Dodaj do ulubionych

zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest-

14.09.22, 11:15

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest-i-co-oznacza-dla-srodowiska/490v2q7?fbclid=IwAR0XEsBnM-GjqN53V7TH1lObuSMyCYhDAscDpV_tuMKpLN6WOuLVM-PgJ44
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest- 14.09.22, 11:16
   roza na Bałtyku! Eksperci mówią o armagedonie.
   Wir wielki jak kilka województw w okolicach Zatoki Gdańskiej.
   Brak tlenu, martwa strefa i cyjanoGbakterie
   • marii51 Re: zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest- 14.09.22, 11:18
    https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/R72k9kuTURBXy80MWJmZmYzOS04MjY1LTQ5NjItODJiZi00ODg4Y2Y3ODRiNDEuanBlZ5KVAwAAzQJwzQFfkwXNA0jNAfqCoTAFoTEBSzokującego odkrycia dokonał satelita środowiskowy na Morzu Bałtyckim w pobliżu Zatoki Gdańskiej. Na wodzie znajdował się zielony wir o średnicy kilku kilometrów. To zjawisko może wywoływać niepokój. Tak przynajmniej twierdzą eksperci. Ma to bowiem zwiastować nadejście poważnej katastrofy i wiąże się z występowaniem na morzu tzw. martwej strefy.
    • marii51 Re: zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest- 14.09.22, 11:37
     Zielony wir na Morzu Bałtyckim
     "Jego źródłem jest fitoplankton, czyli mikroskopijne organizmy roślinne,
     w tym glony, które są bogate w chlorofil, mieniąc się na zielono.
     Z powodu słabego wiatru, niewielkiego sfalowania i znacznie wyższej niż zwykle o tej porze roku temperatury wód morskich, glony zaczęły się błyskawicznie rozprzestrzeniać" — informuje portal twojapogoda.pl.
     • marii51 Re: zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest- 14.09.22, 11:42


      Jak informuje portal twojapogoda.pl zielony wir uwiecznił satelita Sentinel-2 w wodach Zatoki Gdańskiej, zaledwie 35 kilometrów na północny wschód od ujścia Wisły. Występowanie tego nietypowego zjawiska powinno wywoływać niepokój, ponieważ świadczy o poważnym zagrożeniu dla środowiska morskiego. Czym tak właściwie jest zaobserwowany wir?

      Zielony wir na Morzu Bałtyckim
      "Jego źródłem jest fitoplankton, czyli mikroskopijne organizmy roślinne, w tym glony, które są bogate w chlorofil, mieniąc się na zielono. Z powodu słabego wiatru, niewielkiego sfalowania i znacznie wyższej niż zwykle o tej porze roku temperatury wód morskich, glony zaczęły się błyskawicznie rozprzestrzeniać" — informuje portal twojapogoda.pl.
      Nie wiadomo dokładnie jakiego rodzaju glony zostały zaobserwowane na Morzu Bałtyckim. Najprawdopodobniej to cyjanobakterie, czyli algi w kolorze niebiesko-zielonym. Uformowały one wir, ponieważ odżywcze składniki zawarte w morskich głębinach unoszą się ku powierzchni.

      Niezwykłe zjawisko pogodowe nad Bałtykiem! W naszym kraju to prawdziwa rzadkość
      • marii51 Re: zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest- 14.09.22, 11:44
       tkowe zjawisko nad polskim morzem! Turyści wypoczywający nad Rewą i Kołobrzegiem byli świadkami wystąpienia zorzy polarnej. To niespotykane zazwyczaj w naszym kraju zjawisko pogodowe można było bez trudu podziwiać gołym okiem. Niektórym udało się nawet zrobić zdjęcie zorzy
       https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/NYVk9kuTURBXy9hYTk3MzUzZi1hY2E0LTRiZDQtOWE2Mi1hN2QxMTY2NjA3ZWUuanBlZ5KVAwAAzQzhzQc-kwXNA0jNAfqCoTAFoTEB
       • marii51 Re: zielony-wir-na-morzu-baltyckim-czym-jest- 14.09.22, 11:45
        www.fakt.pl/wydarzenia/zorza-polarna-nad-morzem-baltyckim-ten-widok-to-niezwykla-rzadkosc/8wjntzz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka