Dodaj do ulubionych

To dzisiaj jest ten Dzień, to dzisiaj mija 32 lata

04.06.21, 17:05
To dzisiaj jest ten Dzień, to dzisiaj mija 32 lata jak wymarzona wolność, naszymi dłońmi kreślącymi znak na kartce, została podniesiona na piedestał. Dzisiaj niecni podli, tchórzliwi papiści wgniatają ją w bruk...(M)Ordo Iuris to katolicka faszystowska organizacja...a ci sędziowie i prokuratorzy którzy sprzedali się za miskę ryżu, pójdą tam gdzie ci którzy skazali pana Komendę...Suweren się nie mści, Suweren za zło wypłaca Sprawiedliwością
W najgorszych koszmarach nie śniło mi się, że ty narodzie Polski możesz nie mieć godności...więc wpiszę to w Preambułę Konstytucji
kiedy dni moje do ciemnic podobne
myślę czy o czymkolwiek myślę
czy pokoleniu Solidarności nie zabraknie odwagi
kłamstwo wcale nie tak ułomne w fałszywej koronie
żółcią wylewa się na nasze skronie
stanąłem tam gdzie stał szary człowiek
z białą różą w dłoni
była nas krztyna...
garstka skąpana w kropelce mądrości
nienagannie padła ci ona na prawdy łono
ognista skra wolności
powolutku jak żagiew
jak skromne łuczywo
zapłonęła pochodnia
z gniazda gdzie królowa rzek
wita się z Neptunem mórz panem
w górę w górę
nie błędem nam będzie
feniksowym się wznieść lotem
historia nas nie osądzi
kiedy białym welonem
opadniemy do gniazda wolności
tak wtedy od brzegu ku krańcom ziemi
padnie spotwarzone kłamstwo
a my z kwiatem białych róż w dłoni
podniesiemy z ziemi
tą kruszynkę nadziei
założymy na skronie
wawrzynowe liście
i pójdziemy Solidarni
tworzyć nowej jutrzenki legendy
bolesław "bolko" stelmach

I NAJBARDZIEJ ZASLUŻONY MIEDZY INNYMI... https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/196370473_4230197430379545_6672854042754709079_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=WygsiQRlx3QAX_7vq32&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=c86dd4664ac1a7bcd271e6d17902d5f7&oe=60DE2752
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: To dzisiaj jest ten Dzień, to dzisiaj mija 32 04.06.21, 20:04
      Kilkaset osób zebrało się przed pomnikiem "Solidarności" w Warszawie. W uroczystości bierze udział liderka demokratycznej Białorusi Swiatłana Cichanouska oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Cichanouska podziękowała Polakom za akty solidarności z narodem białoruskim.
      -----Dziś, w 32. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów, w Warszawie odbywają się główne uroczystości. Na południe zaplanowano odsłonięcie pomnika Solidarności. Stoi na skwerze u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Kopernika. Przedstawia logo "Solidarności", które przebija mur berliński. W pomnik wbudowane są cztery oryginalne elementy muru dzielącego niegdyś Berlin. Na monumencie znalazły się dwa cytaty. Pierwszy to słowa prezydenta USA Ronalda Reagana: „Żadna broń w światowych arsenałach nie jest tak potężna jak wola i moralna odwaga wolnych mężczyzn i kobiet". Drugi jest fragmentem z homilii wygłoszonej przez Jana Pawła II w Sopocie 5 czerwca 1999 r.: „Narodziła się Solidarność. Było to przełomowe wydarzenie w historii naszego narodu, ale także w dziejach Europy".

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27163164,warszawa-robi-polityke-zagraniczna-wspolna-konferencja-rafala.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka