Dodaj do ulubionych

Doktorat na innej uczelni

12.04.21, 13:03
Witam wszystkich. Jestem obecnie inżynierem i w semestrze 2021/22 zamierzam podjąć studia magisterskie. Swój pierwszy tytuł zdobyłam w dziedzinie zarządzania i inżynierii produkcji na prywatnej uczelni. Oprócz tego posiadam tytuł MBA w badaniach klinicznych i dyplom technika farmaceutycznego. Doświadczenie zawodowe i specyfika branży (przedsiębiorstwa farmaceutyczne, regulatory affairs) oraz zamiłowanie do zdobywania nowej wiedzy sprawiły, że chciałabym za półtora roku podjąć studia doktoranckie w formie zaocznej. I tutaj przechodzę do meritum:
Jako, że moja pierwsza uczelnia nie jest zbyt wymagająca i nawet zdobyty tytuł inżyniera został uznany zagranicą tylko jako licencjat (dowiedziałam się po fakcie, że uczelnia nie realizuje studiów inżynierskich z minimum 50% obłożeniem nauk technicznych, co jest wymogiem do nazywania się inżynierem na terenie UE) nie mam ochoty tam wracać. Wobec tego czy możliwym jest pójście na interesujące mnie studia magisterskie, a później dowolny wybór uczelni na studia doktoranckie? Czy raczej uczelnie wolą przyjmować "swoich" absolwentów? Znalazłam ciekawą uczelnię, która jest niedaleko granicy i ma w swojej ofercie studia DR, ale jej kierunki magisterskie mi nie do końca odpowiadają.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka