Dodaj do ulubionych

poszukiwanie rzecznika Praw O byWATELSKICH cd

03.01.21, 15:57
zostawiam bo mam odwiedzinki
www.rmf24.pl/fakty/polska/news-jest-trzeci-kandydat-na-rzecznika-praw-obywatelskich-to-robe,nId,4955295
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: poszukiwanie rzecznika Praw O byWATELSKICH 03.01.21, 16:01
      To po co to panu?

Żeby pan ze mną wywiad zrobił.

Załatwilibyśmy to inaczej.

Kiedy gadałem, że czeka nas katastrofa demograficzna, że OFE są bez sensu, to pies z kulawą nogą nie chciał mnie słuchać. Kiedy zostałem szefem rady nadzorczej ZUS i mówiłem to samo, to z miejsca wielkie poruszenie. Kiedy to mówił Gwiazdowski czy Sadowski, nikt się tym nie przejmował, ale szef rady nadzorczej ZUS? Analogicznie – polityk ma swoją trybunę, jego głos jest słyszalny lepiej.

Marian Piłka i Marek Jurek o zapaści demograficznej mówili 20 lat temu. Uważano ich za wariatuńciów, a wszyscy pytali tylko, czy się pokłócą z Kaczyńskim, czy do niego wrócą.

A teraz wszystkich interesuje, co mam do powiedzenia w sprawie aborcji.

A co pan ma?

Jestem przeciwnikiem. Mamy w Polsce pewien konsensus w sprawie aborcji i to jest wartość. Poza tym prawo powinno być egzekwowalne, a nie wyobrażam sobie, jak moglibyśmy egzekwować zaostrzoną ustawę antyaborcyjną. Ale przede wszystkim ja nie będę od tego, by podejmować decyzje w sprawach światopoglądowych.

a czuk1 gdzie otym napisał? smile
      • marii51 Re: poszukiwanie rzecznika Praw O byWATELSKICH 04.01.21, 18:31
        Chociaż przez wiele tygodni do Sejmu trafiała tylko jedna kandydatura na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, konsekwentnie przez posłów odrzucana, to teraz są już trzy: Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, Piotra Wawrzyka i o odrzucanej już dwa razy przez posłów PiS kandydatki opozycji Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz, która podtrzymała swoją decyzję o kandydowaniu, dołączyli bowiem przedstawiony niedawno kandydat PiS – wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk oraz – zgłoszony jako ostatni – wspólny kandydat PSL i Konfederacji Robert Gwiazdowski.

Wyznaczony przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek kolejny termin zgłaszania kandydatów na nowego RPO minął w zeszły wtorek (29 grudnia), jednak wygląda na to, że żadna z nowych kandydatur również nie ma zbyt wielkich szans na konieczną w tym przypadku akceptację zarówno posłów jak i senatorów. Tymczasem o tym czy ten urząd nadal będzie mógł pełnić Adam Bodnar ma już w tym miesiącu zdecydować Trybunał Konstytucyjny.Roberta Gwiazdowskiego. Żadna nie ma jednak zbyt wielkich szans na objęcie urzędu RPO.Wytrwała kandydatka – Zuzanna Rudzińska-Bluszcz
        Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska poinformowała, że partia już oficjalnie zgłosiła ponownie kandydaturę mecenas Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich, a formalności zostały dopełnione jeszcze przed świętami. Rudzińska-Bluszcz jest wspólną kandydatką KO, Lewicy i Polski 2050 Szymona Hołowni.Tekst linku
        • marii51 Re: poszukiwanie rzecznika Praw O byWATELSKICH 05.01.21, 17:35
          Robert Gwiazdowski – kandydatura doskonała
          Kandydaturę – prawnika i eksperta w dziedzinie prawa podatkowego Roberta Gwiazdowskiego – przedstawił w poniedziałek (28 grudnia) Onet powołując się na informacje z kilku niezależnych źródeł. Tego samego dnia wieczorem tę informację potwierdził poseł Konfederacji Artur Dziambor. “Tak. Robert Gwiazdowski będzie kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich zgłaszanym wspólnie przez Konfederację i PSL” – napisał na Twitterze.

“Mieliśmy nadzieję, że uda się ukryć tę kandydaturę do jutrzejszej konferencji, ale okazało się, że tak świetnej wiadomości nie można trzymać w tajemnicy” – dodał poseł Konfederacji, a sam zainteresowany potwierdził tę informację wpisem w tymsamym medium społecznościowym jednym słowem: “tak” opatrzonym emotikonem z przymrużonym okiem. Potem na konferencji prasowej zadeklarował, że jest otwarty na rozmowy z innymi klubami, a z pozostałymi kandydatami na RPO jest gotów usiąść do debaty.

“Zdaję sobie sprawę, że moja kandydatura jest kontrowersyjna z uwagi na kontrowersyjność mojej osoby, ale chciałem państwa zapewnić, że jest doskonała, bo Rzecznik Praw Obywatelskich ma być rzecznikiem nie jakiejś strony konfliktu politycznego, tylko wszystkich obywateli” – oświadczył Gwiazdowski. Zwrócił przy tym uwagę, że „próba odbudowania ich (obywateli) praw w dobie kryzysu, w dobie pandemii, powszechnej inwigilacji wymaga determinacji, odwagi”. Przyznał także, że „można o nim powiedzieć dużo dobrego, ale również i dużo złego” jednak zapewnił, że “całą pewnością nie można powiedzieć, że jestem konformistyczny, że

cd chwilka
          • marii51 Re: poszukiwanie rzecznika Praw O byWATELSKICH 06.01.21, 14:28
            "Nie po to dwukrotnie angażowałam się w Pańską kampanię wyborczą" -

tak prawicowa blogerka
            Irena Szafrańska skomentowała propozycję Andrzeja Dudy,
            by Rzecznikiem Praw Obywatelskich został Jan Maria Rokita.
            Prezydent polecił jej "leki na ciśnienie".
            Propozycja wywołała więcej komentarzy -
            jednak Rokita i tak nie może zostać kandydatem
            w zbliżającym się głosowaniu, bo termin zgłaszania kandydatur minął.

skąd ten pomysł? wziął z nikąd Prezydent?
            ROKITA ODSYNIETY PRZEGRANY I NIECH SIEDZI W TYM kRAKOWIE
            O pomyśle kandydatury Jana Rokity na Rzecznika Praw Obywatelskich,
            jednego z dawnych liderów PO,
            który od dłuższego czasu pisze dla sprzyjających PiS-owi mediów
            i wyraża poparcie m.in.
            dla zmian w wymiarze sprawiedliwości,
            Andrzej Duda powiedział w wywiadzie dla Interii.
            Choć zakończyła się kadencja Adama Bodnara,
            od miesięcy nie wybrano jego następcy.

chyba tak zeby wogole kogoś proponować PAD OBJAWIŁ POMYSŁ smile
            wiedząc na 100 proc ,,zę nie wejdzie nawet na listę smilewiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26663107,duda-rokita-na-rpo-jego-zwolenniczce-pomysl-podniosl-cisnienie.html
            • marii51 Wyszukana z PIS - rzecznika Praw ObyWATELSKICH 24.01.21, 23:41
              Piotr Wawrzyk wskazany przez Sejm na nowego RPO. Kim jest? Jakie ma doświadczenie?

Cezary Kawecki
              22.01.2021 07:56
              Sejm przegłosował kandydaturę Piotra Wawrzyka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Decyzję musi zaakceptować jeszcze Senat. Na Wawrzyka zagłosowało 233 posłów (przy wymaganej większości bezwzględnej 227), 219 było przeciw zaś jedna osoba wstrzymała się od głosu.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,168571,26711369,piotr-wawrzyk-powolany-na-nowego-rpo-kim-jest-jakie-ma-doswiadczenie.html
              JESZCZE GLOSOWANE W SENACIE

a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka