Dodaj do ulubionych

Konkurs - największe nieszczęście dla nauki

29.11.10, 21:53
praca.gazetaprawna.pl/wywiady/468106,instytuty_naukowe_przegrywaja_z_uczelniami.html
Otwarte konkursy miały być lekarstwem na wszystko, a tu proszę - nauka może ich nie przeżyć. Ciekawe, gdzie to tak namiętnie badają, że nie mogą poczekać na rozstrzygnięcie konkursu...
Obserwuj wątek
      • whiteskies Re: Konkurs - największe nieszczęście dla nauki 29.11.10, 23:20
        A tu:
        przyklad radosnej tworczosci konkursowej w ramach funduszy europejskich:
        www.nauka.gov.pl/finansowanie/fundusze-europejskie/aktualnosci/aktualnosci/artykul/informacja-o-konkursie-nr-1pokl422010-w-ramach-dzialania-42/
        Pytanie z pkt: kto ma szanse w nim skutecznie wystartować?
        Odpowiedz: tylko ci co wiedzieli wczesniej.
        Uklony.

Moral? Konkurs nie konkurs, diabel tkwi w szczegolach:
        sposobie terminie ogloszenia, wymaganiach, recenzji... W praktyce u nas konkurs nie ma nic wspolnego z otwartoscia....
          • whiteskies Re: Konkurs - największe nieszczęście dla nauki 30.11.10, 08:11
            Niestety... takie "kilkudniowe" akcje tez pamiętam. Jeszcze pół biedy gdyby chodziło o część merytoryczną (pomijając różne źle sprecyzowane wymagania)- to co chce i mogę zrobić mam w głowie i komputerze. Natomiast część formalna to prawdziwa tragedia, Jak tak dokładnie poczytać o co chodzi to okazuje się ze co najmniej polowa papierów zadanych przez urzędników jest kompletnie nez znaczenia/sensu...
            I te tabelki... Kiedyś mój wniosek nie przeszedł weryfikacji formalnej bo:
            a) nie ta czcionka co we wzorze,
            b) tabelkę umieściłem poziomo na stronie a nie w pionie (w pionie się nie mieściła po prostu)
            :)
            • charioteer1 Re: Konkurs - największe nieszczęście dla nauki 30.11.10, 10:13
              Najbardziej wkurzajace dla mnie ostatnio jest to, ze na wszystko jest osobny konkurs. Wiec piszemy osobny wniosek na wyjazdy, osobny na przyjazdy, osobny na sprzet, osobny na konferencje. Wnioskowane kwoty sa od kilku milionow do kilku tysiecy, ale wymagania konkursowe sa tak sprecyzowane, ze nie ma szans, zeby to wszystko przeszlo w jednym wniosku. Od poczatku roku nic nie robie, tylko pisze wnioski, a juz nastepne stoja w kolejce na przyszly rok.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka