Dodaj do ulubionych

Ranking państw przyjaznych osobom LGBT+

14.05.23, 13:04

Polska czwarty rok z rzędu znalazła się na samym dnie organizowanego przez ILGA Europe rankingu państw przyjaznych osobom LGBT+.
Nasz kraj zebrał zaledwie 15 proc. punktów - gorzej wypadły tylko europejskie kraje, niebędące członkami Unii Europejskiej.
Na szczycie znalazła się natomiast po raz kolejny katolicka Malta.


Nasuwa sie pytanie: jak to mozliwe, ze katolicka Malta, ma zupelnie inne podejscie?
niz Polska? Czyzby maltanski Bog kochal wszystkich ludzi - jak kiedys mnie uczono
na lekcjach religii - a ten polski, nie? wink

https://bi.im-g.pl/im/66/5e/1c/z29748838IH,Ranking-Rainbow-Europe.jpg


wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29748832,polska-najbardziej-homofobicznym-krajem-w-ue-gorzej-tylko-poza.html#do_w=77&do_v=824&do_st=RS&do_sid=1071&do_a=1071&e=RelRecImg10&do_upid=824_ti&do_utid=29748832&do_uvid=1684043211082
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: Ranking państw przyjaznych osobom LGBT+ 14.05.23, 19:36
   Polska najbardziej homofobicznym krajem w UE

   Polska zdobyła 0 proc. w kategoriach: Rodzina, Przestępstwa z nienawiści i Integralność cielesna osób interpłciowych. Najwięcej, chociaż nadal niewiele punktów otrzymaliśmy w kategorii Prawne rozpoznanie płci. Wskaźnik ten może jednak drastycznie spaść, jeśli swojego celu dopnie Ordo Iuris. Radykałowie zapowiedzieli bowiem stworzenie rozwiązań prawnych całkowicie zakazujących tranzycji dla osób poniżej 18. roku życia

   Im bliżej wyborow to dopieo zacznie się akcja najbardziej
   bo prezydenckie DUDA W KOŁKO POWTARZAŁ TO NIE LUDZIE!! tak był..więc nastapi nasilenie
   W opisie Polski szczucie w wykonaniu prezesa jk
   W szczegółowym opisie sytuacji w Polsce możemy przeczytać o konkretnych sytuacjach, które wpłynęły na ocenę kraju. "Mowa nienawiści w wykonaniu rządu to wciąż poważny problem. Prezes PiS Jarosław Kaczyński wciąż wygłasza opinie anty-LGBT, w tym uwagi transfobiczne, nazywając osoby trans 'nienormalnymi'. Zbiegło się to z protestem fundamentalistycznej organizacji Ordo Iuris przeciwko rzekomemu cierpieniu niepełnoletnich osób transpłciowych, które przyjmują blokery dojrzewania" - czytamy.

   Osoby transpłciowe i organizacje obawiają się, że będą kolejnym celem politycznej mowy nienawiści, zwłaszcza w przededniu wyborów parlamentarnych w 2023 roku. 12 listopada Kaczyński nazwał "szaleństwem" fakt, że nastolatki identyfikują się jako osoby LGBT+. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek również kontynuował swoją kampanię nienawiści przeciwko "tęczowej młodzieży", którą porównywał do "normalnej młodzieży".
   ps
   zapominają ze wśrod nich też są takie osoby ich dzieci wnuki..
   takie tresci pojawiły się tu
   Tekst linku
   • pia.ed Ranking państw przyjaznych osobom LGBT+ 14.05.23, 20:34
    w13s
    Akcja rodzi reakcję.
    Im więcej nachalnej promocji LGBGTQ+++++, tym większy społeczny sprzeciw.

    piotrak.karol
    @w13s
    jakiego rodzaju "promocją,, jest informowanie o tym, że tacy ludzie rodzą się sami z siebie
    i mają takie same prawa obywatelskie jak hetero? Z dziecinnej potrzeby katolickich oszołomów
    zamykania oczu na rzeczywistość,
    nie można dopuszczać do krzywdzenia innych ludzi.    > W szczegółowym opisie sytuacji w Polsce możemy przeczytać o konkretnych sytuacjach, które wpłynęły na ocenę kraju. "Mowa nienawiści" w wykonaniu rządu to wciąż poważny problem.
    Prezes PiS Jarosław Kaczyński wciąż wygłasza opinie anty-LGBT w tym uwagi transfobiczne, nazywając osoby trans 'nienormalnymi'.[/i]


    • marii51 Re: Ranking państw przyjaznych osobom LGBT+ 16.05.23, 21:53
     podczas marszu demonstracjii
     w brutalny sposob zaciągnieto po betonie do policyjnych wozow
     wielu ,prztrzymywano w niewiadomychmiejcach
     nikomu nie ujawniając informacjii
     gdy rodziny dzwoniłyale sądzono 20 osob
     Sąd kilka dni temu UMORZYŁSPRAWY 20 OSOB
     ALE obecnej władzy przedstawiciel ma zlożyc pozew o następne sądowe oceny
     ~~~~~~~~~~
     podczas szkla kontakowego .. nie wyczuł staruszek Dauszkiewicz .postąpił okropnie nietaktownie .i ludzie.fakt.pl/magdalena-sroda-komentuje-slowa-daukszewicza-zart-konserwatywnego-pryka/qwz5md6#slide-1
     • marii51 Re: Ranking państw przyjaznych osobom LGBT+ 16.05.23, 22:20
      przeprosiny
      Prowadzący "Szkło kontaktowe" przeprasza. "Język pracuje szybciej niż rozum"
      Dzisiaj, 22:07
      Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
      FACEBOOK
      TWITTER
      KOPIUJ LINK
      - W życiu każdego człowieka zdarza się tak, że język pracuje szybciej niż rozum. Wtedy człowiek wypowiada słowa złe, bolące. Tak się właśnie stało pod koniec wczorajszego programu. Chcę przeprosić za nie Piotra Jaconia, środowisko LGBTQ+ - powiedział na początku programu prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN24 Tomasz Sianecki.
      - Na początku złożę takie oświadczenie. Właściwie to nie jest oświadczenie, tylko przeprosiny. Bez mówienia, że coś zostało wyrwane z kontekstu, że przepraszamy tylko tych, którzy czują się obrażeni. Przepraszamy wszystkich - powiedział Sianecki. Podkreślił, że przeprosiny kieruje przede wszystkim do dziennikarza Piotra Jaconia oraz środowiska osób LGBTQ+.

      - Przepraszam też pana Dominika Tarczyńskiego, który poczuł się, słusznie, święcie oburzony. Szkoda, że do tego oburzenia nie dołączył prezydent Duda, minister Czarnek i prezes Kaczyński. Oni też powinni wiedzieć, że każde wykluczenie, czy to dotyczące osób transpłciowych, czy nieherteonormatynych, czy osób z niepełnosprawnościami, czy dzieci z in vitro. My to wiemy i mówię, płynące prosto z serca i najbardziej szczere - przepraszamy, przepraszam - mówił Tomasz Sianecki.
      ````````````````
      to dowodzi jak trzeba się pilnować bo tv24 nie może takich błędow popełnia !!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka