Dodaj do ulubionych

PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległości.

12.11.20, 18:33
PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległości.

Fogiel: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległości. "W tym momencie doniesienia są sprzeczne"

IAR Informacyjna Agencja Radiowa, WBG
12.11.2020 17:53
Zakończyło się spotkanie prezydium Komitetu Politycznego PiS w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel zapowiedział, że partia "zajmie stanowisko", ale na razie "jest na to za wcześnie".
gdy rozpoczynał się Marsz
zauważyłam ,że Policjii była znikoma olość
bo na strakkach kobiet pojawiaja się ich setki i odrau z tarczami jakby Kobiry nie bęą iśc a atakowac POLICJE
NASTĘPNIE GAZETA WYBORCZA Z TAJNYCH WIADOMOŚCI DOWIEDZIAŁA SIE,ŻE
POWOLANY WIce min specjanie powolany chyba na wyjątkowe okolicznosci pan JK
NIE OPRACOWAŁ ADNEJ STRATEGII NA DZIEŃ NIEPODLEGLOŚCI
ale zaangazowany jest w Strajk KOBIET I ROZKAZYWAŁ BARDZO OSTRO TLUMIĆ STRAJ K KOBIET
~~~~~~~~~~~~~~~ pAN bOG NIE RYHLIWY ALE SPRAIEDLIWY
ULUBIEŃCy obecnego szefa pis
wczoraj pokazali jak potrafią i co potrafią rzucać mieszkańcom na balkony race zapalone?
ranic polijcje --kamieniami kostkami butelkami
a ta kich rządów doczekaliśmy się
a PREYDENT W=WY PRZECIE NIE WYRAŻĄŁ GODY
-
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległoś 12.11.20, 19:37
   TO NIE DO POMYSLENIA kto im dał powoenie 1- 20 policjantów na jednego?Policja użyła przemocy fizycznej wobec dziennikarzy
   RPO powołuje się na opublikowane w mediach nagrania. Do szczególnie brutalnego zdarzenia doszło w okolicach dworca PKP Warszawa-Stadion. Wobec znajdujących się na miejscu dziennikarzy zastosowano środki przymusu bezpośredniego (gaz łzawiący, pałki służbowe, granaty hukowe).wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26506156,marsz-niepodleglosci-dziennikarze-zaatakowani-przez-policje.html
   • marii51 Re: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległoś 12.11.20, 19:39
    "Konieczne jest poszanowanie istotnej roli dziennikarzy w relacjonowaniu wydarzeń publicznych, którzy powinni wykonywać swoją pracę w bezpiecznych warunkach, w sposób wolny od ataków fizycznych i werbalnych. Bardzo ważne jest, aby bezpieczeństwo relacjonowania demonstracji przez dziennikarzy oraz swoboda wykonywania przez nich zadań zawodowych były respektowane zarówno przez służby policyjne zabezpieczające dane wydarzenie, jak i przez jego uczestników. Rolą organów państwa w urzeczywistnianiu wolności prasy jest natomiast zapobieganie przemocy i zapewnienie bezpiecznego otoczenia dla dziennikarzy, aby umożliwić im wykonywanie ich pracy w sposób niezależny, bez niestosownych ingerencji i bez obawy, że staną się ofiarami przemocy, prześladowania, czy retorsji" - czytamy w liście Rzecznika Praw Obywatelskich.
    • marii51 Re: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległoś 12.11.20, 19:47
     trzeba wiele przeczytać żeby pojąć .. aletak opisuje naoczny swiadek
     co to było?

     Kiedy na odsiecz przybyli funkcjonariusze ustawieni na Nowym Świecie, rozpętało się piekło. Z jednej strony leciały race i petardy, z drugiej gaz łzawiący. Nigdy nie zapomnę tego widoku: pod słynną warszawską palmą stali policjanci z bronią w ręku i strzelali do tłumu. A ten ryczał: „Zawsze i wszędzie policja j...a będzie”.

     łodzi mężczyźni kopniakami rozwalali barierki odgradzające Muzeum Narodowe od jezdni na Alejach Jerozolimskich, wyrywali kostki chodnikowe i rzucali nimi w policjantów. Ci znowu odpowiadali gazem łzawiącym. Część uczestników marszu pobiegła w dół Nowym Światem, do Placu Trzech Krzyży, a reszta pomaszerowała dalej Jerozolimskimi, w kierunku Stadionu Narodowego. Szli z biało-czerwonymi flagami, całą szerokością ulicy, także po torach tramwajowych. Odpalali race, robili sobie z nimi zdjęcia. Kiedy już dotarli na most Poniatowskiego, ktoś wrzucił materiały pirotechniczne do jednego z mieszkań. Podobno próbował trafić w okno, w którym wywieszona była flaga Strajku Kobiet. Mieszkanie spłonęło, a tłum szedł dalej.
     www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/marsz-niepodleglosci-11-listopada-2020-relacja/cyp7cky
     • marii51 Re: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległoś 12.11.20, 20:01
      Od pewnego czasu rozgrywa się coś w rodzaju wojny o rząd dusz polskiej policji. Od kilkunastu dni trwa w policji przeciąganie liny, czy powinna wykonywać rozkazy partii rządzącej, czy trzymać się statutu. W słynnym już przemówieniu Jarosław Kaczyński wezwał „obrońców narodu” i „aparat” do przeciwstawienia się protestującym kobietom. To, co wydarzyło się podczas Marszu Niepodległości to fiasko tego planu. Trudno sobie wyobrazić, żeby policja dawała się wykorzystywać teraz do tłumienia protestów kobiet.

      wiadomosci.onet.pl/opinie/sierakowski-pis-przegral-wojne-o-rzad-dusz-w-policji-opinia/8vvdm38
      • marii51 Re: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległoś 13.11.20, 15:22
       https://bi.im-g.pl/im/39/0a/18/z25210425IH,Zdjecie-ilustracyjne.jpg

       DLATEGO TAK SWOBODNIE sobie traktują
       ~~~~~~~~~~~~~~~
       ttps://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26507962,delegalizacja-onr-rmf-fm-warszawski-ratusz-zaskoczony-decyzja.htmlProkuratura Regionalna w Krakowie przejęła postępowanie w sprawie delegalizacji stowarzyszenia Obóz Narodowo Radykalny od Prokuratury Okręgowej. Karolina Gałecka, rzeczniczka warszawskiego ratusza, powiedziała w rozmowie z RMF FM, że napływały do niej sygnały, że po dwóch latach prowadzenia postępowania i dwóch opiniach biegłych, zleconych przez prokuraturę, powstanie wniosek do sądu o delegalizację ONR-u.
        • marii51 Re: PiS zajmie stanowisko ws. Marszu Niepodległoś 13.11.20, 23:04
         ----STANOWCZO ZA MALO OCHRONY
         ZARZUCIŁ zaniedbanie koscioła przez Policje

         ====od niedawna pełni funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa, miał osobiście sprawdzać, czy policjanci pilnują kościołów w związku z protestami. Po udziale w niedzielnej mszy Kaczyński miał być oburzony, że wokół kościoła nie ma policjantów. Funkcjonariusz musiał tłumaczyć mu, że są na miejscu, ale ubrani po cywilnemu.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26509154,oko-press-kaczynski-osobiscie-kontrolowal-czy-policja-broni.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka