Dodaj do ulubionych

w-koncu-ruszyly-wyplaty-dla-artystow

08.12.20, 19:23
I np Trwa zamieszanie wokół Funduszu Wsparcia Kultury, flagowego programu ratunkowego polskiej kultury, wprowadzonego w życie przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Właśnie rozpoczęła się wypłata przyznanego instytucjom i firmom dofinansowania. Ale zostało ono zmniejszone. W rozmowach z dyrektorkami i dyrektorami instytucji z całej Polski powtarza się ten sam schemat: "Kwota jest pomniejszona, nikt z nami tego nie konsultował".

od marca nie pracują ale jest juz wreszcie wsparcie
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: w-koncu-ruszyly-wyplaty-dla-artystow 08.12.20, 19:24
   MARTA OSSOWSKA14-11-2020 (16:08)
   Kultura doczekała się wsparcia, ale nie wszyscy są zadowoleni. Janda: "jestem rozgoryczona"
   Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdysponowało kwotę 400 mln zł dla poszkodowanych artystów w czasie pandemii. Choć sumy dotacji robią wrażenie, jest to zaledwie kropla w morzu potrzeb. Krystyna Janda w rozmowie z WP przyznaje, że oczekiwała większego wsparcia.gwiazdy.wp.pl/kultura-doczekala-sie-wsparcia-ale-nie-wszyscy-sa-zadowoleni-janda-jestem-rozgoryczona-6575579838880672a
   • marii51 Re: w-koncu-ruszyly-wyplaty-dla-artystow 08.12.20, 19:26
    Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł, tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln zł wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona, że naszym dwóm teatrom przyznano zaledwie 30 proc. kwoty, jakiej potrzebowaliśmy. Choć z drugiej strony cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle, bo myślałam, że pan minister nas skreśli - mówi w rozmowie z WP. Fundusz Wsparcia Kultury powstał z oddolnej inicjatywy Instytutu Teatralnego oraz Instytutu Muzyki i Tańca, które powołały zespół ekspercki, a ten stworzył założenia Funduszu. Wnioski złożyło wiele, bo ponad 2 tys. podmiotów i w założeniu Fundusz miał rozdzielić środki dla jak największej grupy beneficjentów. Ponad 90% wnioskujących uzyskało wsparcie. W tym gronie znalazły się publiczne instytucje, NGO-sy, jak i prywatne firmy - tłumaczy.

    400 mln zł dla ponad 2 tys. przedstawicieli kultury
    Przerazińska przyznaje jednak, że osobiście miała styczność tylko z 60 wnioskami. Proces weryfikacji wniosków o dofinansowanie był bardzo złożony.

    O proces wnioskowania i ich ocenę zapytaliśmy Alicję Przerazińską, dyrektor Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury oraz członka komisji Funduszu Wsparcia Kultury.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka