Dodaj do ulubionych

co się dzieje u BORYSKA?

06.07.22, 17:11
CO TAM ZA BUNTY
MIALO JUZ BYC SPOKOJNIE...wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28661689,trzesienie-w-rzadzie-johnsona-splywaja-kolejne-rezygnacje.html
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: co się dzieje u BORYSKA? OJEJ... 07.07.22, 12:13
   Porażka w partii, partygate, kłamstwa i naciski na dziennikarzy. Czym nagrabił sobie Johnson?
   Oprac. Katarzyna Romik
   07.07.2022 11:03
   Boris Johnson miał przeprowadzić Wielką Brytanię przez Brexit. W 2019 r., gdy objął stanowisko premiera, stał się twarzą rozejścia Londynu z Brukselą. Teraz o rozwodzie z Unią Europejską pamięta już niewielu, a twarz brytyjskiego szefa rządu kojarzy się z kolejnymi skandalami, które pogrążają go coraz bardziej.

   a cóż się dzieje?wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28663206,porazka-w-partii-partygate-klamstwa-i-naciski-na-dziennikarzy.html
   • marii51 Re: co się dzieje u BORYSKA? OJEJ... 07.07.22, 12:24
    Zarzuty o korupcję wśród konserwatywnych posłów
    Boris Johnson został przewodniczącym Partii Konserwatywnej 3 lipca 2019 r. W głosowaniu uzyskał poparcie ponad 92 tys. członków partii, czyli ok. 66 proc. Pokonał Jeremy’ego Hunta i trzy tygodnie później objął urząd premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

    Poparcie partii Johnsona zaczęło maleć wraz z kolejnymi oskarżeniami o nadużycia władzy i płatny lobbing. Parlamentarna komisja ds. standardów etyki poselskiej zajmowała się m.in. oskarżeniami polityka Partii Konserwatywnej z North Stropshere, któremu zarzucono złamanie zasad płatnego lobbingu, pracę w czasie, kiedy powinien reprezentować mieszkańców. Odebranie mandatu poskutkowało uzupełniającymi wyborami w regionie, które Partia Konserwatywna przegrała. Głosowanie odbyło się w grudniu 2021 r. i było jednym z dwóch w tym miesiącu przegranych przez partię premiera.

    Zobacz wideo
    Boris Johnson o nowych sankcjach nałożonych na Rosję i Białoruś
    Partygate, czyli lockdown na Downing Street
    Premier Boris Johnson podczas obowiązywania najsurowszych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa miał wydawać okolicznościowe przyjęcia w swojej siedzibie w Londynie. Cykl zakrapianych imprez doczekał się nazwy Partygate i przyczynił się do spadku popularności premiera wśród wyborców.

    W połowie 2021 roku brytyjskie media poinformowały, że pracownicy Downing Street na czele z Borisem Johnsonem urządzali w siedzibie premiera przyjęcia, które miały naruszyć zasady lockdownu w szczytowym okresie pandemii. Dochodzenie w tej sprawie dotyczyło 12 zgromadzeń, które odbyły się w 2020 i 2021 roku na Downing Street 10 oraz w centrum administracyjnym rządu (Whitehall). Według BBC Boris Johnson uczestniczył w co najmniej trzech imprezach, które miały miejsce 20 maja 2020 roku, 19 czerwca 2020 roku oraz 13 listopada 2020 roku.

    Boris Johnson
    Boris Johnson rekordzistą. Jeszcze nigdy w brytyjskim rządzie nie było tylu dymisji
    Według informacji "Daily Mirror" premier Wielkiej Brytanii nie tylko wiedział o przyjęciach, lecz także zachęcał pracowników do uczestnictwa w nich. Politycy opozycji widząc niejasne tłumaczenia szefa rządu w Izbie Gmin nazwali je "kłamstwami" a premiera "kłamcą". Takie słowa pod adresem urzędującego szefa rządu nie mają precedensu w historii Wielkiej Brytanii.

    Brytyjska policja pod koniec marca zaczęła wydawać mandaty za nielegalne lockdownowe przyjęcia na Downing Street. 29 marca wydano 20 mandatów - wtedy policja podkreślała, że to dopiero początek. Łącznie do tego momentu nałożono 50 mandatów. Dochodzenie w sprawie złamania zasad covidowych nadal trwa.

    Partygate wróciło na okładki brytyjskich dzienników pod koniec czerwca. Największe tytuły opublikowały zdjęcia szefa rządu bawiącego się na jednej z imprez na Downing Street, której miało nie być. To dowód na to, że okłamał parlamentarzystów. Jak donosi "The Times", polityk próbował tuszować swoje występki, zniechęcając autorkę raportu na temat imprez do jego publikacji.

    Boris Johnson zaprosił autorkę raportu na temat nielegalnych przyjęć na Downing Street i naciskał na nią, by zrezygnowała z publikacji niewygodnego dla siebie dokumentu. Według rządowych informatorów dziennika premier miał przekonywać, że nie ma sensu publikować raportu, skoro "wszystko i tak już wyszło na jaw". Boris Johnson miał użyć takiego argumentu podczas spotkania z Sue Gray, autorką raportu i drugą stałą sekretarz gabinetu ministrów Zjednoczonego Królestwa. Gabinet premiera zaprzecza oskarżeniom. Z nacisków zaś - jeśli rzeczywiście do nich doszło - nic nie wyszło.

    Porażka w partii
    Brexit, doprowadzony do finału, po wielu miesiącach zwłoki i negocjacji, przyczynił się do zmian społecznych w Wielkiej Brytanii. Czasowo zerwane były łańcuchy dostaw, w wielu branżach, gdzie większość pracowników stanowili imigranci, zmagano się z wakatami.

    Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii
    Wielka Brytania. Inflacja najwyższa od 40 lat. Brexit pogłębia kryzys?
    Wojna i pandemia przyczyniły się z kolei do rosnącej inflacji, która przekroczyła 9 proc. Opublikowany w zeszłym tygodniu opublikowany raport potwierdza, że to, co Brytyjczycy nazywają "kryzysem kosztów życia", i co przypisują rządzącym, pogłębia się przez brexit. Gospodarka stała się bowiem mniej otwarta i mniej konkurencyjna.

    Boris Johnson poniósł jeszcze jedną klęskę związaną z koronawirusem - 100 posłów jego partii nie zgodziło się na przedłużenie obostrzeń w 2021 r. Sam premier zachorował i trafił już w kwietniu 2020 r. do szpitala, na oddział intensywnej terapii. Jest pierwszym urzędującym premierem Jej Królewskiej Mości, który trafił do szpitala w czasie pełnienia funkcji.

    Jako pierwsi we wtorek swoje rezygnacje złożyli minister finansów Rishi Sunak i minister zdrowia Sajid Javid. Fala dymisji rozpoczęła się po tym, jak Downing Street przyznało, że premier od 2019 roku wiedział o zarzutach wobec posła Chrisa Pinchera, dotyczących jego niewłaściwego zachowania seksualnego. Bez względu na to, w lutym tego roku mianował go na stanowisko zastępcy "whipa", czyli osoby pilnującej dyscypliny w klubie poselskim.

    Po kolejnych oskarżeniach współpracowników o korupcję i molestowanie seksualne w środę o godzinie 11 czasu brytyjskiego 59 ministrów i wysokich rangę współpracowników i członków gabinetu zrezygnowało ze stanowisk. Nieoficjalnie do rezygnacji premiera dojdzie jeszcze w czwartek - w rozmowie ze Sky News potwierdziło to kilka niezależnych źródeł z Downing Street.

    W gronie Partii Konserwatywnej pojawiają się już głosy zainteresowanych przejęciem stanowiska premiera. Radczyni prawna rządu Suella Braverman ogłosiła, że chce startować w wyścigu o przywództwo w Partii Konserwatywnej. Oceniła, że premier zachowywał się "okropnie" i powinien odejść. Do niedawna Braverman była jedną z najzagorzalszych zwolenniczek szefa rządu.

    Boris Johnson do ostatnich chwil był zdeterminowany, by pozostać na stanowisku. W środowym wystąpieniu podkreślał, że to on dał trzy lata temu torysom imponujące zwycięstwo wyborcze i to jest dla niego najważniejszy mandat, by rządzić dalej. Podkreślał też, że zmiana premiera to zły pomysł w dobie wojny na Ukrainie, inflacji i rosnących kosztów życia.

    Boris Johnson na Downing Street
    Johnson miał naciskać na autorkę raportu ws. Partygate. Wyciekły zdjęcia
    Wielka Brytania
    Boris Johnsonps ojoj0joj


    POPULARNE
    NAJNOWSZE
    TERAZ NA GAZETA.PL
    'Pierwsza' Rosjanka przemawia do rosyjskich żołnierzy i zapowiada zemstę. 'Putin już przegrał'
    "Pierwsza" Rosjanka przemawia do rosyjskich żołnierzy i zapowiada zemstę. "Putin już przegrał"
    Rosja grozi USA odebraniem Alaski. 'To ziemia naszych przodków'
    Rosja grozi USA odebraniem Alaski. "To ziemia naszych przodków"
    Pogoda. Niebawem 'czapa gorąca' i afrykańskie powietrze. Będzie nawet 36 stopni
    Pogoda. Niebawem "czapa gorąca" i afrykańskie powietrze. Będzie nawet 36 stopni
    Radio ZET: Ojciec wiceszefa MEiN zatrzymany. Jest podejrzany o molestowanie członka rodziny
    Radio ZET: Ojciec wiceszefa MEiN zatrzymany. Jest podejrzany o molestowanie członka rodziny
    Małopolska. Ojciec zabrał dzieci na 'wycieczkę' i zostawił w lesie. Przypadkowo znalazł je policjant
    Małopolska. Ojciec zabrał dzieci na "wycieczkę" i zostawił w lesie. Przypadkowo znalazł je policjant
    11:44 MSZ potwierdza: Polak został zatrzymany w Iranie. "Podejmowane są działania konsularne i dyplomatyczne"
    11:34 Wielka Brytania. 21-latka zmarła po ukąszeniu komara. Infekcja zaatakowała mózg
    11:28 500 plus. Kiedy wypłata świadczenia? Kto nie otrzyma pieniędzy w lipcu?
    11:03 Porażka w partii, partygate, kłamstwa i naciski na dziennikarzy. Czym nagrabił sobie Johnson?
    11:01 Wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski zachwala broń z Zachodu. "Działa z całą mocą"

    Sky News: Boris Johnson wkrótce złoży dymisję, jest potwierdzenie ze źródła rządowego

    Małopolska. Ojciec zabrał dzieci na "wycieczkę" i zostawił w lesie. Przypadkowo znalazł je policjant

    Rosja grozi USA odebraniem Alaski. "To ziemia naszych przodków"
    • marii51 Re: co się dzieje u BORYSKA? OJEJ... 07.07.22, 12:28
     iejsca tu mamy az zapasy..
     .......... ale az tak kursor zachłanny...
     .wink omińcie sorrki za mój nłąd smile

     ps musze jednak coś odnośnie...
     .W naszym kraju bałagan ale w KROLEWSKIM ? ?
     TERAZ ŻEBY krolowa takich incydentów mocno niemiłych miala na głowie..wiem,że Karol juz ją odciąża ale i tak Elżbieta [[ się dowie !! I BĘDZIE JEJ BARDZO SMUTNO ..
     • pia.ed Co się dzieje u BORYSKA... 07.07.22, 13:27

      > .Elżbieta II się dowie !! I BĘDZIE JEJ BARDZO SMUTNO ..

      > next.gazeta.pl/next/7,151003,28663438,johnson-zastapil-may-may-zastapi-johnsona-media-o-mozliwej.html#s=BoxMMtImg2


      Nie takie skandale zdarzaly sie w rzadzie w czasie jej panowania!!!
      Elzbieta II ma to wszystko w... duzym powazaniu wink
      Wystarcza jej problemy z jej najblizsza rodzina... w ktorej caly czas
      mialy miejsce mniejsze lub wieksze skandale
      Poszukaj w necie...


      next.gazeta.pl/next/7,151003,28663438,johnson-zastapil-may-may-zastapi-johnsona-media-o-mozliwej.html#s=BoxMMtImg2y
      • pia.ed Re: Co się dzieje u BORYSKA... 07.07.22, 14:09
       Zostaje na stanowisku do czasu wybrania nastepcy, co jest normalne...Teraz zobaczymy,
       co JEGO NASTEPCA poradzi na szalejaca inflacje i inne finansowe problemy, ktore zgodnie
       z przewidywaniami wystapily po pandemii i po exicie...
       Co poradzi na problemy na lotniskach? Na problemy z ciezarowkami ktore po pare dni
       stoja na granicy? Z migrantami, ktorzy pchaja sie do Wielkiej Brytanii jak do raju?wink

       wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28663224,boris-johnson-podal-sie-do-dymisji-to-rezultat-nasilonego-w.html#s=BoxMMtImg1
      • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 07.07.22, 16:19
       oj oj tam przecież miałam prawo tak się pozastanawiać
       bo kobietka wiekowa ,,to nie te młode czasy ,gdy odporniejsza była //
       i nie wierze,że ona takjaby po kaczcce po niej spływało..
       może nic nie mowić ale jak bałagan w kraju,, to nie jest jej tak do śmiechu ...
      • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 07.07.22, 16:30
       Świat reaguje na rezygnację Borisa Johnsona. "
       Niechlubny koniec dla głupiego klauna", "jego rządy kończą się hańbą"
       Świat reaguje na rezygnację Borisa Johnsona z funkcji premiera Wielkiej Brytanii. Rosyjski biznesmen Oleg Deripaska we wpisie na Telegramie stwierdził, że jest to "niechlubny koniec dla głupiego klauna, który w końcu otrzymał nagrodę za uzbrajanie Ukrainy". Guy Verhofswiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28664558,swiat-reaguje-na-rezygnacje-borisa-johnsona-niechlubny-koniec.html#s=BoxOpMTtadt, belgijski europoseł z kolei napisał, że "rządy Johnsona podobnie jak Trumpa kończy się hańbą".
        • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 08.07.22, 15:57
         Boris Johnson podał się do dymisji i będzie pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii jedynie do czasu wyboru następcy. "Jest oczywiste, że powinien być nowy lider Partii Konserwatywnej i nowy premier" — powiedział w oświadczeniu. Johnson przejął władzę po Theresie May i przeprowadził Wielką Brytanię przez brexitowe zawiłości. Nie uniknął jednak kontrowersji, a na koniec lojalność wypowiedzieli mu nawet nowo zaprzysiężeni ministrowie.
         Dopięcie negocjacji brexitowych z Unią Europejską i organizacja nielegalnych imprez w czasie pandemii — to bodaj dwa główne dokonania Borisa Johnsona w roli premiera
         Na jego rządy przypadła też największa od 40 lat inflacja na Wyspach
         Nie można mu przy tym odmówić, że był jednym z polityków najostrzej reagujących na działalność Rosji i Władimira Putina
         Boris Johnson został poniekąd zmuszony do dymisji przez swoich współpracowników, którzy masowo zaczęli wypowiadać mu lojalność
         Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
       • pia.ed Re: Co się dzieje u BORYSKA... 08.07.22, 11:26
        Napisalas w wiekszosci to, co podala rosyjska prasa wink Czyzby oszczerstwa Rosjan
        mialy byc powodem jego dymisji???

        *** On nas nie lubi, my też go nie lubimy ***- powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow
        komentując ustąpienie polityka. Z kolei Oleg Deripaska, rosyjski biznesmen nazwał rezygnację Johnsona "niechlubny końcem dla głupiego klauna, który w końcu otrzymał nagrodę za uzbrajanie Ukrainy".
        Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa dodała, że decyzja premiera Wielkiej Brytanii
        to symptom upadku Zachodu, który jej zdaniem jest rozdarty kryzysem politycznym, ideologicznym i
        gospodarczym.

        - Morał tej historii jest taki: nie dąż do zniszczenia Rosji - stwierdziła Zacharowa. - Rosji
        nie da się zniszczyć. Można na niej połamać zęb, a potem się nimi zakrztusić - dodała


        Chcialabym wiec, abys mi teraz przedstawila zarzuty jego wlasnej partii bo przeciez to
        jej czlonkowiew Parlamencie chcieli jego odejscia!
         • marii51 np te fakty 08.07.22, 12:39
          Boris Johnson podał się do dymisji. Na koniec opuścili go wszyscy
          Business Insider Polska
          7 lipca 2022, 13:38.
          2 min czytania
          Udostępnij artykuł
          Boris Johnson podał się do dymisji i będzie pełnił funkcję premiera Wielkiej Brytanii jedynie do czasu wyboru następcy. "Jest oczywiste, że powinien być nowy lider Partii Konserwatywnej i nowy premier" — powiedział w oświadczeniu. Johnson przejął władzę po Theresie May i przeprowadził Wielką Brytanię przez brexitowe zawiłości. Nie uniknął jednak kontrowersji, a na koniec lojalność wypowiedzieli mu nawet nowo zaprzysiężeni ministrowie.businessinsider.com.pl/wiadomosci/dymisja-borisa-johnsona-stala-sie-faktem-na-koniec-opuscili-go-wszyscy/wrs051p
          • marii51 Re: np te fakty 08.07.22, 15:48
           Dopięcie negocjacji brexitowych z Unią Europejską i organizacja nielegalnych imprez w czasie pandemii — to bodaj dwa główne dokonania Borisa Johnsona w roli premiera

           Na jego rządy przypadła też największa od 40 lat inflacja na Wyspach

           Nie można mu przy tym odmówić, że był jednym z polityków najostrzej reagujących na działalność Rosji i Władimira Putina

           Boris Johnson został poniekąd zmuszony do dymisji przez swoich współpracowników, którzy masowo zaczęli wypowiadać mu lojalność
           A MIAŁO BYC TAK DOBRZE POMYSLNIE....```````````````````````
           MIAŁO MTAK BYC..suprt////
           ..Były minister spraw zagranicznych Boris Johnson został ogłoszony we wtorek nowym liderem Partii Konserwatywnej, pokonując w wyborach obecnego szefa dyplomacji
           Jeremy'ego Hunta. W środę polityk obejmie także urząd premiera w miejsce ustępującej Theresy May. Taki wynik był do przewidzenia, dlatego też funt nie notuje spektakularnych spadków. Wręcz przeciwnie.
         • pia.ed Re: Co się dzieje u BORYSKA... 08.07.22, 19:05
          Sama przytoczylas wylacznie negatywne wypowiedzi Rosjan o premierze Wielkiej Brytanii,
          ale chyba masz do mnie pretensje, ze zacytowalam Twoj wpis??? Bo przeciez
          nigdzie nie napisalam wlasnymi slowami, ze popierasz Rosje...
          Poza tym chce Cie zapewnic, ze inne kraje nie maja o nim takiej opinii jak Rosja, ktora jest jego zacietym wrogiem!          marii51 napisała:
          > Świat reaguje na rezygnację Borisa Johnsona.
          > Niechlubny koniec dla głupiego klauna", "jego rządy kończą się hańbą"
          > Świat reaguje na rezygnację Borisa Johnsona z funkcji premiera Wielkiej Brytanii.

          Rosyjski biznesmen Oleg Deripaska we wpisie na Telegramie stwierdził,
          że jest to "niechlubny koniec dla głupiego klauna, który w końcu otrzymał
          nagrodę za uzbrajanie Ukrainy".          • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 12.07.22, 20:18
           W środę w brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się głosowanie nad wotum nieufności wobec rządu premiera Borisa Johnsona. Wniosek złożyła opozycyjna Partia Pracy. Najprawdopodobniej nie uzyska on poparcia Partii Konserwatywnej, która już przygotowuje się do wyboru nowego lidera i szefa rządu. Nazwisko przyszłego premiera zostanie ogłoszone 5 września.Od początku kryzysu rządowego lewica przekonuje, że Boris Johnson nie powinien być premierem tymczasowym, a zamiast wyborów przeprowadzanych wewnątrz Partii Konserwatywnej powinny odbyć się wybory parlamentarne.Boris Johnson ogłosił swoją dymisję w ubiegłym tygodniu. Był to efekt buntu członków rządu i jego partii, zaniepokojonych aferami, załamaniem notowań sondażowych i porażkami w wyborach uzupełniających do Izby Gmin.Tekst linku
           • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 12.07.22, 20:22
            Wśród faworytów, na tym etapie, najczęściej wymienia się byłego ministra finansów Rishiego Sunaka, obecną szefową MSZ Liz Truss i byłego ministra zdrowia Sajida Javida. Na liście tej są też między innymi: posłanka Penny Mordaunt, popularna wśród członków Partii Konserwatywnej, a także Tom Tugendhat, szef komisji spraw zagranicznych w Izbie Gmin. Do czasu wyłonienia nowego szefa Partii Konserwatywnej premierem będzie Boris J
          • pia.ed Co się dzieje u BORYSKA... 12.07.22, 20:39
           To sa prawdziwe powody, dlaczego ministrowie w rzadzie Borisa Johnsona go opuscili a on sam
           musial sie podac do dymisji:

           1. Zarzuca mu sie, ze niepotrzebnie "zamknal cala Wielka Brytaniie" podczas pandemii

           2. W czasie pandemii urzadzal przyjecia dla przyjaciol w swojej rezydecji

           3. Zatrudnil w parlamencie polityka - homoseksualiste, o ktorym wiedzial ze przed kilkoma laty zarzucano "obmacywanie" mezczyzn po pijanemu.


           • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA...PREMIERUE AZ 13.07.22, 16:46
            WYBRANY ZOSTANIE I OGŁOSZONY 5 WRZESNIA nowy Premier ..na MIEJSCE BORYSA ....................DZIS----.....W środę wczesnym popołudniem odbędzie się pierwsze głosowanie wśród posłów Partii Konserwatywnej. Po nim z wyścigu odpadną kandydaci, którzy dostaną mniej niż 30 głosów lub — jeśli wszyscy przekroczą ten próg — osoba z najmniejszym poparciem. Drugie głosowanie odbędzie się w czwartek, a trzecie — w poniedziałek. Posłowie będą głosować w kolejnych rundach aż do wyłonienia finałowej dwójki, co ma nastąpić najpóźniej do 21 lipca. Spośród nich zwycięzcę wskażą wszyscy członkowie ugrupowania w głosowaniu pocztowym. Nazwisko nowego lidera ma zostać ogłoszone 5 września. Tego samego dnia urząd premiera przestanie pełnić Boris Johnson.

            Po fali rezygnacji ze stanowisk rządowych Johnson ogłosił 5 lipca, że ustąpi ze stanowiska lidera konserwatystów oraz premiera, ale będzie pełnił obowiązki do czasu wyłonienia następcy.Tekst linku
            • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA...PREMIERUE AZ 25.07.22, 19:57
             Wlk. Brytania. Boris Johnson przed końcem kadencji chce odwiedzić Kijów. "Nie może po prostu odejść"


             Opracowała Marta Wolf
             25.07.2022 11:06
             Dni Borisa Johnsona na stanowisku szefa rządu Zjednoczonego Królestwa są policzone. Jednak zanim opuści Downing Street, chce odwiedzić Kijów - donosi "The Sunday Telegraph". - On naprawdę czuje ciężar odpowiedzialności (...). Nie może po prostu odejść nie upewniwszy się, że świat popiera Zełenskiego - powiedział jego współpracownik.             Boris Johnson w ostatnim czasie podjął kolejną walkę o polityczny byt. Tym razem zakończyła się fiaskiem. W czwartek 7 lipca podał się do dymisji. - Jest mi smutno, bo rezygnuję z najlepszej roboty na świecie - powiedział wówczas Johnson. 20 lipca po raz ostatni stanął jako premier przed brytyjską Izbą Gmin. Polityk podsumował 3-letnią kadencję i przekazał rady następcy: *trzymać się blisko Stanów Zjednoczonych, *wspierać Ukrainę, wolność i demokrację, a także *ciąć podatki i usuwać regulacje.
             Skup się na drodze przed tobą, ale pamiętaj, by zawsze zerkać w tylne lusterko - radził, robiąc aluzję do buntu wewnątrz własnej partii. Boris Johnson dodał, że pełnienie funkcji premiera przez ostatnie lata było dla niego największym zaszczytem. - Hasta la vista, baby - zakończył cytatem z filmu "Terminator 2: Dzień sądu" wystąpienie, które spotkało się z dużym aplauzem.

             Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28721395,boris-johnson-przed-koncem-kadencji-chce-odwiedzic-kijow-nie.html
             • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA...PREMIERUE AZ 25.07.22, 20:01
              Rząd Borisa Johnsona zaczął się poważnie sypać po aferze obyczajowej na najwyższych szczeblach. Chodzi o awans Chrisa Pinchera. Mimo że na przedstawicielu partii konserwatywnej ciążyły zarzuty dotyczące molestowania seksualnego, premier powołał go na stanowisko zastępcy whipa, czyli osoby odpowiedzialnej za dyscyplinę w klubie poselskim. Sprawę pogorszyły mało wiarygodne i, jak wszystko wskazuje, nieprawdziwe wyjaśnienia, które składał w tej sprawie rzecznik lidera. Upierał się, że Johnson o niczym nie wiedział.
              a o czym opowiada Kwasniewski na vieo?
              Afera spowodowała lawinę dymisji z rządu Wielkiej Brytanii. W ciągu dwóch dni opuściło go blisko 60 urzędników i współpracowników premiera - co jest rekordowym wynikiem. Jako pierwsi 5 lipca rezygnacje złożyli minister finansów Rishi Sunak i minister zdrowia Sajid Javid. Ostatni do dymisji podał się brytyjski minister do spraw Irlandii Północnej Brandon Lewis.Skup się na drodze przed tobą, ale pamiętaj, by zawsze zerkać w tylne lusterko - radził, robiąc aluzję do buntu wewnątrz własnej partii. Boris Johnson dodał, że pełnienie funkcji premiera przez ostatnie lata było dla niego największym zaszczytem. - Hasta la vista, baby - zakończył cytatem z filmu "Terminator 2: Dzień sądu" wystąpienie, które spotkało się z dużym aplauzem.

              Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.
            • pia.ed Co się dzieje u BORYSKA... 25.07.22, 23:00
             marii51 napisała:
             . Posłowie będą głosować w kolejnych rundach aż do wył onienia finałowej dwójki, co ma nastąpić najpóźniej do 21 lipca. Spośród nich zwycięzcę wskażą wszyscy członkowie partii w głosowaniu pocztowym. Nazwisko nowego lidera ma zostać ogłoszone 5 września. Tego samego dnia urząd premiera przestanie pełnić Boris Johnson.


             https://www.svtstatic.se/image/wide/992/36044393/1658330464?format=auto

             www.msn.com/sv-se/nyheter/utrikes/liz-truss-i-ledning-%e2%80%93-m%c3%b6ter-sunak-i-tv-s%c3%a4nd-debatt/ar-AAZXwLd?ocid=msedgntp


             www.svt.se/nyheter/utrikes/premiarministerstriden-tatnar-forsta-tv-debatten-mellan-kandidaterna


             www.svt.se/nyheter/utrikes/tva-aterstar-i-striden-om-toryledarskap


             www.bbc.com/news/uk-politics-62272482
             • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 26.07.22, 10:28
              Obaj politycy torysów są kandydatami do objęcia stanowiska premiera od Borisa Johnsona 5 września.

              Truss szybko skrytykował Sunaka, mówiąc, że kraj nie widział „niezbędnego rozwoju gospodarczego” podczas jego kadencji jako kanclerza skarbu.

              - Twoje poglądy na zmiany źle współgrają z konserwatywnymi wartościami - odpowiedział Sunak.

              Według The Guardian to Sunak wygrał debatę, ale ledwo. Odnoszą się do ankiety Pollster Opinium, która mówi, że 39 proc. uznało Sunaka za zwycięzcę debaty, a 38 proc. uznało Truss za zwycięzcę.
              • a74-7 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 26.07.22, 18:56
               Kampanie pani Truss organizuja najbardziej zagorzali remainers i ci co licza na powrot do Unii.
               Sunak - troche wyglada na globaliste , takiego kroliczka z kapelusza , wiec nikt specjalnie mu nie wierzy .Z kolei Boris , jak sam powiedzial - hasta la vista ma nadzieje ,ze jednak w ktoryms momencie wroci...ma zreszta duze poparcie elektoratu ...
               Chodzi nawet pogloska ,ze gdyby Boris zmajstrowal z Faragem nowa partie - mieli by 80% poparcia.big_grin
                • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 27.07.22, 13:07
                 a74-7 napisał:

                 > A prawda jest taka ,ze nie ma w czym /w kim wybierac.

                 --WŁASNIE , TAM JESTES NA MIEJSCU TO MASZ TO WSZYSTKO NA BIEŻĄCO .. I WIESZ NAJLEPIEJ

                 ps my tu juz wczesniej gdzies pisalysmy ...chyba gdy ten skandal z pzryjęciem TAK MOCNO BYŁ KRYTYKOWANY
                 ALE CZY TYLKO? TO CZY INNE SPRAWY ZARZUCANO BORISOWI ?SZKODA BO TAK MOCNO WSPIERAŁ Zeleńskiego MA SATYSFAKCJE GDY WIDZI JAK NIEZA BARDZO POTRAFIĄ ZBIERAĆ PUNKTY JEFO PRZYSZLI NASTĘPCY SZCZEGÓLNIE JEDEN
                 • marii51 Re: Co się dzieje u BORYSKA... 01.08.22, 22:58
                  zostawię
                  Kto zastąpi Borisa Johnsona?
                  Liz Truss bryluje w sondażach. Wkrótce rozdanie kart do głosowania

                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28747028,wielka-brytania-wyborcy-dostaja-karty-do-glosowania-na-nowego.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka