Dodaj do ulubionych

ZAWRZAŁO --

22.09.20, 17:10
Nad przemianą Ziobry pracowali m.in. politycy Porozumienia, ale kluczowa jest tu presja Nowogrodzkiej.

Centrala PiS zadbała o to, aby wywrzeć na Ziobrze jak najsilniejszą presję. A to urządzając publiczną rekrutację na stanowisko po mającym być usuniętym Zbigniewie Ziobrze. A to generując przekaz w mediach, że decyzja o dymisji Ziobry jest już podjęta. Nieprzypadkowo na nocne piątkowe spotkanie wierchuszki PiS w Krakowie zaproszono Małgorzatę Wassermann i Arkadiusza Mularczyka - potencjalnych następców ministra sprawiedliwości. W mediach szybko też zaistniało nazwisko Przemysława Czarnka jako potencjalnego kandydata na szefa resortu.

- Czarnek bardzo by chciał być tym ministrem,
ale jak Ziobro ostanie się w Ministerstwie Sprawiedliwości,
to nie zazdroszczę Przemkowi. Zbyszek pamięta takie rzeczy - mówi nam polityk PiS.
---------
zdarzuło się ,że KOALICJANCI NIE GŁOSOWALI TAK JAK Prezes JK
ALE
ONI TAKIE KABARETY PROPONUJĄ--BAWIĄ SIĘ
dlaczogo tak robią?
zeby zakrywać rozrobami klopoty w społeczeństwie
--------
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 22.09.20, 17:11
   Z kolei Małgorzata Wassermann w fotelu ministra sprawiedliwości byłaby policzkiem wymierzonym Ziobrze. Jak pisaliśmy, Ziobro był wiecznie skonfliktowany z jej ojcem - Zbigniewem Wassermannem, który w 2010 r. zginął w katastrofie smoleńskiej. - Ziobro przez całe życie walczył z jej ojcem. Wręcz go niszczył, gdzie tylko mógł. A teraz co? Córka Wassermanna miałaby zastąpić Ziobrę w Ministerstwie Sprawiedliwości i czyścić je z "ziobrystów"? - zastanawiał się jeden z polityków PiS. Małgorzata Wassermann nie bywała dotychczas na comiesięcznych krakowskich spotkaniach z Jarosławem Kaczyńskim (odbywają się one przy okazji odwiedzania przez prezesa PiS grobu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii pochowanych na Wawelu). Jej obecność był elementem presji wywieranej na Ziobrę.

   - Ale przecież sama Wassermann nie ma żadnego ciśnienia, by się wprowadzać do Ministerstwa Sprawiedliwości - słyszymy od rozmówcy z PiS.
   • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 22.09.20, 17:13
    Presja na Ziobrę była i nadal jest ogromna. Polityk zbliżony do negocjacji koalicjantów: - Ziobro godnością się unosił, ale widać, że nie wytrzymał psychicznie napięcia. Najbardziej na jego decyzję wpłynęło właśnie to, że jest słaby psychicznie. Pęka w takich stresowych sytuacjach.

    To perspektywa dymisji z funkcji ministra, odwołania wszystkich jego współpracowników z rządu i swoich ludzi oraz członków rodziny - żony i brata - ze spółek Skarbu Państwa. Do tego Nowogrodzka próbowałaby rozbić 19-osobową grupę "ziobrystów" w Sejmie, przeciągając choć niektórych na swoją stronę.

    dobrze się czyta
    wyjasnienia ważnych spraw...i ego prezia rośbie jak zawsze smile
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26327054,ziobro-chcial-isc-na-ostro-w-pis-az-zdziwienie-ze-pekl.html
     • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 24.09.20, 13:36
      Mariusz tak to prawda , za dużo by stracił !

      Dzis mamy wiadomości ktore wypowiada SenaProf. ---
      Aleksander Bobko uważa, że forma ostatnich starć w Zjednoczonej Prawicy jest "dla sympatyków porozumienia prawicy trochę zaskakująca i konfundująca". - Te ostatnie prawie pięć lat, kiedy PiS z koalicjantami rządzi, one były w zasadzie niezwykle spokojne, jeśli idzie o element wewnętrznej rywalizacji. To wszystko działo się jednak w ukryciu czy podskórnie. Natomiast teraz wylało się to na zewnątrz - ocenił w Poranku Radia TOK FM były senator PiS i wiceszef resortu nauki i szkolnictwa wyższego.tor
      a to najbardziej prawdziwe
      Kaczyński nie jest o wszystkim informowany? Były senator PiS: Ma pewien kłopot z percepcją rzeczywistości


      tokfm.pl
      24.09.2020 10:46
      Zdaniem prof. Aleksandra Bobki kryzys w koalicji rządowej może skutkować "deziobryzacją" w urzędach i państwowych spółkach. Jak podkreślił gość TOK FM, nie jest to jednak najważniejsze. Dużo bardziej niepokojący jest bowiem dla byłego senatora PiS... stan wiedzy Jarosława Kaczyńskiego o sytuacji w państwie.
      • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 24.09.20, 13:39
       jeszcze więcej to ,
       Prof. Bobko uważa, że skutkiem napięć będzie przywrócenie odpowiedniej hierarchii w koalicji - Solidarna Polska i Porozumienie "będę musieli być bardziej spolegliwi", jako mniejsze i mniej liczące się ugrupowania. - W publicystycznym skrócie można powiedzieć, że będą musieli słuchać Jarosława Kaczyńskiego. Jest sprawą oczywistą, że obecnie władza pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest ogromna. Jesteśmy w takiej specyficznej sytuacji , w której jako szeregowy poseł, sprawuje on ogromną władzę. Dla wielu jest to sytuacja trochę irytująca i pozakonstytucyjna (...). Mamy taki ustrój z super prezydentem nieprzewidzianym przez konstytucję - mówił gość Poranka Radia TOK FM. I dodał, że taka sytuacja ma taki plus, że "wiemy, w którym pokoju, pod jakim adresem znajdują się osoby, które realnie sprawują w Polsce władzę".
       Czy Kaczyński jest o wszystkim informowany?
       Wiosną mieliśmy kryzy koalicyjny wywołany niezgodą Porozumienia Jarosława Gowina na wybory korespondencyjne. Do obecnego kryzysu doprowadziła przede wszystkim postawa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Karolina Lewicka pytała więc byłego senatora, czy skutkiem będzie "deziobryzacja", czyli usuwanie polityków SP z ważnych stanowisk nie tylko w ministerstwach.

       Zdaniem prof. Bobki należy spodziewać się roszad w urzędach i państwowych spółkach. Ale jak podkreślił, przy okazji rozmowy o zawodach, jakich dostarczyli Kaczyńskiemu koalicjanci, warto zwrócić uwagę na co innego. Rozmówca Karoliny Lewickiej zwrócił uwagę na to, że prezes PiS wiosną bardzo długo upierał się, by przeprowadzić wybory korespondencyjne,"choć już w kwietniu wiadomo było, że będzie to fizycznie niemożliwe". - Niepokoi mnie, że pan prezes Kaczyński przez długi okres, mimo wszystko, parł do tych wyborów i miał pretensję do Gowina. Ten kluczowy dzisiaj ośrodek władzy jest nie najlepiej informowany o realnym stanie rzeczy. A więc ma pewien kłopot z percepcją rzeczywistości, która jest oczywista dla postronnych i przeciętnych obywateli - zauważył. Tekst linku
       • marii51 Re: ZAWRZAŁO -- 24.09.20, 13:50
        Minister bez teki ,ale czuwać będzie nad bezpieczenstwem
        takie plany pojawiły się
        Nadpremier, nadprezydent ma zająć stanowisko wicepremiera bez teki? Czego ma pilnować? Czy Morawiecki i Ziobro nie skoczyli sobie do gardeł podczas posiedzenia Rady Ministrów? - pytała prowadząca program Karolina Lewicka.

        - Ja bym tego tak nie określał. Bardziej powiedziałbym, że Jarosław Kaczyński chce się bardziej zaangażować w działania rządu, jako bardzo doświadczony polityk - odpowiedział wicerzecznik Porozumienia. I dodał, że scenariusza dotyczącego nowego stanowiska dla prezesa PiS nie należy rozpatrywać w kategoriach osłabienia pozycji Mateusza Morawieckiego. Bo, jak przypomniał, sam Kaczyński zapewnił już kilka tygodni temu, że Morawiecki nie straci stanowiska szefa rządu.

        Jak argumentował, "Jarosław Kaczyński jest jednym z trzech liderów Zjednoczonej Prawicy". - Dobrze byłoby, gdyby wszyscy ci liderzy byli w rządzie, a obecnie tylko jeden z nich zasiada w rządzie. Jarosław Gowin i Jarosław Kaczyński są poza rządem i uważam, że bardzo dobrze byłoby, gdyby wszyscy znaleźli się w rządzie po rekonstrukcji rządu - przekonywał.
        ----wciż zastanawiające,że Premierem nie zostanie?
        nie czuje się na siłach
        wyloty reprezentujące Polskę a języka obcego? ale stanowisko tak obmyskono,żeby był nad Premierem nad Prezydentem i mieć Status MINISTRA I ok lider najwiekszej oartii Tekst linku
        • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 24.09.20, 15:16
         Minister Ardanowski o PiS: Kieruje się zasadami marksistowskimi, weszli w "egzotyczny sojusz"

         oprac. Natalia Pacholczyk
         24.09.2020 13:37
         Minister rolnictwa został zapytany o ustawę o ochronie zwierząt.
         Według Jana Krzysztofa Ardanowskiego jej wprowadzenie skutkować będzie "latami w sądach", a jej pomysłodawcy "będą się jej mocno wstydzić"
         .
         kto będzie sądzony to będzie zastępców wyszukają oni potrafią ..Tekst linku.
          • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 26.09.20, 13:29
           Komentarze po konferencji Zjednoczonej Prawicy
           "Oburzeni, że nie pokazali umowy koalicyjnej? Przecież pan Sobolewski powiedział, że musi to na Rusi, a w Polsce jak chce J.Kaczyński. Czego nie rozumiecie" - napisała na Twitterze dziennikarka Newsweek Polska Renata Grochal. "Dziennikarze pytają Kaczyńskiego, czy wchodzi do rządu. Co finalnie zawiera nowa umowa koalicyjna, którą właśnie podpisano? Nikt nie odpowiada. Koniec wspólnego oświadczenia, dziennikarze zostali na sali sami" - dodaje dziennikarka Onetu Kasia Szewczuk.

           TO IMITACJA POROZUMIENIA
           jeśli nie ma swobodnych zadawań pytan to znaczy.... a o czym tu mamy opowiadać
           najważniejsze wiadome,że nadzor musi byc nadewszystko uczymi ten warunek JK I KWITA !
           • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 27.09.20, 10:15
            Nie ma już Zjednoczonej Prawicy.            polityka.... pamiętamy ...sadjak j nazwał Piłsudzki
            i jak okrelał... tak to jest ....
            walka walka o stołki ,o pieniądze.... ze o Państwo .. po co? muszą byc dla polityków indywidualnezyski !!!

            Dziś mamy koalicję prawicy
            : PiS i Porozumienia oraz Solidarnej Polski. Jarosław Kaczyński chciał je umieścić w menu w roli przystawek, ale w maju najpierw Jarosław Gowin, a teraz Zbigniew Ziobro siłą zasiedli do stołu. Sam Ziobro dzięki "wojnie o krzesło" odsunął Mateusza Morawieckiego od stołka prezesa PiS, na którego przejęcie mocno liczył. i tak to============
            Ziobro i Gowin wygrali swoje "wojny o krzesło". Na planie "wicepremier Kaczyński" straci Morawiecki
            a prezes mówił...>>ie będzie ogon rzadził psem-----
            • marii51 Re: ZWOLNIONY Z min Rolnictwa mówi 28.09.20, 14:53
             Rekonstrukcja rządu PiS. Bartłomiej Sienkiewicz o nowym szefie MEN
             Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości - znany z kontrowersyjnych i skrajnych wypowiedzi na tematy światopoglądowe - jest jednym z polityków, których nazwisko pada wśród możliwych kandydatów na nowego ministra edukacji po rekonstrukcji rządu obozu Zjednoczonej Prawicy. - Pan Czarnek porusza się na tyle, na ile pozwala mu Jarosław Kaczyński. To nie jest samodzielny gracz polityczny - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem w koalicji obozu PiS nadal trwa konflikt, a weekendowe porozumienie Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobro pozwoliło tylko "zrolować" spór "na jakiś czas". - On wybuchnie ze zdwojoną siłą - stwierdził Sienkiewicz, dodając, że Zbigniew Ziobro będzie walczył o władzę coraz mocniej.
          • marii51 swojskie klimty w pis 30.09.20, 13:20
           www.wp.pl/?wga_sa=section-live%2F200&wga_srt=pin-down&teaserid=6559592608568961&baseteaserid=6559576692508289&index=1&abtest=adtech%7CPRG-1514%7CC%3Banalytics%7CANALIZY-2630%7Cucb-4h%2F23
            • marii51 COS pozytywnego poznajmy 30.09.20, 22:26
             https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/pknktkuTURBXy85NGNkYjFiNC0zYjdkLTQ4MGEtYjUxMC0zZWNlYjA1OGI1YWQuanBlZ5KVAwBXzRAczQkQkwXNAxTNAbw
             można zostać najpierw tzw Aniołkiem>> Kaczyńskigo a tak naprawdę wizażysatką osobistą

             ALE ! w nowyn rzadzie szykuje się na minsysta
             Anna Krupka, znana jako jeden z „aniołków Kaczyńskiego”, będzie nadzorować sport po rekonstrukcji rządu jako zastępczyni wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego - ustalił Onet. W PiS Krupka nazywana jest makijażystką prezesa, bo kilka lat temu to właśnie ona była odpowiedzialna za przygotowanie Jarosława Kaczyńskiego do występów przed kamerami.

             W nowym rządzie nie będzie Ministerstwa Sportu, które stanie się częścią Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szefem tego resortu jest Piotr Gliński i to on będzie sprawował pieczę na polskim sportem, a wspomagać go będzie jako zastępczyni właśnie Krupka.

             To ona razem z sześcioma partyjnymi koleżankami dała swoją twarz kampanii Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych z 2011 r. Młode działaczki miały być tajną bronią i ocieplać wizerunek prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Krupka od tamtej pory cieszy się ponoć jego dużą sympatią.Tekst linku
             • marii51 Re: COS pozytywnego poznajmy 30.09.20, 22:31
              Duże zmiany w rządzie. Komentarze po konferencji Morawieckiego. "Jest jeden pozytywny aspekt"

              30.09.2020 17:18
              - Jest jeden aspekt pozytywny, tzn. wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Z jednej strony jest to wyraz bezradności i kapitulacji, ale z drugiej nastał wreszcie moment, kiedy Jarosław Kaczyński jako wicepremier będzie osobą odpowiedzialną, również w przyszłości przed Trybunałem Stanu - powiedział szef Klubu Parlamentarnego Koalicji Polskiej Cezary Tomczyk. Kandydatury na nowych ministrów ocenili też już inni politycy opozycji oraz dziennikarze.Tekst linku
           • marii51 Re: swojskie klimty w pis 02.10.20, 20:40
            Jeszcze przed tygodniem wielu komentatorów wyrażało opinię, że to koniec Zbigniewa Ziobry i jego Solidarnej Polski w projekcie Zjednoczonej Prawicy.

            "Albo Ziobro przyjmie warunki teraz i zostanie w rządzie, albo i tak je przyjmie, ale później, i w rządzie już nie będzie – to poseł PiS Zbigniew Girzyński dla "Super Expressu".

            "Ogon nie może merdać psem", "niektórym zerwało beretki" – to z kolei przytaczane przez "Rzeczpospolitą" rzekome wypowiedzi samego prezesa PiS i Joachima Brudzińskiego.magazyn.wp.pl/informacje/artykul/sa-w-pis-rachunki-krzywd
            • marii51 jesli nie jest tak jak mowiJK 03.10.20, 12:45
             Od tygodnia pozornie wydaje się, że sytuacja w obozie PiS jest opanowana i wszyscy znów się kochają. Taki obraz jednak nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Zgoda w PiS to bajka dla naiwniaków. Pod nosem Jarosława Kaczyńskiego rozgrywa się totalna wojna, w której każdy chce coś ugrać. Wszystko wskazuje na to, że jednym wyjściem z sytuacji są przedterminowe wybory 2020. Trudno bowiem rządzić w tak napiętej atmosferze i bez zdyscyplinowanej większości.             Przedterminowe wybory 2020 coraz bardziej realne. Już dwa dni temu pisaliśmy o tym, że klub parlamentarny PiS za chwilę może stracić większość w Sejmie. Obecnie liczy 235 posłów, a przecież 15 z nich jest zawieszonych w prawach członka partii Jarosława Kaczyńskiego. - Rozumiem, że zostanę usunięty z PiS-u, podobnie jak kilku innych posłów, którzy głosowali przeciwko tej ustawie (tzw. Piątce dla zwierząt - red.) - nie pozostawił złudzeń jeden z grupy buntowników - Jan Krzysztof Ardanowski (WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ). Jakby tego było mało, z ustaleń WP wynika, że do rozłamu dojść ma także w Senacie. Tam jest naprawdę grubo. - Szacujemy, że przeciwko Kaczyńskiemu zbuntować się może nawet 10-15 senatorów. Co im grozi? Wyrzucenie z partii - stwierdził jeden z senatorów PiS. Rozłamowców nie odstrasza nawet, to, że podczas głosowania obowiązywać ma dyscyplina klubowa. - Do tej pory w sprawach światopoglądowych nie obowiązywała dyscyplina. Ta ustawa miała wymiar światopoglądowy. Jeżeli z tego tytułu parlamentarzyści będą ponosić konsekwencje polityczne, to ze strony kierownictwa PiS będzie to strzał kolano. W środowiskach wiejskich ci ludzie urosną do rangi bohaterów. To istotna strata wizerunkowa w szansach wyborczych na przyszłość - ocenił senator PiS Jan Maria Jackowski w rozmowie z WP.
             www.se.pl/wiadomosci/polityka/zgoda-w-pis-to-bajka-totalna-wojna-u-kaczynskiego-przedterminowe-wybory-2020-aa-cxEC-tvBQ-nGFS.html
             • marii51 Trybunał KONSTYTUCYJNY 21.10.20, 12:40
              Trybunał Konstytucyjny
              stał się "trzecią izbą parlamentu",
              w której PiS nie ma większości,
              choć na 15 osób w nim zasiadających
              aż 14 to nominaci obozu rządzącego. Wedle naszych informacji,
              już nawet prof. Krystyna Pawłowicz ma dość obcesowości
              i metod prezes Julii Przyłębskiej. Brak kontroli nad TK to rosnące ryzyko dla PiS.
              • marii51 OJ POGNIWAŁ SIĘ min kultury...aż ąż ... 21.10.20, 12:42
               Piotr Gliński "zrzeka" się tytułu profesora po decyzji w sprawie Andrzeja Zybertowicza. "Bo mi wstyd"
               REKLAMA

               KowS
               01.07.2020 08:53
               Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński zrzeka się tytułu profesora i krytykuje Centralną Komisję ds. Stopni i Tytułów, która nie przyznała tego tytułu Andrzejowi Zybertowiczowi. Wicepremier oświadczył w ramach protestu, że od teraz będzie jedynie "doktorem".


               a vo takiego się stałó?wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114885,26087595,piotr-glinski-zrzeka-sie-tytulu-profesora-po-decyzji-w-sprawie.html
                • marii51 Re: OJ POGNIWAŁ SIĘ min kultury...aż ąż ... 23.10.20, 14:31
                 Wojciech Mann pojawił się w programie "Tomasz Lis". Dziennikarz krytykował obóz rządzący.
                 Mann nie gryzł się w język i mówił co myśli o władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dziennikarz podkreślał, że rządzący niszczą wizerunek Polski na świecie.
                 - My jesteśmy naprawdę z dnia na dzień spychani na jakieś marginesy. Ludzie się wstydzą tego, że mają polskie obywatelstwo. Ja mówię o ludziach rozumnych i takich, którzy kawałek świata widzieli - deklarował Mann.
                 - Zastanawiam się, jakie mogą być przyczyny takiego nielubienia swojego narodu, żeby mu bez przerwy udowadniać, że jest gorszy, prowincjonalny i chwalić tych, którzy przyklaskują temu - dodawał dziennikarz, krytykując obóz władzy.
                 Słowa Manna nie spodobały się posłowi PiS Kazimierzowi Smolińskiego. Polityk proponuje dziennikarzowi pomoc w załatwieniu formalności, aby ten... utracił polskie obywatelstwo.
                 "Panie Mann, zrzeczenie się Polskiego obywatelstwa nie jest takie trudne. Jak tak Panu wstyd to chętnie pomogę z formalnościami. Mnie osobiście jest wstyd za ludzi, którzy wstydzą się własnej Ojczyzny. Tak, wstyd mi za Pana, Panie Mann"- napisał Smoliński w kierunku Wojciecha Manna.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka