Dodaj do ulubionych

nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu !

27.06.21, 13:00

"Demokracja czy autorytaryzm? Dwa scenariusze dla Polski".

- My nie widzimy z daleka czarnej nocy autorytaryzmu, ta noc już w Polsce jest; ta noc, ta zaraza się pleni - powiedział Tomasz Grodzki drugiego dnia konferencji Młodzi. Forum Dialogu. Marszałek Senatu razem z innymi politykami Platformy Obywatelskiej wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. "Demokracja czy autorytaryzm? Dwa scenariusze dla Polski".Tekst linku
Obserwuj wątek
   • marii51 Re: nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu ! 27.06.21, 20:44
    Campus Przyszłości w Olsztynie. Czy tylko PiS obawia się nowego projektu Trzaskowskiego?

    przegapiłamsmileego, że Rafał Trzaskowski mógłby przejąć "rząd dusz" i pod nowym szyldem zagarnąć dotychczasowych wyborców PO (nie mówiąc o nowych), w partii boją się, od kiedy po przegranych wyborach na prezydenta kraju ogłosił budowę nowego ruchu obywatelskiego. Na nic oficjalne zapewnienia, że ruch ma zagospodarować energię tych spośród 10 mln głosujących na niego w wyborach prezydenckich, którzy chcą się zaangażować, ale nie chcą wstępować do partii. Prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO coraz częściej musi się tłumaczyć, że nie zamierza "pójść na swoje" – jak niegdyś Donald Tusk, który PO zbudował na gruzach Unii Wolności. Obawy budzi zwłaszcza Campus Polska Przyszłości. Szkoła letnia młodych liderów. Rejestrację na nią Trzaskowski ogłosił 5 maja.

    To inicjatywa, o której jest bardzo głośno, promuje ją sam Trzaskowski, jeździ z nią po Polsce, podbija bębenek w mediach społecznościowych.Tekst linku
    • marii51 Re: nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu ! 28.06.21, 10:44
     NIE JESTEM TAK PILNA,ZEBY DOPILJNOWAĆ W CZASIE....
     W ramach syWe wtorek, 1 czerwca, oficjalnie ogłoszono powołanieTekst linku Studium Obywatelskiego imienia prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tego dnia, w gmachu Europejskiego Centrum Solidarności, odbyło się także sympozjum pod hasłem: "Państwo, miasto, społeczeństwo. Idee Pawła Adamowicza we współczesnym świecie".mpozjum zorganizowano debatę "Samorządna Polska przyszłości". Wzięli w niej udział prezydenci Poznania (Jacek Jaśkowiak) i Sopotu (Jacek Karnowski), a także przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, Agnieszka Owczarczak. Rozmowę poprowadziła dziennikarka Hanna Wawrowska, a słowo wstępu wygłosił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

     Prezydent Rafał Trzaskowski przyznał, że trwa trudny czas dla samorządności. W jego opinii, przyczyną tego jest traktowanie samorządowców przez rządzących krajem "jako swojego wroga numer jeden".www.gdansk.pl/wiadomosci/studium-obywatelskie-im-pawla-adamowicza-rafal-trzaskowski-przyswieca-nam-wspolpraca-tworzenie-wspolnoty,a,197160
     • marii51 Re: nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu ! 29.06.21, 09:54
      Girzyński wraz z dwojką posłów opuscił partię PIS

      ZAPROSZONY NA kONGRES GOWINA ...MÓWIŁ ::

      na kongresie Porozumienia: Polska musi być domem dla wszystkich
      - Polska jest i powinna być zawsze dla każdego domem. Domem,
      w którym dla każdego zawsze jest miejsce,
      w którym musi być miejsce zarówno dla Roberta Biedronia,
      jak i dla Grzegorza Brauna.
      Nawet jeśli i jeden i drugi najchętniej swojego przeciwnika
      z tego domu by wypędzili, albo stworzyli takie warunki,
      żeby sam się z niego wyprowadził -
      mówił poseł Zbigniew Girzyński (Wybór Polska) w czasie kongresu partii Porozumienie.
      ~~~~~~~~~~~~~~W swoim wystąpieniu przywołał postać króla Kazimierza Wielkiego, bo swój przydomek uzyskał - jak tłumaczył - za to, ~
      że zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. - Proszę sobie wyobrazić, że były to czasy, gdzie nie było Orlenu ani innych spółek skarbu państwa, a Polska z drewna podnosiła się do wspaniałych murów - mówił.

      Tłumaczył dlaczego tak się działo -
      w jego ocenie powodem było to, że "najważniejszym elementem,
      który tworzy nasz dom są ci, którzy w nim mieszkają - Polacy". -
      To ich praca i wysiłek tworzy naszą zamożność - mówił poseł.

      DUŻO TRESCI WIĘC W LINKU DALEJ .....Tekst linku
      • marii51 Re: nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu ! 30.06.21, 21:25
       Kukiz na swoim profilu na Facebooku odniósł się do sugestii, że mógłby wejść do rządu. "Uprzejmie melduję, że nie zamierzam i nie zamierzałem wchodzić do rządu, spółek skarbu, itp." - napisał muzyk. "Moje porozumienie z PiS dotyczy jedynie spraw programowych i wspólnych głosowań" - zapewnił.

       "W zamian za nasze wsparcie przy kluczowych ustawach w Polskim Ładzie PiS zobowiązał się uchwalić nasze projekty - ustawę antykorupcyjną, antysitwową, sędziów pokoju, dzień referendalny w samorządach, pakiet ustaw rolnych i powołać zespół do prac nad taką zmianą ordynacji wyborczej, by każdy obywatel otrzymał INDYWIDUALNE (w miejsce +stadnego+) prawo wyborcze" - podkreślił.       Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/polska/news-pawel-kukiz-jesli-umowa-z-pis-zostanie-zlamana-oddaje-mandat,nId,5330047#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
       • marii51 Re: nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu ! 02.07.21, 13:04
        >>Sierakowski: Trzaskowski wygrałby każde wybory poza jednymi
        Przyszłością polskiej polityki jest raczej Rafał Trzaskowski, a nie Donald Tusk. Ale ktoś jeszcze musi te przyszłość dla takich polityków jak Rafał Trzaskowski zorganizować i obalić Kaczyńskiego. Póki co idzie to słabo.<<
        wczorajsze rozmowy trzech :tusk budka trzaskowski nic nie ustalone
        wiadomosci.onet.pl/opinie/sierakowski-trzaskowski-wygralby-kazde-wybory-poza-jednymi-komentarz/4regp8e
         • marii51 Re: nowe zdarzenia w kraju - ku nowemu ! 02.07.21, 18:33
          Kochani Grupowicze, w związku z obecną coraz bardzo ciekawą sytuacją związaną z ewentualnym powrotem Pana Tuska do polskiej polityki i czytając wiele, różnych pomysłów z tym związanych – chciałbym Wam przedstawić w kilku zdaniach moją propozycję tego – co i jak mogłoby się OD NATYCHMIAST wydarzyć.
          Sytuacja jest taka, iż od 6 lat wszyscy krzyczymy, o połączenie się partii opozycyjnych. I jak widzimy nie doszło do tego ze względu na polską chorobę – iż „każdy sobie rzepkę skrobie”. Przerośnięte EGO liderków poszczególnych partyjek nie umożliwiło i moim zdaniuem nie umożliwi do Zjednoczenia tych poszczególnych partyjek!
          Dlatego, moim zdaniem należy zrobić całkowicie coś innego – stworzyć DEMOKRATYCZNĄ KOALICJĘ OBYWATELI – na podobieństwo Solidarności Wałęsy!
          Koalicję składającą się nie z partii politycznych – a z Ruchów Obywatelskich!
          To jest moim zdaniem bardzo proste – należy tylko zrobić Koalicję pomiędzy PO (jako jedyną partią polityczną reprezentującą interesy DEMOKRATYCZNEJ KOALICJI OBYWATELI w Sejmie), następnie WSPÓLNĄ POLSKĄ (jako Ruchu Obywatelskiego Pana Trzaskowskiego) i STRAJKIEM KOBIET (jako żeńskiego Ruchu Obywatelskiego) robiąc tym samym rzeczywistą "Demokratyczną Koalicję Obywateli" POpierających podczas jakichkolwiek wyborów PO.
          I moim zdaniem nie ma sensu szukać porozumienia z Holownią a w zamian tego przedstawić nowoczesny Program Obywatelski i jeśli Obywatele będą tego chcieli - to niech przyłączają się (jako bezpartyjni) do "Demokratycznej Koalicji Obywateli"\ prowadzonej przez największy polski DIAMENT POLITYCZNY o światowej randze! takie pomysły są dobre bardzo
          Jestem ciekaw Waszego zdania.
          PS. A najciekawsze jest to, że te trzy podane powyżej podmioty ISTNIEJĄ i tego typu DEMOKRATYCZNA KOALICJA mogłaby w bardzo szybkim czasie rozpocząć czynną działalność jako ZJEDNOCZENI OBYWATELE DEMOKRATYCZNI!
          • marii51 JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 17.07.21, 19:16
           KOntrowersje w sprawie zakupu czołgów Abrams.
           Nie wszyscy w PiS ucieszyli się z pomysłu Jarosława Kaczyńskiego
           PLNOwany zakup czołgów M1A2 Abrams wzbudził wiele kontrowersji.
           Jak podaje portal Gazeta.pl, sceptyczny
           wobec tego zakupu byli premier Mateusz Morawiecki i szef KPRM Michał Dworczyk.
           Głównym zwolennikiem zakupu za 23 mld zł był wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.
           JA POSTANOWIŁEM POMYSLAŁ jk
           i ja to zrealizuję
           a co mnie obchodZi pandemia --że brak na wiele .. wiadomosci.onet.pl/kraj/zakup-czolgow-abrams-w-rzadzie-znalezli-sie-przeciwnicy-woli-prezesa-pis/0vz6dnh
           • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 18.07.21, 22:25
            ależ kombinują ---nawet takie zamysły powstają

            Błaszczak na Abramsach zdobędzie dla Kaczyńskiego TVN???
            Obym się mylił, ale to wszystko na kilometr śmierdzi polityczno-gospodarczym dealem. Szef MON właśnie ogłasza, że zamierza kupić dla naszej armii 250 czołgów typu Abramsa w USA. Czy w ten sposób próbują kupić przychylność Bidena.? Czy to ma być cena za przymknięcie przez Amerykanów oka na ustawę powalającą przejąć TVN?
            Bo jak inaczej wytłumaczyć tę decyzję, obracającą w niwecz kilkanaście lat wysiłków i inwestycji polskiego przemysłu włożonych w nabycie kompetencji, w remontach i modernizacji Leopardów.
            Uważam, że od czasu ogłoszenia przez Macierewicza planów budowania okrętów podwodnych w Szczecinie, nie mieliśmy do czynienia z większą- delikatnie mówiąc – bezmyślnością.
            A może się mylę? Może to tylko zemsta za Tuska?
            ehhhh .....
             • marii51 Re: jadą w Polskę glosić siłę nowego ładu 19.07.21, 10:21
              I TAK TO WIDZI PRZESTAWICIEL NARODU--GDY SŁYSZY NA SPOTKANIACH
              >>>Oj puszczają nerwy „naszym” dygnitarzom! Oj, puszczają! Tym razem Elżbiecie Witek – Marszałkini Sejmu. Zamiast spodziewanych ochów i achów w podziwie dla Nowego Ładu protest przeciwko łamaniu w Polsce praw i początkowi polexitu. Taką owację zgotowali mieszkańcy Otynia /Woj. Lubuskie/.
              Zostali za to ostro skrzyczani przez p. Elżbietę, że są pozbawieni honoru, bo biorą pieniądze.
              To kwintesencja filozofii nami aktualnie rządzących – dostałeś kasę to morda w kubeł i jak w carskiej armii - ruki pa szwam. Nam wszystko wolno, bo przecież wam dajemy…
              Nie dodała tylko, że nie ze swoich, osobistych pisowskich dygnitarskich kieszeni tylko z pieniędzy wszystkich Polek i Polaków…
              Był też element z polskich realiów lat czterdziestych. Pani Marszałek obsobaczyła protestujących - To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali - powiedziała w trakcie wystąpienia Witek.
              Przez nieuwagę nie dodała, że to niemieccy ekstremiści, a pieniądze są wprost od Angeli Merkel via Donald Tusk… Lub może nie miała tego w instrukcji😉 ?
              PS Pani Marszałek! Na szczęście Polacy to godny naród. Nie wszystkich można kupić za pieniądze. W dodatku za ich własne. Zatem i rozumny...
              Z netu ...
            • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 31.07.21, 14:38
             Dlaczego mielibyśmy to popierać?"TEN NOWY ŁAD,

             A JEST GORSZY ????Jedna z najbardziej zaufanych osób Gowina, wiceminister rozwoju Anna Kornecka, napisała na Twitterze: "Podatki w Polskim Ładzie uderzają w ciężko pracującą klasę średnią, przedsiębiorców, lekarzy, kadrę zarządzającą, wykwalifikowanych specjalistów, samorządy, a w konsekwencji również każdego Polaka przez postępującą drożyznę. Mamy środek pandemii…Dlaczego mielibyśmy to popierać?".

             PiS znalazło się w potrzasku ws. podatkowych zmian Polskiego Ładu. - Gowin woli wychodzić z rządu, niż poprzeć wyższe podatki, które teraz są na stole - mówi jeden z dobrze znających go polityków. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński wprost zarzucają mu, że topi flagowca własnego rządu.Tekst linku
             • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 13.09.21, 03:37
              marii51 napisała:

              > Dlaczego mielibyśmy to popierać?"TEN NOWY ŁAD,
              >
              > A JEST GORSZY ????Jedna z najbardziej zaufanych osób Gowina, wiceminister ro
              > zwoju Anna Kornecka, napisała na Twitterze: "Podatki w Polskim Ładzie uderza
              > ją w ciężko pracującą klasę średnią, przedsiębiorców, lekarzy, kadrę zarządzają
              > cą, wykwalifikowanych specjalistów, samorządy, a w konsekwencji również każdego
              > Polaka przez postępującą drożyznę. Mamy środek pandemii…Dlaczego mielibyśmy to
              > popierać?".

              >
              > PiS znalazło się w potrzasku ws. podatkowych zmian Polskiego Ładu. - Gowin woli
              > wychodzić z rządu, niż poprzeć wyższe podatki, które teraz są na stole - mówi
              > jeden z dobrze znających go polityków. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński
              > wprost zarzucają mu, że topi flagowca własnego rządu.Tekst linku
              >
              !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              wiadomo.co/izabela-leszczyna-polski-lad-najbardziej-uderzy-w-najubozszych/?fbclid=IwAR15NDXtzvhV9lCy02_2hXxpDqIkDKyDiBiFdKuPimZyvB4RPMrEAZ0WieA
              • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 13.09.21, 03:59
               Konstytucja \
               ----MOWI NAM ŻE SĄ POWOŁANI

               ALE TAK NIE MOŻNA !

               RPO: Podwójna rola Ziobry
               narusza kompetencje prezydenta do powoływania sędziów


               CZYLO NIE MOŻE BYĆ Ziobro A JESR 6 ROK----
               w podwojnej roli ===ministrem i jenoczsnie GŁOWNYM PROKURATOREM
               mb

               12.09.2021 22:56
               Posłuchaj artykułu

               "Swobodne i niczym nieograniczone delegowanie narusza bowiem m.in. wyłączne konstytucyjne kompetencje Prezydenta RP do powoływania sędziów" - podkreślił Rzecznik Praw Obywatelskich w stanowisku dla Trybunału Konstytucyjnego.
                • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 14.09.21, 08:13
                 NAJWIĘCEJEST WIADOMOŚCI W tv na wywiadach z znającymi obecne sprawy pod wodzą JK !!
                 , ŻE NIE OTRZYMAMY Z unii zabezpieczenia finansowego to miliardy ... dla przedsiębiorców odszkodowania dla rolnikow,,, bo władcy obecni bardziej za wyjsciem są z UNII
                 ==POLEXIT

                 tsue ,rada najwyższa sprawiedliosci -kopalnia Turów --Czechy i jeszcze brak tropodzialu władzy-
                   • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 16.09.21, 20:42
                    Głosowanie miało miejsce dzisiaj.
                    W przyjętej rezolucji Europarlament upomina Polskę
                    w sprawie wolności mediów i stanu praworządności.
                    502 europosłów głosowało za, 149 było przeciw,
                    wstrzymało się od głosu.
                    Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie praworządności
                    w PolscePrzeciw rezolucji byli europosłowie PiS.
                    Przedstawiciele PO, SLD i Wiosny zagłosowali za,

                    a reprezentanci PSL wstrzymali się od głosu
                    Parlament Europejski "ubolewa nad brakiem postępów i
                    nad pogorszeniem się stanu praworządności w Polsce
                    od czasu przyjęcia rezolucji z 17 września 2020 r."
                    W rezolucji wyraża też zaniepokojenie atakami na prawa kobiet w Polsce,
                    "zwłaszcza regresem w dziedzinie zdrowia seksualnego i
                    reprodukcyjnego kobiet po wyroku nielegalnego »Trybunału Konstytucyjnego«"
                     • marii51 Re: JK POSTANOWIŁ DOKONAC ZAKUPU 16.09.21, 20:44
                      marii51 napisała:

                      > dziś też...
                      > Rezolucja zawiera m.in. krytykę uchwalonego przez Sejm tzw. lex TVN,
                      > który jest określany w dokumencie PE jako
                      > "próba uciszenia krytycznych treści i bezpośredni atak na pluralizm mediów".

                      > ]
                      >
                      dodam tekst
                      Tekst linku
                      -
                      a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka