Dodaj do ulubionych

UW: Wzmocnienie współpracy nauki i biznesu

04.12.20, 10:29
Wzmocnienie współpracy nauki i biznesu było jednym z elementów programu prof. Alojzego Z. Nowaka w trakcie kampanii wyborczej na rektora UW - odpowiedziała (rzeczniczka prasowa UW) Anna Modzelewska. - Uczestnictwo w radach nadzorczych zajmuje rektorowi od kilku do kilkunastu godzin miesięcznie i nie koliduje z obowiązkami rektorskimi - dodała.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26570042,rektor-uw-alojzy-nowak-wroci-do-rad-pieciu-spolek-czy-znajdzie.html
Obserwuj wątek
  • dystansownik Re: UW: Wzmocnienie współpracy nauki i biznesu 05.12.20, 09:47
   Dla co bardziej ogarniętych praca na uczelni to tylko zapewnienie sobie stałego źródła małego dochodu, opłaconego ZUSu i kontaktów. W tym posadka rektora nie różni się wiele od adiunkta czy zwykłego profesora. Tylko skala zarobków i dostępu do koryta jest inna. Nie łudźmy się, praca na uczelni jest priorytetem najwyżej dla 5% tam zatrudnionych.

   Mnie tylko ciekawi, czy ta współpraca z biznesem, którą chce budować jako rektor UW będzie ograniczona tylko do jego współpracy z tymi firmami, czy jednak przełoży się na jakąś współpracę samej uczelni z nimi. Z mojego doświadczenia, raczej to pierwsze.

   Jest za to jeszcze druga strona medalu, czyli powiązania z "władzą". To może być realny zysk dla uczelni, bo w obecnych uwarunkowaniach daje to szansę na specjalne uznaniowe "granty". Więc co z tego, że rektor sobie dorobi milion tu, milion tam, jak dzięki temu uczelnia może zgarnie większe miliony jakichś dotacji?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka