Dodaj do ulubionych

Wszystkie nasze problemy - rozwiązane!

05.02.20, 18:19

NARESZCIE! PRESTIŻ WYJECHAŁ W KOSMOS!

19 lutego będziemy obchodzili Dzień Nauki Polskiej,czyli nowe święto państwowe - wprowadza je ustawa podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Celem święta ma być m.in. uznanie dokonańpolskich naukowców. Jak podano w uzasadnieniu ustawy, której autorami jest grupa posłów PiS, ustanowienie nowego święta państwowego "stanie się wyrazem najwyższego uznania dla dokonań rodzimych naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego narodu i państwa". Projektodawcy zaznaczyli, że przez stulecia nauka stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego.

Dlatego realnie z powodu szalejącej inflacji damy na to jeszcze mniej, a pensja profesora będzie niższa niż kasjera! CIESZMY SIĘ!

To jest to czego potrzebowałem, płaczę, 19 lutego nie będę musiał jeść, będę karmił się prestiżem DNIA NAUKI POLSKIEJ!

--
"Kiedy pewna miara staje się celem regulacyjnym, przestaje być dobrą miarą." Charles Goodhart
Obserwuj wątek
    • piotrek786 Re: Wszystkie nasze problemy - rozwiązane! 06.02.20, 01:15
      to w sumie uczciwe podsumowanie typowego dnia krajowego naukowca, proponuję, żeby świętowanie polegało na spóźnionym wstaniu, zaparzeniu kawy o godzinie 10 rano i posiedzeniu przy niej ze znajomymi przez trzy godziny w klimacie narzekania na ogólne dziadostwo w realiach krajowej nauki . Po czym kontynuacja święta - czyli udanie się w nieokreślonym kierunku "w ważnych i pilnych sprawach", czyli do warsztatu po samochód, do lekarza, czy na jakąś fuchę. W ten sposób zostałby uczczony dzień nauki. Jeszcze wypadałoby umówić się ze studentami na godzinę 12 o której już nie byłoby się w biurze z uwagi na "pilne obowiązki". Dodatkowy element czczenia tego dnia to zadzwonić do jakiegoś znanego fachowca z zapowiedzeniem "nadzoru" własnym fachowym okiem jego pracy po czym wypada na ten zapowiedziany nadzór nie przyjechać z powodu na "ważne obowiązki". To samo można uczcić w jeszcze inny sposób - nadzór prowadzić opisując w wordzie funkcję realizowaną przez tegoż fachowca a z uczynionych obserwacji sprokurować publikację naukową z podsumowaniem własnych odkryć w dziedzinie , którą zajmuje się tenże gościu . ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka