Dodaj do ulubionych

ZAWRZAŁO --

22.09.20, 17:10
Nad przemianą Ziobry pracowali m.in. politycy Porozumienia, ale kluczowa jest tu presja Nowogrodzkiej.

Centrala PiS zadbała o to, aby wywrzeć na Ziobrze jak najsilniejszą presję. A to urządzając publiczną rekrutację na stanowisko po mającym być usuniętym Zbigniewie Ziobrze. A to generując przekaz w mediach, że decyzja o dymisji Ziobry jest już podjęta. Nieprzypadkowo na nocne piątkowe spotkanie wierchuszki PiS w Krakowie zaproszono Małgorzatę Wassermann i Arkadiusza Mularczyka - potencjalnych następców ministra sprawiedliwości. W mediach szybko też zaistniało nazwisko Przemysława Czarnka jako potencjalnego kandydata na szefa resortu.

- Czarnek bardzo by chciał być tym ministrem,
ale jak Ziobro ostanie się w Ministerstwie Sprawiedliwości,
to nie zazdroszczę Przemkowi. Zbyszek pamięta takie rzeczy - mówi nam polityk PiS.
---------
zdarzuło się ,że KOALICJANCI NIE GŁOSOWALI TAK JAK Prezes JK
ALE
ONI TAKIE KABARETY PROPONUJĄ--BAWIĄ SIĘ
dlaczogo tak robią?
zeby zakrywać rozrobami klopoty w społeczeństwie
--------
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 22.09.20, 17:11
   Z kolei Małgorzata Wassermann w fotelu ministra sprawiedliwości byłaby policzkiem wymierzonym Ziobrze. Jak pisaliśmy, Ziobro był wiecznie skonfliktowany z jej ojcem - Zbigniewem Wassermannem, który w 2010 r. zginął w katastrofie smoleńskiej. - Ziobro przez całe życie walczył z jej ojcem. Wręcz go niszczył, gdzie tylko mógł. A teraz co? Córka Wassermanna miałaby zastąpić Ziobrę w Ministerstwie Sprawiedliwości i czyścić je z "ziobrystów"? - zastanawiał się jeden z polityków PiS. Małgorzata Wassermann nie bywała dotychczas na comiesięcznych krakowskich spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim (odbywają się one przy okazji odwiedzania przez prezesa PiS grobu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii pochowanych na Wawelu). Jej obecność był elementem presji wywieranej na Ziobrę.

   - Ale przecież sama Wassermann nie ma żadnego ciśnienia, by się wprowadzać do Ministerstwa Sprawiedliwości - słyszymy od rozmówcy z PiS.
   • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 22.09.20, 17:13
    Presja na Ziobrę była i nadal jest ogromna. Polityk zbliżony do negocjacji koalicjantów: - Ziobro godnością się unosił, ale widać, że nie wytrzymał psychicznie napięcia. Najbardziej na jego decyzję wpłynęło właśnie to, że jest słaby psychicznie. Pęka w takich stresowych sytuacjach.

    To perspektywa dymisji z funkcji ministra, odwołania wszystkich jego współpracowników z rządu i swoich ludzi oraz członków rodziny - żony i brata - ze spółek Skarbu Państwa. Do tego Nowogrodzka próbowałaby rozbić 19-osobową grupę "ziobrystów" w Sejmie, przeciągając choć niektórych na swoją stronę.

    dobrze się czyta
    wyjasnienia ważnych spraw...i ego prezia rośbie jak zawsze smile
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26327054,ziobro-chcial-isc-na-ostro-w-pis-az-zdziwienie-ze-pekl.html
     • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 24.09.20, 13:36
      Mariusz tak to prawda , za dużo by stracił !

      Dzis mamy wiadomości ktore wypowiada SenaProf. ---
      Aleksander Bobko uważa, że forma ostatnich starć w Zjednoczonej Prawicy jest "dla sympatyków porozumienia prawicy trochę zaskakująca i konfundująca". - Te ostatnie prawie pięć lat, kiedy PiS z koalicjantami rządzi, one były w zasadzie niezwykle spokojne, jeśli idzie o element wewnętrznej rywalizacji. To wszystko działo się jednak w ukryciu czy podskórnie. Natomiast teraz wylało się to na zewnątrz - ocenił w Poranku Radia TOK FM były senator PiS i wiceszef resortu nauki i szkolnictwa wyższego.tor
      a to najbardziej prawdziwe
      Kaczyński nie jest o wszystkim informowany? Były senator PiS: Ma pewien kłopot z percepcją rzeczywistości


      tokfm.pl
      24.09.2020 10:46
      Zdaniem prof. Aleksandra Bobki kryzys w koalicji rządowej może skutkować "deziobryzacją" w urzędach i państwowych spółkach. Jak podkreślił gość TOK FM, nie jest to jednak najważniejsze. Dużo bardziej niepokojący jest bowiem dla byłego senatora PiS... stan wiedzy Jarosława Kaczyńskiego o sytuacji w państwie.
      • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 24.09.20, 13:39
       jeszcze więcej to ,
       Prof. Bobko uważa, że skutkiem napięć będzie przywrócenie odpowiedniej hierarchii w koalicji - Solidarna Polska i Porozumienie "będę musieli być bardziej spolegliwi", jako mniejsze i mniej liczące się ugrupowania. - W publicystycznym skrócie można powiedzieć, że będą musieli słuchać Jarosława Kaczyńskiego. Jest sprawą oczywistą, że obecnie władza pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest ogromna. Jesteśmy w takiej specyficznej sytuacji , w której jako szeregowy poseł, sprawuje on ogromną władzę. Dla wielu jest to sytuacja trochę irytująca i pozakonstytucyjna (...). Mamy taki ustrój z super prezydentem nieprzewidzianym przez konstytucję - mówił gość Poranka Radia TOK FM. I dodał, że taka sytuacja ma taki plus, że "wiemy, w którym pokoju, pod jakim adresem znajdują się osoby, które realnie sprawują w Polsce władzę".
       Czy Kaczyński jest o wszystkim informowany?
       Wiosną mieliśmy kryzy koalicyjny wywołany niezgodą Porozumienia Jarosława Gowina na wybory korespondencyjne. Do obecnego kryzysu doprowadziła przede wszystkim postawa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Karolina Lewicka pytała więc byłego senatora, czy skutkiem będzie "deziobryzacja", czyli usuwanie polityków SP z ważnych stanowisk nie tylko w ministerstwach.

       Zdaniem prof. Bobki należy spodziewać się roszad w urzędach i państwowych spółkach. Ale jak podkreślił, przy okazji rozmowy o zawodach, jakich dostarczyli Kaczyńskiemu koalicjanci, warto zwrócić uwagę na co innego. Rozmówca Karoliny Lewickiej zwrócił uwagę na to, że prezes PiS wiosną bardzo długo upierał się, by przeprowadzić wybory korespondencyjne,"choć już w kwietniu wiadomo było, że będzie to fizycznie niemożliwe". - Niepokoi mnie, że pan prezes Kaczyński przez długi okres, mimo wszystko, parł do tych wyborów i miał pretensję do Gowina. Ten kluczowy dzisiaj ośrodek władzy jest nie najlepiej informowany o realnym stanie rzeczy. A więc ma pewien kłopot z percepcją rzeczywistości, która jest oczywista dla postronnych i przeciętnych obywateli - zauważył. Tekst linku
       • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 24.09.20, 13:50
        Minister bez teki ,ale czuwać będzie nad bezpieczenstwem
        takie plany pojawiły się
        Nadpremier, nadprezydent ma zająć stanowisko wicepremiera bez teki? Czego ma pilnować? Czy Morawiecki i Ziobro nie skoczyli sobie do gardeł podczas posiedzenia Rady Ministrów? - pytała prowadząca program Karolina Lewicka.

        - Ja bym tego tak nie określał. Bardziej powiedziałbym, że Jarosław Kaczyński chce się bardziej zaangażować w działania rządu, jako bardzo doświadczony polityk - odpowiedział wicerzecznik Porozumienia. I dodał, że scenariusza dotyczącego nowego stanowiska dla prezesa PiS nie należy rozpatrywać w kategoriach osłabienia pozycji Mateusza Morawieckiego. Bo, jak przypomniał, sam Kaczyński zapewnił już kilka tygodni temu, że Morawiecki nie straci stanowiska szefa rządu.

        Jak argumentował, "Jarosław Kaczyński jest jednym z trzech liderów Zjednoczonej Prawicy". - Dobrze byłoby, gdyby wszyscy ci liderzy byli w rządzie, a obecnie tylko jeden z nich zasiada w rządzie. Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński są poza rządem i uważam, że bardzo dobrze byłoby, gdyby wszyscy znaleźli się w rządzie po rekonstrukcji rządu - przekonywał.
        ----wciż zastanawiające,że Premierem nie zostanie?
        nie czuje się na siłach
        wyloty reprezentujące Polskę a języka obcego? ale stanowisko tak obmyskono,żeby był nad Premierem nad Prezydentem i mieć Status MINISTRA I ok lider najwiekszej oartii Tekst linku
        • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 24.09.20, 15:16
         Minister Ardanowski o PiS: Kieruje się zasadami marksistowskimi, weszli w "egzotyczny sojusz"

         oprac. Natalia Pacholczyk
         24.09.2020 13:37
         Minister rolnictwa został zapytany o ustawę o ochronie zwierząt.
         Według Jana Krzysztofa Ardanowskiego jej wprowadzenie skutkować będzie "latami w sądach", a jej pomysłodawcy "będą się jej mocno wstydzić"
         .
         kto będzie sądzony to będzie zastępców wyszukają oni potrafią ..Tekst linku.
          • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 26.09.20, 13:29
           Komentarze po konferencji Zjednoczonej Prawicy
           "Oburzeni, że nie pokazali umowy koalicyjnej? Przecież pan Sobolewski powiedział, że musi to na Rusi, a w Polsce jak chce J.Kaczyński. Czego nie rozumiecie" - napisała na Twitterze dziennikarka Newsweek Polska Renata Grochal. "Dziennikarze pytają Kaczyńskiego, czy wchodzi do rządu. Co finalnie zawiera nowa umowa koalicyjna, którą właśnie podpisano? Nikt nie odpowiada. Koniec wspólnego oświadczenia, dziennikarze zostali na sali sami" - dodaje dziennikarka Onetu Kasia Szewczuk.

           TO IMITACJA POROZUMIENIA
           jeśli nie ma swobodnych zadawań pytan to znaczy.... a o czym tu mamy opowiadać
           najważniejsze wiadome,że nadzor musi byc nadewszystko uczymi ten warunek JK I KWITA !
           • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 27.09.20, 10:15
            Nie ma już Zjednoczonej Prawicy.            polityka.... pamiętamy ...sadjak j nazwał Piłsudzki
            i jak okrelał... tak to jest ....
            walka walka o stołki ,o pieniądze.... ze o Państwo .. po co? muszą byc dla polityków indywidualnezyski !!!

            Dziś mamy koalicję prawicy
            : PiS i Porozumienia oraz Solidarnej Polski. Jarosław Kaczyński chciał je umieścić w menu w roli przystawek, ale w maju najpierw Jarosław Gowin, a teraz Zbigniew Ziobro siłą zasiedli do stołu. Sam Ziobro dzięki "wojnie o krzesło" odsunął Mateusza Morawieckiego od stołka prezesa PiS, na którego przejęcie mocno liczył. i tak to============
            Ziobro i Gowin wygrali swoje "wojny o krzesło". Na planie "wicepremier Kaczyński" straci Morawiecki
            a prezes mówił...>>ie będzie ogon rzadził psem-----
            • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 28.09.20, 14:53
             Rekonstrukcja rządu PiS. Bartłomiej Sienkiewicz o nowym szefie MEN
             Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości - znany z kontrowersyjnych i skrajnych wypowiedzi na tematy światopoglądowe - jest jednym z polityków, których nazwisko pada wśród możliwych kandydatów na nowego ministra edukacji po rekonstrukcji rządu obozu Zjednoczonej Prawicy. - Pan Czarnek porusza się na tyle, na ile pozwala mu Jarosław Kaczyński. To nie jest samodzielny gracz polityczny - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem w koalicji obozu PiS nadal trwa konflikt, a weekendowe porozumienie Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro pozwoliło tylko "zrolować" spór "na jakiś czas". - On wybuchnie ze zdwojoną siłą - stwierdził Sienkiewicz, dodając, że Zbigniew Ziobro będzie walczył o władzę coraz mocniej.
          • marii51 swojskie klimty w pis 30.09.20, 13:20
           www.wp.pl/?wga_sa=section-live%2F200&wga_srt=pin-down&teaserid=6559592608568961&baseteaserid=6559576692508289&index=1&abtest=adtech%7CPRG-1514%7CC%3Banalytics%7CANALIZY-2630%7Cucb-4h%2F23
            • marii51 COS pozytywnego poznajmy 30.09.20, 22:26
             https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/pknktkuTURBXy85NGNkYjFiNC0zYjdkLTQ4MGEtYjUxMC0zZWNlYjA1OGI1YWQuanBlZ5KVAwBXzRAczQkQkwXNAxTNAbw
             można zostać najpierw tzw Aniołkiem>> Kaczyńskigo a tak naprawdę wizażysatką osobistą

             ALE ! w nowyn rzadzie szykuje się na minsysta
             Anna Krupka, znana jako jeden z „aniołków Kaczyńskiego”, będzie nadzorować sport po rekonstrukcji rządu jako zastępczyni wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego - ustalił Onet. W PiS Krupka nazywana jest makijażystką prezesa, bo kilka lat temu to właśnie ona była odpowiedzialna za przygotowanie Jarosława Kaczyńskiego do występów przed kamerami.

             W nowym rządzie nie będzie Ministerstwa Sportu, które stanie się częścią Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szefem tego resortu jest Piotr Gliński i to on będzie sprawował pieczę na polskim sportem, a wspomagać go będzie jako zastępczyni właśnie Krupka.

             To ona razem z sześcioma partyjnymi koleżankami dała swoją twarz kampanii Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych z 2011 r. Młode działaczki miały być tajną bronią i ocieplać wizerunek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Krupka od tamtej pory cieszy się ponoć jego dużą sympatią.Tekst linku
             • marii51 Re: COS pozytywnego poznajmy 30.09.20, 22:31
              Duże zmiany w rządzie. Komentarze po konferencji Morawieckiego. "Jest jeden pozytywny aspekt"

              30.09.2020 17:18
              - Jest jeden aspekt pozytywny, tzn. wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Z jednej strony jest to wyraz bezradności i kapitulacji, ale z drugiej nastał wreszcie moment, kiedy Jarosław Kaczyński jako wicepremier będzie osobą odpowiedzialną, również w przyszłości przed Trybunałem Stanu - powiedział szef Klubu Parlamentarnego Koalicji Polskiej Cezary Tomczyk. Kandydatury na nowych ministrów ocenili też już inni politycy opozycji oraz dziennikarze.Tekst linku
           • marii51 Re: swojskie klimty w pis 02.10.20, 20:40
            Jeszcze przed tygodniem wielu komentatorów wyrażało opinię, że to koniec Zbigniewa Ziobry i jego Solidarnej Polski w projekcie Zjednoczonej Prawicy.

            "Albo Ziobro przyjmie warunki teraz i zostanie w rządzie, albo i tak je przyjmie, ale później, i w rządzie już nie będzie – to poseł PiS Zbigniew Girzyński dla "Super Expressu".

            "Ogon nie może merdać psem", "niektórym zerwało beretki" – to z kolei przytaczane przez "Rzeczpospolitą" rzekome wypowiedzi samego prezesa PiS i Joachima Brudzińskiego.magazyn.wp.pl/informacje/artykul/sa-w-pis-rachunki-krzywd
            • marii51 jesli nie jest tak jak mowiJK 03.10.20, 12:45
             Od tygodnia pozornie wydaje się, że sytuacja w obozie PiS jest opanowana i wszyscy znów się kochają. Taki obraz jednak nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zgoda w PiS to bajka dla naiwniaków. Pod nosem Jarosława Kaczyńskiego rozgrywa się totalna wojna, w której każdy chce coś ugrać. Wszystko wskazuje na to, że jednym wyjściem z sytuacji są przedterminowe wybory 2020. Trudno bowiem rządzić w tak napiętej atmosferze i bez zdyscyplinowanej większości.             Przedterminowe wybory 2020 coraz bardziej realne. Już dwa dni temu pisaliśmy o tym, że klub parlamentarny PiS za chwilę może stracić większość w Sejmie. Obecnie liczy 235 posłów, a przecież 15 z nich jest zawieszonych w prawach członka partii Jarosława Kaczyńskiego. - Rozumiem, że zostanę usunięty z PiS-u, podobnie jak kilku innych posłów, którzy głosowali przeciwko tej ustawie (tzw. Piątce dla zwierząt - red.) - nie pozostawił złudzeń jeden z grupy buntowników - Jan Krzysztof Ardanowski (WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ). Jakby tego było mało, z ustaleń WP wynika, że do rozłamu dojść ma także w Senacie. Tam jest naprawdę grubo. - Szacujemy, że przeciwko Kaczyńskiemu zbuntować się może nawet 10-15 senatorów. Co im grozi? Wyrzucenie z partii - stwierdził jeden z senatorów PiS. Rozłamowców nie odstrasza nawet, to, że podczas głosowania obowiązywać ma dyscyplina klubowa. - Do tej pory w sprawach światopoglądowych nie obowiązywała dyscyplina. Ta ustawa miała wymiar światopoglądowy. Jeżeli z tego tytułu parlamentarzyści będą ponosić konsekwencje polityczne, to ze strony kierownictwa PiS będzie to strzał kolano. W środowiskach wiejskich ci ludzie urosną do rangi bohaterów. To istotna strata wizerunkowa w szansach wyborczych na przyszłość - ocenił senator PiS Jan Maria Jackowski w rozmowie z WP.
             www.se.pl/wiadomosci/polityka/zgoda-w-pis-to-bajka-totalna-wojna-u-kaczynskiego-przedterminowe-wybory-2020-aa-cxEC-tvBQ-nGFS.html
             • marii51 Trybunał KONSTYTUCYJNY 21.10.20, 12:40
              Trybunał Konstytucyjny
              stał się "trzecią izbą parlamentu",
              w której PiS nie ma większości,
              choć na 15 osób w nim zasiadających
              aż 14 to nominaci obozu rządzącego. Wedle naszych informacji,
              już nawet prof. Krystyna Pawłowicz ma dość obcesowości
              i metod prezes Julii Przyłębskiej. Brak kontroli nad TK to rosnące ryzyko dla PiS.
              • marii51 OJ POGNIWAŁ SIĘ min kultury...aż ąż ... 21.10.20, 12:42
               Piotr Gliński "zrzeka" się tytułu profesora po decyzji w sprawie Andrzeja Zybertowicza. "Bo mi wstyd"
               REKLAMA

               KowS
               01.07.2020 08:53
               Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński zrzeka się tytułu profesora i krytykuje Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, która nie przyznała tego tytułu Andrzejowi Zybertowiczowi. Wicepremier oświadczył w ramach protestu, że od teraz będzie jedynie "doktorem".


               a vo takiego się stałó?wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114885,26087595,piotr-glinski-zrzeka-sie-tytulu-profesora-po-decyzji-w-sprawie.html
                • marii51 Re: OJ POGNIWAŁ SIĘ min kultury...aż ąż ... 23.10.20, 14:31
                 Wojciech Mann pojawił się w programie "Tomasz Lis". Dziennikarz krytykował obóz rządzący.
                 Mann nie gryzł się w język i mówił co myśli o władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz podkreślał, że rządzący niszczą wizerunek Polski na świecie.
                 - My jesteśmy naprawdę z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo. Ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli - deklarował Mann.
                 - Zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu - dodawał dziennikarz, krytykując obóz władzy.
                 Słowa Manna nie spodobały się posłowi PiS Kazimierzowi Smolińskiego. Polityk proponuje dziennikarzowi pomoc w załatwieniu formalności, aby ten... utracił polskie obywatelstwo.
                 "Panie Mann, zrzeczenie się Polskiego obywatelstwa nie jest takie trudne. Jak tak Panu wstyd to chętnie pomogę z formalnościami. Mnie osobiście jest wstyd za ludzi, którzy wstydzą się własnej Ojczyzny. Tak, wstyd mi za Pana, Panie Mann"- napisał Smoliński w kierunku Wojciecha Manna.
                 • marii51 Poseł może byc pobawiony 25.10.20, 19:08
                  "Prezes Jarosław Gowin złożył wniosek do Sądu Koleżeńskiego o wykluczenie Pana Mariusza z partii" - poinformował w niedzielę na Twitterze wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

                  poseł tłumaczy się....

                  "Chodziło mi o brak przestrzegania wytycznych i Wasz egoizm, którym narażacie swoich bliskich" - komentował swój wpis Fułek, zwracając się do jednej z użytkowniczek Twittera. "Obrzydliwe jest bycie egoistą i nie mam tu na myśli aborcji, bo to kwestia indywidualna, tylko narażanie bliskich na zarażenie ojców, mam, dziadków" - wskazywał.Tekst linku
                  • marii51 Re: sytuacja w kraju strajkowa 25.10.20, 21:55
                   Na nieszczęście dla Jarosława Kaczyńskiego, właśnie ziszcza się na jego oczach czarny scenariusz. Prezes Prawa i Sprawiedliwości, nadal przebywający na autokwarantannie ma poważne powody do zmartwień. Zamknięcie w izolacji niestety wcale nie oddala go od kłopotów natury politycznej. Właśnie wypłynęły informacje, które mogą doszczętnie załamać Jarosława Kaczyńskiego. Nie tak miało to wszystko wyglądać…

                   www.se.pl/wiadomosci/polityka/kaczynski-w-czarnej-rozpaczy-przykre-doniesienia-prawdziwa-katastrofa-aa-a67X-5txD-B9zC.html
                   • marii51 Re: sytuacja w kraju strajkowa 30.10.20, 20:11
                    pierwszy raz !!!!
                    tak niskie poparcie
                    Sondaż CBOS: duży spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. Traci 9 punktów procentowych
                    REKLAMA

                    oprac. Marcin Kozłowski
                    30.10.2020 19:52
                    "Wydarzenia z trzeciej dekady października wpłynęły na wyraźne osłabienie społecznego poparcia dla rządzącej formacji" - podał CBOS w piątkowym komunikacie. Według najnowszego sondażu na Zjednoczoną Prawicę chciałoby zagłosować 31,3 proc. respondentów - to spadek o ponad 9 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego badania.Tekst linku
                    • marii51 Re: sytuacja w kraju strajkowa 01.11.20, 15:30
                     WIELE NALEŻĄCYCH DO PIS ... ZASTANAWIAJĄ SIĘ .. I DLACZEGO ? ISTNIEJE
                     ZNACZENIE: Charakteryzujący się cynizmem, brakiem skrupułów i założeniem, że „cel uświęca środki”.

                     UŻYCIE: Przymiotnik pochodzi od nazwy doktryny politycznej – makiawelizmu – głoszącej, że najwyższym celem w polityce jest racja stanu. Dopuszczalne jest w związku z tym stosowanie podstępu, oszustwa czy przemocy. Makiawelizm to także określenie stosowane w psychologii – postawa makiaweliczna charakteryzuje się brakiem uczuć wyższych, manipulowaniem innymi w celu osiągnięcia zysków, nieufnością i brakiem liczenia się z potrzebami innych.
                     • marii51 Re: sytuacja w kraju strajkowa 01.11.20, 15:33
                      Kolejny w ciągu zaledwie kilku miesięcy bardzo poważny kryzys wewnętrzny rodzi coraz więcej wątpliwości wśród działaczy PiS co do działań Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi zwłaszcza o tych polityków, którzy myślą o swojej przyszłości w znacznie dłuższej perspektywie niż sam Kaczyński. Dla nich, nawet jeśli teraz prezes PiS realizuje jakiś makiaweliczny plan, to zdecydowanie przesadził.
                      • marii51 Re: sytuacja w kraju strajkowa 01.11.20, 15:40
                       ``Dogmat o nieomylności prezesa już nie obowiązuje - słychać w PiS. Ale to nie zaczęło się od aborcji. Zaczęło się już wiosną
                       Potem pojawiła się "piątka dla zwierząt". Sprawa aborcji miała obłaskawić twardych prawicowców w partii
                       Działacz PiS: - W ostatnich tygodniach dostaliśmy mnóstwo sprzecznych sygnałów. Nie wiemy, gdzie idziemy. Oczywiście jedno się nie zmienia. Jesteśmy łamani kołem, a jak trzeba, to nawet i straszeni
                       Do tego dochodzi jeszcze jeden element. Rząd kompletnie nie radzi sobie z pandemią. Premier, który w lipcu przekonywał, że wirus jest już w odwrocie i nie trzeba się go bać, dziś zamyka cmentarze tuż przed wyjazdami na Wszystkich Świętych. Wcześniej, do ostatniej chwili, jego urzędnicy zapewniali, że nic takiego nie nastąpi`````````````````
                       Z pewnością prezes dając zielone światło Julii Przyłębskiej, by zakończyła ciągnącą się od lat sprawę skargi w sprawie tzw. aborcji eugenicznej spodziewał się, że orzeczenie wywoła kontrowersje i protesty. Być może liczył, że w dobie pandemii i rekordów zakażeń ludzie będą mniej chętni do manifestowania swoich poglądów na ulicy i wszystko rozejdzie się po kościach.

                       - Jeśli nawet tak było, to się przeliczył. Wielki plan? Strategia? Nie wierzę w to. Coraz mniej ludzi wierzy – mówi mi polityk PiS, doświadczony parlamentarzysta.

                       I nawet jeśli takie głosy to wciąż mniejszość, to coś się zmieniło. Bo podobnych opinii słyszę coraz więcej: „Dogmat o nieomylności papieża już nie obowiązuje”, przwiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/aborcja-ferment-w-pis-niektorzy-traca-wiare-w-kaczynskiego/mbbg7qcy czym papieżem w PiS jest rzecz jasna Kaczyński.
                       WIELE JEST motywacjii n/t zachowńprzywodzcy
                       • marii51 a może koło powstać bo Ardanowski 09.11.20, 16:08
                        Wszystko wskazuje na to, że Jan Krzysztof Ardanowski może założyć koło poselskie, które byłoby formą czwartego koalicjanta, ale poza strukturami klubu PiS. Nie można zagwarantować, że wybory parlamentarne odbędą się w konstytucyjnym terminie - przyznał w rozmowie z telewizją Idź Pod Prąd senator klubu PiS Jan Maria Jackowski.

                        On sam był przeciwny "piątce dla zwierząt" forsowanej przez kierownictwo PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Projekt ustawy utknął w komisji i nie wiadomo, czy będzie procedowany.

                        - Nie zamierzam odchodzić z klubu, ale jeśli będą stosowane retorsje, to oczywiście będę na to reagował. Oczekiwałbym większego szacunku wobec parlamentarzystów. Nikt z kierownictwa partii nas nie przeprosił - mówi senator Jackowski, nawiązując do decyzji o zawieszeniu w prawach członków PiS parlamentarzystów, którzy zagłosowali przeciwko "piątce dla zwierząt".
                        w piątek zwołał tzw buntowników futerkowych
                        bylo ich 15 -u bez niech ::kaputen <<nie ma większosci w PIS !Tekst linku


                        Wcześniejsze wybory? Niewykluczone
                        Senator klubu PiS nie ukrywa, że w obozie władzy jest kryzys. - Mamy do czynienia z napiętą sytuacją wewnątrz PiS i sądzę, że jeżeli nie odbędą się konstruktywne rozmowy między przewodnictwem partii a panem ministrem Ardanowskim oraz posłami, może dojść do powstania koła poselskiego. Wszystko wskazuje na to, że Jan Krzysztof Ardanowski może być skłonny je założyć, przy czym nie byłoby to koło w opozycji do Prawa i Sprawiedliwości, lecz byłoby formą czwartego koalicjanta, z tym że poza strukturami klubu parlamentarnego PiS - tłumaczy Jackowski.

                        Jak dalej wyjaśnia: -
                        • marii51 praworządnośc >>namieszali >> na innych sklad 13.11.20, 19:01
                         na innych skladają winę
                         i nie mjący wiele stażu szczególnie probuje oskarżąć
                         Politycy PiS o powiązaniu budżetu UE z praworządnością. "Z Polski tworzy się jakąś taką koloni

                         oprac. Magdalena Bojanowska/IAR
                         13.11.2020 18:31
                         "Z Polski tworzy się jakąś taką kolonię, powiat", "Dla nich przestrzeganiem praworządności jest tylko lewicowa agenda", "Żądam wręcz od polityków opozycji, żeby nie kupczyli Polską" - to tylko niektóre z komentarzy polityków Prawa i Sprawiedliwości ws. powiązania budżetu unijnego z praworządnością.Tekst linku
                         • marii51 JAK DALEJ ? 14.11.20, 19:08
                          TROSZKĘ JUZ ZA DUŻO TYCH SENIORALNYCH
                          POLITYK PODOBNIE JAK AKTOR CZY SPIEWAJĄCY POWINIEN SAM WYCZUC KIEDY ZEJSĆ ZE SCENY
                          mlodych jest tak dużo madrych ,że spokojnie miałby komu przekazac pałeczkę
                          [POLITYK CHYBA MA WIĘKSZE AMBICJE
                          trwa ...


                          www.se.pl/wiadomosci/polityka/niepokojace-slowa-o-prezesie-pis-martwi-mnie-stan-jaroslawa-kaczynskiego-aa-1k6c-Lo1H-LNeW.html
                         • marii51 dobrze miec europoslanki pensje , mozna 15.11.20, 12:09
                          dowolnie krytykować tych , ktozry są w trudnej sytuacjii z powodu pandemii

                          a tak niewiele zrobiła dla niepełnosprawnych koczujących w Sejmie --też zapomniła?

                          Rafalska krytykowana po wpisie o "pieniądzach od władzy". "Nie brzydzi się pani brać kasę od UE?"

                          oprac. Daniel Drob
                          15.11.2020 10:16
                          Elżbieta Rafalska jest krytykowana za wpis skierowany do Krystyny Jandy. "A nie brzydzą pieniądze od tej 'paskudnej władzy'?" - napisała europosłanka, nawiązując do sprawy Funduszu Wsparcia Kultury. "To, że teraz, gdy jest tak wielu potrzebujących, rozdajecie kasę celebrytom, komentuje się samo" - skomentował Adrian Zandber.

                          Tekst linku
                         • marii51 kolejne sprawy nie do zrozumienia !!! 15.11.20, 12:20
                          WIEMY,ŻE TRZEBA POMOC ..
                          ALE SĄ POTRZEBUJĄCY I SĄ z wielkimi majątkami --im tak mocno nie frozi glodowe żyie

                          Kontrowersje wokół Funduszu Wsparcia Kultury
                          Opublikowana w piątek lista beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury wywołuje wiele kontrowersji. Zgodnie z decyzją MKDiN finansowe wsparcie w związku ze stratami poniesionymi w czasie epidemii uzyskały 2064 podmioty. Do samorządowych instytucji artystycznych, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców prowadzących działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki i tańca ma trafić łącznie 400 mln zł. Kontrowersje wzbudza fakt, że wśród beneficjentów znaleźli się znani artyści, m.in. Golec uOrkiestra (1,89 mln zł), Kamil Bednarek (500 tys. zł) czy Grzegorz Hyży (449 mln zł). Komentujący zwracają uwagę, że na takie wsparcie nie mogli liczyć przedsiębiorcy i pracownicy z innych branż.


                          Wicepremier Piotr Gliński na Twitterze wyjaśniał, że o rozdzieleniu pieniędzy decydował "algorytm". "Nasi przeciwnicy od początku pandemii bezwzględnie wykorzystują ją w grze politycznej. My tak nie postępujemy. Stworzyliśmy mechanizmy umożliwiające na równych prawach uzyskanie rekompensat z tytułu poniesionych strat podmiotom z wielu branż, w tym objętej restrykcjami kultury" - napisał. "O tym, kto dostał wsparcie, nie decydowały sympatie, rodzaj uprawianej sztuki, ale algorytm pokazujący kto stracił przychody w wyniku pandemii. To nie są pieniądze dla jednej osoby, ale dla całych zespołów ludzi, którzy z dnia na dzień stracili środki do życia" - dodał.
                          zespoły to grono ludzi ktorzy przestali występować i grać itp to faky
                          a
                          fakt !!!
                          ~~~~~~~~~~~~~~~~
                          nadal uśpiona ustawa w sprawie wynagrodzeń tych ktorzy ratują zycie a narażąją swoje


                          schowana jest pod dywan
                          mimo,ze zostala zaakceptowana końcowo czyli podpisana prez PAD wstrzymano calkowicie podwyżki obiecane dla personelu medycznego

                         • marii51 Re: praworządnośc >>namieszali >& 16.11.20, 19:37
                          CZYT ,ŻE W poniedziałek minister sprawiedliwości i prokurator generalny
                          Zbigniew Ziobro zagroził wycofaniem poparcia swojej partii dla premiera Mateusza Morawieckiego,
                          jeśli ten nie zawetuje unijnego budżetu w proteście przeciwko powiązaniu funduszy unijnych z praworządnością.

                          A TO zIOBRO BARDZO WALECZNY
                          KOLEJNY RAZ MA COŚ DO P M M
                          ~~~~~~~~~~~~~~~~czyli ==PREMIERA
                          to chyba zakusy i na przejęcie PIS I NA ZOSTANIE PREMIEREM ?
                          MOŻE ? i racja jest najwyżśżęgo stopnia prokuratorem i ministrem sprawiedliwosci

                          a z sądownictwem jako mgr jedynie a nie dr ? prawnych
                          za mało ... cofnie się i odda silniej wyksztalconym a zostanie szefem PIS I pREMIEREMsmileTekst linku
                         • marii51 Re: praworządnośc I OPÓR + WĘGRY I Polska 16.11.20, 19:43
                          Podczas poniedziałkowego posiedzenia ambasadorów 27 krajów Unii w Brukseli stwierdzono większość potrzebną dla rozporządzenia „pieniądze za praworządność”, lecz Polska i Węgry zgłosiły blokadę jednomyślności wymaganej do zatwierdzenia budżetu UE na lata 2021-27 oraz dla przepisów niezbędnych m.in. dla koronakryzysowego Funduszu Odbudowy. Niemiecka prezydencja w Radzie UE nadal traktuje te trzy elementy jako jeden polityczny pakiet finansowy. I dlatego nie będzie na razie poddawać rozporządzenia praworządnościowego pod formalne zatwierdzające głosowania ministrów unijnych.

                          ~~~~~~~~Jaka jest przestrzeń do kompromisu?
                          Co teraz? Morawiecki w swym liście przekonywał, że rozporządzenie w proponowanym kształcie wprowadziłoby „stan niepewności prawa”, i wytykał „uznaniowość” oraz ryzyko politycznej arbitralności ze strony Komisji Europejskiej przy wnioskach o zawieszanie wypłat. List Orbána był znacznie bardziej kategoryczny, a w wersji dla Angeli Merkel puentował cytatem z Lutra: „Tu stoję, inaczej nie mogę”. Pomimo to Węgier wymieniał kilka oczekiwanych zmian w projekcie, sygnalizując – tak przynajmniej odbiera to Bruksela – gotowość do negocjacji
                          .

                          Jeśli Unia nie osiągnie zgody do końca grudnia, będzie skazana na protezy prawne w 2021 r. Może funkcjonować przez jakiś czas na podstawie prowizorium budżetowego (choć nigdy dotąd się to nie zdarzyło), czyli dość wysokie pułapy wydatków z 2020 r. zostałyby przeniesione na 2021 r. Jednak to nie oznacza, że Polska dostałaby więcej z prowizorium niż ze zwykłego budżetu. Co więcej, gdyby Unia ostatecznie zdecydowała się na rozbicie pakietu finansowego, to – wymagająca zgody 15 z 27 krajów Unii – zasada „pieniądze za praworządność” odnosiłaby się do też do prowizorium.

                          Ale najpoważniejszym doraźnym skutkiem weta byłoby zablokowanie Funduszu Odbudowy, co rodziłoby poważne ryzyko, że reszta Unii zacznie przekonstruowywać ten Fundusz tak, by nie obejmował Polski i Węgier.

                          wyborcza to dlatego copi......
                          Tekst linku
                         • marii51 PiS traci WIĘKSZOŚĆ w Sejmie! 17.11.20, 12:03
                          PiS traci WIĘKSZOŚĆ w Sejmie! "Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem"

                          Spekulowało się o tym już od jakiegoś czasu, lecz wciąż wiele osób uważało, że niemożliwym jest, by do tego doszło. A jednak!!! Do następnych wyborów parlamentarnych jeszcze 3 lata, a tymczasem już teraz PiS najprawdopodobniej straci większość w parlamencie! Lech Kołakowski zapowiedział we wtorek rano, że jeszcze dziś odejdzie z partii. Co więcej, wcale nie on jeden! - Decyzje są już podjęte. Robimy to z wielkim bólem - wyznał.

                          a to przez morwielką liczbą uznająćą więksZość PIS
                          OSTATNIE WYBORY
                          JUZ POKONYWAŁY ZA pisem obuwateli ale jeszcze.. radzili sobie
                          www.se.pl/wiadomosci/polityka/stalo-sie-pis-sie-wali-i-traci-wiekszosc-te-slowa-mowia-wszystko-aa-BMq2-4t6Q-nbqk.html
                          zachcialo się JK FUTERKOWYCH USTAW .... I PĘKŁO... nic się nie nauczył w 2007 r?
                         • marii51 Re: PiS traci WIĘKSZOŚĆ w Sejmie! 17.11.20, 17:26
                          Lech Kołakowski stwierdzi też, że od maja zabiegał o spotkanie z prezesem Kaczyńskim, ale do tego nie doszło.

                          - Powiedziałbym osobiście, w cztery oczy, o sytuacjach, jakie miały miejsce - stwierdził Kołakowski, pytany o to, co chciał przekazać prezesowi PiS. Miało mu przeszkodzić w tym "otoczenie wokół prezesa".

                          - Blokowało mnie w nawiązaniu relacji i kontaktów - mówił Lech Kołakowski. Zastrzegł jednak, że "działania pana prezesa zawsze sprzyjały jemu, jak i dobremu działaniu PiS".


                          W rozmowie z TVN24 po kilku godzinach Lech Kołakowski wyjaśniał, że kilka razy odmawiano mu możliwości telefonicznej rozmowy z prezesem rządzącego ugrupowania.

                          Zapowiedział też, że w środę będzie w Warszawie i nie wyklucza dalszych rozmów z parlamentarzystami z nowego koła. Dodał, że "powstanie koło, które będzie wspierać PIS przy dobrych ustawach".

                          Lech Kołakowski - zawieszony poseł: PiS może stracić większość
                          Rezygnujący z członkostwa w PiS parlamentarzysta pytany był też o to, czy w grupie zakładającej nową strukturą, jest m.in. były szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski czy Zbigniew Dolata i Teresa Hałas. - Zapraszamy innych parlamentarzystów do wejścia do koła - odpowiedział Kołakowski.

                          dq0zo99
                          Zapytany z kolei, czy koło, które ma powstać w Sejmie, będzie związane z Agrounią, odparł, że "będzie to koło skupiające kilku posłów, reprezentujących sprawy polskiej wsi".

                          Poseł wyjaśnił również, że ostateczna decyzja ws. nazwy nowego koła może zapaść w tym tygodniu. - Być może będzie to więcej niż pięć osób - zaznaczył Lech Kołakowski.

                          Piątka dla zwierząt. Głosowanie we wrześniu i kryzys w koalicji
                          Podczas głosowania we wrześniu nad "piątką dla zwierząt", spośród 229 obecnych na sali przedstawicieli klubu PiS przeciwko głosowało 38 posłów, w tym wszyscy z Solidarnej Polski. 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, a dwóch było przeciw.

                          To głosowanie wywołało kryzys w koalicji, spowodowało też zawieszenie w prawach członka PiS 15 posłów tego ugrupowania.

                         • marii51 cisza jak makiem zasiało 21.11.20, 14:57
                          Wielki chłód między Dudą a Kaczyńskim. W PiS-ie słychać: Relacje już nawet nie istnieją

                          Jacek Gądek
                          21.11.2020 10:15
                          Wielki chłód między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Współpracownik Kaczyńskiego się wzdraga: - Trudno, żeby coś było chłodne, skoro to coś nawet nie istnieje.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26531285,wielki-chlod-miedzy-duda-a-kaczynskim-w-pis-ie-slychac-relacje.html
                         • marii51 Re: cisza jak makiem zasiało 21.11.20, 18:56
                          DUDA kACZYŃSKI TO ... jeno
                          a na terytoriach całego pisu trwa...
                          Front krajowy
                          Na razie Jarosławowi Kaczyńskiemu nie udało się, mimo osobistego wejścia do rządu, zakończyć waśni między Zbigniewem Ziobrą, Jarosławem Gowinem i Mateuszem Morawieckim. Kiedy szef rządu zapowiadał zawetowanie budżetu unijnego, natychmiast Ziobro zorganizował konferencję prasową i ogłosił, że szef rządu robi w zasadzie wyłącznie to, czego on sam od niego oczekuje i żąda.

                          a nTo jeden z elementów nieuchronnego procesu odśrodkowego w Zjednoczonej Prawicy, przypominającego lata '90. Niedawna wolta Gowina pokazała, że jest taka możliwość, by się zbuntować przeciw Kaczyńskiemu, że można na wojenkach wymierzonych we własny obóz budować pozycje i nie ponieść konsekwencji - ocenia prof. Rafał Chwedoruk, politolog Uniwersytetu Warszawskiego.

                          Obóz rządzący ma jednak problem, bo wewnętrzne wojenki stały się nie tylko udziałem koalicjantów PiS, ale także i działaczy samego ugrupowania.awet...
                          Tekst linku
                         • marii51 Re: wybieramy a oni stają się ością 24.11.20, 13:59
                          Strajk Kobiet domaga się dymisji Ziobry. "Jest odpowiedzialny za to, że nasze państwo staje się republiką Ordo Iuris"

                          mb
                          24.11.2020 13:01
                          - Domagamy się dymisji ministra sprawiedliwości, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za kontakty z Ordo Iuris, za to, że nasze państwo staje się republiką Ordo Iuris, za to że rządzą fundamentaliści - powiedziała podczas konferencji prasowej liderka Strajku Kobiet Marta Lempart. - Szykujemy akcje w związku z działaniami Zbigniewa Ziobry - dodała.

                          Kobiety zmuszone zostały do takich decyzjii SPROWOKOWANE
                          W CZASIE NAJWIEKSZEJ PANDEMII DO STRAJKÓW CZYLI MANIFESTACJII

                          A RZĄD ROBI WSZYSTKO,ŻEBY policja kobiety maltretowała ? niepojęte jak może w pańsywie prawa tak traktować

                          ____==NIE ZGADZAMY SIĘ NA TO ,CO NAM PROPONUJE Trybunał Konstytucyjny
                          https://bi.im-g.pl/im/30/50/19/z26542384IH,Konferencja-Ogolnopolskiego-Strajku-Kobiet.jpg
                          Tekst linku
                         • marii51 DZIENNIKARZ Andzrej Kraszewski 24.11.20, 17:33

                          Andrzej Jerzy Koraszewski (ur. 26 marca 1940 w Szymbarku) – publicysta i pisarz ekonomiczno-społeczny, były dziennikarz BBC, wiceszef polskiej sekcji BBC, i publicysta paryskiej „Kultury”.

                          Syn oficera Armii Krajowej, z rodziny, która po powstaniu styczniowym osiadła w zaborze niemieckim, pod Inowrocławiem.

                          po ostatnim wystąpieniu JK POSTANOWIŁ NAPISAĆ CO MA w opinii swojej wobec takich obecnych rządów...

                         • marii51 dlaczego tam mocno chroniony? 26.11.20, 12:20
                          WP: Kaczyński zrezygnował z ochrony SOP. Ufa tylko wąskiemu gronu swoich prywatnych ochroniarzy


                          oprac. Maria Lipińska
                          26.11.2020 11:59
                          Według nieoficjalnych informacji portalu Wirtualna Polska, wicepremier Kaczyński zrezygnował z przysługującej mu ochrony SOP na rzecz firmy Grom Group. Do prezesa PiS ma dostęp tylko ograniczone, zaufane grono ochroniarzy.
                          Kaczyński pod ochroną
                          O tym, że Jarosław Kaczyński korzysta z ochrony firmy GROM Group, wiadomo od lat. Już w 2012 roku "Newsweek" ustalił, że miesięcznie za jej usługi PiS płaci ponad 100 tys. zł. Tygodnik "Polityka" w ubiegłym roku ujawnił, że PiS wydało ponad 2 miliony złotych na ochronę Kaczyńskiego z pieniędzy partyjnych pochodzących z subwencji. SOP i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów odmówiły komentarza w tej sprawie.

                          Jak twierdzi informator z otoczenia Kancelarii Premiera w rozmowie z WP, Kaczyński obecnie nie opuszcza swojego domu bez ścisłej ochrony. Ochroniarze GROM jeżdżą z nim nie tylko do Sejmu i na Nowogrodzką, ale również - jak ustalili dziennikarze Oko.press - do kościoła.
                         • marii51 KUKIZ15 szykuje się do zdrady? 26.11.20, 23:12
                          porzuci swije idee ? i będzie jak mowi Terlecki
                          Mam nadzieję, że posłom Pawła Kukiza bliżej do PiS, ale to się jeszcze okaże; jesteśmy gotowi na współpracę ze wszystkimi, którzy podzielają nasze poglądy i będą głosować jak my; nie ma jednak decyzji o rozpoczęciu rozmów o ich ewentualnym przystąpieniu do PiS - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

                          W czwartek podczas klubu Koalicji Polskiej Paweł Kukiz i jego posłowie zostali poinformowani, że decyzją Rady Naczelnej PSL zakończono z nimi współpracę. Jak tłumaczył to podczas konferencji prasowej prezes ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, "racją stanu dla PSL jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej, gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój, gwarantująca fundusze na wyjście z kryzysu covidowego", a ostatnie dni pokazały, że różnice w tej sprawie pomiędzy PSL a Kukiz'15 są zbyt daleko idące, by można było kontynuować współpracę.

                          Po ponad 30 minut od rozpoczęcia posiedzenia Paweł Kukiz wraz z trójką swoich posłów: Stanisławem Tyszką, Pawłem Szramką i Jarosławem Sachajko opuścił salę.

                          Klub Koalicji Polskiej po odejściu Kukiza będzie się nazywał Koalicja Polska PSL-UED-Konserwatyści. Oprócz Kukiza do Sejmu z jego rekomendacji weszli: Stanisław Tyszka, Stanisław Żuk, Jarosław Sachajko, Paweł Szramka i Agnieszka Ścigaj. Polityk pytany, czy Ścigaj razem z nim odejdzie z Koalicji Polskiej, odparł: "Trudno powiedzieć". Sama posłanka, która nie uczestniczyła w klubie, nie odbierała telefonu.

                          Terlecki powiedział, że to, iż posłowie Kukiz'15 zostali usunięci z klubu, który tworzyli razem z PSL, nie jest dla niego zaskoczeniem. "Różnice między nimi narastały i w zasadzie to, co się stało, było już tylko kwestią czasu" - ocenił.
                         • marii51 idee Ziobry 28.11.20, 23:21
                          Stan po Burzy. Kto jest "miękiszonem" w PiS? Ziobro próbuje wykończyć Morawieckiego
                          Obóz władzy idzie na kolizyjny kurs wobec Unii Europejskiej. Zbigniew Ziobro podkręca konflikt wokół budżetu UE, bo chce zatopić Mateusza Morawieckiego. Minister sprawiedliwości napisał list do premiera. Stwierdził w nim, że Bruksela dybie na polską niezależność i nie pozostaje nam nic innego, jak zawetować unijny budżet, jeśli zostanie powiązany z kontrolą praworządności. Premier znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. M.in. o tym dyskutują Agnieszka Burzyńska i Andrzej Stankiewicz.

                          Naszych podcastów możesz posłuchać na aplikacji Audioteki - Lecton, a także na Soundcloud, Spotify, iTunes oraz na audio.onet.pl.www.onet.pl/?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=65f2b691-eaaa-4380-a6b5-65e3b476ac23&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka