Dodaj do ulubionych

Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi?

22.06.21, 13:51
Pan Sawicki realnie patrzy,czy za KUKIZEM DOŁĄCZY tam tam....????
-
Obserwuj wątek
   • marii51 Re: Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi? 22.06.21, 19:38
    Wszystkie opinie, że będzie zarząd krajowy, że Tusk już jest de facto szefem PO, są przedwczesne - mówił prezydent Poznania. - Spojrzałbym na to z optyki tego, co było osią sporu przez ostatnie 15 lat. Spór PiS-PO, z której twarzami byli Tusk i Kaczyński. Możemy kolejne 15 lat tkwić w tym sporze lub możemy myśleć o nowym otwarciu z politykami z największym zaufaniem społecznym. Taką osobą jest Trzaskowski. Świat się zmienia, też w mentalności Polaków. Byłbym za nowym otwarciem - powiedział Jaśkowiak.

    TAKIE PRZEIDYWANIA a zmiany w PO KONIECZNE JAK NAPISAŁ Mobic wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jacek-jaskowiak-donald-tusk-jest-naszym-dobrem-narodowym/01eq7kb
    • marii51 Re: Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi? 23.06.21, 12:32
     Donald Tusk wraca do polskiej polityki! Jak ustalił nieoficjalnie „Super Express”, Donald Tusk (64 l.) przejmie stery Platformy już po wakacjach! Wcześniej ma odbyć się rada krajowa, która ma dokooptować byłego premiera Donalda Tuska do zarządu i wybrać go na wiceszefa partii. - Scenariusz prawdopodobny jest wtedy taki, że rada krajowa PO powierza obowiązki pełnienia funkcji szefa partii Tuskowi do czasu wyborów – mówi nam poseł PO Jerzy Borowczak (64 l.).     Czy Donald Tusk przejmie Platformę Obywatelską? Od wielu tygodni trwają spekulacje, czy były premier Donald Tusk ponownie obejmie fotel lidera partii. Sam były szef rządu dał do zrozumienia, że jego powrót jest bliski. - Jestem gotowy zrobić wszystko, aby Platforma nie przeszła do historii – zapowiadał Donald Tusk w TVN24. Tymczasem w Platformie wielkie oczekiwanie. - Powrót jest bliski. Wszystko wskazuje na to, Tusk zostanie szefem PO. Nie mamy wielu takich polityków, jak on – mówi nam poseł PO Jerzy Borowczak. Jak miałby wyglądać powrót byłego premiera na stanowisko szefa partii? - Rada Krajowa musiałaby dokooptować Tuska do zarządu i wybrać go wiceszefem Platformy Obywatelskiej. Pełnienie obowiązków byłoby wtedy powierzone jednemu z wiceprzewodniczących, w tym wypadku Tuskowi. Nie ma żadnej innej formuły. Plan był taki, że rada krajowa miała być 3 lipca, ale może być tydzień później. Chodzi o to, by nie zderzać wielkiego kongresu PiS z nasza radą krajową, która de facto jest mniejszym wydarzeniem. Tusk wróci, ale nie teraz, a po sezonie ogórkowym. Donald nie chce przyspieszać swojego powrotu – ujawnia w rozmowie z nami wysoko postawiony polityk PO. – opowiada nam jeden z ważnych polityków PO. I przewiduje, że Tusk wróci we wrześniu. - Dla niego dogodnym terminem jest początek sezonu politycznego, a nie wakacje. Tusk przyspieszył, wielu osobom powiedział, że wraca, ale nie wyobrażam sobie, że 15 lipca siada na piątym piętrze i rządzi – kwituje nasz rozmówca z Platformy Obywatelskiej.
     Tekst linku
      • marii51 Re: Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi? 24.06.21, 14:17
       Powrót Donalda Tuska staje się "rzeczą humorystyczną".
       Neumann: To najwybitniejszy polski polityk

       oprac. Sebastian Rosłon
       24.06.2021 12:48
       - Gdyby Donald Tusk powiedział jutro, że chce wrócić i być przewodniczącym Platformy to myślę, że 99 proc. członków partii będzie klaskało - powiedział poseł Sławomir Neumann, były przewodniczący klubu PO. Polityk dodał, że Tusk chce pomóc Platformie i należy dać mu szansę, aby samodzielnie ogłosił decyzję.


       ale TYSK MUSIALBY NADAL BYĆ POD OCHRONĄ JAK DO TEJ PORY, PÓKI PRACUJE W bRUKSELI, BO INACZEJ MOŻE WRÓCIĆ
       KOMISJA SLEDCZA AMBERD gOLD I JAK
       • marii51 Re: Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi? 28.06.21, 18:48
        Wszystko jasne. W sobotę proszę szykować się na nowe otwarcie w polskiej polityce, na gruntowną zmianę na opozycji - mówi nam jeden z ważnych posłów Platformy Obywatelskiej zapytany o Radę Krajową PO i ewentualny powrót Donalda Tuska. Stronnicy Borysa Budki są nieuchwytni, a rzecznik partii przekonuje, że "intencją Borysa Budki jest to, żeby PO rosła, rozwijała skrzydła i każdy znalazł w niej dla siebie miejsce"
        Kaczyński ma dylemat
        nie dośc że wlasne mam problemy to jeszce wraca gość ktorego niecierpię smile
        Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/autor/lukasz-szpyrka/news-bialy-kon-donalda-tuska-zaprzegniety-w-sobote-wielki-powrot,nId,5325316#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
          • marii51 Re: Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi? 29.06.21, 10:22
           Rafał Trzaskowski, przedstawiając zarząd samorządowego Stowarzyszenia Ruch Wspólna Polska został zapytany o powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. - Oczywiście, jeżeli Donald Tusk będzie chciał wspierać opozycję, jeżeli będzie chciał nam pomagać w tym, żebyśmy byli silniejsi, to tylko i wyłącznie można się z tego cieszyć - zaznaczył prezydent Warszawy.Tekst linku
             • marii51 Re: Tusk czyni swoje trzeba mocno wierzyć 05.07.21, 19:08
              mala200333 napisała:

              > Moze Tuskowi sie uda,,,oby...

              OD PIERWSZGO DNIA ATAKUJĄ TUSKA JUZ W sZECINIE POJAWIŁY SIĘ INCYDENTY
              zOBRO JUZ PODAŁ tUSKA DO SĄDU
              (TAK jak przewidywałam /// Tusk mowi swoje i jeżdzi odwiedza miasta i miasteczka
              ~~~~~~~~~~~~~~ co mówi?....
              Podczas konferencji prasowej w Szczecinie podkreślił, że jest wdzięczny i ma duże uznanie dla ludzi, którzy w ostatnich latach "walczyli o godność, sens, polityczny ład i moralność w Polsce, o wolne sądy i konstytucję", dla ludzi którzy maszerowali w marszach Komitetu Obrony Demokracji, dla Wolnych Sądów, Obywateli RP, Akcji Demokracja, Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

              - W bardzo trudnej sytuacji, przy zwątpieniu wielu ludzi utrzymaliście wiarę wielu Polaków i Europy, że Polska nie przeszła na ciemną stronę mocy - powiedział.

              Tusk mówił, że ci, którzy walczą o konstytucję i niezawisłe sądy nie mają barw partyjnych. - To jest w interesie wszystkich, bez wyjątku, Polaków. Nawet jeśli dzisiaj ta władza tego nie rozumie - podkreślił.

              Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-donald-tusk-podziekowal-uczestnikom-protestow-utrzymaliscie-,nId,5340226#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

              a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
               • marii51 Re: Tusk czyni swoje trzeba mocno wierzyć 07.07.21, 10:23
                Najnowszy sondaż Instytutu Pollster dla „Super Expressu” to duży ból głowy dla Donalda Tuska (64 l.), który ma objąć pieczę nad największą partią opozycyjną! Koalicja Obywatelska, jeśli chce zdetronizować Prawo i Sprawiedliwość z Jarosławem Kaczyńskim (72 l.) na czele, musi dogadać się z Polską 2050 Szymona Hołowni (45 l.) – wynika z najnowszego sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”. – Partie opozycyjne są na siebie skazane – komentuje politolog dr hab. Bartłomiej Biskup.
                `````````ależ Hołownia nabrał takiej pewności siebie,że on to najmądrzejszy
                idzie w zaparte,że idzie ze swoją partią na pomyslne zwycieżanie nad wszystkimismile, a nie z kimś się umawiac do wspołpracy.....
                czas pokaże ,a Kaczyńskidziś odstrasza Tuska
                mowia kto powiedział,że pis ma tylko dwie kadencje ,,
                mozemy i trzecią i czwartą jeszce dalej posiadać w swoich rękachsmile
                czas pokaże ...
                • marii51 Re: Tusk czyni swoje trzeba mocno wierzyć 07.07.21, 12:02
                 włąściwie to powrót TUSKA
                 BARDZO ZDOPINGOWAŁ kACZYSKIEGO DO POWORKI
                 JAK DAWNIEJ wojował z TUSKIEM
                 --ODNAWIA PAMIĘĆ
                 Kaczyński o powodach powrotu Tuska.

                 "Brak zamiłowania do ciężkiej pracy" i "germanocentryczność"

                 - Prawdopodobnie powrót Donalda Tuska rzeczywiście ożywi jakąś mniejszościową część elektoratu Platformy Obywatelskiej - powiedział w rozmowie z "Gazetą Polską" prezes PiS Jarosław Kaczyński.
                 Ocenił też, że powrót Tuska do krajowej polityki można wiązać z tym,
                 że jego pozycja za granicą "nie jest najmocniejsza"


                 JAKIEŻ TO MOTYUJĄCE...smile
             • marii51 Re: Tusk ma pomóc ? a jesli zaszkodzi? 27.07.21, 12:33
              Gdyby Trzaskowski przyszedł wtedy do mnie i powiedział: słuchaj, Szymon, pomyślmy out-of-the-box i zacznijmy robić zupełnie inną politykę, ja w swoim ruchu, a ty w swoim. Gdybyśmy rozegrali to w ten sposób, być może nie byłoby powrotu Tuska – mówi lider Polski 2050 Szymon Hołownia.


              Duża zmiana poparcia dla KO i Hołowni. Nowy sondaż
              Hołownia w rozmowie z gazetą.pl pytany był o wyniki sondaży, które pokazują, że jego partia mocno traci na rzecz Platformy Obywatelskiej.

              W ocenie Hołowni „Efekt Tuska” doprowadził do tego, że „jakaś część wyborców Platformy, którzy nie mogli już patrzeć na beznadzieję tej formacji w ostatnich miesiącach i w związku z tym postawili na nas, teraz wróciła do Platformy, dając jej drugą szansę”.

              – My zostaliśmy ze swoim bazowym, naprawdę fantastycznym, elektoratem. Dlatego nie planujemy teraz odbudowywać się kosztem wyborców Platformy, chcemy kontynuować organiczny wzrost, który pozwoli nam pozyskać 5-10 pkt proc. głosów z puli 30 proc. wyborców nie odnajdujących się w klinczu pomiędzy PiS-em i PO i chcących zupełnie innego modelu uprawiania polityki. Badania jednoznacznie pokazują, że ci ludzie chcą wrócić do polityki, bo dzisiaj są nią ogromnie rozczarowani. Chcemy im to umożliwić – mówił były prezenter TVN.

              Hołownia mówił, że nie wierzy, by Platforma Obywatelska pokonała próg 30 procent poparcia w jakimś sondażu.

              TAKIE TO ROZWAŻANIA ....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka