Dodaj do ulubionych

dzisiejszy strajk kobiet 28 XI

28.11.20, 14:15
Policja w Bytomiu będzie karać mandatami uczestników samochodowych protestów

w ramach strajku kobiet. Między innymi za... używanie klaksonów

Tekst linku
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: dzisiejszy strajk kobiet 28 XI 28.11.20, 22:53
   Strajk Kobiet. Barbara Nowacka dostała gazem. "Pokazywała legitymację poselską"
   Strajk Kobiet maszerował przez Warszawę. Obecni byli posłowie m.in. z Koalicji Obywatelskiej. Jak podała Małgorzata Tracz z Zielonych, Barbara Nowacka dostała gazem na Trasie Łazienkowej, gdzie doszło do blokady protestu.
   Strajk Kobiet. Barbara Nowacka dostała gazem?
   Strajk Kobiet. Barbara Nowacka dostała gazem? (Twitter, Fot: Małgorzata Tracz)

   O sprawie posłanka poinformowała na Twitterze. Jak mówi Małgorzata Tracz w rozmowie z Wirtualną Polską, protest w ramach Strajku Kobiet przeniósł się z ulicy Marszałkowskiej na Trasę Łazienkowską.

   - Część osób usiadła na jezdni. Byłyśmy z innymi posłankami, by monitorować sytuację. Policjanci ustawili się w szeregu razem z tarczami, jedną dziewczynę chwycili i wciągnęli w tłum - opowiada Tracz WP. Dodaje, że chciała jej pomóc, wówczas policjanci ruszyli na protestujących.

   - Barbara mówi, że pokazywała legitymację poselską, próbowała ich zatrzymać i wtedy dostała gazem - mówi posłanka. Tracz wspomina, że do akcji przystąpili medycy, którzy podali Nowackiej sól fizjologiczną. Na pytanie, czy ktoś jeszcze ucierpiał podczas akcji, odparła: pod opieką medyczną była tylko Barbara Nowacka - powiedziała Tracz.


   Do sprawy odniosła się sama zainteresowana. Barbara Nowacka w rozmowie z TVN24 stwierdziła, że doszło do "niemądrej akcji policji". https://pbs.twimg.com/media/En7SkNTWEAIumLx?format=jpg&name=large


   Opowiadała, że gdy młodzi ludzie blokowali Trasę Łazienkowską, w pewnym momencie doszło do "agresywnych ruchów". Interweniowały obecne na miejscu posłanki. - Pojawili się policjanci. Trzymałam mandat poselski, dostałam gazem - powiedziała Nowacka. - To jest patent policji na zastraszanie, ale kobiety nie będą się ich bały - dodała.

   Z kolei rzecznik Komendy Stołecznej Policji zaznacza, że sprawa będzie wyjaśniana.

   - To było realne zagrożenie dla nich - tłumaczył na antenie TVN24 nadkom. Sylwester Marczak, mówiąc o osobach, które blokowały Trasę Łazienkowską. Jak dodał, co najmniej kilkanaście osób zostało zatrzymanych. Wśród nich znalazł się 17-latek, który miał naruszyć nietykalność cielesną policjanta. - Trzy przypadki dotyczą przestępstw - podkreślił nadkom. Marczak.

   Strajk Kobiet. Policja weszła w tłum. Doszło do szarpaniny
   • marii51 Re: dzisiejszy strajk kobiet 28 XI 28.11.20, 22:57
    kto odpowie za takie zachowanie Policjii
    czy pan ułasjawiony przez PAD-A OPAMIETA SIE?

    BO JESLI WYBIERAJĄ ZNANE POSLANKI TO MAJĄ zlecenie?
    w stabie wojennym tak sie nie zdarzało chyba,e do potwornego chuligana rycydywistywiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-barbara-nowacka-dostala-gazem-pokazywala-legitymacje-poselska-6580574574640064a
    • marii51 Re: dzisiejszy strajk kobiet 28 XI 28.11.20, 23:04
     Protesty w rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety. W Warszawie policja użyła gazu

     a ostatecznie policja pookrąŻąła dzieląc manifestujących na grupy --otoczyli i spisywali zabierali niektorych do aresztu tak opowiedziala z ostatniej
     wideo ze strajku wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26557418,protesty-w-rocznice-uzyskania-praw-wyborczych-przez-kobiety.html
      • marii51 Re: dzisiejszy strajk kobiet 28 XI 28.11.20, 23:10
       Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali pochód, zamykając ludzi w kotle w okolicy ul. Waryńskiego. Tutaj, a także w okolicach ul. Marszałkowskiej i Metra Politechnika policja zaczęła spisywać i wlepiać mandaty protestującym. "Pamiętajcie: macie prawo odmówić przyjęcia mandatu. Potem wyrok nakazowy->odwołanie w 7 dni->sprawa w sądzie. 90%+ spraw wygranych przez obywateli" - przypomniała posłanka Zielonych, Urszula Zielińska.       nie do przyjęcia nie do zrozumienia calkowita ruina kraju ,gdy tak Policja zachowuje sie
       dzistajniaków nie postawili albo dali im ubrania i są prawdziwymi wlasnie tymi od gazu może chociaż pałowania nie były smutne i straszne
       to doczekalismy się zradó za 500+ z podatkow wszystkich Polakó !!
       • marii51 nie !=wg OWSIAKA 29.11.20, 16:03
        Jurek Owsiak interweniował na protestach, gdy spisywano dziewczyny niewiele starsze od jego wnuczki
        REKLAMA

        Kacper Kolibabski
        29.11.2020 14:06
        W sobotę odbyły się kolejne protesty w sprawie walki o prawa kobiet. Brał w nich także udział Jurek Owsiak, który skomentował swój udział na Facebooku. Założyciel i prezes WOŚP interweniował w sprawie dwóch młodych dziewczyn spisywanych przez policję.
        Jerzy Owsiak na protestach
        3
        fot. Facebook Jerzy Owsiak

        OTWÓRZ GALERIĘ
        REKLAMA

        W sobotę 28 listopada odbyły się kolejne protesty Strajku Kobiet. Pokojowe demonstracje zorganizowano w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Manifestacje blokowała policja, której na ulicach stolicy było bardzo dużo. Policjanci legitymowali uczestników protestów, blokowali osoby, które chciały się rozejść, użyto nawet gazu łzawiącego. Jedną z ofiar była posłanka Barbara Nowacka, która ucierpiała, mimo że pokazywała policjantowi swoją legitymację poselską.

        REKLAMA

        Jan Radziwon
        17-latek o zatrzymaniu: Krzyczeli "szmato, na ziemię", dusiłem się
        Na protestach pojawiło się wiele rozpoznawalnych osób, które postanowiły zdać krótkie relacje w mediach społecznościowych. Swój komentarz odnośnie demonstracji i pracy policji oprócz Małgorzaty Trzaskowskiej, zamieścił także Jurek Owsiak.

        Zobacz wideo
        Dziemianowicz-Bąk: Nie możemy dać sobie odebrać tej kobiecej agendy

        Jerzy Owsiak na protestach interweniował w sprawie dwóch młodych dziewczyn
        Swój wpis Jurek Owsiak na wstępie oznaczył jako "bardzo emocjonalny". Zaczął od opisu sytuacji, gdy zauważył, jak policja postanowiła spisać dwie młode dziewczyny, "wciąż nastolatki, niewiele starsze od wnuczki Owsiaka", ocenia prezes WOŚP. Dziewczęta nie miały żadnych symboli, znaków, tablic, jedynie pudełko ciastek i dopytywały, z jakiego powodu są spisywane. Zatrzymane zostały razem z grupą protestujących. Owsiak przedstawił się funkcjonariuszom i spytał o powód spisywania dziewcząt, ale odpowiedziało mu milczenie policji, według jego relacji.

        Czy nie jest Wam wstyd? Są niewiele starsze od mojej wnuczki. Czy wyglądają na mocarzy? Czy wyglądają na awangardę tego strajku? Czy wyglądają na te, które emanują największą energią w tym proteście? Czy nie jest Wam wstyd, tu w tym momencie, teraz, jeszcze egzekwować mandat w wysokości 100 zł od każdej z nich?
        - spytał milczących policjantów Jerzy Owsiak.


        Sprawą młodych dziewczyn zajmowało się "4 barczystych, ogromnych, okutych w niesamowitą ilość sprzętu, 4 mocarzy", co Owsiak określił jako szokujące i zapadające w pamięć zdarzenie, którego można się wstydzić. Owsiak zadeklarował, że może być świadkiem w tej sprawie, a na odchodne rzucił policjantom:

        (...) życie płata takie figle, że być może spotkamy się i spojrzymy sobie w twarz już bez maseczek.
        Jacek Sasin
        Poseł Lewicy: Powinni wejść do domu Jacka Sasina, który przewalił 70 mln
        Owsiak o protestach cytatem Gandhiego
        Oś całego wpisu stanowiło zachowanie funkcjonariuszy policji. Owsiak oprócz tego ocenił także same protesty, przywołując słowa Gandhiego, który miał powiedzieć, że mówienie, żebyś się nie zajmował polityką, to tak jakbyś tonął w wodzie i o niej nie mówił.

        To wyjaśnia wszystko. Także i ja, Jurek Owsiak, jestem obywatelem tego kraju i boli mnie wiele, wiele rzeczy, a najbardziej to, że w sposób nieprawdopodobnie oczywisty rządzący chcą nas wyrzucić z Unii Europejskiej. Nie, nie, nie - po trzykroć nie zgadzam się z tym i będę przeciwko temu walczył do upadłego.
        - napisał Owsiak. Na koniec skierował ukłony w stronę funkcjonariuszy medycznych z Pol'and'Rock Festivalu, który pomagają także przy demonstracjach.

        Jurek Owsiak
        Protesty
        Strajk Kobiet
        Wośp
        Tekst linku
        • marii51 Re: nie !=wg OWSIAKA 29.11.20, 17:30
         z Owsiakiem wkleiło mi się za dużo trudno...
         ~~~~~~~~~~~~~~
         ĆO NA gazem potraktowanie wczoraj kobiet? mówi Marszałek ? driga osoba w PAŃSTWIE ?
         Strajk Kobiet. Nowacka potraktowana gazem. Jest reakcja Witek
         Podczas Strajku Kobiet Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej została potraktowana gazem. Jest reakcja marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która domaga się wyjaśnień

         .wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-nowacka-potraktowana-gazem-jest-reakcja-witek-6580897060850624a
         • marii51 Miarka cierpliwosci skończyła się 01.12.20, 07:32
          STRAJK OGOLNOPOLSKI GEMERALNY
          naszademokracja.pl/petitions/stand-up-for-our-common-rights-as-eu-citizens-wzywamy-do-obrony-praw-obywatelek-i-obywateli-ue-1?bucket=&fbclid=IwAR2jT_9jAsPLItt_ol1eRDwLNwnQPZV_Cw1Regpbi0JcdAPqrM-j0ioSb80
          • marii51 Re: Miarka cierpliwosci skończyła się 01.12.20, 07:54
           Apel więc

           My, polskie kobiety, wzywamy Europejki i Europejczyków oraz Komisję Europejską do obrony naszych wspólnych praw jako praw obywateli i obywatelek Unii Europejskiej.

           - Prawa kobiet w Polsce zostały brutalnie ograniczone przez nielegalnie upolityczniony Trybunał Konstytucyjny, który w czasie pandemii nieludzko zakazał aborcji w sytuacjach nieuleczalnych wad płodu, zmuszając nas do protestowania.

           - Polscy obywatele i obywatelki są represjonowane, zarówno przez umundurowaną, jak i tajną policję. Ta ostatnia zachowuje się jak białoruski OMON. Używa gazu łzawiącego oraz atakuje pokojowo demonstrujące kobiety i nastolatków pałkami teleskopowymi.

           - Rząd PiS chce zawetować budżet UE, co zaszkodzi 500 milionom obywateli UE, ale umożliwi temu rządowi kontynuację naruszania zasad praworządności i dalsze nękanie obywatelek i obywateli.
           cd
           jest
           do podpisu
           naszademokracja.pl/petitions/stand-up-for-our-common-rights-as-eu-citizens-wzywamy-do-obrony-praw-obywatelek-i-obywateli-ue-1?bucket=&fbclid=IwAR2jT_9jAsPLItt_ol1eRDwLNwnQPZV_Cw1Regpbi0JcdAPqrM-j0ioSb80
           • marii51 Re: Miarka cierpliwosci skończyła się 30.12.20, 21:17
            tytuł postu nie zmieniam
            bo rzad też traci cierpliwośc nie znoszą kobiecych strajków
            ...zeby POLICJE


            21 spraw ws. działań policji na Strajku Kobiet. Sześć z nich to postępowania dyscyplinarne PODAWAĆ DO OSĄDZANIA
            ONI MUsIELI BIC METALOWYMI PALKAMI ...,
            CIĄGAC KOBIETY PO BEETONIE WYKRĘCać reće nawet łamać
            używac gazu w twarz z bardzo bliskiej odległości
            ps
            kto im na to dał pozwolenie nasz POLAK NASZ POLICJANT !!!!
            oprac. Maria Lipińska
            30.12.2020 17:46
            Wszczęto czynności wyjaśniające w 21 sprawach dotyczących działań policji na Strajku Kobiet. Sześć spraw to postępowania dyscyplinarne - wynika z ustaleń TVN24. Zachowania niektórych funkcjonariuszy podczas demonstracji nadal budzą liczne wątpliwości.Tekst linku
            • marii51 Re: Miarka cierpliwosci skończyła się 30.12.20, 21:31
             Po wielu demonstracjach Strajku Kobiet w 21 sprawach dotyczących działań policji na marszach wszczęto czynności wyjaśniające. Sześć spraw to postępowania dyscyplinarne, jedno z nich zakończyło się odstąpieniem od ukarania - informuje TVN24. Sprawy wobec policjantów są prowadzone przez Biuro Kontroli Komendy Głównej Policji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka