Dodaj do ulubionych

Czy Opozucja odnajdzie swój punkt widzenia ?

24.01.21, 18:55
internauci już zastanawiają się nie od dziś !///
a także wiele znanych polityków a jest
---
Obserwuj wątek
  • marii51 Andrzej OLECHOWSKI 1den z tworcÓw PO 24.01.21, 19:00
   Ale ta partia nie jest tą, którą Pan zakładał. Sam Pan to niedawno powiedział. Chciał Pan partii elitarnej, a nie populistycznej.

   Chciałem partii liberalno-konserwatywnej, skoncentrowanej na poszerzaniu wolności obywatelskich i gospodarczych. Na powiększeniu przestrzeni dla większej aktywności ludzi. Naszym hasłem, manifestem, było: Uwolnić energię Polaków. Takie partie rzadko zdobywają poparcie większości wyborców. PO miała jednak większe ambicje i rozmywała oryginalny przekaz stając się coraz bardziej eklektyczna i populistyczna.
   CAŁOŚC....
   www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/andrzej-olechowski-o-platformie-obywatelskiej/46sfmxr
   a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
    • marii51 Re: GDZIE JEST Budka ? po SZETYNIE..NIC? 25.01.21, 17:10
     https://external.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/safe_image.php?d=AQEawZkPUopD8ieb&w=1200&h=626&url=https%3A%2F%2Fgazetaplus.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F01%2F20latPO.jpg&cfs=1&ext=jpg&_nc_cb=1&_nc_hash=AQGTRZj_gTmF-9P-
     Kwaśniewski: „Powstaje siła, której nikt w Polsce nie może lekceważyć”
     – czyli 20. urodziny Platformy
     20 lat temu w Gdańsku powstała partia,
     która w ciągu kilku lat zacznie rządzić Polską.
     Ona sama wraz z Prawem i Sprawiedliwością zdeterminuje polski system polityczny.
     Jak to wszystko się zaczęło? ps dlatego tak nienawidzą GDANSK

     BO ___>>>>Rozłam w Unii Wolności
     Powodem powstania PO było m.in. konflikt w rządzącej Akcji Wyborczej Solidarność, fala popularności Andrzeja Olechowskiego, który w wyborach prezydenckich w 2000 roku zajął drugie miejsce oraz marazm w szeregach Unii Wolności – m.in. Donald Tusk i Grzegorz Schetyna tworzyli frakcję opozycyjną wobec ówczesnego kierownictwa partii. Wcześniej Tusk przegrał wybory na szefa UW stosunkiem głosów 261:338 z Bronisławem Geremkiem

     DUŻO JESZCE W ARTYKgazetaplus.pl/20-lat-temu-powstala-platforma-obywatelska-historia/32109/?fbclid=IwAR2BAUCCcGQngqCPFA87YW0frctU2PhR1uhC9G9QD-tg30yoFCF_eO7A37g
       • marii51 Re: JEST Budka ? i jest TRZASKOWSKI 08.02.21, 14:45
        Wydaje się, że PO,/KO/ jeszcze nie pozbyła się mrzonek o przywództwie w wielkiej koalicji. Czy oni nie zdają sobie sprawy, że w tej chwili są tylko partnerem do rozmów z potencjalnymi partnerami do rozmów w sprawie wielkiej koalicji. Nie da się na siłę narzucać swojej wizji Polski wszystkim ugrupowaniom o różnych orientacjach politycznych. Choćby nie wiem jak bardzo przedstawiony przez PO program był słuszny a większości przypadków jest, to musi być przedyskutowany ze wszystkimi zainteresowanymi, i po poprawkach zaakceptowany.
        Platforma Obywatelska zaprezentowała nową ofensywę programową. Na grafice przedstawiającej potencjalnych koalicjantów PO zabrakło… dotychczasowych. - Rozumiem, że była tam jako podmiot cała Koalicja Obywatelska, ale na pewno poprawiłoby przekaz, gdyby na grafice pojawili się też dotychczasowi koalicjanci - mówi Interii Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Budka przekonywał, że szeroka koalicja jest możliwa, choć wcześniej nie zapytał o zdanie liderów PSL, Polski 2050 Szymona Hołowni i Lewicy. Wszyscy trzej, czyli Władysław Kosiniak-Kamysz, Hołownia i Włodzimierz Czarzasty, już zdążyli się zdystansować do tej propozycji.
        • marii51 Re: JEST Budka ? i jest TRZASKOWSKI 09.02.21, 12:36
         ależ kraczą od strony prawej
         aż ąz strach ich ogarnął?
         oczywiście każde slowo wypowiedziane jest wielokrotnie odwracane przekręcane i tych posłow mogą mieć 276 albo i ciut więcej do w razie postanowień zmieńic Konstytucję

         wsztscy wołają od prawej-
         niech program pokaża ..
         ~~~~~~~~~~~~~~~~~~znow moze byc tak,że TRZASKOWSKI
         NJABARDZIEJ moze byc od róznych stron szczypany ...
         juz głos niejeden krytyczny wybrzmiał ze stron opozycyjnych partii
         kuż gniew że ich nei powiadomiono o planach
         a moim zdaniem na spotkaniu wszytskich
         doszloby do nieporozumień i nawet Opozycja taj jak Budka I Trzskowski
         NIE MOGLIBY NAWeT NIC ZACZĄĆ .IĘC DOBRZE ZROBILI ZE SAMI WYSTĄPILIsmile.
         • marii51 Re: JEST Budka ? i jest TRZASKOWSKI 22.02.21, 11:20
          diennkarka
          Dominka Długosz ma swoje przewidywania...... co z opozycją....?

          ".... Tusk nie ma raczej w planach tworzenia nowej formacji czy przejęcia Platformy. –
          Chodzi mu raczej o budowę szerokiego centrum w oparciu o Platformę.
          Budowę czegoś, co na razie nie udało się nowym partyjnym liderom.
          Chce być tym, który dokonał niemożliwego.
          Tym, który nie tylko pokonał PiS, ale też przyciągnął do PO kolejne ugrupowania.
          Patronem, mentorem. Nie chce bić się z PiS-em w Sejmie,
          chce pokazać, że wciąż to umie. Że wciąż umie pokonać Kaczyńskiego. (...)
          Tusk jako szef Europejskiej Partii Ludowej ma możliwości, których
          nie daje polska polityka. W EPP już są Platforma i PSL,
          za moment dołączy Szymon Hołownia i jego Polska 2050, bo to jedyne miejsce w polityce europejskiej, do którego ruch Hołowni pasuje.
          Tusk będzie miał zatem pod swoimi skrzydłami już trzy partie z szerokiego, konserwatywnego, centrum. Chwilowy zwrot PSL-u do Konfederacji i wspólny kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich wcale nie oznacza, że związek z Koalicją Obywatelską i Hołownią jest niemożliwy. Wygląda to raczej na manewr okrążający PiS z prawej strony i próbę poszerzenia wpływów wśród przedsiębiorców. (...)
          Tusk ma jeszcze jedną zaletę, której w polskiej polityce nie można nie doceniać: budzi emocje. Skrajne. Miłość i nienawiść. Ale też doskonale rozumie, że ciepła woda w kranie była świetną metodą na rządzenie, bo od rządu Polacy oczekują stabilności i spokoju. Nie jest to natomiast metoda na prowadzenie kampanii i wygrywanie wyborów. Emocje rządzą polską polityką od ponad 20 lat i na razie nic nie wskazuje na to, że miałoby się to zmienić. Wyjątkowa frekwencja we wszystkich wyborczych starciach ostatnich dwóch lat jest owocem głębokiego podziału wśród wyborców. I chociaż poparcie dla niego od kilku lat systematycznie spada, to jako postać centralna ponadpartyjnego porozumienia Tusk mógłby przynieść oczekiwany efekt.
          Za kilka miesięcy rozgrywki między Budką, Trzaskowskim a pomniejszymi frakcjami zmęczą działaczy tak bardzo, że zaczną coraz częściej myśleć, że powrót Tuska jest najlepszym, co może spotkać partię. „
          Bo za Tuska to było” Platforma rządziła i wygrywała raz za razem.
          Kiedy odszedł, wszystko się posypało. Nikt nie będzie już rozważał,
          czy Tusk uchroniłby Platformę przed porażką w 2015 i kolejnymi.
          Ważna będzie tylko nadzieja, że tym razem mu się uda. ..."
          • marii51 Re: JEST BRUDZYŃSKI OSTRZEGAJĄCY PRZED OPOZYCJA 23.02.21, 14:19
           Joachim Brudziński pojawił się na antenie Polskiego Radia. Polityk mówił o zagrożeniu wynikającym z potencjalnego upadku obecnego obozu rządzącego.

           Europoseł PiS-u dziękował na antenie publicznego radia... Bogu. Za co? Za to, że PiS rządzi Polską w czasie trwającej pandemii COVID-19.

           Koronawirus. Z taką absolutną pewnością i przekonaniem mogę powiedzieć, że osobiście dziękuję Opatrzności Bożej, że to na ten wyjątkowy czas, jaki dotknął nie tylko Polskę, ale całą Europę, cały świat, czas pandemii, właśnie Zjednoczona Prawica, to PiS odpowiada dzisiaj za Polskę. Gdzie bylibyśmy, gdyby u władzy byli ci, którzy domagali się, stawiali postulaty decentralizacji państwa, likwidacji urzędów wojewódzkich i stanowisk wojewodów? Chcieli przekazywać kompetencje rządu i kompetencje państw jednolitych w ręce samorządów. Jak przyszło co do czego, jak był początek tej pandemii w roku ubiegłym, no to tacy samorządowcy jak pani Dulkiewicz z Gdańska czy inni włodarze miast, na co dzień bardzoatakujący PiS, utożsamiający się z opozycją totalną, zaczęli pochlipywać i popłakiwać, że nie radzą sobie, bo rząd nie przekazał im maseczek czy tam płynu do dezynfekcji etc. Więc Bogu najwyższemu niech będą dzięki, że to PiS i Zjednoczona Prawica prowadzi Polskę i to całkiem dobrze, o czym świadczą, chociażby wyniki gospodarcze, stan finansów publicznych, to wszystko, o czym w ostatnich dniach informował premier Morawiecki, że to właśnie PiS jest u władzy.

           Zjednoczona Prawica. Wszystko, co się dzieje w partii naszych koalicjantów, patrzymy ze spokojem i nadzieją i taką bardzo dużą życzliwością, że te wszystkie perturbacje ustaną i że będziemymogli realizować nasz wspólny program i jest oczywistym, że nasza poprzednia kadencja i te wspólne rządy przyniosły bardzo wiele dobrego dla Polski.

           Brudziński wspomniał upadek pierwszego rządu PiS w 2007 r. - Wierzę w to, że to porozumienie będzie, bo historia by nam nie wybaczyła, gdybyśmy oddali władzę. Czym skończyło się oddanie władzy w 2007 roku, wszyscy dobrze pamiętamy. 8 latami rządów wyjątkowych nieudaczników, wyjątkowych partaczy, często – można powiedzieć – wręcz kombinatorów. I trzeba uczynić wszystko, żeby ludzie pokroju Tuska, Sikorskiego, Nowaka do władzy nie wrócili.

           A....
           Trzeba być Joachimem,
           aby w ten sposób ocenić 8 dobrych nie tylko gospodarczych lat dla Polski.
           Jak tam okręty podwodne, promy i statki w Szczecinie wodują się?
           - komentuje zwracając się do Brudzińskiego Janusz Piechociński.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka