Dodaj do ulubionych

NAWET wizy dla cudzoziemców

07.09.23, 15:06
w Polsce można kupić i wystarczyło wpisać imię i nazwisko////

W ostatnich dniach media szeroko opisują kolejne kwestie związane z możliwymi nieprawidłowościami ws. wydawania wiz do Polski dla cudzoziemców. - Przed naszą ambasadą stały stoiska, gdzie można było kupić już podstemplowane dokumenty, wystarczyło wpisać nazwisko - przekazał w czwartek rozmowie z Radiem ZET urzędnik z resortu spraw zagranicznych.

[b] jednak nasz Kraj to możliwości ogromnych kombinacji.. byle tylko zarobić najłatwiejszą drogą i niewiele się napracować .../b]
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 07.09.23, 15:08
   "Rz": Cudzoziemcy płacili nawet 5 tysięcy dolarów na polską wizę
   Wawrzyk był autorem rozporządzenia, które - jak opisuje "Rz" - "rozszerzało katalog obywateli z 20 krajów z ułatwionym dostępem do polskiego rynku pracy". A Jakub Osajda - asystent w biurze poselskim polityka - miał być autorem pomysłu powołania w Łodzi Centrum Decyzji Wizowych dla wydawania wiz dla tych dwudziestu państw. "Ostatecznie z rozporządzenia się wycofano. Centrum zostało i generuje koszty" - pisze dziennik. Gazeta donosi, że cudzoziemcy mieli płacić za otrzymywanie wiz około 4-5 tysięcy dolarów. Z kolei dla obywateli Bangladeszu czy Pakistanu kwoty miały być jeszcze wyższe. - Mówiło się, że system wiza-konsul, gdzie cudzoziemcy zaklepują miejsca w kolejce, stwarza możliwość dla nieuczciwych graczy. Firmy, które opanowały informatycznie umiejętność rezerwacji miejsca w kolejce, wiedziały, kiedy są wolne miejsca, i w ułamku sekundy były one blokowane - mówił informator dziennika.

   "Wyborcza" z kolei donosiła dwa dni temu, że śledztwo CBA może być związane z dochodzeniem ws. działalności międzynarodowych agencji pracy tymczasowej. "Przedstawiciele służb granicznych Niemiec i Szwecji wskazują, że to Polska pod rządami PiS stała się w ostatnim czasie jedną z ważniejszych tras przemytu imigrantów - i bynajmniej nie jest to trasa wymagająca sforsowania płotu na granicy polsko-białoruskiej" - zauważa dziennik.

   Piotr Wawrzyk
   Dymisja ministra, który miał przygotowywać wybory poza granicami Polski
   CZYTAJ NA GAZETA.PL
   "Przed naszą ambasadą stały stoiska, gdzie można było kupić już podstemplowane dokumenty"
   Portal Radia ZET informuje natomiast w czwartek, że w śledztwie CBA może chodzić o "aferę korupcyjną związaną z przyznawaniem polskich wiz cudzoziemcom z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu". Posłowie Koalicji Obywatelskiej przeprowadzili kontrolę w MSZ, z której wynika, że na przestrzeni trzech lat mogło zostać wydane 350 tysięcy wiz niezgodnie z przepisami.

   Urzędnik z resortu spraw zagranicznych powiedział w rozmowie ze stacją, że do nieprawidłowości w związku z załatwieniem wiz dochodziło już w konsulatach. - Przed naszą ambasadą stały stoiska, gdzie można było kupić już podstemplowane dokumenty, wystarczyło wpisać nazwisko. Wysłaliśmy tam kontrolę i zdecydowaliśmy o wstrzymaniu wydawania wiz - mówił o sytuacji w krajach afrykańskich. Jak dodał, ministerstwo później zmieniło decyzję i wizy ponownie były wydawane. - W końcu musieliśmy ustąpić - powiedział. Informator powiedział dziennikarzom stacji, że ocena ryzyka imigracyjnego należy do konsula. - Jeśli firmy miały problem z szybkim załatwieniem wiz w konsulacie, przychodziły do centrali i mówiły: "jeśli nam nie pomożecie, to cena owoców będzie 2-3 razy wyższa, bo bez pracowników z zagranicy ich nie zbierzemy". Każda firma przychodziła z politykiem, przychodzili ze wszystkich stron sceny politycznej - powiedział rozmówca, dodając, że MSZ był informowany o nieprawidłowościach już w 2021 roku. Przynajmniej raz resort przekazał sprawę służbom.

   W kwestii dymisji wiceministra Wawrzyka informator Radia ZET powiedział, że mógł on paść ofiarą "różnych grup interesów" lub mogło chodzić o "wskazanie kozła ofiarnego za rozporządzenie, z którego musiał wycofać się PiS".

   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30164923,cba-mialo-wejsc-do-msz-chodzi-o-handel-polskimi-wizami-kazda.html
   • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 07.09.23, 16:39
    https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/375194363_10230264251180888_3934200527453642310_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=4c1e7d&_nc_ohc=HDV2bpGWgEsAX9juSzB&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfDDD6DKE4gR9ndZMcvKchF5ravnvZknostXLKW6O6NFKQ&oe=64FF7371zapłacili, a wiz nie otrzymali? no to nie chcę być w skórze tych zamieszanych w tym "interesie' 🙂 Panie Wawrzyk przypomnę Panu: Islamska Republika Pakistanu – to państwo liczące ponad 200 milionów mieszkańców, około 1/4, czyli 50 milionów miała nadzieje do przyjazdu do Polski... teraz OSZUKANI pewnie przyjadą, ale tylko na chwilę aby Pana spotkać...
    • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 07.09.23, 16:39
     Magdalena Szpunar
     Nie podoba im się zielona granica
     mają swoją brunatną poprzecinaną żyletkowym drutem
     mają swoją brunatną od krwi
     nie podoba im się choć wcale nie widzieli
     .
     Nie podoba im się zielona granica
     mają swoją z żelbetonu rozmodlonych sumień
     mają swoją skrojoną z bezduszności
     nie podoba im się choć wcale nie widzieli
     .
     Nie wolno o zielonej granicy antypolskie nie wolno
     nie można prawdą między puste oczy
     niech umierają na zielonej granicy
     tu umierać można do woli
     Zielona granica, Magdalena Szpunar, 06.09.2023
    • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 08.09.23, 09:48
     "GW" o naciskach na CBA w aferze wizowej. "Ktoś otworzył szerzej furtkę"
     • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 08.09.23, 09:50
      Wejście Centralnego Biura Antykorupcyjnego do Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest powiązane z międzynarodowym śledztwem ws. VFS Global - indyjskiej spółki, która pośredniczy w zdobywaniu wiz - donosi "Gazeta Wyborcza".wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30167513,gw-o-naciskach-na-cba-w-aferze-wizowej-ktos-otworzyl-szerzej.html
      • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 08.09.23, 10:21
       NA RATY,BO MI ZNIKA ARTYK I STĄD TE RATY,,smile
       W ubiegły czwartek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych mieli wejść funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zbiegło się to w czasie z odwołaniem przez premiera Mateusza Morawieckiego Piotra Wawrzyka z funkcji wiceministra spraw zagranicznych. Informator "Gazety Wyborczej" przekazał w rozmowie z dziennikiem, że CBA było "zmuszone do działania". - To nie była ich inicjatywa. Nasi partnerzy z Unii wykazali, że to właśnie na poziomie polskich służb konsularnych dochodzi do nieprawidłowości skutkujących masowym wydawaniem wiz, które umożliwiają dostanie się do strefy Schengen cudzoziemców pochodzących z krajów, gdzie występuje zagrożenie terrorystyczne - mówi rozmówca gazety.

       ZOSTAWIAM GDY NIE MAM CZASU TERAZ ZAPOZNAĆ SIĘ
       GW": CBA zajmuje się indyjską spółką, która pośredniczyła w zdobywaniu wiz
       "Obiektem zainteresowania służb było Centrum Decyzji Wizowych MSZ w Łodzi. Teraz dowiadujemy się, że CBA przejęło dokumentację na temat współpracy MSZ z VFS Global. Dokładnie chodzi o kontrakt na pośrednictwo wizowe, który VFS Global miał mieć na obsługę Centrum" - opisuje "GW".

       Wspomniana firma to korporacja, która została założona w Indiach. "VFS Global jest największym na świecie specjalistą w zakresie outsourcingu wizowego i usług technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych na całym świecie. Firma zarządza administracyjnymi i nieoceniającymi zadaniami związanymi z wizami, paszportami i usługami konsularnymi dla rządów swoich klientów" - czytamy na stronie firmy.

       Korporacja - jak opisuje "Wyborcza" - pośredniczy w kierowaniu wniosku wizowego i pomocy w jego wypełnieniu. Jednak obecnie "nie ma praktycznie możliwości złożenia wniosku w innym trybie niż przez usługę VFS". W sieci pojawiają się informacje o blokowaniu zewnętrznej możliwości wypełnienia wniosku, co sprawia, że firma ma na to swego rodzaju monopol. Ponadto, jeśli komuś nie uda się złożyć wniosku, pracownicy firmy oferują pomoc za 500-800 euro.
       • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 08.09.23, 10:30
        DZIWACZNE ZACHOWANIE rządu obecnego... pod opieką JK

        REFERENDUM .. GDY JUŻ OD DAWNA WIELE WIELE MIGRANTOW ZATRUDIONYCH W POLSCE? CO TO ZA JAKAŚ GRA? A NA WYBORACH ZARZĄDZILI REFERENDUM N/T PRZYJMOWNIA mIGEANTOW ..EMIGRANTOW.. KTO TO POJMIE...

        Jak zauważa dziennik, kwestia masowego napływu migrantów zainteresowała służby państw UE. Uznały one, że Polska nie prowadzi wymaganych procedur weryfikujących obywateli. - Przez całe lata było tak, że wnioski wizowe z krajów uznawanych za niebezpieczne przechodziły przez służby specjalne, sprawdzali je zarówno zatrudnieni w placówkach konsularnych przedstawiciele naszych służb, jak i na miejscu kontrwywiad ABW. W pewnym momencie ktoś "otworzył szerzej furtkę" i tego zaniechano - powiedział Paweł Wojtunik, były szef CBA w rozmowie z "GW".
        • marii51 Re: NAWET wizy dla cudzoziemców 08.09.23, 10:31
         Zdaniem gazety, CBA prowadzi też działania w sprawie "pośredniczenia wizowego" przez firmy, które rekrutują cudzoziemców do pracy w naszym kraju. "Miały one 'załatwiać' sprawdzenie kandydatów do pracy pod kątem bezpieczeństwa, de facto pełniąc rolę urzędników konsularnych. Prowadzona w ten sposób weryfikacja była czysto symboliczna" - opisuje "Wyborcza". Resort spraw zagranicznych w odpowiedzi na pytania dziennika przekazał, że MSZ nie łączy żadna umowa z VFS Global. "Jednak w tej samej odpowiedzi podano, że z VFS umowę ma 7 zagranicznych placówek - polskich konsulatów i ambasad, w krajach tak kluczowych jak Indie, Białoruś czy Turcja" - pisze "GW".
         • marii51 pół EUROPY WSZYSCY PODZIWIAJĄ pis 10.09.23, 13:01
          Opozycja ostro krytykuje PiS za aferę wizową.
          Według Michała Koboski z Polski 2050 jej negatywne konsekwencje mogą odczuć inne państwa Unii Europejskiej. - Bo jeśli ktoś kupił Polską wizę, to de facto dostał się do Unii Europejskiej - stwierdził na antenie Radia ZET.
          nawet na biednych ludziach przybywających bez żadnego honoru ludie zarabiają na wizach
          www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/mi%C4%99dzynarodowa-afera-pis-p%C3%B3%C5%82-europy-pyta-co-si%C4%99-w-polsce-dzieje/ar-AA1gv7MU?rc=1&ocid=winp1taskbar&cvid=eb6cb018b83340c2cf34afc72460bfcc&ei=24
          • marii51 Re:zakaz ujawniania i kwita ,bo wybory 12.09.23, 16:15

           Afera wizowa w polskim MSZ. Rzeczniczka Komisji Europejskiej komentuje
           TVN24
           Kierwiński: widać, że padł polityczny rozkaz ukrycia tej wiedzy przez polskim społeczeństwem
           Posłowie Koalicji Obywatelskiej przyszli na kontrolę w Komendzie Głównej Policji. Badają sprawę możliwych nieprawidłowości w wydawaniu wiz. - Mamy mocne przeświadczenie, że pan komendant główny policji po prostu chroni dane, aby chronić rządzących przed wykazaniem ich indolencji - powiedział poseł KO Marcin Kierwiński. Jego zdaniem "padł polityczny rozkaz ukrycia tej wiedzy przed polskim społeczeństwem".

           Tekst linku
           • marii51 Re:zakaz ujawniania i kwita ,bo wybory 13.09.23, 15:54
            Afera wizowa i "dziwne milczenie rządzących".
            Ekspert ostrzega: "będą dokładniej przyglądać się wizom"
            - Tracimy zaufanie w Unii Europejskiej do dokumentów wydawanych przez nasz kraj.
            To już się wylało -
            mówi Wirtualnej Polsce prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Tym - jak wynika z danych - Polska jest unijnym liderem w kwestiach wizowych.

            PS PROBUJE ZROZUMIE ... po co referendum ..po co pytac wyborców ,
            jesli takie rzeczy jak w tym wątku się dzieją??

            cyt..

            PATRYK MICHALSKIDzisiaj, 13-09-2023 15:29
            Afera wizowa i "dziwne milczenie rządzących". Ekspert ostrzega: "będą dokładniej przyglądać się wizom"
            - Tracimy zaufanie w Unii Europejskiej do dokumentów wydawanych przez nasz kraj. To już się wylało - mówi Wirtualnej Polsce prof. Maciej Duszczyk z Ośrodka Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego. Tym bardziej, że - jak wynika z danych - Polska jest unijnym liderem w kwestiach wizowych.

            Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński podczas wtorkowego posiedzenia rządu
            Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński podczas wtorkowego posiedzenia rządu
            Źródło: PAP, fot: PAP/Albert Zawada            Niespełna dwa tygodnie po wyrzuceniu wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka z rządu, na jego następcę powołany został Jarosław Lindenberg. Władze jednak nadal nie przedstawiły szczegółowych wyjaśnień na temat odwołania i nieprawidłowości w systemie wydawania wiz pracowniczych. W pierwszym komunikacie napisano jedynie o "braku satysfakcjonującej współpracy".

            W kolejnych dniach przedstawiciele rządu tłumaczyli, że dymisja ma związek z propozycją rozporządzenia autorstwa Wawrzyka, które miało dać możliwość sprowadzenia do Polski tysięcy migrantów.

            wiadomosci.wp.pl/afera-wizowa-i-dziwne-milczenie-rzadzacych-ekspert-ostrzega-beda-dokladniej-przygladac-sie-wizom-6940782737971840a
            • marii51 Re:zakaz ujawniania i kwita ,bo wybory 13.09.23, 15:56
             tylko w naszym karju takie sprawy mają miejsce.. szantażowali Prezydenta?

             Afera w MSZ. Nowe ustalenia. Wawrzyk i Rau szantażowali prezydenta
             Były wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk i minister Zbigniew Rau mieli blokować nominację nowych ambasadorów, by wywrzeć presję na Andrzeja Dudę - twierdzi Gazeta.pl. Politycy mieli w ten sposób wymusić zgodę prezydenta na to, by szefem placówki w Islandii został protegowany zdymisjonowanego ostatnio wiceministra.rzypomnijmy, że w środę "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że polski MSZ, swoją polityką wizową, mógł sprowadzić do Europy setki tysięcy migrantów. Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że dymisja wiceministra Piotra Wawrzyka jest wynikiem dochodzenia służb w resorcie dyplomacji, nie precyzując jednak, że chodzi o tę sprawę.

             Bliskim współpracownikiem Wawrzyka był 32-letni Jakub Osajda, który pełnił funkcję dyrektora Biura Spraw Zagranicznych, które zajmowało się wizami.wiadomosci.wp.pl/afera-w-msz-nowe-ustalenia-wawrzyk-i-rau-szantazowali-prezydenta-6939430214675040a
             • marii51 Re:zakaz ujawniania i kwita ,bo wybory 15.09.23, 13:21
              ODNOŚNIE WIZ RZAD BRONI SIĘ wszelkimi możliwymi ..
              dobrze,że USA BYŁO PIERWSZE I ZAWIADOMIŁO ŻE WIZY SĄ SPRZEDAWANE NA WIELKĄ SKALE

              KTO? Polacy tak potrafią !! MSW JUŻ WCZESNIEJ
              – Pierwsze uderzenie przeprowadzono w czerwcu tego roku, kiedy to zatrzymano pięć osób, w tym 2 obywateli Pakistanu, 2 obywateli Indii oraz obywatela Tadżykistanu – przekazał w komunikacie zespół prasowy CBŚP
              Mroczne kulisy handlu ludźmi.

              Polka na czele przemytniczej sieci. Kierowała gangiem, została zatrzymana
              www.se.pl/warszawa/mroczne-kulisy-handlu-ludzmi-polka-na-czele-przemytniczej-sieci-kierowala-gangiem-zostala-zatrzymana-aa-7R15-Sn5R-Nw3i.html
              • pia.ed Piotr Wawrzyk - proba samobojstwa 16.09.23, 12:38
               Zwolnili go ze stanowiska, bo on byla odpowiedzialny
               za wydawanie wiz...
               ale przeciez to nie on wlasnorecznie sprzedawal wizy,
               tylko ktos w krajach, gdzie wydawano wizy!

               www.fakt.pl/polityka/piotr-wawrzyk-w-szpitalu-wiadomo-ze-zostawil-list-co-w-nim-napisal/b384tnq
               • marii51 Re: Piotr Wawrzyk - proba samobojstwa 16.09.23, 17:51
                Edgar K. został aresztowany 28 kwietnia 2023 r. Zadecydował o tym Sąd Rejonowy w Lublinie, który postawił mu zarzuty płatnej protekcji. O incydencie informuje WP i podaje, że 25-latek nie przebywa już w areszcie. Mężczyzna był współpracownikiem wiceszefa MSZ Piotra Wawrzyka, który został odwołany ze stanowiska

                www.fakt.pl/polityka/afera-wizowa-wspolpracownik-piotra-wawrzyka-uslyszal-zarzuty/6wm8x7v
                • pia.ed Piotr Wawrzyk - Ziobro go broni... 16.09.23, 18:17
                 www.fakt.pl/polityka/afera-wizowa-w-msz-zbigniew-ziobro-broni-piotra-wawrzyka/0891skx
                 — Z materiałów procesowych i operacyjnych, które posiadamy, z tego, co wiem,
                 nie ma cienia dowodu, że pan Wawrzyk uczestniczył w procederze przestępczym
                 — powiedział tymczasem w sobotę 16 września 2023 r. Zbigniew Ziobro na antenie
                 radia RMF.
                 — Pan Wawrzyk napisał nawet list. Napisał, że zaufał pewnej osobie, która wykorzystała to
                 i uczestniczyła w tym procederze, i poniósł odpowiedzialność polityczną
                 — mówił Ziobro Krzysztofowi Ziemcowi.

                 • pia.ed MSZ odkrywa karty... 17.09.23, 13:06


                  Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński, przekazał ile konkretnie
                  polskich wiz wydano w 2022 roku obywatelom państw Afryki i Bliskiego Wschodu.
                  Pierwsza dziesiątka wygląda następująco:

                  Egipt: 2 076 wiz, Zimbabwe: 2 018, Algieria: 1 923, Jordania: 1 673, RPA: 1 537,
                  Iran: 1 339, Etiopia: 1 160, Nigeria- 1238, Maroko: 984, Liban 930.
                  "Pozostałe kraje Afryki i Bliskiego Wschodu - wydawano po kilkaset, kilkadziesiąt,
                  kilka wiz rocznie".


                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,30195166,afera-wizowa-msz-odkrywa-karty-resort-podaje-liczbe-wydanych.html#do_w=77&do_v=824&do_st=RS&do_sid=1074&do_a=1074&e=RelRecImg8&do_upid=824_ti&do_utid=30195166&do_uvid=1694847750674
                  • marii51 Re: MSZ odkrywa karty... 17.09.23, 13:41
                   pia
                   czy dasz rady pojąc nasze władze ? gdy zarzekają się że to nieprawda?

                   wiadomości tv oświecają widzów tak....,
                   że zmyśla Tusk MARSZAŁK Grodzki i każdy kto mówi o wizach wydanych za ł smile)

                   czyli tych ktorzy to dokonywali PIS CHRONI !
                   EHHH SZKODA SŁÓW NA TO CO WYPRAWIAJĄ ///
                   • pia.ed Polska ambasada w Minsku 19.09.23, 22:49
                    Polska ambasada na Białorusi hojnie wydawała wizy. Dostali je obywatele 65 krajów.

                    Michał Szczerba, poseł PO ujawnił dokument MSZ zawierający zestawienie wiz wystawionych przez polską ambasadę w Mińsku w ostatnich czterech latach. Z listy tej wynika, że polskie wizy otrzymali tam obywatele aż 65 krajów. Poseł Szczerba ujawnił też, że do wydawania wiz na terenie Białorusi Polska zaangażowała firmę zarejestrowaną w Moskwie.
                    • marii51 Re: 20.09.23, 14:38
                     „Mówiła, że popracuję tylko chwilę, a potem wyśle mnie do Niemiec”.
                     Afera wizowa a handel ludźmI

                     Wpadają w sieci podejrzanych rekruterów i przyjeżdżają do Polski spłacać swój dług. Czy za dramatycznymi losami migrantów stoi afera wizowa? Przypominamy cykl reportaży śledczych Szymona Opryszka o ofiarach handlu ludźmi i pracy przymusowej
                     ARTYK obszeny ,ale prawda jak na dłoni...
                     oko.press/mowila-ze-popracuje-tylko-chwile-a-potem-wysle-mnie-do-niemiec-afera-wizowa-a-handel-ludzmi
                   • asdzxcvfsrggxdfsd Re: MSZ odkrywa karty... 21.09.23, 11:50
                    marii51 napisała:

                    > pia
                    > czy dasz rady pojąc nasze władze ? gdy zarzekają się że to nieprawda?

                    Jedno im trzeba oddać, że sprawnie potrafią manipulować. Od paru dni już nikt nie pamięta, że to właściwie chodzi o wizy dla obywateli państw uznanych za potencjalne niebezpiecznych, gdzie każdy taki wniosek powinien być niezwykle ostrożnie rozpatrywany.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka