Dodaj do ulubionych

Lamblie - wynik z krwi ujemny, z Felixa dodatni...

01.06.11, 15:02
Pytam Was, bo powoli sama wariuję.
Od jakiegoś czasu robię dziecku (19 miesięcy) badania na lamblie. Test Elisa dwukrotnie nic nie wykazał. Posłałam próbki do Felixa i wyszły nieliczne cysty lamblii. Zaczęliśmy leczenie Furazolidonem, ale trzeba było przerwać, bo dziecko dostało silnej temperatury.
Na wszelki wypadek posłałam jeszcze krew do laboratorium w Białymstoku na przeciwciała IgM i IgG - wynik ujemny.
I teraz co ja mam robić? Komu wierzyć?
W Felixie dodatkowo wyszła Candida albicans ++. Posiew zrobię raz jeszcze u siebie w laboratorium mykologicznym. Ale co z lambliami?
Objawy mogą być zarówno alergią, grzybem jak i pasożytem: suche placki skórne, śmierdząca nieprzetrawiona kupa (często zółta), czasem budzenie w nocy z płaczem, kiepski wzrost i waga.
Obserwuj wątek
    • kaamea Re: Lamblie - wynik z krwi ujemny, z Felixa dodat 01.06.11, 16:08
      Dla mnie znlezienie cyst w Feliksie nie pozostawialo by watpliwosci, uwierzylabym. To ze Elisa nie wyszedl wcale mnie nie dziwi, to że przeciwciala ujemne tez nie. Po kilku miesiacach lub latach od zakazenia czesto wychodza ujemne. Dodatnie wychodza na poczatku zakazenia, pozniej juz nie zawsze.
      Na potwierdzenie masz objawy. I to ze przy leczeniu furazolidonem dostalo dziecko temperatury. Zdrowe dziecko przy furazolidonie by nie dostalo...
    • mami7 Re: Lamblie - wynik z krwi ujemny, z Felixa dodat 02.06.11, 14:00
      a ja sie nie zgodze...tzn. jesli w trakcie trucia lamblii wychodza sensacje tzn. ze sa jeszcze inne robale, ktore nie sa wytluczone. dr Mikolajewicz to tlukla i w tym slynnym artykule o leczeniu z robali tez jest. najpierw leczy sie oble, nawet w ciemno. ja wiem, ze decyzja jest trudna, ale...dla mnie chemia na lamblie to najciezszy kaliber. lepiej chyba zrobic wszystko jak nalezy najpierw. mozna tez probowac leczyc oble w ciemno roznie naturalnie, ale zawsze cos podac przed podaniem lekow na lamblie.

nawet w calym schemacie leczenia pilnuje sie, zeby trucie zaczac najlepiej zaraz po zentelu (u kogo mozna), ktory oslabia lamblie.

nawet u nas sie to sprawdzilo.dziecko mialo niedoleczone robale i sensacje w trakcie leczenie z lambli. po podaniu kolejnej porcji na oble...leczenie na lamblie juz na luziku.

co do reszty sie zgadzam, pani w feliksie wie czego szuka i widzi to.

oczywiscie zawsze sie moze zdarzyc zla tolerancja samego leku, ale to juz inna bajka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka