Dodaj do ulubionych

TRACZYK wołanie na cały Swiat

03.08.22, 10:43
jesli ziobro ma prawo nie zauważać paWstanki warszaWskiej PAULINKI?
BRAWO droga nam pani TRACZYK I twoje walki za dziewczynkami z powstanianie bedzie nam Ziobro nie będzie mokos !!!!!!!
kochana nasza Wandziu walcz i nie ustepuj na mini sekundkę w waszej =żoldu ..ani Paulinki wiadomosci.onet.pl/kraj/wanda-traczyk-stawska-przyszlam-w-sprawie-paulinki-zawolam-na-caly-swiat/exk27tb
Obserwuj wątek
    • marii51 Re: TRACZYK wołanie na cały Swiat 03.08.22, 10:48
      Pni Wandziu i Pani wszysy wspołuczestnicy powstania Warszawskiego
      nie ustępujcie nie ,,ani na minisekubdkę n
      nie ma raa żacdna władza zaden ZIOBRO MLOKOS !!!!!!
      WAM zabierać i teraz zwołakcie o Wasz 5 letnu żołd zolnierza walczą cego bez wsparcia owczesnego rzadu ==na ucieczce !!! WANDECZKO NIE USTĘPUJ walcz o swoje !!!
    • marii51 Re: TRACZYK wołanie na cały Swiat 03.08.22, 10:54
      Anna Jakubowska ps. Paulinka w czasie Powstania Warszawskiego działała w słynnym batalionie "Zośka" jako sanitariuszka i łączniczka
      Po wojnie została skazana za rzekomą działalność na rzecz zmiany ustroju w Polsce. W więzieniu przeszła gehennę
      W 2021 r. zdecydowała się na wystąpienie o zadośćuczynienie. Sąd przyznał jej 9 mln zł, ale wyrok podważyła prokuratura
      Anna Jakubowska nie doczekała rozwiązania jej sprawy — zmarła w lipcu br. Teraz sprawą o odszkodowanie zajmują się jej synowie
      — Jak Paulince nie wypłacą należnej jej sumy, którą przyznał jej sąd, poproszę wszystkich kolegów ze wszystkich kontynentów, którzy zostali poza Polską i z całej Polski, żebyśmy zażądali wobec tego żołdu, który nam nigdy nie był wypłacony — powiedziała Wanda Traczyk-Stawska
      Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu

Dzień po 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego jego uczestniczka Wanda Traczyk-Stawska była gościnią programu "Fakty po Faktach" w TVN24. Żołnierka przyznała, że przyszła do telewizji, aby mówić o sprawie Paulinki, czyli Anny Jakubowskiej, zmarłej w ubiegłym miesiącu uczestniczki Powstania Warszawskiego.

— Ja tu przyszłam w sprawie Paulinki. Chcę powiedzieć do wszystkich ludzi w Polsce, że to ona jest największym świadkiem, największą bohaterką powstania. Ona, łączniczka i sanitariuszka — powiedziała Traczyk-Stawska.

Przeczytaj też: Ostre słowa Traczyk-Stawskiej. Mamy odpowiedź wojewody
      Anna Jakubowska wykonała trudny rozkaz. "Przez całe swoje życie miała to w pamięci"
      W czasie II wojny światowej Anna Jakubowska ps. Paulinka działała w konspiracji, brała też udział w Powstaniu Warszawskim w batalionie "Zośka". W 1949 r. została skazana w tzw. procesie kiblowym za rzekomą działalność na rzecz zmiany ustroju. Podczas przesłuchiwań była bita i torturowana, straciła też kontakt z kilkuletnim synem.

W grudniu 2021 r. sąd przyznał jej 9 mln zł zadośćuczynienia, jednak wyrok ten zaskarżyła stołeczna prokuratura okręgowa. Anna Jakubowska nie doczekała się rozstrzygnięcia tej sprawy. Zmarła 13 lipca 2022 r.

Przeczytaj też: Prokuratura o odszkodowaniu dla represjonowanej "Paulinki". "Zbyt wysokie"
      Traczyk-Stawska powiedziała w TVN24, że powstańcy nigdy nie dostawali żołdu, a Paulinka wykonała rozkaz, który niewielu byłoby w stanie wykonać i to m.in. dlatego należy się jej odszkodowanie

— Kazano jej zostawić w szpitalu ciężko ranną siostrę, kiedy Niemcy nacierali na szpital, i wejść do kanałów. Ona to wykonała. Ona przez całe swoje życie miała to w pamięci. Nie wiem, czy mnie byłoby stać na wykonanie tego rozkazu — powiedziała Traczyk-Stawska.

Przeczytaj też: Pięć faktów z Powstania Warszawskiego, o których możesz nie wiedzieć
      — Dlatego ja zastrzegam sobie, nikt mi tego nie zabroni, zawołam na cały świat, gdzie są jeszcze powstańcy, że jak Paulince nie wypłacą należnej jej sumy, którą przyznał jej sąd, poproszę wszystkich kolegów ze wszystkich kontynentów, którzy zostali poza Polską i z całej Polski, żebyśmy zażądali wobec tego żołdu, który nam nigdy nie był wypłacony. A ja jestem upartym żołnierzem i twardym żołnierzem — zaznaczyła.

Anna Jakubowska miała dwóch synów. Po jej śmierci to oni weszli do sprawy o odszkodowanie — pisze "Rzeczpospolita".

tak obecny rząd traktujetak wczoraj uznał sąd,,
      najgorsze CZYLI UWAŻA ,, bo ona sp PAULINKA CHCE SIE WZOOGAIĆ
      WZYWAM BOŻE OPAMIĘTAJ TE SĄDY !!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka