Dodaj do ulubionych

Po co oni tam pojechali?

15.03.22, 14:39
Po co oni tam pojechali Kaczyński i Morawiecki? Zawsze PIS popierałem ale nie tym razem tym razem jestem przeciwny. My nie chcemy nowych męczenników. Oby mi się nie sprawdziły moje przypuszczenia daj Boże i życzę im szczęśliwego powrotu. Wszyscy będą razem i będą łatwym łupem do zdobycia.
Obserwuj wątek
  • mobic Re: Po co oni tam pojechali? 15.03.22, 14:50
   Podano nie tylko środek transportu, ale nawet godzinę wyjazdu VIP-ów. - Informowanie o delegacji takich polityków przed dotarciem na miejsce to po prostu wielka głupota. To tak jakbyś powiesił sobie tabliczkę: tu kieruj broń - mówi Interii jeden z byłych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu,

   Czytaj więcej na wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-weteran-z-iraku-informowanie-o-wyjezdzie-polskich-vip-ow-do-,nId,5894474#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
   • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 15.03.22, 21:47
    Jedno jest pewne, mer Kijowa Witalij Kliczko nie bez przyczyny wprowadził dziś godzinę policyjna w stolicy Ukrainy. Jest tam dziś naprawdę bardzo niebezpiecznie. Rakiety uderzyły niedawno w blok mieszkalny zabijając kilkoro mieszkańców. Na przedmieściach toczą się zaciekłe boje. Czy zatem podróżowanie pociągiem jest bezpieczne? Nasz rozmówca, Jerzy Dziewulski mówił, że wybór tego środka transportu był dobrym pomysłem. Stwierdził, że w normalnych okolicznościach na jednego premiera mogło przypadać od 4 do 6 uzbrojonych po zęby ochroniarzy. Teraz ochronę można było wzmocnić nawet do 10 funkcjonariuszy na osobę.Tekst linku
    • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 15.03.22, 21:57
     Podróż została zorganizowana za wiedzą i w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Jak ustalił Fakt, pomysłodawcą wyjazdu jest premier Mateusz Morawiecki. A Szefową KE o swoim pomyśle miał poinformować w czasie ostatniego szczytu w Wersalu.

     Celem misji naszych premierów oraz słoweńskiego i czeskiego, jest spotkanie z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim oraz premierem Denysem Szmyhalem. To właśnie tam wysłannicy Rady Europejskiej mają przedstawić pakiet wsparcia dla Ukrainy.

     O wszystkim wiedział szef NATO i niektórzy politycy Rady Europejskiej

     www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/mateusz-morawiecki-jaroslaw-kaczynski-janez-jansa-i-petr-fiala-w-kijowie/sj67bq7
      • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 16.03.22, 10:03
       A TERAZ druga strona medalu tej wizyty.....
       Paweł Urbanowicz
       napisał.,
       a oto jak to spostrzegają w komentarzach.....
       :tongue_outojechali się lansować ....
       a gdzie są sankcje wobec Rosji ?
       tylko Polska i Węgry nie zrobili nic ,
       żeby zatrzymać tą wojnę ,

       ----------węgiel nadal przywożą ,ambasador rosyjski nadal jest w kraju ,
       a przecież też w Polsce są oligarchowie rosyjscy z milionowymi majątkami i co ? i nic !!!
       .. ·
       Proszę zapytać P. Dworczyka o jego wizyty w republikach separatystycznych.
       To bardzo ciekawa sprawa I wątek o który nikt Pana ministra nie pyta....


       ps----czyli INNI spostrzegają lans przed wyborami W Polsce?
       • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 16.03.22, 10:22
        ZAJMĘ SIĘ DOMKIEM ..ZOSTAWIE,ZEBYNIE ZAPOMNIEC POCZYTAC
        wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wojna-rosja-ukraina-delegacja-premierow-w-kijowie-czulo-sie-osamotnienie/gk8gjdm?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
         • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 16.03.22, 11:24
          TVP
          : Współpracownik Putina zareagował na słowa Kaczyńskiego. Złożył mu propozycję

          16 Marca 2022

          Wizyta Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Petra Fialy i Janeza Janszy w Kijowie odbiła się szerokim echem również w Rosji. Jak donosi TVP, dyrektor Roskosmosu Dmitrij Rogozin skomentował słowa prezesa PiS, nawiązując do katastrofy smoleńskiej. Ironiczny wpis został już usunięty.

          Monetized by optAd360
          Z inicjatywy premiera Słowenii Janeza Janszy do Kijowa pojechali premier Polski Mateusz Morawiecki, wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński i premier Czech Petr Fiala. Jak już informowaliśmy, premier Ukrainy Denys Szmyhal wyraził wdzięczność za ten "odważny krok przyjaciół".          ad
          TVP: Szef rosyjskiej agencji kosmicznej odpowiada Kaczyńskiemu
          Spotkanie delegacji Rady Europejskiej z władzami ukraińskimi w Kijowie jest komentowane na całym świecie. Szczegóły wizyty szefów rządów dotarły nawet do Moskwy.

          Głos w tej sprawie zabrał Dmitrij Rogozin, który od 2018 r. jest dyrektorem państwowej agencji Roskosmos. W krótkim wpisie na Twitterze zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego.


          "Przyjedź do Smoleńska, porozmawiamy" - tak brzmiał wpis bliskiego współpracownika Władimira Putina, cytowany przez TVP Info. Dyrektor agencji Roskosmos napisał go w języku polskim.

          Post pojawił się w mediach społecznościowych we wtorek wieczorem, tuż po wspólnej konferencji Wołodymyra Zełenskiego z szefami rządów. Jednak w środę nad ranem już nie można go odszukać.

          ad
          Dmitrij Rogozin nie wytłumaczył, czy poprzez wpis chciał odnieść się do katastrofy smoleńskiej z 2010 r., w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona Maria Kaczyńska. Nie można wykluczyć takiej ewentualności, zważając na fakt, że wrak tupolewa nadal jest w rękach Rosjan.


          Z ostatniej chwili czerwone
          Zełenski po spotkaniu z polską delegacją: "Będziemy naprawdę mogli zwyciężać"

          Kaczyński o misji pokojowej
          Krótki wpis dyrektora rosyjskiej agencji to reakcja na środową wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. W trakcie konferencji prasowej po spotkaniu z Wołodymyrem Zełenskim prezes PiS przedstawił nową propozycję.

          ad
          - Potrzebna jest misja pokojowa NATO, ewentualnie jeszcze jakiegoś szerszego układu międzynarodowego, ale taka misja, która będzie wstanie także się obronić, i która będzie działała na terenie Ukrainy - oznajmił wicepremier ds. bezpieczeństwa.

          Jak na razie nie wiadomo, czy wysłanie misji pokojowej do Ukrainy to autorski pomysł Jarosława Kaczyńskiego lub polskiego rządu. Prezes PiS był dopytywany przez dziennikarzy o szczegóły tego przedsięwzięcia, ale ich nie ujawnił.

          Dmitrij Rogozin, który zareagował na propozycję Jarosława Kaczyńskiego, uchodzi za bliskiego współpracownika Władimira Putina. Zanim przejął stery nad Roskosmosem, pełnił funkcję wicepremiera i ambasadora Rosji przy NATO. Dmitrij Rogozin jest uważany za osobę odpowiedzialną za upadek rosyjskiego przemysłu kosmicznego.
          • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 16.03.22, 15:09
           mobic ?
           ...może dlatego juz dzis w USA NA ONZ ZELEŃSKIEGO POKAZAŁA SIĘ.
           ... EWAKUACJII pozwolono // Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński, a także premierzy Czech i Słowenii spotkali się w Kijowie z Wołodymyrem Zełenskim.

           - Kaczyński po spotkaniu przedstawił pomysł skierowania do Ukrainy "misji pokojowej NATO". Miałaby być ona "osłonięta przez siły zbrojne".

           - Ok. 20 tys. osób korytarzem humanitarnym opuściło oblężony Mariupol. Łącznie we wtorek udało się ewakuować ok. 29 tys. osób.

           - W okolicach Odessy zauważonych zostało o najmniej 14 rosyjskich okrętów. Rosjanie mieli otworzyć ogień do miast w regionie. Dwie osoby zostały ranne.

           - Joe Biden podpisał ustawę zapewniającą Ukrainie dodatkową pomoc wojskową i humanitarną w wysokości 13,6 miliarda dolarów. Według nieoficjalnych informacji prezydent USA przyjedzie do Polski 25 marca.

           Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo:
           wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/14,166794,28226514.html#s=BoxMMtImg1
           • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 16.03.22, 16:33
            Konferencja prasowa Zbigniewa Ziobro i prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze
            W środę, 16 marca, o godz. 15.00 wspólną wizytę w punkcie recepcyjnym dla uchodźców w Medyce złoży delegacja Ministerstwa Sprawiedliwości i Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Po tym odbędzie się konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry i Karima Khana.
            • marii51 nikt nie wie co on .. 21.03.22, 17:37
             Taki jest prawdziwy cel Putina
             Co to oznacza dla Polski,
             która jest sąsiadem Ukrainy? - Putin (…) jasno powiedział,
             że jego celem jest też stworzenie z naszego regionu, w tym Polski,
             strefy buforowej, żeby stąd wycofały się wojska amerykańskie i żeby Rosja miała możliwość współdecydowania o tym, jakie są rozwiązania militarnego bezpieczeństwa także w naszym regionie. To były cele Putina. Te cele po 3 tygodniach wojny się ewidentnie zredukowały, przynajmniej na ten moment - w odniesieniu do Ukrainy - oceniła znawczyni rosyjskiej polityki.
   • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 15.03.22, 21:50
    Morawiecki i Kaczyński w Kijowie. Gen. Polko: o tej wizycie musi być głośno
    – Trzeba mieć świadomość, że przed atakiem rakietowym nie da się nikogo uchronić. Dlatego takie wyjazdy nie mogą odbywać się incognito. Najgorsza rzecz, jaką można zrobić w takiej sytuacji, to próbować przekraść się chyłkiem, ponieważ wtedy zarówno jedna, jak i druga strona, może cię wziąć za agresora, jednostkę specjalną, albo grupę dywersyjną i przeprowadzić atak – mówi w rozmowie z Onetem gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u.– Najczęściej takie wyjazdy zabezpiecza wojsko. Większość wizyt VIP-ów, które odbyły się w Iraku i w Afganistanie osłaniał GROM w porozumieniu z Biurem Ochrony Rządu – mówi gen Polko
    – W strefie działań wojennych takie wyjazdy muszą być przeprowadzane w sposób transparentny. Musi być o nich głośno. To najlepsza gwarancja bezpieczeństwa – dodajewiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/morawiecki-i-kaczynski-z-wizyta-w-kijowie-gen-roman-polko-komentuje/41xmqlf
    – Tak naprawdę, nawet super komandosi, snajperzy, w otoczeniu premierów, nie są w stanie nic zdziałać, kiedy ktoś zza węgła uderzy czymś mocnym – wyjaśnia
    Informacje na temat obrony Ukrainy możesz śledzić całą dobę w naszej RELACJI NA ŻYWO
    Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu. Jeśli nie chcesz przegapić żadnych istotnych wiadomości — zapisz się na nasz newsletter
  • marii51 Re: Po co oni tam pojechali? 23.03.22, 15:10
   [mobic napisał:

   > Po co oni tam pojechali Kaczyński i Morawiecki? Zawsze PIS popierałem ale nie t
   > ym razem tym razem jestem przeciwny. My nie chcemy nowych męczenników. Oby mi s
   > ię nie sprawdziły moje przypuszczenia daj Boże i życzę im szczęśliwego powrotu.
   > Wszyscy będą razem i będą łatwym łupem do zdobycia.

   >

   ~~~~~~~~~~WRACAM ale nie wiadomo było celu ..
   mobic ...Twoje obawy były ..
   bo dzieje sie bardzo żle ... pojechali ,
   ale nie przewidywalny był wystep
   • marii51 Re: Po co oni tam a może NATO JUŻ DZIS ? 24.03.22, 12:35
    Były szef Agencji Wywiadu wskazuje
    główny cel dla NATO. "Tylko ten argument przemówi do Putina"
    IEJMY NADZIE !!!!

    CZY NAPRAWDĘ ? nie ma sposobu? na złapamie i umieszcenie na zawsze
    w łagrach ... ktore sam proponuje niewinnym ludziom ?
    Na terenie obwodu kaliningradzkiego znajdują się magazyny broni jądrowej, bazy lotnicze z których mogą startować samoloty uzbrojone w broń nuklearną, wyrzutnie rakiet wszelkiego rodzaju i siły rosyjskie porównywalne z siłami Wojska Polskiego. Dlatego NATO musi wymóc na Moskwie całkowitą demilitaryzację tego obszaru. To jest sprawa zasadnicza dla przyszłości i bezpieczeństwa Europy – mówi płk. Andrzej Derlatka, b. szef Agencji Wywiadu i b. ambasador Polski w Korei PołudnioweTekst linku
    • marii51 Re: Po co oni tam a może NATO JUŻ DZIS ? 24.03.22, 12:45
     – Przywódcy rosyjscy rozumieją tylko argument siły. Wszelkie dyplomatyczne zabiegi stosowane przez Macrona i innych zachodnich przywódców są nieskuteczne, bo Putin takie rozmowy zawsze traktował jako przejaw słabości – mówi płk. Derlatka.
     – NATO powinno zainstalować rakiety na terenie Łotwy i Estonii. W tym rejonie muszą stacjonować wojska NATO, które będą miały zadania ofensywne, a Rosjanie muszą być świadomi, że Moskwa jest w zasięgu szybkich pocisków, które mogą ją zaatakować – dodajeOpowiadanie, że wojna jest w Ukrainie, to błąd. Wojna jest u nas. My jesteśmy obiektem ataków hybrydowych i cybernetycznych. Aktywnie działają grupy dywersyjne, uaktywniona została agentura rosyjska – wyjaśnia
     Dla mnie jest jasne, że spalenie operacji przekazania Ukraińcom MiG-ów 29 to sukces rosyjskiego wywiadu. Ujawniono bowiem projekt, który powinien być tajny – podkreśla
     włąśnie, włąsnie
     za mocno nieraz rozgadują się niepotrzebnie ujawniają pomysły możnato omawiac w tajemnicy a nie że rv prasa rozpisuje się .. i Putin to wszystko zna ,,a po co?

     ekspertTekst linku
     • marii51 inny sens tej wizyty to dla pis !! 26.03.22, 11:43
      mobic jest jednak z wizyty każdy sposob jest ..wart dla Kaczyńskiego

      Uważam, że była jeszcze trzecia intencja, która może się okazać najbardziej znacząca, chociaż na razie nikt nie zwrócił na nią uwagi. To sprawa sukcesji w PiS. Mówi się o tym, że prędzej czy później prezes Kaczyński odejdzie i ktoś będzie musiał zająć jego miejsce. Było kilkoro pretendentów. Myślę, że po tej wyprawie kijowskiej, która będzie teraz przez media wspierające PiS nieustannie przypominana i pokazywana, jawi się dość oczywisty beneficjent sukcesji. Premier Morawiecki jest tym, który zorganizował tę wyprawę, ryzykując życie, pojechał do Kijowa i prezes Kaczyński symbolicznie mu tę pałeczkę przywództwa przekazał.
      Zapewne to nie odbędzie się jutro, ale wyobrażam sobie, że będzie to wyraźnie podkreślane przez zwolenników przywództwa premiera Morawieckiego. Aczkolwiek wczoraj w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP, co mnie bardzo rozbawiło, lektor przeczytał, że mamy do czynienia z wyjazdem trzech premierów pod przewodnictwem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Komiczne, ale to pokazuje poziom kultu Jarosława Kaczyńskiego w środowisku PiS.www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/misja-kijow-prof-dudek-o-ukrytym-celu-wyprawy-kijowskiej-premierow/e418c0b
        • marii51 Re: Inny sens tej wizyty to dla pis... 28.03.22, 00:07


         O MISJII POKOKOWEJ POWIEDZIAŁ WRESZCIE

         OJ kACZYŃSKIEMU SIĘIE SPODOBA...
         zELEŃSKIwiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28270438,wolodymyr-zelenski-o-misji-pokojowej-nie-rozumiem-jeszcze-do.html#do_w=155&do_v=418&do_st=RS&do_sid=719&do_a=719&s=BoxNewsImg2
         • marii51 Re: Inny sens tej wizyty to dla pis... 28.03.22, 00:24
          marii51 napisała:

          > O MISJII POKOKOWEJ POWIEDZIAŁ WRESZCIE i onet tak samo .....
          W wywiadzie dla rosyjskich mediów Zełenski został zapytany o pomysł misji pokojowej NATO w Ukrainie. – Nie rozumiem w pełni tej propozycji. Nie potrzebujemy zamrożonego konfliktu na terytorium naszego państwa – wyjaśniłem to na spotkaniu z naszymi polskimi kolegami – mówił.


          Na pytanie jednego z dziennikarzy dotyczące powtarzanej przez Rosję tezy, że Ukraina planowała zaatakować Donbas Zełenski odpowiedział krótko: – To fałszywe informacje. Wszelkie wyprodukowane przez Moskwę dokumenty, które twierdzą, że Ukraina miała takie plany, to w 100% fałszywe bzdury.
          >
          > OJ kACZYŃSKIEMU SIĘIE SPODOBA...
          > zELEŃSKIwiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28270438,wolodymyr-zelenski-o-misji-pokojowej-nie-rozumiem-jeszcze-do.html#do_w=155&do_v=418&do_st=RS&do_sid=719&do_a=719&s=BoxNewsImg2

          a_gdyby_tak_nieba_przyblizyc.--marii51
          • marii51 Re: Inny sens tej wizyty to dla pis... 28.03.22, 18:03
           MOBIC
           JEDNAK tWOJE OBAWY CO DO WYJAZDU .. DO KIJOWA

           AZ TAKIE SĄ TERAZ do powanego zastanowienia się
           i rozpisują się gazety o innym celu wizyty.... ktoś to uczynił dla PUTINA ?
           ODKRYŁ TO Zeleński https://scontent.fpoz4-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/277467779_10226397578474629_3262507979137078322_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=KAezN_Wq0JAAX-7Rszj&_nc_ht=scontent.fpoz4-1.fna&oh=00_AT-OKKQdYv5VdOJJ38DmCqZ33Pgm8qtXrhQLuTYmn6p6zQ&oe=6246D7F9

           resetobywatelski.pl/kaczynski-w-kijowie-podstawil-noge-zelenskiemu-pomogl-wojnie-i-jastrzebiom-kremla/?fbclid=IwAR2YvyHRrYxtsSd6APESYx1hiGqrAM8RKoRgEBwjlJUEDrCO1-nEPm-TIw4
           • marii51 Re: Inny sens tej wizyty to dla pis... 04.04.22, 21:07
            WYJAZDEM MOCNO SIE PODBUDOWAŁ
            P KACZYNSKI

            z następnymi pomysłami się pojawia jednym słowem z odwagą idzie jak burza

            wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28300644,kaczynski-chcialby-w-polsce-broni-jadrowej-jest-komentarz-rzecznika.html#s=amtp_pnHP_gallery_button
            • marii51 Re: Inny sens tej wizyty to dla pis... 05.04.22, 11:10
             Słowami Kaczynskiego na KREMLU JEDNAK ZANIEPOKOJENIE !

             i może byc to poprawny tok myslenie ,,
             ,bo to dowod ..mt się was nie będziemy bać,,,a organizować się przeciw wam putinie !!!
             cyt...
             Kreml "głęboko zaniepokojony" słowami Kaczyńskiego
             Słowa, które tak zaniepokoiły Pieskowa to fragment wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla "Welt am Sontag". Prezes PiS stwierdził, że "gdyby Amerykanie poprosili nas o przechowanie ich broni jądrowej w Polsce, bylibyśmy na to otwarci".
             cytZnacząco wzmocniłoby to odstraszanie Moskwy. Na ten moment ta kwestia nie pojawia się, ale wkrótce może się to zmienić. Inicjatywa musiałaby wyjść od Amerykanów. Zasadniczo jednak sensowne jest rozszerzenie współużytkowania broni jądrowej na wschodnią flankę - wyjaśnił wicepremier.

             Stwierdził też, że "wschodnia flanka musi być w przyszłości znacznie lepiej chroniona niż dotychczas".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
 • Kategorie
 • Najnowsze wątki
 • Więcej forów
 • Więcej na tym forum
 • Tagi
 • Polecane
 • Powiązane tematy
 • Najciekawsze
 • Aktywne