Dodaj do ulubionych

czy tak ma wyglądać życie w Rosjii?

02.02.21, 16:26
Julia Galamina, niezależna radna Moskwy, napisała na Facebooku, że zdjęcie wykonane przez Łowieckiego jest symboliczne, a Rosję okupują bandyci. "Rozumiem ludzi, którzy boją się rewolucji. Rozumiem ludzi, którzy nie lubią Nawalnego. Rozumiem tych, którzy nie wierzą, że nowi politycy będą lepsi od starych. Jestem gotowa mówić, słuchać i tłumaczyć każdemu z nich, szukać wspólnego języka. Ale chcę, żeby wszyscy spojrzeli na to zdjęcie i zapytali się:
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26747330,rosja-zdjecie-z-protestu-stalo-sie-symbolem-czy-tak-chcecie.html#s=BoxOpImg3
https://bi.im-g.pl/im/47/82/19/z26747463IH,Rosja--Zdjecie-z-protestu-stalo-sie-symbolem---Czy.jpg
czy tak chcecie żyć w naszej ukochanej Rosji?".
Obserwuj wątek
    • marii51 i stało się wyrok w zawieszeniu zamieniona na poby 02.02.21, 18:43
      OPRAC. KATARZYNA BOGDAŃSKA16 min. temu
      Aleksiej Nawalny przed sądem. Jest wyrok
      Moskiewski Sąd Miejski podjął decyzję ws. Aleksieja Nawalnego. Nakazał zamianę wyroku w zawieszeniu na pozbawienie wolności. Policja przed sądem zatrzymała już kilkaset osób.
      Aleksiej Nawalny stanął przed rosyjskim sądem.
      We wtorek zdecydowano o zamianie wyroku w zawieszeniu
      na pozbawienie wolności. Już wiadomo, że prawnicy Nawalnego odwołają się od wyroku.

Przedstawicielka prokuratury Rosji zażądała we wtorek na procesie Aleksieja Nawalnego, by wyrok 3,5 roku w zawieszeniu z 2014 roku zamienić na bezwzględne wykonanie kary. Zażądała, by na poczet kary został zaliczony areszt domowy, który Nawalny odbył w 2014 roku.

Aleksieja Nawalnego przywieźli do sądu przed godziną 9 polskiego czasu. Na miejscu są jego adwokaci Olga Michajłowa i Wadim Kobziew oraz żona opozycjonisty Julia Nawalna. Jak informuje TASS w budynku sądu jest też ok. 20 przedstawicieli ambasad różnych państw, w tym USA, Bułgarii, Polski, Łotwy, Austrii i Szwajcarii.

Aleksiej Nawalny przed sądem. Ostre słowa o Putinie. Doszło do spięcia
      Mocne wystąpienie Nawalnego w sądzie. Ostro o Putinie
      Podczas wystąpienia w sądzie Nawalny powiedział, że nie uznaje "odwołania wyroku" i żąda natychmiastowego zwolnienia. - Chciałbym przypomnieć, że przeszedłem przez wszystkie instancje w Rosji i zwróciłem się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Sąd w Strasburgu nie dopatrzył się wykroczenia w moich działaniach. Rosja przyznała się do tego pośrednio, wypłacając mi odszkodowanie - mówił.

Stwierdził, że powodem jego aresztowania jest "nienawiść i strach", który żywi wobec niego Władimir Putin. - Powodem tego jest nienawiść i strach jednej osoby mieszkającej w bunkrze, ponieważ wyrządziłem mu śmiertelną obrazę tym, że po prostu przeżyłem, po tym, jak próbowali mnie zabić z jego rozkazu - powiedział Nawalny.

Jego wystąpienie próbował przerwać prokurator. Po ostrej wymianie zdań między nim a Nawalnym, sędzie poprosił, by skupił się na istocie sprawy. - Taka jest moja opinia i wyrażam ją zgodnie z prawem. A to, że pełnomocnik prokuratury próbuje mi przeszkodzić, zamknąć usta, doskonale charakteryzuje wszystko, co się tutaj dzieje - skomentował to Nawalny.

W okolicach sądu od rana zbierają się zwolennicy Nawalnego. Policja miała aresztować już kilkaset osób.
      wiadomosci.wp.pl/aleksiej-nawalny-przed-sadem-6603893753203296a
      a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
          • marii51 LECH WAŁĘSA N/T NAWALNEGO 05.02.21, 12:43
            Wałęsa zgłasza Nawalnego do Pokojowej Nagrody Nobla:
            Walczy dziś tak jak ja walczyłem w komunistycznej Polsce

Marta Burza
            05.02.2021 11:36
            Lech Wałęsa zgłosił
            nominację Aleksieja Nawalnego do Pokojowej Nagrody Nobla za 2020 rok.
            "W uznaniu jego odwagi i wysiłków na rzecz ujawnienia korupcji,
            obrony pluralizmu politycznego i sprzeciwu wobec narastającego
            autorytarnego reżimu Federacji Rosyjskiej" -
            napisał w liście do Komitetu Noblowskiego Wałęsa
            .
            https://bi.im-g.pl/im/13/85/19/z26759187IH,Lech-Walesa-zglasza-Nawalnego-do-Pokojowej-Nagrody.jpg

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26758484,walesa-zglasza-nawalnego-do-pokojowej-nagrody-nobla-walczy.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka