Dodaj do ulubionych

bez praworzadności w POLSCE INNE KRAJE

21.10.21, 15:36

Niemiecki dziennik "Handelsblatt" ocenia, że polityczny kurs obrany przez polskie władze może się negatywnie odbić na naszej gospodarce. Bo przedsiębiorcy z Niemiec i innych krajów Starej Europy nie chcą inwestować w nieprzewidywalnych, oddalających się od demokracji krajach.

ZDJĘCIE ODPOWIEDZIALNEGO UMIESZCZAJĄ....
BO

"Handelsblatt" zauważa, że takie kraje, jak Polska i Węgry są liderami europejskiego wzrostu gospodarczego. Ale jednocześnie oddalają się od Zachodu, na razie politycznie i mentalnie.

W końcu jednak kraje UE mogą przestać chcieć robić interesy w Europie Środkowo-Wschodniej, targanej aferami, skandalami i nie szanującymi zasad wspólnoty.
Obserwuj wątek
    • pia.ed Bez praworzadności w Polsce... program Pegasus 24.12.21, 16:17
      next.gazeta.pl/next/7,168930,27947369,niemiecka-prasa-pegasus-dotarl-do-warszawy.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink


      Polska prawdopodobnie wykorzystywała służące do inwigilacji oprogramowanie Pegasus
      przeciwko krytykom rządu. PiS próbuje bagatelizować skandal.
      Warszawska korespondentka „Tageszeitung" (TAZ) Gabriele Lesser pisze, że celem ataków byli adwokat Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek, którzy dali się poznać jako krytycy reformy wymiaru sprawiedliwości wdrażanej przez narodowo-populistyczną partię Prawo i Sprawiedliwość.

      „W rzeczywistości chodzi o obsadzenie jak największej liczby stanowisk lojalnymi wobec PiS sędziami i prokuratorami, którzy następnie wydawać będą przychylne dla PiS wyroki lub nie będą wdrażać postępowania przeciwko podejrzanym należącym do zwolenników PiS" – czytamy w „TAZ".

      Fundacja Panoptykon uważa, że wykryte obecnie przypadki inwigilacji są zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. W roku 2019 polska policja miała podsłuchiwać ponad 8060 osób.

      Amerykańska agencja prasowa Associated Press podała w czwartek, powołując się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab, że senator KO Krzysztof Brejza był w 2019 roku inwigilowany za pomocą opracowanego przez izraelską spółkę NSO Group oprogramowania Pegasus.

      • marii51 Re: Bez praworzadności w Polsce... program Pegasu 25.12.21, 12:22
        Fundacja Panoptykon uważa, że wykryte obecnie przypadki inwigilacji są zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. W roku 2019 polska policja miała podsłuchiwać ponad 8060 osób.
        i wydalo sie, jak rzadza podsluchujac i podgladajac ////maja zajecie ..
        • marii51 jak widzi sens JK przynaleznosci do UNII 25.12.21, 16:02


          Jarosław Kaczyński o IV Rzeszy. "To określenie nie jest niczym nagannym"
          Jarosław Kaczyński wypowiedział się także na temat konfliktu z Unią Europejską. Jego zdaniem "celem strategicznym" Niemiec jest "przekształcenie Unii w federację zarządzaną przez Berlin", co miałoby oznaczać "podporządkowanie nas sobie i odebranie Polakom prawa do samostanowienia".


          TAK TAK NAJLEPIEJ EGOISTYCZNIE pOLSKA NECH STRACI WSYSTKICH SASIADOW i opusci UE I WPADNIE W RAMIONA jk a on nam najlepiej nad wszystkim zapanuje wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27946609,jaroslaw-kaczynski-nie-ma-sensu-wprowadzac-restrykcji-skoro.html#do_w=50&do_v=64&do_st=RS&do_sid=304&do_a=304&s=MTPromo1
          • marii51 Tworca PIS.. NOWE CV? 25.12.21, 16:17
            Jest opisana dzialalnosc w Solidarnosci
            oraz KOR kURONIA ,ZE TRZ ?
            ANI LOWEM O TYM kURON NIEGDY NIE WSPOMINAL
            sp Lech Kaczynski bardzo aktywnie pracowal tuz przy Walesie jako prawnik

            ale Jarek ?? skad takie CV...IPEN ?

            a komentarze ?? np zamani
            wczoraj


            Ten żyje w totalnej kwarantannie od początku swojego życia, oderwany od rzeczywistości, odrealniony, z głową zapchaną bzdurnymi ideami rodem z przeszłych epok. Gdzie mu do myślenia o inaczej od niego myślących ludziach, planowania przyszłości na miarę życzeń marzeń współczesnych. Z okazji Świąt i Nowego Roku życzę mu serdecznie pełnej, osobistej "restrykcji" . Siedź Prezesie z kotem na Żoliborzu i nawet, gdyby miało cię pilnować 500 radiowozów, jestem w stanie to tolerować, bo pokazałeś temu Narodowi, czego winien się wystrzegać na przyszłość.

            a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
            • marii51 Re: Tworca PIS.. NOWE CV? 25.12.21, 16:31
              Jarosław Kaczyński to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polityków w Polsce. Znany jest od wielu lat. Początki jego kariery politycznej sięgają czasów PRL, działał wtedy w opozycji. W jego oficjalnej biografii na stronie kancelarii premiera możemy przeczytać, że: - Po wydarzeniach czerwcowych w 1976, zaangażował się w działalność opozycyjną. Był współpracownikiem KOR, działając w Biurze Interwencyjnym KOR, w redakcji pisma niezależnego „Głos”. Uczestniczył w wydarzeniach Sierpnia 1980 r. Organizował Solidarność w Warszawie i Białymstoku. Był doradcą Regionu Mazowsze. Po 13 grudnia kontynuował konspiracyjną działalność związkową, w 1986 r. współredagował pismo „Głos”, współpracował z Międzyzakładowym Robotniczym Komitetem „Solidarności”. Od jesieni 1982 r. działał w Komitecie Helsińskim. W oficjalnej biografii na stronie KPRM brakuje jednak informacji o prawdziwym, pełnych danych Jarosława Kaczyńskiego. O co konkretnie chodzi? O jego pełne imię i nazwisko. Mało kto wie, że prezes PiS ma drugie imię.
              MOZE KTOS W 406 KOMENTARZACH POTWIERDZI ZE solidarnosc zapisze go naprawde
              ---moze jakis wywiad jest? nt
              www.se.pl/wiadomosci/polityka/tak-nazywa-sie-jaroslaw-kaczynski-jego-brat-tez-nosil-to-imie-bedziecie-w-szoku-aa-rsRW-SCUf-b8ko.html
            • marii51 Re: Tworca PIS.jk . NOWE CV?hmmm 26.12.21, 00:03
              "Jarku, dlaczego obrażasz brata, siebie, nas?” – zapytał na blogu> Piotr Piętak, wiceminister z rządu Kaczyńskiego, a za pierwszej Solidarności jego współpracownik. To była reakcja na wywiad, którego w przeddzień rocznicy stanu wojennego Jarosław Kaczyński udzielił „Gazecie Polskiej”. Opowiadał, co robił po 13 grudnia 1981 r. Według Piętaka prezes upiększa swą opozycyjną kartę. To spięcie sprowokowało pytanie: jakie są opozycyjne zasługi Jarosława Kaczyńskiego?

              Rozmawiał z SB, ale granic kompromitacji nie przekroczył. W podziemiu funkcjonował, choć bohaterem nie był. W drugim obiegu publikował, ale po latach trudno wyłowić z tej twórczości coś wartościowego.````````````````````````
              i nie mam wykupionego nie dowiem się www.newsweek.pl/polska/jaroslaw-kaczynskiw-prl-kaczynski-w-solidarnosci/6x5bbpv

              > Ten żyje w totalnej kwarantannie od początku swojego życia, oderwany od rzeczyw
              > istości, odrealniony, z głową zapchaną bzdurnymi ideami rodem z przeszłych epok
              > . Gdzie mu do myślenia o inaczej od niego myślących ludziach, planowania przysz
              > łości na miarę życzeń marzeń współczesnych. Z okazji Świąt i Nowego Roku życzę
              > mu serdecznie pełnej, osobistej "restrykcji" . Siedź Prezesie z kotem na Żolibo
              > rzu i nawet, gdyby miało cię pilnować 500 radiowozów, jestem w stanie to tolero
              > wać, bo pokazałeś temu Narodowi, czego winien się wystrzegać na przyszłość.

              omijją bardzp ażne

              założyli Porozumienie Centrum tam razem zadłużyli się na 7 milionów
              a co zrobili? zlikwidowali i nie musiele odawać długów tak ludzie o tym opisywali
              a założyli mądra nazwa.--. prawo i sprawieliwość
              • marii51 Re: Tworca PIS.jk . NOWE CV?hmmm 26.12.21, 18:38
                www.se.pl/wiadomosci/polityka/jaroslaw-kaczynski-przerwal-milczenie-powiedzial-co-z-morawieckim-aa-1PGk-fPGC-qdcs.html
                • marii51 ale i o JULII ?SZEFOWEJ TK OPISUJE NIEMIEC 26.12.21, 19:45

                  Berliński ranking żenady. Znalazła się w nim Julia Przyłębska
                  Przyłębska "zgodnie z linią Jarosława Kaczyńskiego wdraża prawicowe doktryny, jak chociażby zaostrzenie prawa aborcyjnego, za co zyskała przydomek «krwawa Julia»" – napisał o przewodniczącej Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej magazyn "TiP Berlin", który umieścił ją w "berlińskim rankingu żenady".
                  Tekst linku
    • black_jotka Re: bez praworzadności w POLSCE INNE KRAJE 27.12.21, 07:24
      Tez tak to widzę ..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka