Dodaj do ulubionych

zapobieganie wyjsciu Polski z UE

23.09.21, 13:26
PODCZAS kONWENCJII zapowiadał TUSK,,
Posłowie PO szlifują projekt nowelizacji konstytucji, który w najbliższych dniach zamierzają złożyć w Sejmie. Platforma chce zapisu, by do podjęcia decyzji o wyjściu Polski z Unii Europejskiej potrzebna była większość 2/3 głosów w Sejmie. Obecnie jest to zwykła większość. Michała Kolanko z "Rzeczpospolitej" jest zdania, że los tej nowelizacji jest w zasadzie przesądzony.


Jak podaje "Rzeczpospolita" Platforma Obywatelska kończy szlifować propozycję nowelizacji ustawy zasadniczej. Chodzi o zmianę art. 90 konstytucji. Po nowelizacji podjęcie decyzji o ewentualnym wyjściu Polski z Unii Europejskiej, będzie możliwe za zgodą większości dwóch trzecich głosów, a nie, jak to jest obecnie, przy zwykłej większości w obecności co najmniej połowy liczby posłów.

"Rzeczpospolita": Propozycja PO może utknąć po złożeniu w Sejmie
Jak podkreśla Michał Kolanko, publicysta "Rzeczpospolitej", decydujące będzie w tej sprawie podejście PiS. Klub z Nowogrodzkiej traktuje pomysł Tuska jako wyłącznie polityczną rozgrywkę. "Nie zamierzą Tuskowi w tym pomagać i dolewać 'politycznego paliwa' do tematu polexitu" - dodaje.

Stwierdza też, że bardzo wiele wskazuje, iż "propozycja PO może utknąć po złożeniu w Sejmie, który się nią nie zajmie. I będzie tkwić w szufladzie aż do końca obecnej kadencji parlamentu".


Zobacz wideo
Śmiszek: Negocjowanie z PiS to jest otwieranie puszki Pandory

Przewodniczący PO propozycję zmiany konstytucji złożył w ostatni weekend w Płońsku. Zdaniem Donalda Tuska "Polska jest obecnie na granicy" przynależności do Unii i przypomina coraz bardziej Wielką Brytanię przed referendum. - Jeśli rzeczywiście nie chcą wyjścia Polski z UE, powinni się zgodzić - mówił w sootę były premier. - To jest bardzo proste przedsięwzięcie - podkreślił Donald Tusk.

Do jego słów odniósł się m.in. premier Mateusz Morawiecki. - Jest to element manipulacji i kłamliwej propagandy. PiS uważa, że miejsce Polski jest w UE - powiedział. Morawiecki stwierdził jednak, że partia jest gotowa na rozmowę na ten ewentualnych zmian w prawie. - Pomijając propagandowy aspekt tego zagajenia, jesteśmy w stanie podjąć rzeczową dyskusję na ten temat - dodał. W podobnym tonie wypowiadał się też Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.

Tusk chce zmian w konstytucji. Morawiecki: Jesteśmy w stanie podjąć dyskusję

Obserwuj wątek
  • marii51 Re: zapobieganie wyjsciu Polski z UE 23.09.21, 15:16
   GDY DOSTAJEMY TAKIE WIADOMOŚCI
   Marian Waldemar Kuczyński
   Białoruś wraca do matuszki Rosiji, przez co Rosja wraca nad Bug. Rosja o ambicjach odzyskania tego co oddała w 89, w tym perłę nad Wisłą. I odzyskuje, siłą Krym i Donbas a naciskiem Białoruś. I zamiary ma dużo większe, a pięści przywrócone do sprawności. Rosja wobec której jesteśmy i będziemy bezbronni, jak dziecko wobec pedofila.
   I teraz PiS wyprowadza nas z Unii i z Zachodu. Nie łudźmy się, że ktokolwiek, także NATO będzie bronić kraju bez specjalnego znaczenia, który się z Unii i Zachodu dobrowolnie wypisał.
   LARUM GRAJĄ RODACY!


   SMUTNE,A PRAWDZIWE PRZEWIDYWANIA JAK NA DŁONI !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka