Dodaj do ulubionych

NCBiR a firma brata ministra Szumowskiego

20.05.20, 19:51
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25962289,jaroslaw-gowin-broni-szumowskiego-ws-dotacji-dla-brata-nie.html#a=351&c=160&s=BoxNewsImg6
Obserwuj wątek
  • dystansownik Re: NCBiR a firma brata ministra Szumowskiego 20.05.20, 20:39
   Całą aferę opierają na tym, że to firma brata w której współwłaścicielem jest żona. A nikt nie zauważa faktu jak wiele powstało w ostatniej dekadzie firm zombie, których jedyną realną działalnością i źródłem finansowania są granty z NCBiRu i podobnych źródeł. Wiele firm wyspecjalizowało się w polowaniu na granty i bez dostępu do nich nie mogłyby istnieć, gdyby tylko wolny rynek zweryfikował potrzebę ich istnienia.
    • dystansownik Re: NCBiR a firma brata ministra Szumowskiego 21.05.20, 17:10
     Bardziej niż narzędziom warto byłoby się przyjrzeć powstawaniu nowych programów w ramach NCBiR. Wiele z nich już na starcie jest targetowane pod konkretne instytucje lub grupy.
     Jeśli chodzi o efekty, w 95% przypadków ich po prostu nie ma. Robi się lipne, najczęściej jednorazowe wdrożenie dla rozliczenia grantu i potem "produkt" trafia do szafy, bo czas zacząć pracę nad kolejną innowacją, na którą oczywiście trzeba pozyskać finansowanie z jakiegoś grantu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka