Dodaj do ulubionych

NASZ KRAJ biedniutki

20.11.22, 12:02
- Jeżeli moim zdaniem najbardziej populistyczny rząd, czyli ekipa Zjednoczonej Prawicy musi wycofać się z części tarczy inflacyjnej, to znaczy, że doszliśmy do ściany - mówi w programie Money.pl Sławomir Dudek, prezes i główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju. Ekspert wskazuje również na aspekt przesunięcia rezerwy z Narodowego Funduszu Zdrowia do Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, co Dudek nazywa "równoległym budżetem”. – Jeśli rząd decyduje się na tak trudny krok w tak wrażliwym temacie, narażając się na protesty lekarzy i medialny atak w tym zakresie, to sytuacja jest naprawdę bardzo poważna, a politycy nie chcą nam tego powiedzieć – przekonuje.
taka to prawda ..dlatego i 500+ inne emeryturki dodatkowe ..zabraknie //chyba ze ZIOBRO ODPUSCI A kACZYŃSKI NIE BĘDZIE SIĘ BAŁ zIOBRY TO WPADNĄ FINANSE Z unii
www.money.pl/gospodarka/rzad-nie-mowi-nam-wszystkiego-sytuacja-jest-bardzo-powazna-6835273921349249v.html
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: NASZ KRAJ biedniutki 20.11.22, 12:16
   i jeszcze takie umowy ,zeby nasz kraj tracił !!!

   — Oni przysięgali na wszystkie świętości, że zabezpieczają rafinerię przed możliwością wrogiego wykupu, np. przez Rosję. Dzisiaj wszyscy oniemieliśmy, kiedy okazało się, że tak sformułowali te zapisy umowy, że okazała się nie do obrony ze względów prawnych w Brukseli — powiedział Donald Tusk. Był to komentarz do tekstu Business Insidera, który ujawnił w piątek, że z umowy o sprzedaży części Lotosu musiały zniknąć dwie istotne klauzule.
   • marii51 Re: NASZ KRAJ biedniutki a rząd radzi jak tylko .. 21.11.22, 13:10
    Gdy Polacy drżeli ze strachu po wybuchu w Przewodowie,
    PiS pod osłoną nocy przepchnęło kontrowersyjne ustawy dotyczące finansów.
    Wirtualna Polska pisze, że to „nocny skok na kasę”!
    ps ominęłi najważniejsze bo nie było głosowania czy Ziobrze ufają..

    Więcej: www.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/pis-przepchnelo-w-nocy-nowe-ustawy-skok-na-kase-17-11-2022
    • marii51 ratują się jak tylko potrafią ! 21.11.22, 14:36
     Polacy masowo wyprzedają posiadane hipoteki. To początek kryzysu?

     34 miliardy złotych – już tyle Polacy przeznaczyli na nadpłaty złotowych kredytów mieszkaniowych w ciągu 9 miesięcy 2022 roku - wynika z szacunków HRE Investments. To najlepszy wynik w historii. Jeśli utrzymamy dotychczasowe tempo, to w całym roku możemy na ten cel przeznaczyć około 45 miliardów. To ponad 10 proc. wszystkich złotowych kredytów mieszkaniowych - oceniają analitycy z HRE.
     ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
     Rząd namawia do nadpłacania
     Nie bez znaczenia jest też utrzymująca się dobra sytuacja na rynku pracy (niskie bezrobocie i rosnące płace). Do pozbycia się chociaż części kredytów mieszkaniowych zachęca też rząd, oddając przy okazji do rąk zadłużonych potężny oręż w postaci darmowych wakacji kredytowych. Dzięki nim od sierpnia 2022 roku do końca 2023 roku większość posiadaczy złotowych kredytów mieszkaniowych może poinformować bank, że 8 rat (z 17 przypadających na ten okres) nie będą płacić. Raty zostają wtedy zupełnie bezpłatnie przeniesione na koniec okresu kredytowania, a dziś zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na częściową spłatę zadłużenia.
     • marii51 z Anglii .. emeryci mają wielki problem 21.11.22, 14:47
      z miasteczka z dawnych okolic przemysłowych zamieszkali tam seniorzy mają
      ogromny problem-
    • pia.ed NASZ KRAJ biedniutki... 27.11.22, 22:28
     "Mamy wrażenie, że ludzie kupują coraz więcej"...

     weekend.gazeta.pl/weekend/7,177344,29173299,kryzys-jaki-kryzys-mamy-wrazenie-ze-ludzie-kupuja-coraz.html


     https://bi.im-g.pl/im/9d/d2/1b/z29173917IDR.jpg


     W czwartek próbowałam pójść do restauracji z grupą siedmiorga znajomych. Dzwoniliśmy do Całego Gawła, Boto, Dwóch Zmian... W dwóch miejscach nam powiedzieli, że już szpilki nie ma gdzie wcisnąć, w trzecim – że jest stolik jedynie dla dwóch osób, bo mają nawał turystów. W końcu zadzwoniłam do znajomej, która ma pizzerię przy przystanku SKM-ki, i mimo że już zamykała, zgodziła się jeszcze nas przyjąć.

     Podobną historię opowiada Ewa, 30-letnia mama mieszkająca w Warszawie. – Trudno teraz zjeść nawet pizzę na Ursynowie bez rezerwacji miejsca! Kiedyś, jak chciałaś w sobotę pójść sobie na obiad, to wychodziłaś z domu, wchodziłaś do pizzerii i tyle. A w listopadową sobotę objechaliśmy chyba z osiem restauracji, zanim znaleźliśmy stolik. To jest pizzeria, a nie restauracja z gwiazdkami Michelin...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka