Dodaj do ulubionych

od dzis 28 X wOJSKO NA ULICACH W Polsce

28.10.20, 12:05


DECYZJA WICE MIN DO SPRAW BEZPIECZENSTWA
WEZWANIE EMERYT DO OBRONY KOŚCIOŁÓW A WOJSKO NAULICE
wgospodarce.pl/informacje/87265-od-srody-wojsko-na-ulicach?fbclid=IwAR0q5k1LwIQ3I-omvgqcBcUO02-vv4mOq1pC9XbtVb8jzvAnsl3A0L0pU7Q
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: od dzis 28 X wOJSKO NA ULICACH W Polsce 28.10.20, 12:12

   Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wyprowadzeniu wojska na ulice. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej mają udzielić pomocy policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce.

    wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Wojsko-wychodzi-na-ulice.-Morawiecki-wydal-zarzadzenie-udzielenia-pomocy-policji

   PS MOTYWACJE SĄ dbać o bezpieczenstwo epidmiologiczne ....akurat w dniu ogloszenia przez kobiety strajku ogolnopolskiego
   Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej do udzielenia pomocy Policji zostało opublikowane w Monitorze Polskim w poniedziałek 26 października. 

   ''W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego'' - czytamy.  Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.


   • marii51 Re: od dzis 28 X wOJSKO NA ULICACH W Polsce 28.10.20, 12:24
    Koronawirus w Polsce. Żandarmeria Wojskowa pomoże policji. Wiemy, czym się zajmie
    - Żandarmeria Wojskowa tradycyjnie jako policja wojskowa wspiera policję przy większych wyzwaniach. Tak było przy Euro 2012, przy pierwszej fali koronawirusa. To nic nadzwyczajnego. Nie ma żadnych powodów, żeby się obawiać - zapewniał wiceszef MON Marcin Ociepa w programie "Tłit". - Żandarmeria dostała polecenie wspierania policji w czasie zwalczania skutków epidemii - to jednoznaczne. Będzie wspierać policję we wspólnych patrolach, kontroli przestrzegania kwarantanny - wyjaśnił. Pytany, czy zostanie zaangażowana w obronę kościołów, odparł: "Nie, na pewno nie w wymiarze zorganizowanym. ŻW nie jest szkolona do osłony manifestacji. Natomiast każdy funkcjonariusz ma obowiązek reakcji jak widzi przestępstwo. Profanowanie kościołów, przerywanie mszy, niszczenie zabytków jest przestępstwem. Żandarm będzie reagował, tak jak będzie reagował policjant".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka