Dodaj do ulubionych

dążenie władzy do likwidacjii pt lex TVN itd itp.

26.07.21, 13:36
PiS nadal próbuje zebrać potrzebne głosy do przepchnięcia nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, tzw. lex TVN. Sprawa budzi niepokój u Amerykanów, którzy mieliby stracić całkowitą kontrolę nad stacją TVN po wejściu nowego prawa. Sekretarz handlu USA Gina Raimondo postawiła pilnie zainterweniować w rozmowie telefonicznej z Jarosławem Gowinem.

W Polsce pojawił się też przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet. Afera nabiera rozgłosu ogólnoświatowego.Co dalej z nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji, czyli „lex TVN”, które forsuje PiS? Sprawa budzi niepokój u Amerykanów, którzy po wejściu nowego prawa mieliby stracić całkowitą kontrolę nad stacją. Oprócz pilnej interwencji sekretarz handlu USA Gina Raimondo (50 l.) w rozmowie telefonicznej z Jarosławem Gowinem (60 l.) do sprawy odniósł się też przedstawiciel Departamentu Stanu USA Derek Chollet.

//wiadomo
do wyborów mieć wszystkie media w swoich rękach to 100 % wygranej JK
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: dążenie władzy do likwidacjii pt lex TVN itd 26.07.21, 13:42
   Amerykanie jak tu i gdzie indziej mozna przeczytać
   czujnie obserwują co dzieje się w POLSCE

   – Nieprzyznanie licencji będzie miało swoje konsekwencje dla przyszłych amerykańskich inwestycji – tak w rozmowie z TVN24 sprawę komentował Chollet. Polityk specjalnie przyleciał do Polski, by rozmawiać o ustawie. – To kwestia kondycji naszych demokracji. Wolność mediów jest absolutnie kluczowa. Posiadanie wolnej prasy jest ważne dla wzmocnienia społeczeństwa – mówił.
   BO dEMOKRACJA JESZCZE BARDZIEJ ZAGROŻONA W NASZYM KRAJU
   www.se.pl/wiadomosci/polityka/amerykanie-strasza-pis-aa-9gAJ-jJqY-xmbp.html

   www.se.pl/wiadomosci/polityka/amerykanie-strasza-pis-aa-9gAJ-jJqY-xmbp.html
    • mobic A TVP Info 12.08.21, 19:01
     Miało być zlikwidowane TVP Info tak zapowiedział Trzaskowski. Widać że z obietnic się nie wywiązuje bo nie jest likwidowane a likwidacją jest zagrożone TVN 24.
      • marii51 Re: A TVP Info 12.08.21, 20:08
       mala200333 napisała:

       > Trzaskowski chcial wszystko zgodnie z konstytucja, z prawem przeprowadzic…
       > Pisowcy Po trupach, przekupstwem, jak gangsterzy…
       >

       CZY PRZYJDIE TAKI CZAS ??
       ŻE JK OPOWIE JAKICH MANIPULACJII DOKONUJE ?
       ---
       • marii51 Re: A TVP Info 12.08.21, 20:15
        - Jeżeli wniosek o reasumpcję jest zgłoszony zgodnie z regulaminem i przepisami, to pani marszałek ma obowiązek go przegłosować. I tyle. Tu nie można mówić czy coś jest fair, czy nie - stwierdził poseł PiS Marek Suski, zapytany o środową reasumpcję głosowania w Sejmie. Jak dodał, w rozmowach z politykami Kukiz'15, którzy pierwotnie zagłosowali ramię w ramię z opozycją, partia rządząca użyła "argumentów odpowiedzialności".wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27446664,suski-pytany-czym-w-przerwie-politycy-pis-przekonali-kukizowcow.html
        • marii51 Re: A TVP Info 12.08.21, 20:18
         Premier

         Morawiecki o reasumpcji: Było zamieszanie. Ten, kto się pomylił, miał prawo zagłosować inaczej
         ??? Każdy mógł głosować, tak jak chce, a ten, który się pomylił, który myślał, że nad czymś innym głosuje, miał prawo zagłosować inaczej - tak środową reasumpcję głosowania ws. odroczenia posiedzenia Sejmu skomentował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Przy okazji szef rządu wytknął opozycji, że zachowuje się 'niepoważnie"
         ---------
          • marii51 Re: Re usa , probuje pomoc Polakom 13.08.21, 14:11
           Głosowanie nad losem największej prywatnej stacji telewizyjnej w Polsce pokazało, że wskutek zdymisjonowania wicepremiera Gowina i wyjścia Porozumienia z rządu sejmowy skład partii rozpadł się idealnie na pół. Pięcioro polityków, którzy sprzeciwili się "lex TVN", 12 sierpnia założyło koło poselskie Porozumienia (dołączyła do niego również posłanka Monika Pawłowska, wcześniej niezrzeszona). Czwórka, która poparła projektu ustawy, pozostała w klubie PiS-u. W obozie władzy pozostał jeszcze poseł Mieczysław Baszko, ale on 12 sierpnia poinformował o swoim odejściu z Porozumienia i zasileniu szeregów Partii Republikańskiej, która tym samym w Zjednoczonej Prawicy dysponuje już ośmioma szablami - oprócz Baszki są to Kamil Bortniczuk, Michał Cieślak, Arkadiusz Czartoryski, Małgorzata Janowska, Lech Kołakowski, Włodzimierz Tomaszewski i Jacek Żalek.
           • marii51 Re: Re usa , probuje pomoc Polakom 14.08.21, 15:46
            Zdaniem doktora Mirosława Oczkosia, środowe obrady przejdą do – niechlubnej – historii polskiego parlamentaryzmu. – To była rekonstrukcja historyczna liberum veto i kupowania posłów na sejmikach. W pełnej krasie – wskazywał Oczkoś.

            W jego opinii wstyd to cecha, którą przestali się cechować parlamentarzyści. – Nad budynkiem przy Wiejskiej jest jakaś czarna dziura, która wsysa wszystkie pozytywne ludzkie cechy. To jest bardzo groźne i widać, że Jarosław Kaczyński osiągnął taki stan, o który mu chodziło – przekonywał ekspert od spraw wizerunku. Chodzi o wszechobecny w legislacji chaos. – Nie wiadomo, kto jest za, kto jest przeciw. W takim stanie blisko chaosu najlepiej się rządzi. Nie widzę tutaj już możliwości hamowania, zderzenie ze ścianą musi nastąpić – prognozował gość TOK FM.www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27450159,w-sejmie-jaroslaw-kaczynski-osiagnal-to-o-co-mu-chodzilo-on.html#s=BoxOpImg8
            • marii51 Re: Re usa , probuje pomoc Polakom 15.08.21, 14:06
             Discovery podejmie kroki prawne wobec Polski ws. "lex TVN".
             Poinformowano Dudę. "Nie mamy wyjścia"


             mk, oprac. Karolina Kraushar
             12.08.2021 21:16
             Amerykański koncern Discovery w czwartek oficjalnie poinformował polskie władze o wszczęciu kroków prawnych ws. działań dotyczących koncesji dla TVN24. "Discovery nadal dąży do pozytywnego rozwiązania tej sytuacji, ale jeśli to się nie powiedzie, Discovery zamierza wszcząć postępowanie arbitrażowe" - czytamy w komunikacie Amerykanównext.gazeta.pl/next/7,150859,27447541,discovery-podejmie-kroki-prawne-wobec-polski-ws-lex-tvn.html#e=RelArtLink(1)
             • marii51 Re: Re usa , probuje pomoc Polakom 16.08.21, 17:17
              Decyzji o wecie do ustawy "lex TVN" nie podejmie Andrzej Duda,
              tylko Jarosław Kaczyński – stwierdził Szymon Hołownia, lider Polski 2050.i zgubil sie link
              ----
              a tu więcej nowe fakty---cos się stanie aż tak?
              TVN wpuści w maliny Kaczyńskiego? Już zdobyli koncesję, afera na cały świat
              ---JK ZNAJDUJE POMYSŁY więc i z tym może da rady?
              www.se.pl/wiadomosci/polityka/tvn-wpusci-w-maliny-kaczynskiego-chodzi-o-koncesje-afera-na-caly-swiat-aa-i6Ut-2jde-pPT7.html
              • marii51 Re: Re usa , probuje pomoc Polakom 23.08.21, 21:26
               Tymczasem tzw. lex TVN jest procedowane w Senacie. To nowelizacja, forsowana przez partię rządzącą, która ogranicza możliwość uzyskania koncesji podmiotom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem uderzyłaby w praktyce m.in. w TVN24. Wnioskodawca projektu Marek Suski z PiS zapowiedział jednak, że PiS złoży w Senacie poprawkę, która umożliwi stacji dalsze nadawanie.

               Koncesja stacji wygaśnie 26 września. TVN24 w ubiegłym tygodniu uzyskał holenderską koncesję na nadawanie. "Wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać" - podała spółka.
     • marii51 Re: A TVP Info 12.08.21, 20:02
      mobic napisał:

      > Miało być zlikwidowane TVP Info tak zapowiedział Trzaskowski. Widać że z obietn
      > ic się nie wywiązuje bo nie jest likwidowane a likwidacją jest zagrożone TVN 24
      > .

      A W JAKI SPOSÓB? miałby Trzaskowski to zrobić??
      ON CHYBA PODCZAS WYBORÓW NA PREZYDENTA TAK MÓWIŁ-----
      ON nie ma parlamentu,żeby zagłosowali za jego pomyslami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka