Dodaj do ulubionych

Problem Arabii Saudyjskiej.

30.11.17, 17:28
Arabia Saudyjska - kraj w którym karają przez ścięcie lub ukrzyżowanie. Ludzie sprzeciwiający się władzy są biczowani i więzieni przez lata. Kobiety są pozbawione podstawowych praw.

Piszcie co o tym myślicie. Przez jakiś czas będę pisał kolejne partie tekstu.
Obserwuj wątek
  • czebu Re: Problem Arabii Saudyjskiej. 03.12.17, 13:44
   Wielka Brytania i USA trzymają z Arabią Saudyjską, bo potrzebują ropy naftowej. Moje pytanie brzmi: Czy nie lepiej stawiać na technikę hybrydową?

   W Arabii Saudyjskiej nie ma wolności słowa. Do tego państwa nie jest łatwo wjechać nawet jako turysta. Szacuje się, że 1/4 społeczeństwa żyje w biedzie. Kraj ten posiada policję religijną. Wśród Arabów panuje antysemityzm. Szyici w Arabii Saudyjskiej są traktowani z pogardą. Tą pogardę wpaja się już dzieciom. Uczy się je, że wszyscy chrześcijanie powinni zostać ukarani śmiercią.
  • czebu Re: Problem Arabii Saudyjskiej. 08.12.17, 17:02
   Saudyjski reżim potępia opozycję. Reżim królewski "nieświadomie" wspierał terrorystów, którzy dokonali zamachu z 11 września 2001 roku.

   Tu pojawia się ciekawostka. Saudyjska komisja do spraw Bośni i Hercegowiny finansowała terroryzm w Bośni. W tamtej organizacji byli ludzie, którzy przekazywali fundusze do ugrupowań terrorystycznych. Ta Komisja dawała terrorystom zatrudnienie i ochronę. Waszyngton wiedział o powiązaniach Komisji z zamachami z 11 września, ale zareagował dopiero tuż po. Amerykanie twierdzą, że Komisja nie może stać za zamachami. Według mnie Amerykanie sami siebie oszukują.
  • czebu Re: Problem Arabii Saudyjskiej. 13.12.17, 16:04

   Według specjalistów do spraw Bliskiego Wschodu w Arabii Saudyjskiej problemem jest salaficki wahhabizm.

   Arabia Saudyjska oraz rząd brytyjski ustosunkowali się do tych doniesień. Ten ostatni twierdzi, że sprawę z Arabią Saudyjską trzeba załatwić pokojowo. Arabia Saudyjska uważa, że te doniesienia są zbyt stronnicze.

   Opracowałem to na podstawie brytyjskiego filmu o tytule "Prawdziwe oblicze Arabii Saudyjskiej" (Saudi Arabia Uncovered), który miał premierę w 2016 roku.

   Okazuje się, że przez rok trochę się zmieniło. Chyba na lepsze. W Arabii Saudyjskiej kobiety od drugiej połowy 2017 roku mogą prowadzić samochód. W ostatnich dniach w Arabii otworzono po raz kolejny, po 35 latach, kino. Chyba wszystko idzie w dobrym kierunku.
   • maria_malgorzata Re: Problem Arabii Saudyjskiej. 25.12.17, 16:08
    Dzień dobry,
    z Pańskich wpisów wnioskuje, że interesuje się Pan tą tematyką i na bieżąco śledzi sytuację w Arabii Saudyjskiej.
    Ja obecnie jestem w trakcie przeprowadzania badań do pracy magisterskiej na temat praw kobiet w Arabii w związku z tym gdyby znalazł Pan czas na wypowiedzenie się w moim kwestionariuszu byłabym ogromnie wdzięczna, ponieważ zależy mi na opinii osób znających tą problematykę. Z góry dziękuję za pomoc.
    Link do kwestionariusza: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe1y1KGKF9P_fXs2AVNLwOG7bCtup508nIsqvQzDZGwm75KwA/viewform
  • android3 Re: Problem Arabii Saudyjskiej. 14.01.18, 17:36
   Proponuję bardzo ciekawy tekst, który wyjaśnia i wzrost ultraortodoksji w krajach arabskich i przyczyny zamachu w WTC. Tekst trochę mnie zbulwersował i bardziej dotyczy Afganistanu, ale też sporo wyjaśnił, jeżeli chodzi o problematykę terroryzmu
   Prosta historia o „islamskim” terroryzmie
  • misiaszm Re: Problem Arabii Saudyjskiej. 17.03.18, 20:57
   USA kraj w którym karają przez usmażenie prądem, lub śmiertelny zastrzyk. Ludzie ujawniający nadużycia władzy są skazywani na wieloletnie więzienie za "zdradę stanu". Więźniowe są poddawani wymyślnym torturom, są nawet specjalne bazy zagraniczne stworzone tylko do torturowania ludzi którzy nigdy nawet nie stanęli przed sądem. Kraj który potrafi rozpętać wojny w dowolnym miejscu na świecie w których giną miliony cywili tylko po to żeby mieć benzynę tańszą o 20 centów za galon i sprzedać trochę broni.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka