Dodaj do ulubionych

Do czego są przydatne mordy w Hula?

31.05.12, 11:28
Od ca 2 dni media niemieckie bębnią, że teraz po wydarzeniach w Hula Rosja nie ma moralnego prawa stać dalej po stronie Syrii.
Zachód to ma szczęście- zawsze trafi się przypadkowo rzecz oczywista takie wydarzenie, które bardzo się przyda dla celów politycznych. Spiegel pisze z nieukrywanym zadowoleniem, że Putin, który jutro przyjeżdza do Berlina jest teraz w trudnej sytuacji. Broniąc Assada po tym, co wydarzyło się w Hula, Rosja broni morderców i bandytów. Wg Spiegla Putin naraził się już Zachodowi olewając zaproszenie do Camp David i na więcej konfronacji nie może sobie pozwolić.
Podobnie uważa A. Rahr mówiąc, że jeśli Putin zadrze z Berlinem i Paryżem, to jako sojusznik zostaną mu tylko Chiny.
Tak więc Zachód, rękoma Niemiec i Francji, będzie ostro naciskał na Rosję w sprawie zmiany kursu wobec Syrii. Nie chodzi tu nawet o zmianę stanowiska w RB ONZ lecz o to, by Moskwa zgodziła sią na scenairusz jemeński do którego prą Niemcy, czyli na przymusową, ale pokojową wymianę elit, to jest na usunięcie Assada i wstawienie tam zachodniej kukły z szeregów "powstańców". Zachód jest porządny i moralny, jeśli uda się zmienić władze pokojowo, to on łaskawie nie rozpęta tam kolejnej demokratycznej interwencji.

Wydarzenia w Hula niezwykle się przydają jako nacisk moralny na Putina, najmniej przydatne są dla Assada - to tak w ramach wyjaśnienia rzymskiej zasady cui bono.
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Do czego są przydatne mordy w Hula? 31.05.12, 11:29
   Link do Spiegla:

   www.spiegel.de/politik/ausland/putin-streitet-mit-merkel-und-holland-ueber-syrien-a-836067.html
  • herr7 Putin ma wąskie pole manewru... 31.05.12, 11:40
   gdyż Rosja nie może sobie pozwolić na konfrontację z Zachodem, a militarnie obronić Syrii nie jest w stanie. Nakłada się tutaj niedobra sytuacja gospodarcza i uzależnienie państwa od cen ropy.
   Na wariant chiński nie pozwoli Putinowi rosyjska elita, która trzyma swoje pieniądze w zachodnich bankach. Sądzę, że Rosja zachowa się tak, jak w czasie kryzysu w Jugosławii - coś tam będzie krytykować, ale Damaszkowi w niczym nie pomoże. Sam fakt, że Zachód skutecznie podgryza głównego sojusznika Rosji na Bliskim Wschodzie pokazuje, jak mało się obecna Rosja liczy...
  • zlotamajka Szykuje sie nowa wojna 31.05.12, 11:41
   Hollande tak samo jak Sarko juz chce leciec bombardowac. Ricowa w UN powiedziala ze US bedzie szukac "rozwiazan" czytaj bombardowan poza UN i Annan plan ze wzgledu naturalnie na uparcie Rosji i Chin.

   Pisalam kilkakrotnie ze Annan plan to pierwszy krok w przygotowaniach do bombardowania. No i mialam racje.

   www.rt.com/news/us-sanctions-syria-un-649/
   www.presstv.ir/detail/2012/05/31/243895/un-armed-gangs-syria/
   • eva15 Szykuje sie nowa wojna. Spokojnie. 31.05.12, 11:59
    Hollande chce bombardować, ale zaraz potem dodaje, że tylko z mandatem RB ONZ. Wszyscy wiedzą, że tego mandatu nie będzie.USA tak na prawdę przed wyborami nie marzą o kolejnej wojnie zwłaszcza, że ta będzie trudniejsza niż zrównanie z ziemią Libii.
    Stąd wbiorą się wysiłki na rzecz wymuszenia na Rosji pokojowej zmiany władz w Syrii. Niemcy nie przypadkiem zostały wybrane do roli pośrednika, jako jedyny kraj Zachodu cieszą się w Rosji jako takim zaufaniem (inna rzecz, że Merklowa akurat nie). Niemcy mają zapewne za zadanie przekonywać Putina, że Rosja będzie mieć wpływ na wybór nowych władz.
    Problem w tym, że Merklowa to nie Schoeder a poza tym Putin dobrze wie, jak niewielki w gruncie rzeczy wpływ mają Niemcy na bieg przyszłych wydarzeń. Scenaiusz jest pisany gdzie indziej, nie w Berlinie.
    • zlotamajka Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 12:06
     Ewa, wyjdz (myslami) chodz raz poza Niemcy. To nie pepek swiata. Imperium chce jak najbardziej nastepnej zadymy. Gdyby nie chcieli to by tak sie nie zachowywali. Tej masakry w Houla tez by nie bylo. Naturalnie ze chca na Rosji wymusic nowa rezolucje bo by bylo latwiej. To sie nie uda ale probowac trzeba.
     W Jordani juz stoi wojsko gotowe. Tak samo jak w Turcji.
     • zlotamajka Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 12:08
      Ta sprawa w Niemczech to tylko jeden front z bardzo wielu.
     • eva15 Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 12:21
      Majka, sorry, ale Ty masz jakiekoś ostrego antyniemieckiego bzika, który przysłania Ci całkowicie logiczne myślenie.

      Jak mam nie pisać o Niemczech, skoro to właśnie do Niemiec jedzie jutro Putin i skoro to właśnie
      Niemcom wyznaczono dość paskudną rolę naciskania na Putina.

      Ta wizyta jest bardzo ważna, bo jeśli naciski nie powiodą się (a kto jak kto, ale Merklowa marnie się do tego nadaje, by przyduszać Putina), to wkrótce zobaczymy PEŁNO takich rzezi jakw Hula. No i zmartwiony Zachód faktycznie będzie niestety zmuszony ze względów humanitarnychym wymordować Syryjczyków bombami, po to by uniknęli śmierci z ręki złego Assada.

      Tuż przed wizytą Putina wydarzyły się mordy w Hula, tuż przed nią usunięto z Zachodu syryjskich ambasadorów. Pźtla się zaciska.
      Wizyta Putina w Niemczech i we Francji może być dla dalszych wydarzeń kluczowa.
      Jeśli Cię denerwuje słowo Niemcy, nie czytaj moich postów. Ja nie jestem w stanie przenieść wizyty Putina do innego kraju, zresztą nie myślę czemu miałabym ustępować Twoim obsesjom.      • zlotamajka Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 12:43
       Nie mam zadnego antiniemieckiego bzika. To Ty widzisz wszystko poprzez pryzmat Niemiec lub Rosji lub jednych i drugich.

       To ze Putin odwiedza Niemcy to naturalnie dobra okazja jak kazda. Gdyby odwiedzal Francje tez by dostal po uszach. Naturalnie ze masakra w Houla ma na celu wywolac presje tak na Rosje jak i Chiny jak i opinie publiczna. To oczywista oczywistosc a wizyta Putina w tym pomaga. Czy sa prawdziwe powiazania czy tylko coincidence to trudno stwierdzic. Bo tu juz wchodzimy w gdybanie. Imperium pcha sie do wojny pelna para i tu nie mozna miec zadnych zludzen.
       • eva15 Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 13:00
        Nie rozumiesz, bo masz antyniemiecką obsesję. Putin jedzie do Niemiec i do Francji Ponieważ uniknął spotkania z Obamą w Camp Davis, to teraz Niemcom i Francji przypadła rola posłańców i rola wymuszania ustępstw. Dlatego te wizyty mogą być kluczowe dla dalszego rozwoju wydarzeń.

        Trudno oceniać, czy obecne wydarzenia (Hula i wyrzucenie ambasadorów) to tylko metody zastraszania i przyciskania do muru czy też zapowiedź wojny. Możliwe, że jedno i drugie.
        Rosja i Chiny mają poważny problem, bo celem ostatecznym wszystkich tych dzialań są oba te kraje. Syria i Iran to tylko stacje po drodze do celu. Naturalnie, że Rosji i Chin nie da się zaatakować militarnie, ale można je niszczyć w inny sposób - okrążając, niszcząc ich sojuszników oraz wywołując bunty wewnętrzne. Im więcej demokracji w obu tych krajach, tym trudniej będzie się wybronić, zwłaszcza przed rozruchami wewnętrznymi. Tzw. prawa człowieka to pułapka.
        • pimpus18 Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 13:09
         Jednak w Rosji mieli już demokrację w latach 90, a Chiny bez żadnej demokracji całkiem dobrze się obywają.

         Po co komu w Chinach demokracja?

         Zachodowi?
        • zlotamajka Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 14:07
         Ewa, nie mam anty niemieckiej obcesji ktora mi probujesz wmowic. Po prostu probuje pokazac sprawy od troche innej i szerzej perspektywy. Po prostu zauwazam ze czytasz glownie niemiecka prase i czesto z tej perspektywy piszesz. A wbrew temu co twierdzisz, niemiecka perspektywa nie rowna sie objektywnosci. Powtarzam zadnej antyniemieckiej obcesji nie mam.
        • lendzion1 Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 15:20
         @ eva15 napisała: ...Tzw. prawa człowieka to pułapka...
         -
         Ludy syberyjskie są przeważnie gramotne, pisate i czytate, więc zdają sobie sprawę, że mogą zostać zanihilowane jak Indianie. W CCCP jedynym okręgiem wybranym był okręg dla narodu wybranego przez J. Stalina nieprzypadkowo. Więcej w temacie może napisać mongol0cośtam
         Tak trzymaj. Pozdrawiam
     • pimpus18 Re: Szykuje sie nowa wojna. 31.05.12, 12:35
      A co się stało w Hula?

      Masakry nie było?
    • herr7 jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:15
     udział. Bez dwóch zdań. Ale zanim dojdzie do interwencji Zachód maksymalnie osłabi reżim w Damaszku i postara się przeciągnąć część elity (i armii) na swoją stronę. Na tym też polegają zabiegi wokół Rosji. Mają one wywołać zwątpienie w środowisku Asada odnośnie rosyjskiego poparcia. Jak sądzę Zachodowi się to uda.

     W odróżnieniu od Zachodu, który ma plan dotyczący przebudowy Bliskiego Wschodu, a być może i całego świata rosyjska elita żadnego planu nie posiada. Z tego powodu jest w ciągłym odwrocie i stale jest zaskakiwana przez rozwój wydarzeń. Ale tak być musi, gdyż jest to najgorsza elita w całej historii tego kraju...
     • zlotamajka Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:18
      W odróżnieniu od Zachodu, który ma plan dotyczący przebudowy Bliskiego Wschodu,
      > a być może i całego świata rosyjska elita żadnego planu nie posiada.

      A jaki plan posiada Zachod? Oswiec ale z konkretami.
      • herr7 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:24
       Chodzi o kontrolę nad zasobami ropy i gazu. Zachód chce w tym ubiec Chiny. Drugi aspekt to osłabianie Rosji przez radykalny islam finansowany przez państwa Zatoki Perskiej. Elita zachodnia rozumie też, że utrzymanie państwa dobrobytu jest niemożliwe bez nowej epoki kolonialnej grabieży "mniej wartościowych etnicznie narodów". Po rozpadzie ZSRR mamy na świecie renesans kolonializmu.
       • eva15 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:28
        To są oczywiste oczywistości, które widać gołym okiem. Smieszne jest twoje wyśmiewanie Putina, że sam w ppojedynkę nie jest w stanie pokrzyżować planów KILKUDZIESIECIU krajów - całego zachodniego świata. Twoja wiara w Putina musiała być ogromna, stąd ogromne rozczarowanie i osobiste pretensje.
        • pimpus18 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:34
         Putin ma wpływać na suwerenny kraj?

         Przecież to takie niedemokratyczne.

         Czy jednak nie jest lepiej rozwiązywać problemy metodami demokratycznymi?


         Czy Merkelowa to zrozumie i dlaczego nie?
        • herr7 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:35
         To zależy dla kogo. Związek pomiędzy chęcią utrzymania państwa dobrobytu a kolonialną grabieżą wcale nie jest taki oczywisty. A przede wszystkim nie jest to temat o którym się pisze w nawet najbardziej niszowych mediach.

         Co do Putina to sama Pani robi z niego supermena, podczas gdy należy go umieścić w skali odpowiedniej do niego. Czyli na tle Sarkozego, Busha, Berlusconiego. To nie jest żaden wielki mąż stanu. Ostatnim wielkim mężem stanu jakiego miała Rosja był Stalin. Ale na skutek politycznej poprawności elita woli o nim zapomnieć.
         • eva15 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:39
          Putin jest mężem stanu Rosji, nie jest zbawicielem całego świata. Na to nie ma boskiej siły, którą ty mu przypisywałeś i stąd twoje rozczarowanie.
          Tymczasem wg mnie: nawet Putin d.pa, gdy bandziorów kupa. Zachód powoli, uparcie ogranicza mu pole manewru.
          • herr7 jeżeli rosyjska elita trzyma swoje bogactwo 31.05.12, 13:00
           w zachodnich bankach to, czy chce, czy nie chce jest częścią Zachodu i na status taki, jak kiedyś miał ZSRR a obecnie Chiny nie ma co liczyć. Rosja nie może być samodzielnym graczem. To są podstawy. Do tego dochodzi słabość gospodarcza, zacofanie pod względem militarnym i mamy to co widzimy - puste gesty i co najwyżej grymasy. Pisałem już kiedyś o tym, że obecna Rosja jest cieniem dawnego ZSRR. A z cieniem przecież nikt się nie liczy...

           Upadek Asada będzie ciosem dla prestiżu Rosji, która będzie musiała się pożegnać z mocarstwowymi ambicjami. W każdym bądź razie, jeżeli rosyjska elita chce stać na czele mocarstwa to musi radykalnie zmienić swoje zachowanie, no i stosunek do własnego kraju.

           Tu się zgodziliśmy - Putin nie jest wielkim mężem stanu. Stanisław Michalkiewicz pisząc na naszej elicie używa określenia "mężyki stanu". To prawda, że na świecie jest obecnie tylko jeden wielki mąż stanu - jest to chińskie kierownictwo poczynając od czasów Deng Xiao Pinga.
           • eva15 Re: jeżeli rosyjska elita trzyma swoje bogactwo 31.05.12, 13:05
            Ty jak katarynka głupoty wypisujesz. Niemiecka i każda inna elita też trzyma swą kasę w bezpiecznych niejscach, czyli często zagranicą. d czasu do czasu urzędom skarbowym udaje się tych cwaniaków wyłapać, jak np. Zumwinkla - szefa niemieckiej poczty. Parę tysięcy innych cwaniaków władze wyłapały kupując od złodzieja kradzione dyskietki z nazwiskami z banku w Szwajcarii.
            Reszty bzdur nawet mi się komentować nie chce.
            • herr7 Re: jeżeli rosyjska elita trzyma swoje bogactwo 31.05.12, 13:09
             To prawda. Ale Niemcy są częścią Zachodu i jako samodzielny gracz znaczą niewiele. Rosyjska elita natomiast udaje lub się łudzi, że jest samodzielnym graczem, ale przy tym nic nie robi, żeby zmienić ten stan rzeczy.
             • eva15 Re: jeżeli rosyjska elita trzyma swoje bogactwo 31.05.12, 13:17
              Kolejne bzdury. Niemcy nie dlatego nie są samodzielnym graczem, że ich milairderzy trzymają bądź nie trzymają kasę zagranicą, lecz dlatego, że są wciąż w gorsecie nałożonym im po II WS. Kolejnym gorsetem jest gorset zadłużenia.
              Rosja jest WOLNA od obu gorsetów i dlatego bardziej suwerenna niż Niemcy czy jakikolwiek kraj zachodni z wyjątkiem USA. Niemcy mają dwa gorsety, inni jeden - ten zadłużenia. I dlatego i wszyscy chodzą jak na smyczy i robią, co im się każe..
              • herr7 tu się pani znowu ośmiesza... 31.05.12, 13:35
               lub udaje, że nie rozumie. Niemieccy bogacze ukrywają część swoich dochodów przed fiskusem. Jest to oszustwo podatkowe, ścigane przez państwo. Dotyczy jednak części pieniędzy i niemiecka gospodarka nie cierpi na brak kapitałów. Niemcy swój sukces gospodarczy zawdzięczają inwestycjom, dzięki którym ich gospodarka jest tak nowoczesna.

               Rosyjscy bogacze wywożą swoje bogactwo do zagranicznych banków nie z powodów podatkowych, gdyż te są w Rosji niskie. Głównie chodzi o zabezpieczenie bogactwa oraz legalizację. Wynika to z braku wiary co do przyszłości tego kraju. Bogacze obawiają się, że rosyjski lud może obecną klikę pogonić, tak jak cara.

               Suwerenność Rosji? Czy skorumpowane państwo może być suwerenne? Nie znam takich przypadków. Władza Putina ogranicza się do Kremla. Poza Kremlem każdy robi co chce. O ile jest odpowiednio bogaty i stać go na łapówki.

               Niemcy rzeczywiście utracili suwerenność w 45 r. Rosja utraciła ją w początkach lat 90-tych lub być może jeszcze w czasach Gorbaczowa. Suwerenne są Chiny.
               • eva15 Kolejny bełkot 31.05.12, 13:42
                Oooo Jezuu.
                Niemiecka kasa wywieziona przez miliarderów z kraju NIE służy inwestycjom w kraju, to jest czysta tezauryzacja. Rosyjska kasa po legalizacji wraca do kraju w formie inwestycji (typowe inwestycje z Cypru).
                Ech, szkoda czasu.
                • herr7 coś mądrzejszego Evcia potrafi wymyślić? 31.05.12, 13:48
                 Gdzie pani widzi tę powracającą z Cypru kasę? Czyżby rosyjski przemysł pod względem nowoczesności dorównywał niemieckiemu? Przede wszystkim jednak, po co "legalizować" kasę na Cyprze? Legalizuje się kasę pochodzącą z prostytucji czy sprzedaży narkotyków. Proceder ten określa się jako pranie brudnych pieniędzy. Czyżby gros rosyjskich kapitałów pochodziło z narkomanii i prostytucji? Potrafi to pani objaśnić?!
                 • darekvtb Re: coś mądrzejszego Evcia potrafi wymyślić? 31.05.12, 14:13
                  Рoccтaт oпyбликoвaл cтaтиcтичеcкие пoкaзaтели кoличеcтвa инocтрaнных инвеcтиций в Рoccию. Сyммaрнo oни cocтaвляют пoчти 45 миллиaрдoв дoллaрoв, из низ 9,5 миллиaрдoв прихoдит c Кипрa. Дoля Кипрa cocтaвляет 21% и являетcя caмoй бoльшoй пo cрaвнению c дрyгими cтрaнaми.
                  • eva15 Re: coś mądrzejszego Evcia potrafi wymyślić? 31.05.12, 14:25
                   Ha, ha, ciekawe w co tyci Luxemburg inwestuje w Rosji:-)))). Stoi bardzo wysoko na liście największych inwestorów...
                 • darekvtb Re: coś mądrzejszego Evcia potrafi wymyślić? 31.05.12, 14:14
                  Инocтрaнные инвеcтиции в Рoccию
                  --
                  • eva15 Herr7 ma swojego bzika i go pielęgnuje 31.05.12, 14:20
                   Do niego ZADNE fakty ani statystyki nie dotrą,. Kiedyś też próbowałam w ten sposób, że na jego wssane z palca bzdury odpowiadałam konkretami, danymi i faktami statystycznymi. NIC nie pomogło, on po kilku dniach dalej swoje. On ma swojego antyputinowskiego bzika i go pielęgnuje. Rzeczywistość może mu w tym tylko przeszkadzać, więc zamyka na nią oczy i zatyka uszy.
                   Przypadek beznadziejny.
                   • herr7 jak pani woli robić z siebie idiotkę 31.05.12, 14:27
                    to nikt tego nie może pani zabronić. A moje pytanie jest proste - czy "legalizacja" rosyjskich pieniędzy na Cyprze jest wynikiem tego, że pieniądze te pochodzą z prostytucji i sprzedaży narkotyków? Nikt z piszących tu politruków jakoś nie chce mi tego objaśnić?
                    • eva15 przestań wymachiwać nachalnie paluchem, 31.05.12, 14:30
                     z którego czerpiesz wiedzę. Paluch jako źródło rewelacji plus wyzwiska to twój sposób na poważną dyskusję.
                    • darekvtb Re: jak pani woli robić z siebie idiotkę 31.05.12, 15:39
                     "czy "legalizacja" rosyjskich pieniędzy na Cyprze jest wynikiem tego, że pieniądze te pochodzą z prostytucji i sprzedaży narkotyków?"

                     Кoнечнo, нaивнo былo бы пoлaгaть, чтo вcе 9,5 миллиaрдoв — этo прямые инвеcтиции кипрcких бизнеcменoв в экoнoмикy Рoccии. Бoльшaя чacть инвеcтoрoв иcпoльзyет кипрcкие кoмпaнии лишь для oптимизaции нaлoгooблoжения.
                   • felusiak1 Re: Herr7 ma swojego bzika i go pielęgnuje 31.05.12, 15:05
                    a to ciekawy argument. mówisz efka, że statystyki nie chcą docierać? a do ciebie docierają? jak nie pasują do twojej nowomowy to twierdzisz, ze są fałszywe i nikt w nie nie wierzy.
                    • eva15 Re: Herr7 ma swojego bzika i go pielęgnuje 31.05.12, 15:22
                     Grecje są całkowicie fałszywe, to fakt powszechnie znany i oficjalnie przyznany w EU. Dlatego wysyła się do Grecji obcych kontrolerów. Ale i oni połapać się nie mogą, taki tam bałagan.
                     Grecy biorą dane mniej więcej metodą herra7.
                    • mara571 Re: Herr7 ma swojego bzika i go pielęgnuje 31.05.12, 15:33
                     zajrzyj prosze tutaj i powiedz jak to bylo z solarami po cenie tektury w USA

                     Dzieki!
                  • herr7 OK. 9.5 mld $ pochodzi z prostytucji.... 31.05.12, 14:21
                   To znaczy, że prostytucja i sprzedaż narkotyków to jedna z największych gałęzi gospodarki?!
                   • eva15 Znów paluch w robocie 31.05.12, 14:27
                    Podaj choć RAZ poważne źródło twoich rewelacji, zamiast podtykać czytającym pod nos swój paluch.
                    • herr7 to jest aby odpowiedź? 31.05.12, 14:35
                     czy pytanie jest za trudne? Jeszcze raz powtórzę - dlaczego rosyjscy bogacze "legalizują" swój kapitał na Cyprze, w Luksemburgu, czy Szwajcarii? Takie to trudne? A pani się jakiś gruby paluch kojarzy?
                     W rzeczywistości znając odpowiedź na to pytanie, bardzo łatwo będzie można przewidzieć co stanie się z Syrią - ostatnim sojusznikiem Rosji na Bliskim Wschodzie. Tak więc wracamy do wątku, od którego wyszliśmy....
                     • eva15 Re: to jest aby odpowiedź? 31.05.12, 14:44
                      Nie wiem, jak gruby jest ten twój paluch z którego ssiesz swoje rewelacje. To mnie zupełnie nie interesuje, więc nie podsuwaj mii go nachalnie pod nos.
                      • herr7 Evo brakuje ci odwagi, żeby odpowiedzieć 31.05.12, 14:51
                       na moje pytanie i tu piszesz o "paluchach". A Michaił Margiełow chyba już dał odpowiedź na to jak Rosja się zachowa w stosunku do Syrii. Po prostu ją zdradzi.
                       • eva15 Re: Evo brakuje ci odwagi, żeby odpowiedzieć 31.05.12, 15:25
                        Głupoty wypisujesz. Zdradzić to można żonę lub męża, w polityce liczą się interesy własne. Jak dotychczas interesy Rosji lepiej zabezpieczał Assad, pytaniem jest, CO Zachód ma do zaproponowania. Gdyby oferta była lepsza, Rosja pewnie by ją przyjęła, ale na lepszą się nie zanosi i Rosja ma zagwozdkę.
                        • herr7 dobre sobie... 31.05.12, 15:37
                         Czyli jeżeli Putin zdradzi Asada to pani go pochwali, a jeżeli będzie go bronić to również go pani pochwali. Bo wiadomo, Putin to taki rosyjski Kim Ir Sen. Przynajmniej dla Pani.

                         Jeżeli jednak przyjęła pani tę tezę, to po co ten dramatyczny wpis na temat Syrii? W końcu, czy Asad upadnie, czy przeżyje to Putin jest zawsze zwycięzcą. Z definicji.

                         Ja oczywiście tę rosyjską szarlatanerię wokół Syrii nie tłumaczę jakimś putinowskim arcy-planem - na zasadzie, "Wielki Putin znów przechytrzył głupi Zachód" , ale słabością i degrengoladą rosyjskiej wierchuszki, która udaje że Rosja jest mocarstwem, tyle że tego już prawie nikt nie zauważa.
                         • eva15 Zdrada jest w małżeństwie, w polityce są interesy 31.05.12, 15:58
                          Znów głupoty sadzisz, jakby ci ktoś za to płacił. Wg mnie Putin będzie zwycięzcą tylko wtedy, jeśli uda mu się uratować/zabezpieczyć rosyjskie interesy w Syrii. Na to się jednak chyba nie zanosi.
                         • herr7 zabezpieczy tak samo jak w Libii.. 31.05.12, 16:02
                          A skutek będzie jeden - Rosja nie będzie miała sojuszników, gdyż nie potrafi ich obronić. W końcu, jak to pani ujęła - liczą się tylko interesy. Swoją drogą zdrada jest nie tylko w łóżku. Jeżeli ktoś sprzedaje tajemnice państwowe to sądzony jest za zdradę, bynajmniej nie z żoną kolegi.
                   • lendzion1 Re: OK. 9.5 mld $ pochodzi z prostytucji.... 31.05.12, 15:35
                    Seks biznes jest trzecim w USA, więc nie należy pisać o nim lekceważąco
                    - -
                    40 procent PKB Stanów Zjednoczonych to usługi finansowe – te pieniądze niczego nie wytwarzają.
                    Autor: Michael Douglas
             • pimpus18 Re: jeżeli rosyjska elita trzyma swoje bogactwo 31.05.12, 13:22
              Jak rosyjskie elity będą skundlone i wirnopoddańcze dla jankesów, którzy sami przecież już określają Zachód, wtedy nastąpi tak (przez kogo właściwie?) oczekiwana zmiana stanu?

              Czy dzisiaj można już się nad tym zastanawiać czy jeszcze lepiej nie?
         • pimpus18 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:44
          A w Niemczech ostatnim wielkim mężem stanu był Hitler?

          Teraz w ogóle jakoś trudno o męża stanu. W Polsce to już prawdziwy kabaret pod tym względem.

          USA zamieniają się stopniowo w państwo bandyckie.

          W ostatnich dziesięcioleciach ciągle straszą, ciągle na kogoś napadają, ciągle kogoś okupują, ciągle z kimś są w stanie wojny.

          Na wojny, przygotowania do kolejnych wojen (nazywają to obroną) wydają wielokrotnie więcej niż wszyscy inni!

          Jaka rola przypada w takiej sytuacji mężom stanów?
          • eva15 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 13:06
           pimpus18 napisał:

           > A w Niemczech ostatnim wielkim mężem stanu był Hitler?

           Ciekawe, jaką masz definicję męża stanu...
           • pimpus18 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 13:15
            Na przykład taką:

            Wybitny polityk, przywódca, sprawny organizator, autorytet, trzyma równie pewnie wrogów i swoich za jaja, cieszący się z tych względów powszechną miłością i uwielbieniem poddanych.

            Gdzie takich dzisiaj szukać?
            • eva15 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 13:19
             I co Hitler Ci pasuje pod tą definicję?
             • pimpus18 Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 13:30
              Co tam ja?
              Na brak zwolenników za życia nie narzekał.

              Nie było to co prawda klasyk: Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę, na swój sposób udało mu się.
       • zlotamajka Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 12:38
        To oczywiste. Jak widze wedlug ciebie to dobry plan. Rosja i Chiny nie maja szans.
     • br0fl0vski Re: jeżeli będzie wojna to Ameryka weźmie w niej 31.05.12, 14:42
      jaki to ten zachodni plan dla blizkiego wschodu? drony bombiace ludnosc tubylcza? wyprzedaz majatku narodowego jak irak czy libia? czy rozbicie rodziny i wyslanie bab z kuchni do durdeli?
  • pimpus18 Co się stało w Hula? 31.05.12, 12:30
   Czy zachodnie bandziory nie dostarczają broni także tam?

   A Obama (mimo że tak bardzo nie chciał) nie dostał pokojowego nobla?

   Gdyby ronić łzy nad ofiarami bandyckiego Zachodu, byłoby to zajęcie żumudne i jałowe - pewnie dlatego nikt tego nie robi.


   Dlaczego właśnie Putin ma być zażenowany, a zachodnia propaganda jest miarą wszechrzeczy?

   www.youtube.com/watch?v=R0WDCYcUJ4o
   • des4 pomroczny pimp 31.05.12, 12:45
    i bandyci :)))
    • br0fl0vski Operacja_Płynny_Ołów 31.05.12, 14:45
     pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Płynny_Ołów
  • przyjacielameryki Re: Do czego są przydatne mordy w Hula? 31.05.12, 13:51
   Dobry artykuł Spiegla, rzetelna ocena Rosji i Putina. Brawo! Putin po wizycie w Berlinie pokornie wykona rozkazy A.Merkel i Rosja przestanie wspierać ludobójstwo w Syrii. Pozostanie Rosji jeszcze wycofać swoje militaria z tamtego regionu i lepiej wcześniej niż pózniej "z podkulonym ogonem". A tak przy okazji, dlaczego obecność Rosji w jakimś regionie zawsze wiąże się z brakiem stabilizacji, ze wspieraniem ludobójstwa, bandyckich reżimów, mordów na cywilach, podtrzymywaniem konfliktów???

   Ps. Dzięki Eva za dobry artykuł!!!! Czasami uda ci się napisać coś prawdziwego i rozsądnego!
   • herr7 w Libiii czy Iraku mamy demokrację? 31.05.12, 14:03
    No i na dodatek ten komentarz Obamy nt. "polskch obozów zagłady". A ty tu przyjacielu Ameryki z podkulonym ogonem pouczasz Rosjan co mają robić?! Lokajstwa nikt się o zdanie nie pyta.
    • przyjacielameryki Re: w Libiii czy Iraku mamy demokrację? 31.05.12, 14:36
     herr7 napisał:

     > No i na dodatek ten komentarz Obamy nt. "polskch obozów zagłady". A ty tu przyj
     > acielu Ameryki z podkulonym ogonem pouczasz Rosjan co mają robić?! Lokajstwa ni
     > kt się o zdanie nie pyta.

     Oj herr, ja nikogo nie pouczam tylko przewiduję kolejne ruchy. Jakiego lokajstwa? Obama przeczytał to co ktoś mu przygotował, ale intencje miał dobre i nie należy z tego wyciągać pochopnych wniosków . Duża wpadka, ale nie tylko Obamy. Te "polskie obozy śmierci" to już taki pewien standard na zachodzie od lat. W czasach PRL-u nikt w Polsce nie zwracał na to najmniejszej uwagi. Być może wpadka Obamy zrobi dobrą uświadamiającą robotę na całym świecie z czym Polska dyplomacja miała spore kłopoty.
     Cała ta historia w żadnym wypadku nie zmienia i nie zmieni relacji polsko-amerykańskich. Obama zaszkodził głównie sobie w kontekście wyborów jesiennych. Republikanie z pewnością efektywnie wykorzystają tę gafę Obamy.
     A Rosja i Putin? No cóż, sam najlepiej to opisujesz przy różnych okazjach, a ja całkowicie zgadzam się z Twoimi opiniami!
     Herr, USA to nasz naturalny sojusznik i partner i to z bardzo wielu powodów, powszechnie znanych, zrozumiałych i akceptowanych generalnie przez polskie społeczeństwo.
     Rosja nigdy nie była przyjazna państwu polskiemu i nigdy taka nie będzie. Również z wielu znanych powodów. Obojętność to najlepszy i najbezpieczniejszy stan stosunków Polska-Rosja Obecnie tak jest i niech tak będzie cały czas.
     Więc róbmy swoje.
  • g-48 Re: Do czego są przydatne mordy w Hula? 31.05.12, 14:37
   Wydarzenia w Hula niezwykle się przydają jako nacisk moralny na Putina, najmnie
   > j przydatne są dla Assada - to tak w ramach wyjaśnienia rzymskiej zasady cui
   > bono.
   Moim zdaniem to bardziej pod naciskiem jest I´srael ktory to Syrie uwaza za przyjaciela. Niewiadome sa wyniki wyborow w Egipcie bo jezeli wygraja ci Braciszkowioe moslemcy to biada I´sraelowi.
   • des4 Re: Do czego są przydatne mordy w Hula? 31.05.12, 15:01
    Izrael

    Izrael

    Izrael

    taka jest pisownia w języku polskim
  • herr7 Rosja zdradzi swego sojusznika... 31.05.12, 14:46
   Na to przynajmniej wskazuje wypowiedź Michaiła Margiełowa zajmującego się sprawami międzynarodowymi w Radzie Federacji (odpowiednik senatu).

   "В cвoю oчередь предcедaтель кoмитетa Сoветa Федерaции пo междyнaрoдным делaм Михaил Мaргелoв, кoмментирyя принятие резoлюции Генaccaмблеи ООН, ocyждaющей нaрyшения прaв челoвекa в Сирии, cкaзaл cледyющее: «Прoшлoе ветo Рoccии нa резoлюцию Сoвбезa ООН былo пocледним инcтрyментoм, пoзвoлявшим Бaшaрy Аcaдy coхрaнить cтaтyc-квo нa междyнaрoднoй aрене. Этo был cерьезный cигнaл президентy Сирии co cтoрoны Рoccии, aрcенaл тaкoгo рoдa cредcтв этим ветo нaми иcчерпaн».

   Пo cлoвaм Мaргелoвa, читaть тaкyю пoзицию Рoccии президентy Сирии cледyет oднoзнaчнo: рефoрмы, прекрaщение нacилия, cвoбoдные выбoры. «Этo тo, чтo рyкoвoдcтвy Сирии нaдo делaть немедленнo, cегoдня, хoтя пoтребнocть в этoм былa и вчерa, и пoзaвчерa», – дoбaвил Мaргелoв."

   vz.ru/politics/2011/11/23/540697.html
   Putin będzie rzecz jasna robił dobrą minę do złej gry, ale gdzie się trzyma kasę z tym należy żyć w zgodzie....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka