Dodaj do ulubionych

"Skrzywdzono znakomitego naukowca"

01.07.20, 18:13
Jak rozdają tytułu komu popadnie - źle.
Jak nie dają tytułów każdemu, kto się zgłosi - też źle.

I jak tu wszystkich zadowolić.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26090232,grupa-profesorow-pisze-do-dudy-ws-andrzeja-zybertowicza-skrzywdzono.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
    • chemboy Re: "Skrzywdzono znakomitego naukowca" 03.07.20, 09:51
      Szybki rzut oka na dorobek kandytata, i wydaje się, że to głównie publicystyka, ewentualnie opracowania o podobnym charakterze w uniwersyteckich wydawnictwach. Trudno uznać je za dorobek naukowy, ale nie jestem pewien. Czy kandydat opiekuje się doktorantami? Kieruje projektami naukowymi? Bierze czynny udział w konferencjach naukowych? Działa w inny sposób na rzecz społeczności naukowej bądź działa w strukturach organizacyjnych uczelni? Ehh... Szanuje jego poglądy, chciaż ich nie podzielam, ale wydaje mi się, że znakomitym czy nawet wybitnym naukowcem to raczej nie jest... ale, mogę być w błędzie.
      • dystansownik Re: "Skrzywdzono znakomitego naukowca" 04.07.20, 07:05
        chemboy napisał(a):
        > Działa w inny sposób na rzecz społeczności naukowej bądź d
        > ziała w strukturach organizacyjnych uczelni? Ehh... Szanuje jego poglądy, chcia
        > ż ich nie podzielam, ale wydaje mi się, że znakomitym czy nawet wybitnym naukow
        > cem to raczej nie jest... ale, mogę być w błędzie.

Pomijając, że on tych kryteriów raczej nie spełnia, a jedyną jego kwalifikacją może być fakt, że bardzo chce profesurę dostać, czy nawet gdyby odpowiedź na powyższe pytanie była "tak", to byłaby podstawa do otrzymania tytułu profesora? Ja mam wrażenie, że dzisiejsza profesura to takie trochę "participation award". Znam przypadki ich nadania ludziom, którzy nic realnie do nauki nie wnieśli, ale np. przez lata cyklicznie organizowali jakąś konferencję, co służyło jako jeden z głównych argumentów za nadaniem.
      • chemboy Re: "Skrzywdzono znakomitego naukowca" 29.07.20, 08:35
        Niedawno słyszałem jak ten Pan zachwalał TVPiS twierdząc, że telewizja publiczna była manipulowana za czasów PO a nie teraz... niniejszym wycofuję się ze stwierdzenia z mojej poprzedniej odpowiedzi: ani nie podzielam ani nie szanuję poglądów tego P(omyleńca)ana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka