Dodaj do ulubionych

stop agresjii ?o tym rozmawiali?

28.05.22, 16:34
80 minut rozmowy Putina z Scholzem i Macronem. Niemcy podają szczegóły, apel o "poważne negocjacje"
REKLAMA

IAR, oprac. Katarzyna Nowak
28.05.2022 16:12
Władimir Putin, Emmanuel Macron i Olaf Scholz rozmawiali telefonicznie o sytuacji na Ukrainie - trwającej wojnie oraz gospodarce. Rozmowa trwała 80 minut i odbyła się z inicjatywy przywódców Niemiec i Francji. W jej trakcie Władimir Putin postawił warunek - przekazał, że - w zamian za zawieszenie sankcji na Rosję - jest gotowy rozmawiać o umożliwieniu eksportu zboża, w tym ukraińskiego, z portów Morza Czarnego. Złożył też ofertę "pomocy zmniejszenia napięć na światowym rynku żywności" - choć to rosyjscy żołnierze wywożą ukraińskie zboże z okupowanych terenów.Biuro prasowe rządu Niemiec przekazało, że podczas sobotniej rozmowy Emmanuel Macron i Olaf Scholz zaapelowali do Władimira Putina o "poważne i bezpośrednie negocjacje" z Wołodymyrem Zełenskim, zawieszenie broni, wycofanie rosyjskich wojsk i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu oraz poszanowanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: stop agresjii ?o tym rozmawiali? 28.05.22, 16:35
   Putin rozmawiał z Macronem i Scholzem. Niemieckie władze podały szczegóły
   Władimir Putin - jak podano w komunikacie niemieckich władz - przekazał im gotowość do wznowienia dialogu z Ukrainą. Po raz kolejny stawiał też warunki - przekazał, że chce rozmawiać o umożliwieniu eksportu zboża, w tym ukraińskiego, z portów Morza Czarnego oraz pozostaje gotowy, by zwiększyć eksport rosyjskich nawozów i produktów rolnych. Putin powiedział, że pomoże to zmniejszyć napięcia na światowym rynku żywności, a ewentualne otwarcie kanałów nie byłoby wykorzystywane do działań ofensywnych. Główną rolę w tej sprawie miałaby odegrać ONZ.
   • marii51 Re: stop agresjii ?o tym rozmawiali? 28.05.22, 16:35
    Przypomnijmy, że to rosyjscy żołnierze, na polecenie Władimira Putina, masowo wywożą i niszczą ukraińskie zboże. W ostatnich dniach strona ukraińska alarmowała, że zboże, które zostało wywiezione m.in. z Chersonia i okolicznych miast, jest przeładowywane na Krymie - potwierdziły to zdjęcia satelitarne. Rosjanie odbierają też ukraińskim rolnikom maszyny niezbędne do pracy. "Rosyjscy żołnierze minują pola, zabierają rolnikom maszyny i paliwo oraz wywożą zboże z magazynów. Okupanci chcą wywołać katastrofę humanitarną w regionie chersońskim, aby zmusić ludzi do posłuszeństwa" - można przeczytać w relacji reporterów Outriders.

    Rosyjski przywódca postawił jednak warunek - zniesienie sankcji, które zostały nałożone na MoskwWładimir Putin powiedział kanclerzowi Niemiec i prezydentowi Francji, że dostarczanie broni na Ukrainę przez państwa zachodnie uważa za niebezpieczne i ryzykujące dalszą destabilizację tego kraju. Ostrzegł też przed zaostrzeniem kryzysu humanitarnego. Z kolei przywódcy Niemiec i Francji wezwali Władimira Putina do uwolnienia jeńców z zakładów Azowstal oraz poszanowania praw ludności cywilnej.ę po agresji na Ukrainę. Podobne żądania przedstawił ostatnio w rozmowie z władzami Włoch i Austrii.
    • marii51 Re: stop agresjii ?o tym rozmawiali? 28.05.22, 16:37
     jakie pojawią się komentarze? rozmowy wyjątkowe takie ktore powadzą do jasnych roziążń
     owzem ..ale czy tu ? coś ..mądrego?
     komentare..
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28511862,putin-rozmawial-z-scholzem-i-macronem-przez-80-minut-apel-o.html
     • marii51 Re: stop agresjii musi nastąpic stop konieć !! 31.07.22, 08:01
      putin opamietaj sie
      obrazy wojny tej jakie to smutne codziennie zabija .. kiedy on sie wreszcie nasyci drań
      www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/sam-zostaniesz-stracony-zwr%C3%B3ci%C5%82-si%C4%99-bezpo%C5%9Brednio-do-putina/ar-AA108DuP?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=57e21a592f6249d3d8059e15f5dc8a07

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka