Dodaj do ulubionych

Studenci = zło konieczne?

31.05.09, 20:44
Czytam sobie to forum od jakiegoś czasu i wszystko jest ok, bardzo mi się
podoba, tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Z bardzo wielu postów wyziera
ogromna niechęć do studentów. Wręcz obrzydzenie do ich poziomu
intelektualnego, poziomu ich kultury osobistej, wszystkiego.

Jednocześnie chyba zdajecie sobie sprawę, że w miarę upowszechnienia
szkolnictwa wyższego, "pauperyzacja" we wszystkich aspektach jest nieunikniona
i postępować będzie.

Mam zamiar zdawać na studia doktoranckie i być może od przyszłego roku będę
miała zajęcia ze studentami. Dlatego zastanawia mnie ten proces. Czy to
postępuje stopniowo, tzn. rozpoczynaliście karierę akademicką z dobrym
nastawieniem do studentów i niechęć pojawiła się z czasem, a wasz próg
wytrzymałości na studenckie zachowania się obniżał? Czy może zostaliście
pedagogami zakładając z góry, że nie lubicie studentów? Jeśli to pierwsze, to
czy są jakieś sposoby, żeby tego uniknąć? Bo jeśli nie ma, to muszę się chyba
jeszcze zastanowić, czy się w to pakować...
Obserwuj wątek
    • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 20:50
      nie, studenci to nie jest zlo konieczne. czy lubie studentow? glownie nie. ci
      ktorych lubie, traktuja mnie i swoje studia powaznie. chca sie dowiedziec, chca
      studiowac. chca ze mna na zajeciach porozmawiac. i to nie idzie o to, zeby od
      razu powalil taki poziomem intelektualnym. chodzi o to, ze skoro przyszedl na
      studia, chcial sie czegos dowiedziec. nie na kazdych zajeciach, nie zawsze, ale
      choc od czasu do czasu. niestety to sa dzis rodzynki. nawiasem mowiac, czesciej
      takich spotykam w Polsce niz tu, w UK.

moj prog tolerancji rzeczywiscie sie obniza - tolerujemy coraz wiecej, bo coraz
      bardziej studenci nie sa naszymi studentami, ale klientami, ktorym dostarczamy
      uslugi edukacyjne. w UK mysle ze dawno przekryczylismy granice idiotyzmu, w
      Polsce do niej dzielnie dazymy.
    • jolix Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 20:56
      1. Niechęć dotyczy niektórych zachować niektórych typów studentów -
      nie generalizujemy
      2. To, że "pauperyzacja" postępuje nie oznacza, że mamy ją w pokorze
      przyjmować
      3. Zaczynałam pracę 9 lat temu i było lepiej - próg wytrzymałości mi
      się obniża, zdecydowanie ... Spędziłam dzisiejszy dzień, sprawdzając
      kolokwia 1. roku - od pewnego momentu śmiałam się wniebogłosy, kilka
      lat temu tylko się wściekałam
      4. Lubię pracę ze studentami :)
    • tocqueville Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 21:17
      Większość z nas, tak mi się wydaje, nie planowała być "pedagogami".
      Priorytetem jest praca naukowa i z tego jesteśmy głównie rozliczani.
      Gdybym chciał pracować z trudną młodzieżą to poszedłbym na resocjalizację.
      czy lubię pracować ze studentami? - jeśli trafię na naprawdę zainteresowanych
      poszerzaniem wiedzy to uwielbiam. Niestety nie jest to codzienność.
    • tocqueville Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 21:21
      ja w ogóle jestem dość wyrozumiały, dzisiaj na wykład przyszedł dostawca z pizzą
      dla jednego ze studentów - nie przeszkadzają mi takie rzeczy :)
    • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 21:31
      Dzięki za odpowiedzi.
      Ja raczej też nie marzę o byciu pedagogiem. I już teraz trudno mi znieść
      niektóre zachowania, które obserwuję na uczelni. Jednocześnie nie chciałabym za
      kilka lat umrzeć ze zgryzoty. Dlatego ciekawi mnie czy da się to wytrzymać bez
      uszczerbku dla kondycji psychicznej i czy ewentualnie zdarzają się takie
      momenty, że myśli się "warto" (jako bonus do pracy naukowej). :)
      • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 21:38
        eeeeech napisała:

> czy ewentualnie zdarzają się takie
        > momenty, że myśli się "warto" (jako bonus do pracy naukowej). :)

Zdarzaja sie.
    • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 21:37
      Zlo konieczne? Tak, bardzo czesto i coraz czesciej. Zeby nie bylo zadnych
      watpliwosci - ja bardzo lubie uczyc, jestem urodzonym belfrem.

Zlo konieczne glownie dlatego, ze jest ich za duzo. Mam swoje badania, wyjazdy
      sluzbowe, terminy wydawnicze. Szlag mnie jasny trafia, kiedy musze godzinami
      poprawiac bzdurne bledy, bo komus sie nie chcialo czegos porzadnie przygotowac,
      bo ktos nie szanuje mojego czasu. Kiedy musze wyznaczyc kolejny termin, zeby
      dopytac jakies stado baranow, ktore uwaza, ze nalezy mu sie papier za samo
      stawienie sie na egzaminie. Kiedy bezczelnie oszukuja.

Zeby nie bylo. Rozumiem doskonale, kiedy ktos nie umie i ma prawo nie umiec.
      Cala radocha z uczenia jest wtedy, kiedy nie umie, ale chce sie nauczyc. To
      naprawde fajne, jak sie patrzy, kiedy dana osoba sie rozwija i siega po wiecej i
      wiecej. Sa takie grupy studenckie, ktore po wielu latach pamietam z imienia,
      nazwiska i twarzy. Czasami jest bardzo slaby student, ktory napisze bardzo
      przyzwoita prace magisterska. I jest fajnie, i jest wielka frajda, ze mozna bylo
      pomoc takiemu czlowiekowi osiagnac jakis zyciowy cel. Kiedy mam poczucie, ze
      trace czas z calym tabunem matolow, ktore chca tylko przebrnac przez kolejny
      semestr najmniejszym wysilkiem, to wcale nie jest fajnie.
    • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 21:42
      ja nie mam z tym problemów i nie jest tak, żebym nie lubił studentów i lubię też
      tzw. dydaktykę... ale coraz bardziej mam wrażenie, że studia dla studentów to
      jest właśnie zło konieczne (że odbiję piłeczkę) i tu jest problem. No ale dzięki
      czemuś tam (komuś) na każdym roku znajduje się perełka bądź kilka i to podnosi
      ocenę sytuacji...
    • mmoni Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 22:08
      https://www.phdcomics.com/comics/archive/phd100608s.gif

https://www.phdcomics.com/comics/archive/phd100808s.gif

https://www.phdcomics.com/comics/archive/phd101008s.gif

https://www.phdcomics.com/comics/archive/phd101308s.gif

https://www.phdcomics.com/comics/archive/phd101508s.gif

https://www.phdcomics.com/comics/archive/phd101708s.gif
    • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:06
      U mnie na uczelni, są dr którzy lubią studentów. Niestety większośc ma
      nastawienie takie jak tu. Z jednej strony się nie dziwie, bo studenci tylko
      walczą o wpis do indeksu najlepiej żeby nie było w ogóle egzaminów. Z drugiej
      strony się dziwię, bo przecież sami byli kiedyś studentami:-). Lepiej jednak
      traktują osoby które powaznie podchodza do swoich studiów i tu całkowicie się
      zgadzam
      • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:12
        Twoja uczelnia jest moją uczelnią :) I spostrzeżenia mam podobne...
        • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:23
          Ja niestety jestem studentką:), Czemu twoją uczelnią?
          • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:26
            ja też jestem studentką :) a temu, że gdzieś mi się rzuciło w oczy, że pisałaś
            coś o UAMie
            • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:29
              No tak pisałam że, jestem studentką UAMu na wydziale WNS:)
      • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:21
        co to znaczy - jak tu? przecież większość wykazała entuzjazm, to co jeszcze???
        • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:26
          Czytając niektóre posty, też zauwazylam jak założycielka tego postu że "nie
          lubicie" studentów
          • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:29
            chyba kompletna pomyłka, nie sądzę, żeby ktoś powiedział - nie lubię studentów,
            owszem, mogę powiedzieć - nie lubię napotykanych na swojej drodze baranów, ale
            to przecież zupełnie inna sprawa, nie?
            • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:33
              Dlatego napisałam w cudzysłowie. Zgadzam się, lecz większosc postów narzekacie
              na studentów. Nigdy nie zauwazyla w żadnym poscie "Czy my jesteśmy dobrymi
              wykadowcami, czy prowadzimy ciekawe zajęcia, czy potrafimy zachęcic/zmotywowac
              studentów do pracy". Mnie własnie pewnien dr zmotywował, i jemu bede w połowie
              zawdzieczac moje ukonczenie studiow
              • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:36
                Wolę nie wiedzieć jak...
                • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:42
                  napisała, że w połowie... ;-)
                  • tocqueville Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:43
                    czyli był jeszcze jakiś drugi
                    • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:47
                      Kurde, no a mnie pewna pani doktor kiedys zmotywowala!
                      • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:48
                        Ja się nie pozwalam motywować niesamodzielnym. Trzeba się szanować.
                        • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:53
                          Zarozumialec. To bylo na trzecim roku studiow!
                          • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:55
                            Zawsze wysoko mierzyłem. Buahaha.
                      • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:55
                        jak zrobiło się tak intymnie, to powiem, że sam się zmotywowałem...
                        • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:56
                          Cos sugerujesz, adept? ;-)
                          • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:57
                            Napięcie sięga zenitu...
                            • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:01
                              jak w dobrym brazylijskim serialu...
                              • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:02
                                Moze bedzie akademicka dynastia...
                                • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:03
                                  chyba juz jest
                                • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:03
                                  Albo "Emanuelle".
                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:05
                                    no, no,kolega poszalał, nie chodzi aby o Emanuela z Pszczółki Mai???
                                    • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:07
                                      No dobrze, dryfujemy ku tinyurl.com/pxnuyl
                          • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:59
                            no co ty, przecież mnie znasz...
                            po prostu zastosowałem jedną z maksym konwersacyjnych, związaną z ilością
                            przekazywanej informacji ;-)
                        • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:57
                          Teraz doczepiliscie się pisanej o mnie "motywacji" i będziecie pisac kolejnych
                          10 postów ;|
                          • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:00
                            no, straszne z nas małpy albo co tam...
                          • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:00
                            Ja się nie doczepiłem, szukam wspólnoty doświadczenia.
              • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:40
                eee, wybiórczo czytasz... w sumie o studentach jest mniej...
              • eeela Re: Studenci = zło konieczne? 02.06.09, 20:26
                Nigdy nie zauwazyla w żadnym poscie "Czy my jesteśmy dobrymi
                > wykadowcami, czy prowadzimy ciekawe zajęcia, czy potrafimy zachęcic/zmotywowac
                > studentów do pracy".

Czytasz forum nieuważnie albo od niedawna. Rozmawialiśmy niejednokrotnie na
                takie tematy.
            • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:35
              dala.tata: "czy lubie studentow? glownie nie. "
              jolix: "Niechęć dotyczy niektórych zachować niektórych typów studentów"
              charioteer1: "Zlo konieczne? Tak, bardzo czesto i coraz czesciej."
              + te komiksy
              + reszta forum

Czyli jakaś niechęć jednak jest. Żeby było jasne - nie oceniam i nie rozpaczam z
              tego powodu (dopóki ktoś z góry nie zakłada, że należę do tej kategorii
              studentów, której się nie lubi ;))
              • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:41
                wycięłaś z kontekstu, a potem będziesz wkurzona, jak powiem, że cię nie lubię za
                wycinanie z kontekstu, nie?
                • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:42
                  nie ;)
              • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:44
                Bo to chyba różnie bywa. Jestem pikuś, do tego przed doktoratem i uczę na
                kierunku raczej kameralnym, ale uczenie daje sporą frajdę, choć i kosztuje sporo
                czasu, który można by poświęcić na co innego. Zresztą chyba musisz się
                przyzwyczaić do dwóch toposów (czy czego tam...), które w ciałach dydaktycznych
                funkcjonują od zawsze: 1. dydaktyka odbiera czas pracy naukowej (która przecież
                jest naszym priorytetem ;); 2. ze studentami jest źle i będzie jeszcze gorzej,
                ruja, poróbstwo etc. Słyszałem to, gdym był jeszcze studentem, słyszę i teraz,
                od kolegów. Mnie się wciąż wydaje, że często ma się takich studentów, na jakich
                się zasłużyło.
                • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:52
                  thersites napisał:

> Mnie się wciąż wydaje, że często ma się takich studentów, na jakich
                  > się zasłużyło.

Hehe, mam fantastycznych studentow, z bardzo duzymi osiagnieciami. Mam
                  fantastyczna grupe, do ktorej z radoscia ide na zajecia i wychodze z zajec w
                  swietnym humorze. I mam taka grupe, o ktorej chce zapomniec, kiedy tylko
                  podpisze im wreszcie indeksy. Nie chce tych ludzi wiecej nigdy widziec na swoich
                  zajeciach. To niby na ktorych zasluguje? Na tych swietnych, czy na tych, ktorych
                  nie warto pamietac?
                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:54
                    Mozesz sobie wybrac ta lepszą opcje ;>
                    • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:57
                      dziękuję, rzeczywiście wolę tę ;-)
                      • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:59
                        Cicho, to bylo do mnie. A ja przyjmuje tą.
                        • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:02
                          a przyjmuj se
                  • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:56
                    Nie odważę się wypowiadać o kwestiach eschatologicznych ;)
              • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:45
                Niestety czesto się spotykamy rowniez z odwrotna sytuacją, że studenci mają
                niechęc do wykladowcow z nieuzasadnionych wzgledow. Spotkalam sie z sytuacja
                gdzie moi rowiesnicy w bardzo nieprzyzwoity sposob wypowiadali się o dr X gdy
                uslyszalam "A o bo ty u niego zdalas egzamin na 5 i on Cie lubi" hehe..
                • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:46
                  Niestety czesto się spotykamy rowniez z odwrotna sytuacją, że studenci mają
                  niechęc do wykladowcow z nieuzasadnionych wzgledow. Spotkalam sie z sytuacja
                  gdzie moi rowiesnicy w bardzo nieprzyzwoity sposob wypowiadali się o dr X gdy
                  zaprzeczylam to
                  uslyszalam "A bo ty u niego zdalas egzamin na 5 i on Cie lubi" hehe..
                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:53
                    he he ;-)
                • thersites Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:47
                  "A o bo ty u niego zdalas egzamin na 5 i on Cie lubi"

Bardzo udana próba przeniesienia żywej mowy w medium pisma.
              • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:45
                eeeeech napisała:

> charioteer1: "Zlo konieczne? Tak, bardzo czesto i coraz czesciej."

Eeeeech! Czytanie ze zrozumieniem lezy. Do tego selektywne cytowanie. I czemu tu
                sie dziwic?
                • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:51
                  niektórzy wybiórczo cytują, inni wybiórczo lubią studentów ;)

jeszcze raz podkreślam: nie mam nikomu za złe, że nie lubi niektórych studentów
                  lub ich zachowań. zastanawiam się tylko jak ciężko się z tym żyje.
                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:56
                    hm - no więc wybiórcze cytowanie jest nadużyciem (delikatnie mówiąc), a lubienie
                    studentów? no zacząłbym od tego, że to jakby nie o to chodzi i nikt nikogo nie
                    musi lubić... wystarczy ze sobą kooperować...
                    • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 31.05.09, 23:59
                      każde cytowanie jest wybiórcze. co do reszty się zgadzam.
                      • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:01
                        oczywiście, ale jedno narusza sens cytowanego, a inne nie... tamto naruszało...
                        • eeeeech Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:06
                          sens cytowanego jest w głowie cytowanego. sensu cytującego nie naruszało. ale i
                          tak przepraszam.
                          • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:07
                            Oho, zaraz zrobi sie kolejny watek o savoir vivrze.
                          • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:09
                            sens cytowanego=sens tego, co cytowane...
                            rzadko mamy możliwość wypatroszyć komuś czaszkę i sięgnąć do wnętrza... vide
                            Szamanka
                      • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:03
                        eeeeech co studiujesz? na jakim wydziale?
                        • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:06
                          Nooo, zaraz bedziemy sie zastanawiac, czyja to studentka? ;>
                          • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:07
                            Raczej niczyja, bo u nas są normalni wwykladowcy którzy lubią swoich studentów
                            :)) heh
                            • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:08
                              Albo dobrze udaja... ;>
                            • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:10
                              normalni?
                              • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:11
                                Tak! ;]
                                • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:14
                                  ;-)
                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:15
                                    Bo chyba nie ma tu nikogo z UAMu :))
                                    • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:19
                                      Nudny ten UAM jakis...
                                      • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:21
                                        jak to forum ;)
                                        • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:23
                                          To w koncu UAM jest normalny, czy to forum? Bo troche sie gubie...
                                          • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:28
                                            UAM jest normalny, forum nudne, a wy.... :(
                                            • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:30
                                              ha ha ha!
                                            • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:30
                                              A my se tu mowimy, czego studentom bysmy nie powiedzieli ;-)
                                            • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:32
                                              to spadaj i nie marudz.

wchodzacawswiatsocjologii napisała:

> UAM jest normalny, forum nudne, a wy.... :(
                                              • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:33
                                                dala.tata napisał:

> to spadaj i nie marudz.

Od razu widac, ze nie jestes z UAMu ;>
                                                • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:34
                                                  na UAM-ie powiedzieliby - chodź, pomarudź jeszcze?
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:36
                                                    No, nie wiem. W sumie to ciekawe pytanie, co by powiedzieli...
                                                • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:35
                                                  nie jestem. i nie wiem co to jest :>
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:37
                                                    No, od razu widac, ze nie wiesz. Ja tez nie wiem, ale chetnie sie dowiem.
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:41
                                                    a wy........... jestescie i tak najlepsi ha ha ;)
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:42
                                                    wykropkowałaś słowo powszechnie uznane za obraźliwe?
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:45
                                                    Przecież to tylko taki żart był :( Co z was takie sztywniaki :)
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:47
                                                    z nas sztywniaki? gdzie tam! to byl do kitu zart.

> Przecież to tylko taki żart był :( Co z was takie sztywniaki :)
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:48
                                                    czyli że co? tak naprawdę to nie możesz bez nas żyć?
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:49
                                                    Dokladnie tak :(
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:51
                                                    hm niedobrze, jak wróci thersites, musisz z nim o tym porozmawiać
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:51
                                                    No to mamy przechlapane ;>
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:52
                                                    a co ty tak kanciasto?

charioteer1 napisał:

> No to mamy przechlapane ;>
                                                    >
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:54
                                                    chlap, chlap, flip i flap...
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:55
                                                    Cicho badz, bo zaraz sie okaze, ze wszyscy jestesmy z UAMu.
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:57
                                                    Mężczyźni są z UAM-u, kobiety są z UW...
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:58
                                                    Hm, a moze na odwrot?
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:59
                                                    może
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:56
                                                    Idzcie juz spac, i zostawcie UAM w spokoju ;>
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:57
                                                    oj spadaj. idz spac i nie marudz.

> Idzcie juz spac, i zostawcie UAM w spokoju ;>
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:57
                                                    A co, zawali sie?
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 00:59
                                                    a ząbki umyte? paciorek odmówiony? na zajątka przygotowana?
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:01
                                                    tak! zdarzylam przed wejsciem tu przeczytac stos kserowek od wykladowców
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:02
                                                    taaaaaaaaaaaa. udalo sie bo to byly komiksy?

> tak! zdarzylam przed wejsciem tu przeczytac stos kserowek od wykladowców
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:04
                                                    Dziekuje bardzo :( nie wiem czemu jestes do mnie taki niemiły? Nie lubisz
                                                    studentów czy co haha
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:06
                                                    ja jestem niemily? a gdzie tam! i dlaczego mialbym nie lubic studentow? lubie.
                                                    pracowitych.

> Dziekuje bardzo :( nie wiem czemu jestes do mnie taki niemiły? Nie lubisz
                                                    > studentów czy co haha
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:08
                                                    A skad ty wiesz że ja niby nie jestem?
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:09
                                                    a czy ja si ena twoj temat wypowiadalem kiedykowliek? ja tylko mowie zebys
                                                    spadala spac i nie marudzila.
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:12
                                                    Skoro ktos tu napisal, że ma studentów takich na jakis zaslużył. To moge sobie
                                                    wyobrazic że, twoim studentom chodzi tylko o wpis i oto zeby nigdy w zyciu
                                                    Ciebie nie wiedziec
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:13
                                                    wg mnie oni chcieć wiedzieć Dalatata
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:15
                                                    widziec! no teraz piszcie 10 postow o moim bledzie
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:20
                                                    megalomanka, na coś takiego to zasłużył sobie Bachtin, Ingarden...
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:07
                                                    Przeciez my wszyscy nie lubimy studentow. To tak jakbys powiedziala, ze to bylo
                                                    ad personam (kursywa).
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:08
                                                    onq nie rozumietakich wyszukanych wyrazen

charioteer1 napisał:

> Przeciez my wszyscy nie lubimy studentow. To tak jakbys powiedziala, ze to bylo
                                                    > ad personam (kursywa).
                                                    >
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:10
                                                    Ze kursywa? No przeciez daje przyklad graficznie...
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:10
                                                    i po co mnie obrazasz?
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:11
                                                    A tobie o co chodzi? O kursywe, czy o ad personam?
                                                  • adept44_ltd A Lesio śpi n/t 01.06.09, 01:11

• charioteer1 Re: A Lesio śpi n/t 01.06.09, 01:12
                                                    Ciiicho, bo sie obudzi...
                                                  • eeeeech Re: A Lesio śpi n/t 01.06.09, 01:17
                                                    Właśnie, cicho! wrrr
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:13
                                                    kto?

> i po co mnie obrazasz?
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:16
                                                    ty
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:17
                                                    Bo nie jest z UAMu, no. To juz przeciez ustalilismy. Nawet sie przyznal...
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:18
                                                    czym?

> ty
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:22
                                                    np. tym ze nie rozumiem wyszukanych wyrazen
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:25
                                                    Dala obraził cię tym, że nie rozumiesz wyszukanych wyrażeń??? ożesz, jak on to
                                                    zrobił??? a to łobuz...
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:26
                                                    Rozumiem, ze zawsze znajdziecie sobie kogos żeby się z niego nasmiewac. Rozumiem
                                                    rozumiem, to wam pomaga :>
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:27
                                                    My znajdziemy? Sam sie znajdzie...
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:28
                                                    e tam od razu znajdziecie - sam się znajdzie ;-)))
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:29
                                                    Czego dublujesz posty? ;-)))
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:32
                                                    mój jest dłuższy ;-))), więc to tłumaczy sekundę opóźnienia ;-))
                                                    ożesz, ale się porobiło...
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:33
                                                    wy za to tacy inteligeni, że na kazdy temat potraficie dyskutowac chociazby
                                                    piszac "oo włansie" a jakie bogate slownictwo macie no wkoncu sami dr a nawet prof
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:35

> wy za to tacy inteligeni, że na kazdy temat potraficie dyskutowac chociazby
                                                    > piszac "oo włansie"

Nie o wlansie, tylko my mowimy jednym jezykiem. Mafia...
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:37
                                                    ozesz, znowu popelnilam bledy! o macie przynajmniej temat na kolejne posty ;>
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:38
                                                    może jest tam jakaś terapia na tym UAM-ie???
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:41
                                                    o kurczę..! a ja myslalam ze regulom tego forum jest to iż, trzeba coś pisac a
                                                    co to juz nie wazne;)
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:45
                                                    nie, to nie jest regułom tego forum, to jest regułom Lesia...
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:47
                                                    chyba twoją i innych szanownych dr i prof
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:48
                                                    hm, na takie teksty trzeba mieć dowód, bo jak nie brzmią jak z piaskownicy...
                                                    dobranoc
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:50
                                                    przeciez cytowanie jest wybiorcze!
                                                    a tak w ogole zartowalam, dziecko
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:30
                                                    jeszcze raz napiszcie to samo z 3 razy bo nie rozumiem
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:33
                                                    jak sobie przeczytasz 6 razy to, co już napisane, wyjdzie na to samo, jakbyśmy 3
                                                    razy napisali od nowa
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:36
                                                    Nie latwiej bylo napisac "I tu się kłania czytanie ze zrozumieniem" przeciez
                                                    kazdemu tu kazdy to pisze;>
                                                    Nie jestem dziecko!
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 01:37

> Nie latwiej bylo napisac "I tu się kłania czytanie ze zrozumieniem"

Widzisz, wciaz jestesmy dla ciebie nieprzewidywalni, choc mowimy jednym jezykiem.
                                                  • dala.tata Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 11:25
                                                    teraz to pojechalas

> Nie latwiej bylo napisac "I tu się kłania czytanie ze zrozumieniem" przeciez
                                                    > kazdemu tu kazdy to pisze;>
                                                    > Nie jestem dziecko!
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 11:30
                                                    Pojechala. Moze fora jej sie pomylily? ;-)
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 11:36
                                                    że nudne z nienudnym?
                                                  • jolix Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 11:42
                                                    Ciekawa noc mnie ominęła, jak widzę :)
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 12:00
                                                    hahahahha
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 12:06

> hahahahha

Uhu, huhu, hu
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 12:08
                                                    patrz Chario, nudne, a rozśmiesza... no cholerna coincidentia oppositorum, no
                                                    chyba, że to nerwowy śmiech
                                                  • wchodzacawswiatsocjologii Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 12:09
                                                    no przynam że, kilka watków np tych o poderwaniu studenki, czy upalnych dniach
                                                    na uczelni bylo godne uwagi haha
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 12:11
                                                    adept44_ltd napisał:

> chyba, że to nerwowy śmiech

Oby. Obawiam sie, ze to moze gorzej wygladac w rzeczywistosci.
                                                  • adept44_ltd Re: Studenci = zło konieczne? 01.06.09, 12:15
                                                    Chario, ujawniasz galopujący pesymizm... potowarzyszę ci w tym obecnie... ;-)
                                                  • charioteer1 Re: Studenci = zło konieczne?