Dodaj do ulubionych

miliardy na elektrownie a teraz wzburzą !!

15.03.21, 15:30
Ledwo w Ostrołęce zaczęto budować elektrownię węglową, a już nowe instalacje są burzone po przejęciu koncernu Energa przez Orlen, kierowany przez Daniela Obajtka. Zamęt na rynku energetycznym w tej części1Polski gra tylko na korzyść Rosji.

12 marca na terenie budowy nowej elektrowni w Ostrołęce zaczęła się rozbiórka dopiero co wzniesionych betonowych pylonów i chłodni kominowej, wysokich na ponad 100 m. Okoliczni mieszkańcy nazywali je "wieżami Kaczyńskiego". Powstały zaledwie dwa lata temu, a teraz stopniowo będą wykruszane. Ma to potrwać kilka miesięcy.
W ten sposób zatarty zostanie najbardziej widoczny ślad po planie budowy w Ostrołęce ostatniej w Polsce nowej elektrowni węglowej. Po latach poślizgów ta inwestycja zaczęła się w 2018 r. i miała zakończyć w 2023 r. uruchomieniem zakładu, który miał działać przez 30 do 40 lat. Na budowę wydano już kilkaset milionów złotych.
Obserwuj wątek
   • marii51 Re: miliardy na elektrownie a teraz wzburzą !! 15.03.21, 15:44
    marii51 napisała: Do 2015 r. byłem szefem rady pracowniczej elektrowni, pracowałem w niej 40 lat. Zresztą kolejni politycy PiS zapewniali, że elektrownia powstanie błyskawicznie i będzie sztandarową inwestycją nowej ekipy, że to szansa dla północno-wschodniej Polski i dla Ostrołęki. Prezydent Andrzej Duda po objęciu urzędu pojechał do Ostrołęki jako jednego z pierwszych miejsc w Polsce. Była w Ostrołęce premier Beata Szydło i zapewniała, że inwestycja niebawem ruszy.Ruszyła w 2018 r. i wiosną 2020 r. stanęła. Jak teraz to wygląda?
    – Ta sama łąka, na której stał prezes Kaczyński, jest wielką piaskownicą. W środku stoją dwa pylony o wysokości 70-80 m, które w Ostrołęce już nazwali dwiema wieżami Kaczyńskiego. Wylany jest też potężny fundament pod chłodnię kominową.PiS twierdzi, że to wszystko da się wykorzystać przy budowie nowej elektrowni, tym razem gazowej.
    – Bzdura. Te dwa pylony są niepotrzebna, chłodnia kominowa też nie. Jest analiza naukowców z AGH, która mówi, że w zasadzie tylko niewielka część budowy, np. drogi dojazdowe, będzie do wykorzystania. Przeszło 1 mld zł został tu bezpowrotnie utopiony.

    > wyborcza.pl/7,75398,26024912,miliard-zlotych-dwie-wieze-kaczynskiego-i-elektrownia-byly.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka