Dodaj do ulubionych

Lauerat nagrody Majorany twierdzi:

12.04.17, 14:17
www.totylkoteoria.pl/2017/04/jan-szyszko-minister-srodowiska-wymieranie.html
Obserwuj wątek
    • zitterbewegung Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 12.04.17, 14:37
      Prof. dr hab. ujął mnie kiedyś stwierdzeniem, że lasy zostały zasadzone przez człowieka i na świecie nie ma naturalnych lasów.

A jednak okazało się że to prawda i odnaleziono dowody.

www.theatlantic.com/science/archive/2016/09/flat-earth-truthers/499322/?single_page=true
      • petrucchio Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 12.04.17, 21:16
        A mnie ujęła teoria, że gdyby nie Kraków, bociany nie miałyby gdzie żyć.

Są różne organizacje ekologiczne, które uważają że największym złem jest wycinanie drzew i zabijanie drzewa. To jest wina naszego pokolenia, że tak myślą. Nasze pokolenie powinno się podjąć reedukacji tak myślących i nauczania o zrównoważonym rozwoju. Bo przecież gdyby nie było człowieka, to by nie było Krakowa, a rosłaby w tym miejscu puszcza – taka jak ta Puszcza Białowieska. I gdzie by się wtedy podział bocian, który żyje blisko ludzkich siedzib?

krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,20451792,minister-szyszko-do-pielgrzymow-sdm-polska-ekologia-to-wycinanie.html
        • zitterbewegung Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 12.04.17, 22:27
          Bociany przed człowiekiem gniazdowały na przykład na Azorach na Atlantyku, na zboczach klifów. Być może dlatego w Krakowie jest dzielnica Azory zachęcająca zboczami bloków, jednak tam nie gniazdują.

Chciałbym się dowiedzieć co minister robi w sprawie bocianów i ich dzieci żywiących się na wysypiskach, lub szczawiem z nasypów. PO przez 8 lat nic z tym nie zrobiła, mimo doniesień doi.org/10.1007/s10344-009-0313-0
          • petrucchio Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 13.04.17, 12:07
            Te dziadujące bociany stanowią dla Polaków przykry widok. Powinny natychmiast zostać zatrzymane i deportowane do Afryki. Myślę, że z punktu widzenia ministra Szyszki bociany, tak jak drzewa i inne dzieła Stwórcy, powinny służyć ludziom. A gdzież i jak bocian może służyć człowiekowi, jeśli nie (wypchany) w charakterze eksponatu w Muzeum Przyrody Ojczystej?
    • trzy.14 Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 12.04.17, 22:40
      Tako rzecze Michał, co chce być ministrem, jeśli nie premierem, bo inaczej takich głupot by nie plótł:

Ten ogrom badań, który został dzisiaj zaprezentowany, robi oczywiście olbrzymie wrażenie

W ten sposób można dojść do teorii alternatywnej.

www.rp.pl/Katastrofa-smolenska/170419879-Prof-Michal-Kleiber-Jestem-pod-wrazeniem-filmu-podkomisji-smolenskiej.html
      wpolityce.pl/smolensk/335237-nasz-wywiad-prof-kleiber-raport-podkomisji-to-bardzo-mocny-material-zespol-berczynskiego-i-komisja-laska-powinny-stworzyc-protokol-rozbieznosci
      • pfg Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 12.04.17, 23:15
        trzy.14 napisał:

> Tako rzecze Michał, co chce być ministrem

Już był, więc po co miałby wracać do tej samej rzeki? Jako kandydat na premiera technicznego też był wymieniany. Zdaje się, że nie chciał, i stąd wziął się Gliński.

Kilka lat temu prof. Kleiber proponował zorganizowanie debaty naukowej pomiędzy ekspertami Macierewicza a ówczesnymi ekspertami rządowymi (z zespołu Macieja Laska). Pomysł ostatecznie upadł, bo ci od Macierewicza chyba debaty nie chcieli; bezpośrednim powodem odwołania debaty było przyznanie przez prof. Rondę, iż publicznie kłamał (on wolał mówić: blefował) w sprawie dowodów dotyczących katastrofy. Tak więc pomysł upadł, ale Kleibera chwalono, że dąży do bezstronnej debaty i w ogóle. Teraz ustawia się w pozycji bezstronnego naukowca, bo chyba jednak postanowił wejść drugi raz do tej samej rzeki. To się, jak wiadomo, nie udaje.
        • flamengista Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 13.04.17, 13:20
          W moim odczuciu niestety Kleiber skompromitował się tą wypowiedzią. Dotychczas nie zgadzałem się z nim, ale szanowałem jako poważnego naukowca. Niestety jego ostatnie wyskoki medialne pokazują że 70 lat nie bez powodu jest progiem emerytalnym dla polskich naukowców. Szkoda, jak mawiał klasyk stracił okazję by siedzieć cicho. Szczególnie żal pięknego dorobku naukowego.
          • kragon Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 13.04.17, 17:44
            najpowazniejszy jego wybrak to jak sie upieral ze moze byc trzecia kadencje prezesem PANu wbrew przepisom.
            Na szczescie nie jest. Nie wspiera juz rysi i adasi.

@fla
            potrafisz wymienic jakies powazna naukowe osiagniecie tego zlotoustego kleibera?
            Na poczatek jedno :-)
            • trzy.14 Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 13.04.17, 19:17
              kragon napisał:

> @fla
              > potrafisz wymienic jakies powazna naukowe osiagniecie tego zlotoustego kleibera?
              > Na poczatek jedno :-)

Ja spróbuję:
              - przez wiele lat, wiele dni był ministrem nauki i czegoś tam jeszcze
              - szef KBN w 2 nierządnych rządach SLD
              - członek rzeczywisty PAN
              - prezes PAN przez 2 kadencje, jak Maria Curie, co 2 noble dostała.
              - członek CK, jak Rysiu, a wszystkie Ryski to fajne chłopy są
              - przewodniczący Komitetu ds. Umów Offsetowych
              - laureat nagrody FNP
              - "społeczny doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. kontaktów ze środowiskiem naukowym", co by zmazać grzech kolaboracji z SLD

Wystarczy? Przecież powyższe osiągnięcia jakościowo wpisują się w CV diamentowego Ryśka lub Śliwerskiego, co go PAN nie chciała.

Fla, porównaj te dwa wpisy na wiki:
              pl.wikipedia.org/wiki/Iwo_Bia%C5%82ynicki-Birula
              pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Kleiber
              Który z tych dwóch biogramów opisuje naukowca, a który polityka?

Kleiber co najmniej od 2000 roku jest to taki szybkoobrotowy master of flamaster, co to dobrze wie, z której strony wiatry wieją. Naukowo zajmował się metodą elementów skończonych. Najlepsza praca jego autorstwa z polską afiliacją ma ok. 60 cytowań. To nie rzuca na kolana.
              W tej tematyce bez trudu można pokazać artykuły, których cytowania idą w tysiące. Dorobek Kleibera wygląda przyzwoicie, ale nie jest porywający, zwłaszcza jak na blisko 50 lat pracy w nauce. Świadomie użyłem słowa "dorobek" a nie "osiągnięcia".
              • zitterbewegung Re: Lauerat nagrody Majorany twierdzi: 13.04.17, 20:06
                Podstawowe pytanie zwiazane ze specjalizacja, to czemu sam nie zrobi po 7 latach (prawie dekadzie) tego numerycznego modelu Smolenska i okolic, czy też ANSYS &c. itp. to była kompetencja studentów, a on się zajmował projektowaniem wytyczania kierunków (bo matematyką WĄTPIĘ, analiza twierdzenia Laxa-Milgrama kulminuje się w dekompozycji Hodge, nie mózgu).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka