Dodaj do ulubionych

Studia doktoranckie jako cel samoistny

13.01.11, 23:15
Nie znam badań (tym bardziej wyników) na temat celu, którym kierują się doktoranci, ale z obserwacji widzę, że duża ich część studiuje nie dla rozwoju naukowego, ani nawet tytułu, ale dla ukończenia studiów 3. stopnia, by w ten sposób wyprzedzić na rynku pracy licznych studentów podyplomowych. Na SGH mało osób otwiera przewody, ale większość satysfakcjonuje otrzymanie świadectwa ukończenia. Oczywiście na druku przewidzianym stosownym rozporządzeniem. :) To kolejny przykład "patologii" w systemie polskiej nauki.
Artur Pusch
Obserwuj wątek
    • q_vw Re: Studia doktoranckie jako cel samoistny 22.02.11, 14:31
      A jaki w tym problem, że robią te studia trzeciego stopnia ? Wedle mnie: żaden :) Jak nawet będzie 100% robić doktoraty to też OK, przecież ci ludzie i tak pozostaną w biznesie. Dużym za to plusem jest, w moim odczuciu, kontakt nauczycieli akademickich ze światem biznesu, obie strony się uczą, a dodatkowo można kreować pewne zachowania w biznesie itp. Może jestem naiwnym optymistą, ale ja się z tego cieszę :) Szczególnie istotne jest, że kończą te studia absolwenci innych kierunków niż ekonomiczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka