Dodaj do ulubionych

spisano, przygotowano nowości m/n firmy

30.12.20, 21:29
TRZEBA SIĘ PILNOWĆ
www.money.pl/podatki/zmiany-dla-firm-oto-co-przyniesie-przedsiebiorcom-nowy-rok-6591815813626656a.html BO ,,wielkie kary się szykują ..oj
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: spisano, przygotowano nowości m/n firmy 30.12.20, 21:31
   Zmiany w prowadzeniu firm

   Dodatkowo w 2021 roku pojawią się inne formy prowadzenia firmy. Będą to choćby Proste Spółki Akcyjne. Mają być to elastyczne podmioty posiadające sporą swobodę w określaniu rodzajów akcji i zasad działania spółki.

   Zmiany w prawie pozwalają m.in. skrócić czas rejestracji firmy, uprościć procedury, a także procedury w trakcie pracy zarządczej, np. zarząd może być 1-osobowy. Ustawodawca wprowadza także szybką rejestrację elektroniczną w ciągu 24 godzin za pomocą formularza, to także brak barier wejścia, czyli 1 zł kapitału na start.

   • marii51 Re: spisano, przygotowano nowości m/n firmy 30.12.20, 21:34
    pamietajmy jak wiele firm nie istnieje juz,
    a istniejące niektore ledwo zipią... pozwalniani pracownicy
    a Premier
    ogłasza.......Trzeba też pamiętać, że od nowego roku powstanie konieczność publikowania oraz przekazywania do naczelnika urzędu skarbowego informacji na temat strategii podatkowej przedsiębiorstwa (obowiązek obejmie duże firmy i podatkowe grupy kapitałowe).

    Nowe podatki

    Co istotne, przybędzie też podatków. Szczególnie dużo powodów do zmartwień mają firmy, które obejmie podatek od cukru. Jego wprowadzenie oznacza dodatkowe obciążenia dla firm zajmujących się produkcją, importem i sprzedażą napojów słodzonych oraz podatku od sprzedaży detalicznej, który obejmie wszystkie firmy handlowe, których sprzedaż przekracza 17 mln zł miesięcznie.

    Wciąż kontrowersje wzbudza podatek handlowy. Jak podkreśla Konfederacja Lewiatan, będzie miał wpływ nie tylko na przedsiębiorców, ale i konsumentów.

    - Podatek handlowy spowoduje podniesienie cen i uderzy przede wszystkim w konsumentów, niemniej wzrost cen może także przełożyć się na spadki przychodów i konieczność szukania oszczędności wśród pracowników albo kontrahentów - wyjaśnia sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

    Z kolei premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że daniny, które znaczną obowiązywać od przyszłego roku, nie mają celu fiskalnego - takiego, jak podstawowe podatki: PIT, CIT czy VAT.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka