Dodaj do ulubionych

Profesor nie powinien lubić żyć na poziomie

18.11.22, 15:52
www.fakt.pl/wydarzenia/profesor-jan-g-i-jego-zona-joanna-s-oskarzeni-o-przestepstwa-vat-owskie-przed-sadem/w421jy0?utm_source=www.wykop.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Obserwuj wątek
  • pan.toranaga Re: Profesor nie powinien lubić żyć na poziomie 19.11.22, 15:09
   Doktor historii. A Pan się pytał, czy na studiach humanistycznych uczą rzeczy przydatnych na rynku. No to jest odpowiedź, że uczą.
  • milku90 Re: Profesor nie powinien lubić żyć na poziomie 23.11.22, 12:58
   Na kariera naukowa nie jest zbyt dochodowa, nie dziwę się, że tak się to skończyło :/
  • sendivigius Re: Profesor nie powinien lubić żyć na poziomie 20.12.22, 12:18
   dobrycy napisał:

   Niektórzy sobie radzą całkiem dobrze:

   wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,28640433,prokuratura-kghm-zaplacil-za-studia-doktoranckie-swojego-wiceprezesa.html


   Były wiceprezes KGHM Polska Miedź SA oskarżony o korupcję. W zamian za 1,4 mln zł w jego indeksie pojawiły się zaliczenia z zajęć, na których go nie było, i egzaminów, których nie zdawał - przekonuje prokuratura. Dzięki temu mógł dostać się na studia doktoranckie w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej.

   Z ustaleń śledztwa wynika, że w latach 2015–2016 KGHM zapłacił 1 406 000 zł za naukowe ambicje jednego ze swoich szefów. Prokuratura zamierza przekonać sąd, że te pieniądze to była łapówka, a dostali ją dwaj naukowcy AGH z Krakowa.

   Śledczy dowodzić zamierzają w sądzie, że na żadne zajęcia Jacek K. nie chodził i żadnych egzaminów nie zdawał. Fałszywe wpisy do indeksu mieli mu załatwić dwaj profesorowie z AGH. W zamian mieli dostać z lubińskiej spółki lukratywne zlecenia na prace naukowe. Ich wartość to, jak twierdzi oskarżenie, kwota łapówki.

   Jednak to nie profesorowie wypełniali indeksy. Fałszowanie wpisów zarzucono czwórce naukowców, których namówić mieli profesorowie opłaceni przez KGHM. Ich sprawa już kilka lat temu trafiła do sądu rejonowego w Krakowie i jest prawomocnie zakończona. Wszyscy zostali uznani za winnych.

   • pan.toranaga Re: Profesor nie powinien lubić żyć na poziomie 20.12.22, 15:30
    No i stanęło na moim – humaniści wykręcili znacznie większe pieniądze niż nauki techniczne – gdzie wiec uczą zachowań przydatnych na rynku ;-)
    A teraz serio: czyżby doktorat był wart półtorej bańki, nawet nie swojej? Oczywiście jeśli rzeczywiście tak było, bo między akt oskarżenia to jedno, a wyrok to drugie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka