzędników. Główny zarzut polega na tym, że polskie władze, które same nie przestrzegają zasad praworządności, chcą nadawać ton wśród obrońców demokracji na Białorusi.

    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,26199925,nie-bedzie-szczytu-ue-ws-bialorusi-polskie-wladze-zirytowaly.html#a=168&c=100
     • marii51 Re: UE: Polska sama nie przestrzega demokracji.. 11.08.20, 16:38
      i jeszcze okazuje się od kogo BiAŁORUSINI KUPILI POCISKI Z KTORYCH STRZELAJĄ

      Politycznej" – który relacjonuje dramatyczne wydarzenia na Białorusi – pokazał, czym do protestujących strzelają służby nadzorowane przez Aleksandra Łukaszenkę. Okazuje się, że w stronę manifestujących wystrzeliwane są pociski... wyprodukowane w Polsce.

      "Polsce grozi międzynarodowa kompromitacja, ale jeszcze bardziej kompromitacja w oczach Białorusinów, którzy zbierają sobie z ulic łuski Made in Poland, w tym czasie, gdy nasz szef MSZ czy prezydent wydają kolejne podniosłe oświadczenia" – donosi Sławomir Sierakowski na twitterowym koncie "Krytyki Politycznej".
          • marii51 Re: JEST DO ODSŁUCHANIA --dlaczego 13.08.20, 06:18
           USUNIĘTO CZYLI WYWIEZIONO JĄ Z KRAJU
           A TRWA

           PRAWIE JUZ STAN WOJENNY
           Pacyfikacja protestujących w Mińsku, ludzie chronią się w podwórkach. Okrzyki "Żywie Biełaruś!"
           mk, IAR
           12.08.2020 23:11
           "W Mińsku trwa zakrojona na szeroką skalę brutalna pacyfikacja" - podała w środę wieczorem telewizja Biełsat. Wojska wewnętrzne miały strzelać w kierunku protestujących, wybuchły również granaty hukowe. Protestujący wznosili okrzyki "Żywie Biełaruś!". Protesty na Białorusi śledzą na miejscu reporterzy Outride.rs.
           https://bi.im-g.pl/im/ee/fd/18/z26205422IH,Protesty-w-Minsku--11-08-2020-r-.jpgTekst linku
           • marii51 Re: JEST DO ODSŁUCHANIA --dlaczego 13.08.20, 07:13
            Białoruś. Dwie ofiary śmiertelne starć. Noblistka do Łukaszenki: Odejdź, póki nie jest za późno
            WBG, IAR
            13.08.2020 06:49
            Tekst linku

            Dwie ofiary śmiertelne, około 200 rannych i ponad 6 tysięcy zatrzymanych. To najnowszy bilans powyborczych starć białoruskiej opozycji i sił rządowych. Drugą ofiarą protestów jest 25-latek z Homla. Apel do prezydenta Alaksandra Łukaszenki wystosowała białoruska noblistka, Swiatłana Aleksijewicz.-------

            Jeszcze jedna ofiara śmiertelną. Według Radio Swaboda w Homlu po zatrzymaniu i przetrzymywaniu w samochodzie więziennym zmarł 25-letni chłopak. Miał problemy z sercem.
            [*]Matka chłopaka, który zmarł po zatrzymaniu w Homlu: Chce tylko by ludzie wiedzieli, że ta paskudna władza zabiła mego syna
              • marii51 Re: JEST DO ODSŁUCHANIA --dlaczego 16.08.20, 12:06
               i jest sposob ... Łukaszenko udowodni,że za jego wyborem są ludzie ...

               Niezależne białoruskie media informują, że do Mińska są zwożeni ludzie na wiec poparcia dla prezydenta Alaksandra Łukaszenki. Z Brześcia, Witebska i innych miast do stolicy mają przyjechać specjalne pociągi, które przywiozą ludzi na prorządową demonstrację.
               • marii51 Re: JEST DO ODSŁUCHANIA --dlaczego 17.08.20, 14:35
                W poniedziałek rano
                przebywająca na Litwie kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność za losy kraju. Jak wyjaśniała, robi to po to, aby "kraj uspokoił się i wszedł w normalny rytm". "Byśmy wyzwolili wszystkich więźniów politycznych i w jak najkrótszym czasie przygotowali bazę prawną i warunki do organizacji nowych prezydenckich wyborów: prawdziwych, uczciwych i przejrzystych wyborów, które będą bezdyskusyjnie zaakceptowane przez społeczność międzynarodową" - przekonywała Cichanouska.
                • marii51 krok po kroczku 18.08.20, 11:17
                 Powołanie Rady Koordynacyjnej Swiatłana Cichanouska zapowiedziała w piątek, 14 sierpnia.

                 Dziękujemy wszystkim, którzy już wysłali i zamierzają wysłać wniosek do Rady Koordynacyjnej. Skontaktowały się z nami setki wybitnych ludzi, fachowców, prawdziwych Białorusinów. Wybór godnych kandydatów jest bardzo trudny, dlatego każdy, kto wyraził chęć pracy, będzie mógł uczestniczyć w pracach rozszerzonego składu rady, jej grup roboczych i eksperckich
                 - napisała Wolha Kawalkowa. Wśród wymienionych przez współpracowniczkę byłej kandydatki na prezydenta Białorusi są m.in.: laureatka Nagrody Nobla z literatury Swietłana Aleksijewicz, szef Centrum Obrony Praw Człowieka "Wiasna" Aleś Bialacki, dziennikarka Swiatłana Kalinkina, czy dokumentalista Jury Chaszczawacki.

                 ps
                 nadal nie ma 100 procent pewności
                 • marii51 Re: krok po kroczku 18.08.20, 11:26
                  komentarz tacx
                  pół godziny temu


                  Nie wiedzą co robią. Będzie jak w Polsce. Zaczęło się od 'chcemy chleba i wolności". Michniki i Kuronie siedziały po więzieniach. Po 30 latach mamy społeczenstwo zdemoralizowanych, sprzedajnych imbecyli gotowych sprzedać to wszystko za pińcet plus i inne beneficja a w TVP siedzi indywiduum w fotelu prozesa , o którego fachowości i oodaniu władzy marzyć może sam Łukaszenka. Nawet na Białorusi TV strajkuje. W tym Kaczolandzie ogłupiałym w bezrozumnej konsumpcji i darcia paszy z koryta ludzie różniący się od Łukaszenki jedynie tym ze nikogo nie torturują w aresztach mają 50% poparcia.
                  Oto do czego doszliśmy i do czego dojdą Białorusini i Ukraińcy. A na razie sa na etapie sciagania butów przed wejsciem na ławkę i sprzątania papierków po manifestacji. Ludzie - zostańcie takimi jakimi jesteście tylko zmieńcie sobie tego Łukaszenkę.
                  Nie idźcie polską drogą bo skończycie jak sami się domyslcie...
                  ~~~~~~~~
                  tacx
                  pół godziny temu


                  Nie wiedzą co robią. Będzie jak w Polsce. Zaczęło się od 'chcemy chleba i wolności". Michniki i Kuronie siedziały po więzieniach. Po 30 latach mamy społeczenstwo zdemoralizowanych, sprzedajnych imbecyli gotowych sprzedać to wszystko za pińcet plus i inne beneficja a w TVP siedzi indywiduum w fotelu prozesa , o którego fachowości i oodaniu władzy marzyć może sam Łukaszenka. Nawet na Białorusi TV strajkuje. W tym Kaczolandzie ogłupiałym w bezrozumnej konsumpcji i darcia paszy z koryta ludzie różniący się od Łukaszenki jedynie tym ze nikogo nie torturują w aresztach mają 50% poparcia.
                  Oto do czego doszliśmy i do czego dojdą Białorusini i Ukraińcy. A na razie sa na etapie sciagania butów przed wejsciem na ławkę i sprzątania papierków po manifestacji. Ludzie - zostańcie takimi jakimi jesteście tylko zmieńcie sobie tego Łukaszenkę. Nie idźcie polską drogą bo skończycie jak k..wy pod latarnią.
                  ~~~~mark6
                  przed chwilą


                  JEDYNĄ szansą Białorusinów po obaleniu Łukaszenki jest szybkie nawiązanie " przyjacielskich"
                  rozmów z Putinem. Bez dobrej woli Rosji, gospodarka białoruska padnie w ciągu kilku miesięcy.
                  Niech nie liczą, że ktoś im pomoże. Chyba, że znajdzie się ichni "balcerowicz", który
                  wszystko co państwowe zlikwiduje, z połowy mieszkańców zrobi biedaków a NIEWIELKIEJ
                  grupie pozwoli na rozkradanie reszty co pozostanie.
                  Popatrzcie Białorusini co się stało z Ukrainą po zamachu stanu zorganizowanym przez Amerykanów ? Brud, smród i ubóstwo. Nie ma jak OKRADAĆ Rosji z np. dostaw gazu.
                  Jankesi po porażce z Putinem, który zablokował im zapędy do kontrolowania ruskich baz,
                  olali Ukrainę.
                  Drodzy Białorusini. Nie wierzcie, że ktoś Wam pomoże na Zachodzie.~~~~~~~~~~~~~
                   • marii51 POLSKA WINNA 21.08.20, 18:57
                    [b][Łukaszenka oskarża Polskę ws. protestów na Białorusi. "Stworzono specjalne centrum pod Warszawą"
                    kn, IAR
                    21.08.2020 16:27
                    Alaksandr Łukaszenka podczas spotkania z rolnikami pod Mińskiem wygłosił oświadczenie, w którym stwierdził, że "protestami na Białorusi kierują i zarządzają Stany Zjednoczone, a Europejczycy im przyklaskują". Oskarżył też Polskę o ich współorganizowanie i stworzenie specjalnego ośrodka, w którym działania są organizowane. - Utworzono specjalne centrum pod Warszawą. My wiemy, czym się zajmuje - przekonywał./b]
                    • marii51 jak to widzi Swietłana 22.08.20, 15:59
                     Swiatłana Cichanouska pociągnęła za sobą tłumy Białorusinów w czasie kampanii wyborczej. Po głosowaniu, którego wyniki nie zostały uznane przez białoruską opozycję oraz liderów europejskich, w kraju trwają tłumne protesty. Była kandydatka na prezydenta w wywiadzie dla telewizji Biełsat mówiła m.in. o swoich planach dotyczących polityki.
                     Alaksandr Łukaszenka, wyjechała z kraju do sąsiedniej Litwy.
                     Na razie nie czuje się na tyle bezpiecznie, by wracać.pamietajmyze jej mąż w więzieniu


                     88
                     Białoruś. Swiatłana Cichanouska nie wystartuje w ewentualnych nowych wyborach prezydenckich
                     MM/IAR
                     22.08.2020 08:00
                     Swiatłana Cichanouska pociągnęła za sobą tłumy Białorusinów w czasie kampanii wyborczej. Po głosowaniu, którego wyniki nie zostały uznane przez białoruską opozycję oraz liderów europejskich, w kraju trwają tłumne protesty. Była kandydatka na prezydenta w wywiadzie dla telewizji Biełsat mówiła m.in. o swoich planach dotyczących polityki.
                     REKLAMA

                     Swiatłana Cichanouska
                     Fot. Mindaugas Kulbis / AP Photo

                     REKLAMA

                     Zobacz wideo
                     Sylwetka Swiatłany Cichanouskiej

                     Swiatłana Cichanouska po wyborach, które według białoruskiej centralnej komisji wyborczej wygrał - po raz szósty z rzędu - Alaksandr Łukaszenka, wyjechała z kraju do sąsiedniej Litwy. Na razie nie czuje się na tyle bezpiecznie, by wracać.

                     REKLAMA

                     Białoruś. Swiatłana Cichanouska o nowych wyborach
                     W najnowszym wywiadzie dla telewizji Biełsat Cichanouska została zapytana przez dziennikarza stacji, czy w przypadku powtórzenia wyborów weźmie w nich udział. "Nie planuję" - odpowiedziała opozycjonistka. Wcześniej w tym tygodniu ogłosiła, że jest gotowa tymczasowo rządzić Białorusią oraz wezwała do stworzenia podstawy prawnej dla powtórzenia wyborów prezydenckich z 9 sierpnia.

                     Zobacz także: Szefowa Biełsat TV: Dyktatura na Białorusi kompletnie spotworniała. Teraz widzimy eksplozję niezadowolenia

                     Była nauczycielka, a w ostatnim czasie mama zajmująca się w domu wychowywaniem dzieci, nie miała doświadczenia w polityce, co wielokrotnie powtarzała. Zdecydowała się kandydować niejako w zastępstwie swojego męża, który został aresztowany. W swoim programie wyborczym obiecywała m.in., że w razie wygranej po pół roku zarządzi nowe głosowanie.

                     Alaksandr Łukaszenka wygrał wybory, UE tego wyniku nie uznaje
                     Według oficjalnych danych, w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi Alaksandr Łukaszenka zebrał około 80 procent głosów, Swiatłana Cichanouska zdobyła zaś ponad 10 procent. Wielu Białorusinów uważa, że wyniki zostały sfałszowane. Także Unia Europejska stoi na stanowisku, że wybory na Białorusi nie były uczciwe, ani przeprowadzone zgodnie z demokratycznymi standardami. Wspólnota potępiła również przemoc, z którą Aleksander Łukaszenka początkowo tłumił, wymierzone w niego protesty.Tekst linku
                     • marii51 DEMONSTRACJWE ALE JUZ 23.08.20, 14:33
                      jest coraz niebezpieczniej
                      W centrum stolicy Białorusi, przed zapowiedzianym marszem protestu, pojawiły się milicyjne ciężarówki i autobusy, a niektóre budynki w centrum miasta zostały ogrodzone – poinformował portal Euroradia. Białoruski resort obrony wydał w niedzielę komunikat, w którym zapowiada, że siły zbrojne będą chronić pomniki i miejsca pamięci narodowej.

                      Według reporterów Euroradia OMON w kamizelkach kuloodpornych odgrodził m.in. dostęp do budynków administracji prezydenta w centrum miasta. Zablokowany jest również dostęp do Pałacu Republiki na Placu Październikowym i innych budynków.

                      W internecie pojawiły się już filmiki z kolumnami ciężarówek milicyjnych i autobusami, które zazwyczaj przewożą funkcjonariuszy, a także innych samochodów, m.in. wiozących rozwijany drut kolczasty[
                      /.b]
                      • marii51 Re: DEMONSTRACJWE ALE JUZ 23.08.20, 14:38
                       mam na żywo z Mińska w tv24
                       Manifestacja POKOJOWA...ALE CO ZROBI? DZIŚ ŁUKASZENKO? NIKT NIE może przewidzieć
                       nada; nie ma wiadomości z poprzednich zatrzymań co z nimi się stało to prawie 100 osob !!!!
                        • marii51 Re: DEMONSTRACJWE ALE JUZ 23.08.20, 21:29
                         nosi przysobie karanin
                         nie wierzy juz nikomu..

                         Nagranie zamieścił kanał prowadzony przez służbę prasową prezydenta - Puł Pierwogo. "Łukaszenka godzinę temu przyleciał na miejsce wydarzeń. Do Pałacu Niepodległości! Prezydent ma na sobie kamizelkę kuloodporną. W rękach - automat" - napisano.

                         O nagraniu informuje też np. portal TUT.by. Jak podano, prezydent "idzie z automatem w rękach po terenie Pałacu Niepodległości". Mówi też "zostań" i pyta "nikogo tam już nie ma, tak?" - czytamy.
                         • marii51 Re: sankcje dla pomagających ... 30.08.20, 09:26
                          Białoruski lider podkreślił, że Białoruś pokaże innym krajom, "co to są sankcje".
                          - Do tej pory Polacy i Litwini transportowali towary do Chin i Rosji przez Białoruś, teraz będą latać albo przez Bałtyk, albo przez Morze Czarne - zagroził Łukaszenka. - A w sprawie produkcji, na którą Rosja wprowadziła embargo, niech nawet nie marzą - dodał.Tekst linku
                         • marii51 Re: sankcje dla pomagających ... 30.08.20, 16:03
                          Eskalacja w Mińsku. Do Podczas pokojowego protestu, który rozpoczął się w Mińsku po godzinie 13, dochodzi do eskalacji przemocy. Ludzie, którzy idą w marszu, są brutalnie bici przez OMON. Setki milicjantów otoczyły demonstrantów z dwóch stron, odcinając im drogę ucieczki. Na ulicach słychać krzyki osób zatrzymywanych - ma ich być jak do tej pory 125. "Bardzo źle (...) Nie mogą nigdzie uciec, są stłoczeni" - relacjonuje w Krytyce Politycznej Sławomir Sierakowski, który jest na miejscu.Tekst linkucentrum biegną setki milicjantów. Kobiety kładą się na ziemi, by chronić protest
                         • marii51 dzis z GDANSKA POPLYNA 31.08.20, 14:16
                          Wieczorem w Filharmonii Bałtyckiej zostanie wręczona nagroda Europejski Poeta Wolności.
                          ``````
                          JESTEM BARDZO OCZEKUJĄCA KTO NIM? OSTANIE?

                          Zwieńczeniem poniedziałkowych obchodów, organizowanych przez gdański ratusz, będzie wiec solidarności z Białorusinami, który rozpocznie się o godzinie 20 przy historycznej Bramie nr 2 na Placu Solidarności.

                          Wiec będzie także zakończeniem trwającego od ponad dwóch tygodni gdańskiego Święta Wolności i Demokracji. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaapelowała do wszystkich osób, które chciałby wziąć udział w obchodach, o ostrożność i stosowanie się do wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.

                          Będzie to jeden z najważniejszych sygnałów, który popłynie z Gdańska do Białorusi. Wspominając o obchodach Święta Wolności i Demokracji nie możemy zapominać o sytuacji na Białorusi, gdzie pokojową metodą ludzie walczą o równość, wolność i demokrację - powiedziała Dulkiewicz.
                         • marii51 Cichanouską za liderkę wybraną przez naród 10.09.20, 22:11
                          Sejm Litwy przyjął rezolucję ws. Białorusi. Uznał Cichanouską za liderkę wybraną przez naród

                          Sejm Litwy przyjął kolejną rezolucję dotyczącą sytuacji na Białorusi. Litewscy deputowani uznali Swiatłanę Cichanouską za liderkę wybraną przez białoruski naród. Wzywają też opinię międzynarodową, by wspierała białoruską opozycję w dążeniu do powtórnych wyborów.Sejm Litwy przyjął kolejną rezolucję dotyczącą sytuacji na Białorusi. Litewscy deputowani uznali Swiatłanę Cichanouską za liderkę wybraną przez białoruski naród. Wzywają też opinię międzynarodową, by wspierała białoruską opozycję w dążeniu do powtórnych wyborów.
                          ~~~~~~~~~~wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26289031,sejm-litwy-przyjal-rezolucje-ws-bialorusi-uznal-cichanouska.html

                          ````````
                          jeszcze spr jutro jakie sprawy z Naszym Premierem
                         • marii51 Re: Cichanouską za liderkę wybraną przez naród 17.09.20, 21:57
                          Łukaszenka: Zamykamy granice z Polską i Litwą. "Powstrzymajcie swoich szalonych polityków"
                          REKLAMA

                          mb, IAR
                          17.09.2020 19:56
                          Alaksandr Łukaszenka oświadczył, że Białoruś jest zmuszona zamknąć granice z Polską i Litwą. Wzmocniona zostanie ta z Ukrainą.

                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26312122,lukaszenka-zamykamy-granice-z-polska-i-litwa-powstrzymajcie.html
                         • marii51 Re: Cichanouską za liderkę wybraną przez naród 18.09.20, 22:10
                          Moja rada dla Cichanouskiej”. Lech Wałęsa w Fakcie o tym, jak wygrać demokrację na Białorusi
                          Były prezydent Lech Wałęsa (77 l.) udzielił nam wywiadu, w którym mówił, jaki ma stosunek do problemów, którymi dzisiaj żyje świat. Opowiedział Faktowi m.in. o tym, co powinna zrobić rywalka Aleksandra Łukaszenki, czyli Swiatłana Cichanouska, by ruszył proces demokratyzacji Białorusi. Porównał siebie i ją do "trenerów", motywujących młodzież. Polecił też dysydentce, by zajrzała na jego Facebooka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka