Dodaj do ulubionych

TUSK ZAPROSZONY DO POCZDAMU

16.09.22, 13:16
Fala komentarzy po przemówieniu Donalda Tuska w Poczdamie. "Etyczny krzyk o pomoc", "Mocne i stanowcze"

Podczas przemówienia w Poczdamie Donald Tusk skrytykował państwa Zachodu za zbyt małe zaangażowanie w pomoc Ukrainie podczas wojny. - Nie ma żadnego powodu, aby w pomoc Ukrainie takie państwa jak Niemcy, Francja czy Włochy angażowały się mniej niż USA, Polska czy państwa bałtyckie - mówił lider PO. Słowa byłego premiera wywołały falę komentarzy w internecie.

PS OGLĄDAŁAM WYSTĄPIENIE TUSKA
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28918435,fala-komentarzy-po-przemowieniu-donalda-tuska-w-poczdamie-etyczny.html
----nie mam czasu poczytac komentarzy...
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: TUSK ZAPROSZONY DO POCZDAMU 16.09.22, 13:44
   Donald Tusk zwrócił uwagę również na to, że w wymiarze moralnym wojna w Ukrainie jest bardzo oczywista, ponieważ, "dawno nie było konfliktu tak czarno-białego, w którym by tak wyraźnie widać granice między złem a dobrem, wiadomo, kto jest katem, a kto ofiarą". - Gdyby pomoc ze strony wszystkich krajów Zachodu, a mówię szczególnie o dostawach broni, była szybsza i większa, to na Ukrainie nie zginęłoby tyle dzieci. Tyle kobiet nie byłoby zgwałconych i zamordowanych. O wiele mniej miast, szpitali i przedszkoli byłoby zbombardowanych - stwierdził Donald Tusk.

   Fala komentarzy po przemowie Donalda Tuska. "Mocne i stanowcze"
   Przemówienie byłego premiera wywołało falę komentarzy w mediach społecznościowych.

   "Tusk w Poczdamie - gdyby pomoc Zachodu była szybsza i większa to na Ukrainie nie zginęłoby tyle dzieci, tyle kobiet nie byłoby zgwałconych i zamordowanych, o wiele mniej miast, szpitali i przedszkoli byłoby zbombardowanych. PiS tylko gada o Niemcach, a Tusk mówi DO Niemców" - napisała posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

   Z kolei Marcin Kierwiński nazwał przemówienie Donalda Tuskiem ogromnym moralnym wyrzutem wobec Niemiec w sprawie Ukrainy. "Przedstawiony poważnie, bez nienawiści. To etyczny krzyk o pomoc dla tego kraju. Politykę zagraniczną można prowadzić bez nienawiści, ale stanowczo. Ta jest bowiem skuteczna" - skomentował poseł
   "Tusk ciężkimi słowami przekierowuje Europę. Kaczyński robi wiceministrem pana Janusza" - napisał Bartosz Arłukowicz. W ten sposób europoseł odniósł się do wczorajszej decyzji o powołaniu na stanowisko wiceministra rolnictwa Janusza Kowalskiego. po co to robią,,, gdy Kowalski to nieprzyjaciel wielki razem z Ziobro Mateusza Morawieckiego ==gro przecież politykow itp wie !!
   • marii51 Re: TUSK ZAPROSZONY DO POCZDAMU 20.09.22, 13:20
    nie spoczywają
    brawo... We wtorek przed południem w Warszawie

    rozpoczęła się organizowana
    przez prezydentów Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego
    konferencja "Bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO - rola Polski",
    w której wezmą udział liderzy opozycji.
    Wśród uczestników spotkania byli wicemarszałek Sejmu
    i współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty,
    przewodniczący PO Donald Tusk, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
    i przewodniczący Polska 2050 Szymon Hołownia
    łączcie się bo inaczej klapa !!~!
    .wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,28932278,tusk-wielu-politykow-ma-te-literke-z-niczym-wytatuowana-na.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka