Dodaj do ulubionych

Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs

19.05.21, 17:03
Konkurs na stanowisko adiunkta badawczo-dydaktycznego w Katedrze Anglistyki w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego i Kognitywnego Kolegium Nauk Humanistycznych UR. Szczegóły w linku: www.ur.edu.pl/storage/file/core_files/2021/5/17/99765f925c3f99a0fc31120747e27bdd/konkurs%20neofilologia%20adiunkt%20badawczo-dydaktyczny.pdf Tekst linku
Obserwuj wątek
    • pan.toranaga Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 23.06.21, 18:24
      Mnie męczy co innego, na ile konkurs jest 'sprofilowany". O lingwistyce mam takie sobie pojęcie, ale rozumiem, że akwizycja języka drugiego to szeroki obszer, na którym pracuje mnóstwo ludzi. Zresztą rozumiem, że chodzi o kogoś od dydaktyki.
      Ale czy różnice indywidualne uczniów oraz wpływ zmiennych afektywnych na przyswajanie języka to nie są wąskie specjalności? Czy każdy anglista ma Doświadczenie w posługiwaniu się językiem angielskim w przedsiębiorstwie lub w szkole.? No i na dobitkę wcale nie trzeba być absolwentem anglistyki, żeby wykładać nauczanie angielskiego jako obcego.
      Pytania dla mnie ciekawe, ale obawiam się, że na tym forum to już nie ma nikogo, kto by znał odpowiedź. Drzewiej to pewno Charioteer od razu by nam powiedziała.
    • pierwsze.wrazenie Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 24.06.21, 14:10
      Wcale mnie nie dziwi, że nie ma chętnych. Zapewne nieco ponad 4 k na rękę, nadgodziny płatne w granicach 50 - 60 PLN netto za 45 min (na wolnym rynku z doktoratem z anglistyki co najmniej 100 - 120 PLN-ów netto za godzinę) plus konieczność wypełniania slotów, zapewne przy braku jakiegokolwiek wsparcia ze strony uczelni, bez szans na rozwój naukowy i habilitację.
    • arkadia1111 Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 24.06.21, 16:11
      Zwróciłem uwagę na to ogłoszenie i jeśli dobrze pamiętam, to w pierwszym ogłoszeniu nie było mowy o "Biegła znajomość języka polskiego". Wymagania zostały lekko zmodyfikowane w tym drugim konkursie. To trochę wygląda tak, jakby pierwszy konkurs został unieważniony, bo zgłosił się ktoś, kto miał być może lepsze CV od "przewidywanego zwycięzcy" ;)
          • arkadia1111 Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 24.06.21, 16:53
            Racja! A konkursy powinny być ogłaszane w j. angielskim na stronach dla naukowców z całego świata. Być może zgłosił się ktoś z zagranicy? Nie wiem.... Po co "Biegła znajomość języka polskiego" na filologii angielskiej? Przecież native speakerzy są jak najbardziej mili widziani na takich kierunkach.
            • pan.toranaga Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 24.06.21, 17:05
              Ha. Włożę kij w mrowisko: nie jestem pewny, czy do teoretyzowania na temat nauczania języka angielskiego polskich dzieci (czy jakiegokolwiek) znajomość polskiej szkoły nie jest dużym plusem. To jest na serio pytanie. Czy powiedzmy Boliwijczyk, który rozkminił metodykę nauczania angielskiego uczniów hiszpańskojęzycznych w szkołach podstawowych Boliwii jest w stanie od razu ruszyć z zajęciami na temat nauczania języka angielskiego w Polsce. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Może jestem w całkowitym błędzie.
              • pan.toranaga Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 28.06.21, 11:13
                Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał;
                Żołnierz, co się nie chwalił; łotr, co nie rozbijał;
                Był minister rzetelny, o sobie nie myślał;
                Był na koniec konkurs nie ustawiany
                — A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!
                — Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.

Mimo wszystko takie się zdarzają. Nie żeby to miało przybierać niepokojące rozmiary, ale tak, zdarzają się. Co gorsza bywa, że odzew jest mały bo potencjalni kandydaci się tego nie spodziewają. Ale z nieformalnych rozmów wiem, że to się zdarza. Ba nawet ktoś mnie prosił o rozpropagowanie konkursu wśród znajomych.
                Ponawiam pytanie: czy warunki konkursu w UR wyglądają na "spersonalizowane" czy nie? Bo warunki z Jasła raczej wskazują na otwarty konkurs.
                • sendivigius Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 28.06.21, 18:10
                  pan.toranaga napisał:

> Był na koniec konkurs nie ustawiany
                  > — A cóż to jest za bajka? Wszystko to być może!

Owszem byc moze i bywa. Ale to jedynie gdy potrzeba do grantu akurat kogos bardzo dziwnego kto nie jest pod reka "do przyuczenia".

Niepotrzebnie, uwazam, produkuje sie zamieszanie. Jedna droga powinien byc awans wewnetrzny i tu zadne otwarte konkursy. A druga te rzadkie okazje gdzie chodzi o kogos wlasnie o unikalnych kompetetncjach. Niestety urzedznicy UE, a za nimi polscy uwazaja ze trzeba cos udawac bo "wicie-rozumicie" takie som wytyczne. Akademia lubi swiat fikcji.
                  • arkadia1111 Re: Adiunkt w Katedrze Anglistyki UR konkurs 28.06.21, 21:08
                    Teraz nie trzeba rozpisywać konkursów awansowych i na UR nie ma takiego zwyczaju. To jest próba przepchnięcia kogoś znajomego lub rodziny o niskich kwalifikacjach na adiunkta - z pominięciem asystentury. Gdyby kwalifikacje tej osoby były wysokie, to nie unieważniliby konkursu i nie zawężaliby wymagań w drugim konkursie. UR jest często nazywany firmą rodzinną, więc to nic nowego. Jednak nie uważam, że tego rodzaju praktyki powinny być na porządku dziennym. Odbiera się w ten sposób szansę ludziom, którzy faktycznie mają osiągnięcia i predyspozycje do pracy naukowej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka