Dodaj do ulubionych

kary za zakłócanie pod i w kosciele

27.07.22, 18:53
W poniedziałek politycy Solidarnej Polski ogłosili,
że chcą zmian z prawie, aby "bronić chrześcijan"
Ich zdaniem obecne przepisy dotyczące obrazy tzw. uczuć religijnych są niewystarczające.
Projekt zakłada m.in. kary do dwóch lat więzienia za zakłócanie nabożeństw, lżenie lub wyszydzanie Kościoła - w tym jego dogmatów i obrzędów, a także publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej."

Misją kapłanów powinno być jednak apelowanie do ludzkich sumień, a nie domaganie się zaostrzenia kar dla ludzi, którzy dali się uwieść atmosferze nienawiści wobec Kościoła" - podkreśla lubelska kuria. To reakcja na propozycję Solidarnej Polski, aby podpisy pod projektem zaostrzającym kary za obrazę uczuć religijnych zbierać koło kościołów.
Kuria reaguje na propozycję partii Zbigniewa Ziobry ws. zaostrzenia kar. Mówi o misji kapłanów

Tekst linku
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: kary za zakłócanie pod i w kosciele 27.07.22, 18:56
   czyli nie są z ZIOBREM I JEGO POMYSLAMZIOBRY !!! BO .
   . Dodał, że jeśli w którejś parafii grupa osób świeckich będzie chciała włączyć się w akcję, to kuria nie będzie im tego zakazywać. "Podobnie jak nie jesteśmy od proponowania rozwiązań legislacyjnych, tak samo nie zamierzamy zakazywać wiernym świeckim aktywności na polu społeczno-politycznym" - zaznaczył kanclerz kurii metropolitalnej w Lublinie i zaapelował, aby odbywało się to poza terenem kościelnym. Poprosił również, aby uszanować poglądy osób, które nie identyfikują się z projektem
   • marii51 inaczej o tym 28.07.22, 15:52
    O. Gużyński: Chrześcijański system wartości jest najbardziej powszechny w Polsce. Dalej z Kaczyńskim już się jednak różnimy
    ale jak to tak?
    prezes pis ma wpływ na kościół tak ogromny?
    Mogliśmy osiągnąć w Polsce nową, krwawą fazę ideologicznej wojny. Do tego właśnie mogło doprowadzić wygłoszone przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego wezwanie do obrony kościołów. Skala ryzyka była tu bezprecedensowa po 1989 r. - mówi o. Paweł Gużyński, dominikanin z Kongresu Katoliczek i Katolików. I postuluje realny rozdział Kościoła i państwa.


    Jacek Gądek: - Z Raportu Katoliczek i Katolików, który także ojciec pisał, wynika, że Kościół katolicki w Polsce zdradził Ewangelię. Prawda?
    O. Paweł Gużyński: - Z całą pewnością w kontekście relacji państwo-Kościół rozmija się z Ewangelią w teorii i w praktyce.
    o nie trzyma się zasady płynącej ze słów Jezusa: "oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga"?
    Więcej o relacjach państwo-Kościół przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

    Także z tymi słowami. Ich współczesne konsekwencje nie powinny budzić wątpliwości. Odczytanie tej wypowiedzi dzisiaj, w sposób wskazujący na rozdział państwa i Kościoła, jest następstwem zrozumienia jej w okolicznościach społeczno-ekonomiczno-politycznych, które są radykalnie odmienne od tych, w jakich pierwotnie słowa te wybrzmiały. A padły w odpowiedzi na podstępnie zadane pytanie o godziwość płacenie podatku okupantowi rzymskiemu. Odpowiedź Jezusa, chociaż dotyczyła tej konkretnej kwestii, od początku zawierała w sobie ideę ogólniejszej natury o generalnym znaczeniu. Oto Jezus wyróżnił dwa porządki władzy i dwie powinności. cd wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28733044,o-guzynski-chrzescijanski-system-wartosci-jest-najbardziej.html
    • marii51 Re: a za pijaństwo księdza poczas mszy 08.08.22, 16:15
     jak to wszystko sąd by ocenił./..?MINISTER SPRAWIELIWOŚCI?
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28770066,bialystok-pijany-ksiadz-odprawial-msze-trafi-na-odwyk-kuria.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka