Google art project

01.02.11, 20:32
postanowilem dac w nowym watku, a nie w offtopie, bo jestem dosc zachwycony. wlasnie przeczytalem w GW o [sonda=]
[/sonda]Google Art Project. piekne rzeczy mozna zobaczyc, piekne. po raz pierwszy chyba google mnie zachwycil...
    • darek12345 Re: Google art project 01.02.11, 23:20

      > po raz pierwszy chyba google mnie zachwycil...
      >

      Ja zachwycony nie jestem, ale to pewnie dlatego, że nie jestem miłośnikiem muzeów. A technologia w tym zastosowana to bardzo podobnie wygląda do tego co było i jest w Google earth.

      Przy okazji tak się zastanowiłem nad wpływem Google m.in. na rozwój nauki. Trudno to pewnie zmierzyć, ale ten wpływ jest ogromny.

      Na przyklad liczba publikacji, które maja w tytule słowo "google" wg google scholar to ok.15 000:
      scholar.google.pl/scholar?hl=pl&q=wszystkiewtytule%3A+google
      Sprawdziłem też publikacje twórców Google (Brina i Page'a):
      scholar.google.pl/scholar?hl=pl&q=autor%3As-brin+autor%3Al-page
      jedna z ich publikacji z 1998 r,:
      "The anatomy of a large-scale hypertextual Web search engine"
      ma ponad 7000 cytowań!!!
      Inna publikacja z 1999 r.
      "The PageRank Citation Ranking: Bringing Order to the Web"
      ma ponad 3500 cytowań!

      • dala.tata Re: Google art project 01.02.11, 23:25
        a ja lubie. co prawda wolalbym miec w domu pare obrazow, ale niestety nie mam na zbyciu kilkudzisieciu milionow. i teraz moge sobie ogladac, dzieki rozdzielczosci nawet z bliska, kilka obrazow, ktore lubie. i moga sobie ogladac wszyscy inni, ktorzy nie moga pojechac np. do national gallery. i mam nadzieje, ze projekt sie bedzie rozwijal.

        darek12345 napisał:

        > Ja zachwycony nie jestem, ale to pewnie dlatego, że nie jestem miłośnikiem muze
        > ów. A technologia w tym zastosowana to bardzo podobnie wygląda do tego co było
        > i jest w Google earth.
        • zenobia44 Re: Google art project 02.02.11, 12:27
          dzięki! Wczoraj spędziłam cały wieczór w National Gallery!!
          Chociaż bardzo podobało mi się Google Earth, to Art Project uważam póki co za o wiele lepszy i wprost powalający na kolana (przynajmniej mnie) pomysł. Ja akurat zwykle odwiedzam muzea i jak mam możliwość to nawet kilka razy to samo, ale tutaj możliwość powiększenia daje coś czego nawet w muzeum nie można doświadczyć. Często obrazy są za szkłem, za sznurkiem i nie ma możliwości takiego spojrzenia z bliska. Oglądałam wczoraj Breughela, widać każdy ruch pędzla, a te postaćki w tle:))
          Oczywiście nie jest to jedyna perspektywa w której oglądam malarstwo, ale ta w tym projekcie wydała mi się wyjątkowa.
          Trochę to erzatz prawdziwej wizyty w muzeum, ale w porównaniu do tego, że mnie na studiach o malarstwie uczono na reprodukcjach na pocztówkach, z których niektóre były czarno-białe, tak jak ówczesne wydanie Białostockego:)
          • dala.tata Re: Google art project 02.02.11, 12:36
            to ja dziekuje za ten post. mysle podobnie. i obecnie kazdy z internetem moze sobie pojsc do National Gallery. i mysle ze jest cos bardzo fajnego w tym, ze nie tylko moge ogladnac Boticcelelgo tak blisko jak nigdy przedtem (choc to w Uffizi), ale moge zobaczyc jak on wisi, jaki kolor ma sciana. bardzo mi sie to podoba.
            • eeela Re: Google art project 10.02.11, 02:20
              Fajne :-) Tylko nawigacja strony moim zdaniem trochę niewygodna. Ja co prawda wolę bezpośrednie doświadczenia i oglądanie muzeów na żywo, ale nawet wtedy jest to przydatna baza, bo można się dowiedzieć, gdzie najchętniej by się poszło, jakby się nadarzała okazja.
    • marialisboa Re: Google art project 02.02.11, 13:45
      Super, mam nadzieję, że popracują nad jakością wiodku muzeum ponieważ skromnie to wygląda na chwilę obecną.
Pełna wersja