Dodaj do ulubionych

co dzisiaj upiec

04.03.11, 09:11
tak do kwki, co tydzień coś piekę bo mąż lubi do kawy słodkie, a najlepsze to domowe.Ostatnio było ucierane z owocami, wcześniej biszkoptowe z masa i karpatka, macie jakieś pomysły(i od razu przepis pleas)
Obserwuj wątek
    • matysiaczek.0 Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 09:33
      kup rolke francuskiego w Biedronce, potnij na kwadraty, na środek połóż po kawałeczku brzoskwini z puszki odsączonej, uformuj trójkątne pierożki, upiecz w nagrzanym piekarniku na ciemne złoto i posyp cukrem pudrem...dla większych łasuchów dodaje sie bita śmietane do środka
    • madame_zuzu Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 10:33
      na szybko do kawki nieśmiertelne muffinysmile
      Sernik królewski dobry do kawy jest. Na niedzielę zasadzam się na zrobienie go.
    • zuzanka79 Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 11:38
      Może Murzynka?
      Składniki na ciasto:
      2,5 szklanki mąki
      20 dag masła ( może być dobra margaryna, ale masło lepsze)
      4 jajka
      1 szklanka mleka
      2 szklanki cukru
      3 łyżki kakao
      2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wykonanie: Do mleka dodać masło, cukier i kakao, lekko podgotować, aby masło się rozpuściło. Ostudzić i wlać do mąki wymieszanej z proszkiem do pieczenia. Do masy wbijać po jednym jajku, cały czas ucierając mikserem.

Ciasto wylać do wysmarowanej tłuszczem formy i piec ok. 55 minut w temperaturze 160-170 st. C.

Ostudzić i pospać cukrem pudrem, lub polać polewą i posypać wiórkami kokosowymi lub orzechami, albo kolorową posypką, co tam akurat mam.

Smacznego smile

Ja czasem dodaję do ciasta kandyzowane pomarańcze lub namoczone rodzynki.
      • mitazonda Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 12:03
        pycha i łatwe: jabłecznik taki: 0,5 kg.mąki krupczatki utrzeć z kostką margaryny, szklanką cukru, 5 żółtek i mały proszek do pieczenia. wyjdzie ciasto jak na " okruszki" weź 3/4 ciasta na blachę na to jabłka mus taki ze słoika posyp cynamonem na wierzch pozostała 1/4 ciasta pokrusz do piekarnika 180 st. na oko aż się zrumieni, na to lukier czy cukier puder i już. polecam zawsze wychodzi
    • zuzia36 Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 12:42
      www.wielkiezarcie.com/recipe66485.html
    • slimakpokazrogi Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 18:42
      ja z ciast niedietetycnychwink ubóstwiam królewca:
      www.smaczny.pl/przepis,krolewiec
      tyle, ze ja daję prawdziwy miód
      ciasto szefowej:
      kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=8862
      tyle, ze ja śmietanę ubijam ze śmietanfixem a nie żelatyną i nie kupuję mleka skondensowanego, tylko od razu "masę krówkową"
      no i hicior wszytkich przyjęć dzieciowych (a przy tym chyba ulubione ciacho mojego chłopa) SHREK:
      www.gotujmy.pl/ciasto-shrek,przepisy,49527.html
    • matysiaczek.0 Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 18:52
      no i co upiekłaś...kurcze od rana czekam, a Ty nic...
    • bluemadlen-1 Re: co dzisiaj upiec 04.03.11, 22:09
      sorry dziewczyny ale dopiero wróciłam do domciu po 20.Tak więc upiekłam biszkopt na to masa serowa i galaretka, zajadali aż im sie uszy trzęsły, ale że maż nigdy humoru nie ma przed sobotą (bo ta żona be ciągle narzeka"a może bys posprzątał za sobą , moze wynieś garnuszek po sobie wku.. mnie bo przy lapciu sidzii i udaje ze pracuje).No to całe streszczenie wieczoru.Dziekuje za wszelkie sugestie niektóre nawet przed południem spisałam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka