Dodaj do ulubionych

Uprawnienia do nadawania stopni w naukach techn...

06.08.15, 12:18
Jeśli posiadaliśmy uprawnienia do nadawania stopni w naukach technicznych może się nam wydawać że nadal posiadamy?
USTAWA z dnia 14 marca 2003 r.o stopniach naukowych i tytule naukowym Art.6. p3. Uprawnienie do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego może obejmować tylko te dyscypliny naukowe lub artystyczne, które w danej jednostce organizacyjnej są reprezentowane przez co najmniej pięć osób zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy, posiadających tytuł profesora lub stopień doktora habilitowanego lub osób, które nabyły uprawnienia równoważne z uprawnieniami doktora habilitowanego na podstawie art. 21a.

Przykład w jednostce osoby spełniające kryteria uprawnień osiągnęły wiek emerytalny.
Zastrzeżenie 1. Pomimo pełnego wymiaru czasu pracy nie są to czynni pracownicy (od 10 lat ich możliwości intelektualne są znacząco ograniczone, 10 lat w rozwoju nowych technologii to epoka). Często tacy wykładowcy opowiadają historyjki i anegdoty z poprzedniego wieku.
Zastrzeżenie 2. W dyscyplinach technicznych uprawnienia wydawane są czasowo na okres kilku lat. Czy kadra naukowa posiada nadprzyrodzone zdolności jasnowidzenia bez uczenia ?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka