Dodaj do ulubionych

odnośnie komisji LEX TUSK

07.09.23, 13:26

Senat odpowiada na komisję lex Tusk i zdecydował o powołaniu komisji nadzwyczajnej ds. zbadania wpływów rosyjskich na decyzje organów władzy publicznej w Polsce. Jej członkami zostali: Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Wojciech Konieczny, Krzysztof Kwiatkowski, Gabriela Morawska-Stanecka, Aleksander Pociej, Sławomir Rybicki i Kazimierz Ujazdowski.
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: odnośnie komisji LEX TUSK 07.09.23, 13:29
   Zgodnie z uchwałą, komisja nadzwyczajna zajmie się zbadaniem wpływów rosyjskich w procesie stanowienia i stosowania prawa w Polsce od 2005 r. Do jej zadań należy także zidentyfikowanie możliwych zagrożeń ze strony rosyjskich służb specjalnych i wskazanie sposobów przeciwdziałania tym zagrożeniom, w tym poprzez wprowadzenie stosownych rozwiązań prawnych.

   ODPOWIEDŹ SENATU NA KOMISJĘ LEX TUSK
   — Komisja ma na celu tak jak w tytule i uzasadnieniu, zbadanie wpływów rosyjskich. Chyba nie muszę przytaczać kwestii sprzedaży za bezcen Saudyjczykom Lotosu i MOL-owi, gdzie wpływy rosyjskie są aż nadto widoczne. Możemy mówić o kwestii importu rosyjskiego węgla i wielu innych sprawach, które przez lata wskazują, że inwigilacja agentury rosyjskiej pod różnymi postaciami — regularnych szpiegów, pożytecznych idiotów, przekupionych ludzi wpływu — jest w Polsce obserwowana — stwierdził marszałek Tomasz Grodzki.
   Senatorowie uznali, że jest to temat ważny zwłaszcza wobec faktu, że sejmowa komisja, w naszej opinii jest nielegalna i nie chcemy mieć z nią nic wspólnego — mówił marszałek Senatu.
   • marii51 Re: odnośnie komisji LEX TUSK 07.09.23, 13:31
    POJAWIAJĄ SIĘ WĄRKI BO PROBUJĘ WIEDZIEC O CO CHODZI?

    ``````````````dawniej się mówiło,, co jest grane?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka