Dodaj do ulubionych

Wokulski jako ojciec rodziny

28.12.08, 19:54
Myślę że gdyby Wokulski miał syna z Łęcka to byłaby trochę sytuacja jak w
"Powracającej fali" To znaczy zmieniłby się w kapitalistę wykorzystującego
wszystkich aby zapewnić dobrobyt swojemu synowi
Obserwuj wątek
    • soova Re: Wokulski jako ojciec rodziny 28.12.08, 20:01
      Mam jakieś dziwne wrażenie, że Izabela po obowiązkowej nocy poślubnej dość szybko zażądałaby oddzielnej sypialni i takową by utrzymywała, kontentując się ze strony męża tylko "pierniczkami uwielbień", a zaspokajając się seksualnie z panami Starskimi i Szastalskimi. Wokulski wielbił ją dość platonicznie. Cała powieść nie zawiera ani cienia aluzji do fizycznej fascynacji Wokulskiego Izabelą, nawet na etapie narzeczeństwa. Biorąc zresztą pod uwagę czasy wydania powieści i krąg czytelników, Prus raczej nie przemycałby w niej takich aluzji (zresztą chyba mu specjalnie nie zależało, cel jej napisania był inny), jedyna erotyka to wielbienie przez Izabelę posążka Apollina.
    • panna.bennet Re: Wokulski jako ojciec rodziny 28.12.08, 20:38
      Myślę, że być może Wokulski wcale nie zostałby ojcem rodziny - po ślubie cała
      płycizna moralna i umysłowa Izabeli musiałaby wyjść na jaw bardzo szybko, wręcz
      ekspresowo.
      Przecież Wokulski tak naprawdę nie ma okazji z nią porozmawiać "niesalonowo" na
      jakikolwiek temat, po ślubie byłoby to nieuniknione.
      I zawód byłby wtedy z pewnością jeszcze większy niż po historii "pociągowej".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka