Dodaj do ulubionych

pytanie o dorobek -habilitacja n. humanistyczne

10.11.21, 01:03
Szanowni Forumowicze,
mam pytanie. Skoro w dorobku (cykl publikacji) nie można wymienić rozdziałów w pracach zbiorowych ani tekstów w tomach pokonferencyjnych, a napisałam tam dobre teksty: to czy mogę je ponownie opublikować jako artykuły naukowe w czasopismach? No bo skoro nie mają one znaczenia w nauce, są zdyskwalifikowane z uwagi na formułę wydawnictwa (niezależnie od ich treści), to chyba mogę je potraktować jako niebyłe? Oczywiście w tym przypadku nie wymienię tych pogardzanych w nauce pierwodruków w liście osiągnięć, podam tylko nowe wersje w formie artykułów w czasopismach.
Obserwuj wątek
    • pan.toranaga Re: pytanie o dorobek -habilitacja n. humanistycz 10.11.21, 09:18
      Skoro w dorobku (cykl publikacji) nie można wymienić rozdziałów w pracach zbiorowych ani tekstów w tomach pokonferencyjnych
      Brzmi jak legenda miejska. Jest jakaś podstawa prawna? Co innego, że recenzenci mogą na takie miejsce publikacji patrzeć krzywo, ale nie mogą odrzucić z dorobku.

Warunkiem publikacji w czasopiśmie jest nowość. Co raz zostało opublikowane nie jest nowe. I nie chodzi tylko o słowa, ale przede wszystkim istotę odkrycia.
      • takajedna1 Re: pytanie o dorobek -habilitacja n. humanistycz 10.11.21, 15:42
        Serdecznie dziękuję za odpowiedź!
        Co do dorobku, opieram się na prawie o szkolnictwie wyższym, gdzie wymienia się jako osiagnięcie albo monografię, albo "1 cykl powiązanych tematycznie artykułów naukowych opublikowanych
        w czasopismach naukowych lub w recenzowanych materiałach z konferencji
        międzynarodowych". Jak więc rozumiem, czasopismo to nie praca zbiorowa/tom pokonferencyjny.
      • takajedna1 Re: pytanie o dorobek -habilitacja n. humanistycz 10.11.21, 15:46
        Natomiast co do nowości, to w humanistyce chyba nie jest tak istotna ;) Zawsze można przecież tekst uzupełnić i zaktualizować. Skoro tomy pokonferencyjne są dziś traktowane jak makulatura (nie dają za to punktów nawet w wewnętrznej uczelnianej ewaluacji), no to logicznie rzecz biorąc teksty w nich publikowane są niebyłe. Czyż nie? Należy je więc czem prędzej ogłosić w jedynie słusznych czasopismach naukowych
        • pan.toranaga Re: pytanie o dorobek -habilitacja n. humanistycz 11.11.21, 18:30
          Natomiast co do nowości, to w humanistyce chyba nie jest tak istotna ;)
          dobrze, że dała Pani emotikonkę, bo bym pomyślał, że Pani tak serio.
          Zostawmy na boku etykę. Redakcje już dość powszechnie używają oprogramowania antyplagiatowego i sprawa może się rypnąć. Nie mówiąc o tym, że nowość zwykle trzeba zadeklarować i że to jest coś co sprawdza recenzent. Jeśli ma Pani naprawdę nóż na gardle, to radziłbym raczej przerobić ten cykl na monografię. I to raczej nie mechanicznie ctrl-C ctrl-V tylko przeredagowując to co nieco. Recenzenci pomarudzą, ale pewno przełkną.
      • pan.toranaga Re: pytanie o dorobek -habilitacja n. humanistycz 12.11.21, 10:24
        Z ust mi to Pan Kolega wyjął, ale to nie takie proste. Definicja konferencji międzynarodowej i krajowej brzmi:

Konferencja międzynarodowa:

to taka, w której co najmniej 1/3 czynnych uczestników prezentują­cych referaty reprezentowała zagraniczne ośrodki naukowe.

Konferencja krajowa:

to taka, w której biorą udział przedstawiciele co najmniej pięciu jednostek naukowych.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka