Dodaj do ulubionych

Gorączka w trakcie leczenia- co robić?

02.03.11, 16:30
W poniedziałek wzięliśmy kolejną dawkę Vermox- dorośli i 4,5 latek a córka Pyrantelum- 1,5 roku na obłe przed leczeniem lamblii.
Dziś rozpoczęliśmy kurację metronidazolem- dorośli, furasolidonem dzieci. Popołudniu mała zaczęła gorączkować ( prawie 39 st), słaby apetyt, nic poza tym: zero kaszlu czy kataru... Nie wiem co teraz robić, kontynuować leczenie lamblii czy zrobić przerwę?
Co Wy byście zrobiły?
Obserwuj wątek
    • gostki2ija Re: Gorączka w trakcie leczenia- co robić? 02.03.11, 16:46
      wiem że gorączka może być efektem ginięcia pasożytów, ale teraz zastanawiam się czy na skutek podanej dwa dni temu drugiej dawki pyrantelum ( po pierwszej dawce żadnych objawów nie było) czy już furasollidonu, który dziś dopiero zaczęliśmy? córcia zdążyła wziąć 2 miarki.
      • gostki2ija Re: Gorączka w trakcie leczenia- co robić? 03.03.11, 08:28
        wczoraj nie wytrzymałam i dałam małej nurofen, gorączka spadła, w nocy znów gorączka max 39.8 st. zwalczyła sama gorączkę, dziś rano obudziła się z temperaturą 40.1 st....
        wczoraj podawałam jeszcze 2 dawki furasolidonu, dziś jeszcze małej nie podałam, reszta członków rodziny wzięła leki... qrczę... nie wiem... myślę, żeby odczekać i jak temperatury nie będzie kontynuować leczenie- ale mam masę wątpliwości...sad
    • babsee Re: Gorączka w trakcie leczenia- co robić? 03.03.11, 08:32
      Byc moze leczenie jest zbyt agresywne.
      Nie lecze chemią wiec nie powiem Ci,ale podczas dawania homeo na robale, tez wystapila u corci gorączka, odstawilam bo lekarz kazal.Uznal ze za duzo toksyn.
      Podczas leczenia ziolami,podawalam rownoczesnie balsam kampucynski i corcia dostala naglych bolow brzuszka i wymiotow oraz stan podgoraczkowy-zielarka tez kazala zwolnic.Organizm dziecka nie daje rady.Ja bym zwolnila na Twoim miejscu.
          • gostki2ija Re: Gorączka w trakcie leczenia- co robić? 03.03.11, 11:30
            40 stopni to już za wysoka gorączka, prawda więc ją zbijać i kontynuować kurację na lamblie, czy przerwać? rich69 jesteś znawcą tematu więc bardzo liczę się z Twoją opinią...
            Dziecko nie ma w tej chwili gorączki ale jest strasznie rozbite, płaczliwe i marudzące...
            • rich69 Re: Gorączka w trakcie leczenia- co robić? 04.03.11, 11:29
              Jezeli goraczka sie nie zwieksza to przeczekalbym, aby doraznie dziecku pomoc rob lewatywy z przegotowanej wody o temperaturze ciala z dodatkiem kilkunastu ziaren soli morskiej i lyzki soku z cytryny lub ocetu jablkowego, leawtywa ta usuwa toksyny z organizmu.Jezeli naturalnie chcesz obizyc temperature ciala to zrob dziecku rosol z karpia.Naprawde dziala.Zabezpieczylbym rowniez watrobe poprzez podanie rapacholinu.
              • gostki2ija Re: Gorączka w trakcie leczenia- co robić? 04.03.11, 16:05
                dzięki rich69 tę lewatywę na bank zastosuję.
                Wczoraj wieczorem dziecko znów 40.1 temperatury i dziś przed południem teżsad sporadycznie suchy kaszel.
                Przerwałam podawanie furasolidonu tj. przedwczoraj był furasolidon, wczoraj i dziś już nie...
                kiedy teraz zacząć znów podawać, po ustąpieniu objawów odczekać ileś, cykl leczenia muszę zacząć od nowa?
                nic już nie wiem, ciężko mi się myśli...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka