Dodaj do ulubionych

min bezp i słowa o IV RZESZY>

02.12.21, 13:34
Kaczyński na zamkniętym posiedzeniu PiS: "Niemcy chcą budowy IV Rzeszy"
. Słowa wzbudziły owacje
JAKI SENS ,ŻEBY PAAŁY TAKIE SŁOWA?

02.12.2021 08:27
Posłuchaj artykułu

Sprawa Łukasza Mejzy oraz mobilizacja partyjnych kolegów - te wątki zdominowały środowe, nadzwyczajne posiedzeniu klubu PiS. Według nieoficjalnych informacji na spotkaniu pojawił się też wątek geopolityczny. - Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy - miał powiedzieć do partyjnych kolegów Jarosław Kaczyński.

Tekst linku
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: min bezp i słowa o IV RZESZY> 04.12.21, 15:09
   Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy - powiedział Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS. I dostał owację.
   8:11 PM · 1 gru 2021
   Informacje potwierdził też Patryk Michalski z WP.pl. "Tak, moje źródła też potwierdzają, że słowa o 'IV Rzeszy' padły z ust prezesa PiS na zamkniętym spotkaniu" - napisał na Twitterze. Nie jest jasny kontekst tej wypowiedzi. Zdaniem źródeł "Rzeczpospolitej" miała to być metafora.


   skąd Kaczynśki nabrał smiało mowić choćby to była metafora?

   bo-----okazje się nadarzają ,ktore bardzo JK ODPOWIADAJĄ
   Zmiany w Niemczech. Odchodzi Angela Merkel
   Jarosław Kaczyński wygłosił swoją opinię, kiedy w niemieckiej polityce odbywa się wielka zmiana warty. Pod koniec listopada po wielotygodniowych negocjacjach przywódcy SPD, FDP i Zielonych przedstawili umowę koalicyjną. Nowym kanclerzem zostanie socjaldemokrata Olaf Scholz, który zastąpi na tym stanowisku Angelę Merkel. Umowa koalicyjna liczy 177 stron i musi zostać jeszcze zatwierdzona na konwencjach partyjnych SPD, FDP i Zielonych. Zgodnie z założonym scenariuszem, Scholz ma zostać mianowany kanclerzem między 6 a 10 grudnia.
   Program przyszłego rządu przewiduje między innymi obniżenie wieku wyborczego do 16 lat. Liderzy partii koalicyjnych zapowiedzieli także przełom w zakresie cyfryzacji, nową "ofensywę klimatyczną" i wprowadzenie świadczeń obywatelskich, umożliwiających "poszanowanie godności jednostki". Polska z nazwy wymieniana jest w dwóch punktach.
   W kontekście Trójkąta Weimarskiego, czyli Polski, Niemiec i Francji oraz w punkcie dotyczącym upamiętnienia ofiar niemieckiej okupacji. Ponadto w umowie koalicyjnej jest długie i szczegółowe odniesienie do praworządności.
   • marii51 min bezpieczeństtwa Kaczyński czuwa nad 04.12.21, 17:54
    Przybyłymi na obrady
    ZAPROSZONYMI PRZEZ PREMIERA MORAWIECKIEGO=spotkaniem konerwatywnej prawicy
    z przybyłymi na obrady do Warszawy ;
    Orban, Lepę https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/264079255_10226302728225290_3634781227194666600_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-5&_nc_sid=825194&_nc_ohc=XmOC8N5SCmYAX9__o0f&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=caf592854e19e30ea320fbb1fcefe08f&oe=61B0A506


    ​jaki piekny okrągły stół specjanie ustawiony w ŁązienkacH
    COŚ WYJATKOWEGO TRZEBA ZROBIĆ POMYSLALA --
    WIĘCEJ
     • marii51 Re: min bezpieczeństtwa Kaczyński czuwa nad 04.12.21, 18:26
      Kaczyński po spotkaniu z Le Pen: Europa na skutek działań niemieckich ma iść ku federalizacjiMusimy przygotować inną propozycją dla Europy; jeżeli nam się to uda, to uczynimy coś nie tylko dla naszych formacji i naszego kierunku politycznego, ale po prostu dla Europy i dla naszej cywilizacji - podkreślił w sobotę prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński podczas Warsaw Summit.

      Europa na skutek działań niemieckich ma iść ku federalizacji, a owa federalizacji to m.in. odrzucenie suwerenności poszczególnych państw europejskich - powiedział Kaczyński
      W ocenie szefa PiS taka wizja Europy "to Europa pewnego rodzaju hierarchii". - Metoda wspólnotowa jest tu bez wątpienia metodą lepszą - podkreślił
      Dzisiaj w Europie, nie tylko w Europie, w całym świecie Zachodu - tak go przynajmniej do niedawna nazywano - wolność się cofa. Poprawność polityczna radykalnie ogranicza wolność - zaznaczył Kaczyński
      W komunikacie opublikowanym po spotkaniu czytamy, że "uczestników konferencji łączy wspólne i głębokie przekonanie, że Unia Europejska złożona jest z wolnych i równych państw narodowych, powiązanych bliskimi i licznymi nićmi współpracy"
      Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

      Tekst linku
      • marii51 Re: min bezpieczeństtwa Kaczyński czuwa nad 04.12.21, 20:55
       Owszem, w Warszawie zorganizowano zjazd kilku europejskich partii. Nie są to jednak ani formacje konserwatywne, ani po prostu prawicowe. Hiszpański Vox, francuskie Zjednoczenie Narodowe, Alternatywa dla Niemiec to nie jest normalna europejska prawica. To formacje skrajne, izolowane kordonem sanitarnym przez formacje głównego nurtu w swoich ojczyznach. Łączy je niechęć do zjednoczonej Europy, skrajny nacjonalizm, wrogość do migrantów, praw kobiet, często wprost do liberalnej demokracji.

       Wszystkie zaproszone przez Kaczyńskiego do Warszawy partie są też zwolennikami "dialogu" z putinowską Rosją, niektórzy ich przywódcy nie ukrywają podziwu dla rosyjskiego prezydenta. Wiemy, że Kreml wspiera podobne siły w Europie: niskooprocentowanymi pożyczkami (jak w wypadku partii Marine Le Pen) czy pracą swoich farm trolli.

       Po co prezes Kaczyński zgromadził w Warszawie ten gabinet skrajnie prawicowych osobliwości? Co Polska - czy choćby PiS - może zyskać sprzymierzając się z takimi siłami?

       Prawo i Sprawiedliwość znalazło się w kryzysie? Prof. Sowiński tłumaczy
       Na zdrowy rozsądek nic. Zachowanie obozu władzy wydaje się zupełnie niezrozumiałe. Mamy wielki kryzys na wschodniej granicy, widać, jak bardzo potrzebujemy silnej, zdolnej wspólnie działać Europy, tymczasem nasi rządzący przyjmują z honorami polityków dążących do osłabienia Unii Europejskiej i z wielką sympatią spoglądających w kierunku Moskwy.
       zrozumiec to bęczkę soli szybciej niżto co wyprawiają politycy!
       • marii51 Re: min bezpieczeństtwa Kaczyński czuwa nad 04.12.21, 20:58
        Szczególnie zdumiewające jest przyjęcie, jakie wczoraj premier zgotował liderce francuskiego Zjednoczenia Narodowego, Marine Le Pen. Uroczysta kolacja w Łazienkach Królewskich, przejazd przez stolicę kolumną samochodów na sygnale. Tak podejmuje się na ogół głowy państwa i szefów rządów – Marine Le Pen wciąż nie pełni żadnej z tej funkcji. Jedyna jaką pełni poza przewodniczącą swojej partii to deputowana do izby niższej francuskiego parlamentu z okręgu nr 11 w departamencie Pas-des-Calais, oraz radna tego departamentu. Nie jest przyjęte, by w tak "monarchiczno-bizantyński" sposób podejmować szeregową posłankę, o radnej nie wspominając.Tym bardziej, gdy jest nią ktoś tak kontrowersyjny jak Marine Le Pen. Jeszcze niedawno premier Morawiecki objeżdżał całą Europę z "ofensywą dyplomatyczną". Przekonywał naszych partnerów, jak poważne jest zagrożenie ze strony Rosji, jak poważna jest sytuacja na granicy z Białorusi, uwrażliwiał na polską perspektywę w tej kwestii. Teraz urządza fetę chyba najbardziej proputinowskiej polityczce w Europie. Liderce, która otwarcie poparła aneksję Krymu przez Rosję. W niejednej europejskiej stolicy politycy, analitycy, odpowiedzialni za realizację polityki zagranicznej urzędnicy będą się teraz zastanawiać, "o co właściwie Polsce chodzi"?

        Podejmując tak uroczyście Le Pen, Morawiecki w dużej mierze podważa sens swojej dyplomatycznej ofensywy z ostatnich dni. Wiadomo, że decyzji nie podejmował on, tylko prezes Kaczyński, ale Morawiecki powinien twardo zażądać przynajmniej tego, by na piątkowej kolacji z Le Pen spotkał się nie on, ale prezes Kaczyński. Wiadomo, że prezes nie mówi w żadnym obcym języku, ale z udziałem tłumaczy mógłby się chyba jakoś z liderką Zjednoczenia Narodowego porozumieć.


        Jak nałogowy hazardzista w Monte Carlo
        wiadomosci.wp.pl/majmurek-nowe-wielkie-klamstwo-pis-opinia-6711804969712352a
  • marii51 Re: min bezp i słowa o IV RZESZY> 05.12.21, 15:57
   dyskusję w tvn trwają artykuły wszędzie
   co to za przyjażń z kredytowaną przez Putina ? panią z Francjii

   ohoho
   troskę analiowałam, nic wielkiego niemonaz tych spotkań uzyskać
   poza mieszaniem diwnych zachowań JK PRAZ KOMBINOWANIE ODALANIA SIE OD nIEMIEC
   JAK SĄSIADA MOŻNA ELIMINOWAĆ? WSPÓŁPRACE LIKWIDOWAĆ --GOSPODARCZĄ ITP
   TYSIĄE pOLAKÓ PRAUJE WSPÓŁPRACUJĄĆ z Niemcami !!!!!
   ----

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka