Dodaj do ulubionych

publikacja nieobronionego doktoratu

08.02.13, 01:11
Dzien dobry,

mam niedokonczony doktorat z politologii i wiem, ze go nie obronie
Jest praktycznie gotowy.
Poniewaz jest to wiele lat mojej pracy i zawiera niedostepne w Polsce zrodla oraz liczne wywiady, chcialem go opublikowac / umiescic w sieci
Czy wiedza Panstwo gdzie mozna taka prace udostepnic online?
Bylbym bardzo zobowiazany za informacje.

pozdrawiam
Ryszard Zalski
Obserwuj wątek
    • siedemlatwtybecie Re: publikacja nieobronionego doktoratu 08.02.13, 01:38
      umieścić można wszędzie, ale nie będzie to praca naukowa, ponieważ pracą naukową jest tylko praca recenzowana. Zatem pozostaje doktorat nieco okroić, albo podzielić na jakieś mniejsze partie i spróbować opublikować w czasopismach politologicznych. Ew. wydać jako książkę (nawet w necie) ale szczerze mówiąc niedoświadczonej w publikowaniu osobie to bym raczej odradzał.
      • pfg Re: publikacja nieobronionego doktoratu 08.02.13, 15:01
        siedemlatwtybecie napisał(a):

> podzielić na jakieś mniejsze partie i spróbować opublikować w czasopismach politol
        > ogicznych.

Wydaje mi się to najlepszym pomysłem - podzielić i opublikować jako cykl artykułów w czasopismach recenzowanych - ale nie wiem, jaki w tych czasopismach jest cykl wydawniczy. I czy nie stosują jakichś "protekcjonistycznych" praktyk, typu publikujemy tylko prace z naszej uczelni i z tej drugiej, zaprzyjaźnionej. A ty afiliacji akademickiej chyba mieć nie będziesz?
        • prawdziwam2011 Re: publikacja nieobronionego doktoratu 08.02.13, 22:15
          Afiliacja nie ma znaczenia. Liczy się wartość naukowa artykułu, a tę potwierdzają recenzenci zewnętrzni. Moim zdaniem, publikowanie w formie artykułów to najlepszy pomysł. Szukaj czasopism, które recenzują w systemie blind review. Nie potrzebujesz zdobywać funduszy na opublikowanie książki.
    • piotrniewie Re: publikacja nieobronionego doktoratu 08.02.13, 22:44
      Nie chcę, aby zabrzmiało jak autopromocja;) ale warto zajrzeć na wiedzaiedukacja.eu/ - niedawno w specjalnie uruchomionym do tego celu serwisie e-naukowiec.eu/ pojawiają się publikacje w formie e-booków (wydawane jak normalna książka, w modelu Open Access, na licencjach CC). Tak przygotowana publikacja jest potem promowana w sieci i w środowiskach naukowo-akademickich; autor sam wyznacza otwartość licencji i zachowuje wszelkie prawa. Jeśli komuś zależy na promocji naukowego dorobku, wyników badań czy choćby jakiejś problematyki (dziedziny), to jest świetna forma dotarcia do szerszego grona.
      Po więcej informacji zapraszam na prv.
      Pozdrawiam!
    • magicmustache Re: publikacja nieobronionego doktoratu 13.06.13, 02:43
      Dzien dobry,

jezeli nadal poszukuje Pan mozliwosci opublikowania tekstu w sieci zapraszam do skorzystania z darmowego Kreatora e-booka Favoryta.com. Rezultatem publikacji bedzie link, ktory bedzie Pan mogl opublikowac, a w Koncie Autora (w naszym portalu) bedzie Pan mogl sprawdzac ile indywidualnych uzytownikow otworzylo ten link. Bedzie potrzebny dokument microsoft w formacie docx. Pozdrawiam, Kasia Wasilewska - www.favoryta.com
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka